Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 9:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 187  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

W ubiegłym tygodniu stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Totalne zaskoczenie :shock:, bo oprócz tego, że mam więcej niż 25 lat nic nie wskazywało na to, żebym była w grupie ryzyka. Waga w normie (przed ciążą 57 kg, teraz 65), ciśnienie niskie (najczęściej za niskie), brak cukrzycy w rodzinie (później dowiedziałam się, że brat babci miał cukrzycę, ale nawet go nie znałam).

Właściwie to organizm "pokazywał mi", że coś się dzieje, jednak wszystko dawało się zaliczyć do zwykłych objawów ciążowych: senność, częste siusianie no i picie ogromnej ilości wody. Dziwiło mnie jednak, że pije więcej niż przy upałach.
Najgorzej było po badaniu z obciążeniem 50 g glukozy - przez kolejne trzy dni czułam się, jakby mi ktoś w głowę przyłożył. Po 75 g myślałam, że spadnę z krzesła.

Nikomu nie życzę cukrzycy, ale jeśli są na forum jeszcze jakieś "cukiereczki, to przoszę - napiszcie, jak sobie radzicie. Ja dostaję świra już po tygodniu diety.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jakie miałaś wyniki po 50 g? Ja mam 152,81 po godzinie. Za dużo :cry:
A że jestem już na bezsolnej diecie to normalnie nie wiem co mam jeść, chyba same warzywa i mięso bez przypraw :(
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po 50 g miałam 184,97 - paskudnie dużo.
Kolejne badanie miałam z 75 g glukozy - po godzinie 179 (norma 180), a po dwóch 155 (norma 140).

Długo już jesteś na tej diecie?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jakiś miesiąc chyba, a jutro idę do lekarza to mi powie co z dietą cukrzycową. Jak je pogodzić i co jeść oprócz trawy :? :wink:

Jesteś na diecie? A jak odczytano Ci to kolejne badanie? Napisz proszę jak to wygląda u Ciebie.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej

ja jestem na diecie już 4 miesiące termin porodu mam na 6.11 - raz skacze cukier raz nie - u mnie wystarczyuło że niejem żadnych słodyczy, słodkich napojów typu soki, cola itp. i białego pieczywa i narazie jest ok

ale czasem cukier skoczy szczególnie rano nawet do 170

jak pomiar glukozy raz wyszedł źle to diete macie pewną do końca ciaży

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z tego, co się dowiedziałam, to wg polskich norm każde odchylenie od normy w badaniu poziomu cukru jest uważane za cukrzycę ciążową. W praktyce muszą być 2 złe wyniki - pewnie brane jest pod uwagę to, że czasem może wystąpić błąd pomiaru.

U mnie wygląda to tak, że na pierwszej wizycie dostałam glukometr i dość rygorystyczną dietę. Lekarz powiedział, że jak wyniki będą OK, to dietę złagodzi. Przez tamten tydzień miałam tylko 2 złe wyniki - raz 144 (pojadłam fasolki), drugi - 159 (za dużo ryżu). mialam też jeść bez soli, ale to był jedyny punkt, który zignorowałam - mimo to było OK. Wystarczyło, że solę mniej.

Teraz mam wizytę w przyszłym tygodniu i jak na razie 2 kiepskie wyniki. Rano nigdy nie miałam wysokiego cukru, ale wystarczy więcej niż 2 kromki chleba i już zły wynik. Najbardziej wkurza mnie to, że nie mogę jeść tyle owoców, ile bym chciała.

Kamazka31, jeśli możesz jeść owoców, ryżu i ziemniaków, ile chcesz, to przy mnie jesteś szczęściarą. :wink: Mówiąc serio - współczuję Ci, u mnie cukrzyca pojawiła się dopiero, jak byłam w 8 miesiącu, więc nie będę na diecie nawet połowę tego czasu, co Ty. Podziwiam, że tyle wytrzymujesz. :)
[/url]

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój ginekolog zlecił mi teraz 75 g glukozy i powiedział, że jest szansa, że to po prostu nietolerancja glukozy, która się w ciąży zdarza. Ale czas pokaże. Mam jak najszybciej zrobić badania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny, jest ktos jeszcze z cukrzyca??

boje sie, jak to bedzie....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

WITAM - MNIE TEŻ DOPADŁA CUKRZYCA :cry:
MOZE ZNAJDZIE SIE WIECEJ DZIEWCZYN Z TĄ DOLEGLIWOŚCIĄ.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kikad24 pisze:
MNIE TEŻ DOPADŁA CUKRZYCA

oj, ile czasu juz trwa???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no u mnie wszystko zaczęło się dość w cześnie - a mianowicie w 16 tc. mój gin wysłał mnie na badania i zalecił żebym sobie zrobiła glukoze na czczo. No i wyszedł wynik o 1 za duzo i ten od razu ogłosił alarm i wysłał mnie do poradni diabetologicznej dla ciężarnych. Tam zrobili mi obciążenie glukozą i wynik wyszedł ok ale dali mi glukometr i karteczke z dietą. Kazali mi mierzyć rano i 1 h po każdym posiłku no i dopiero wtedy wyszło że mam tą cukrzyce.
Juz od 18 tc. jestem na insulinie - bo sama dieta nic nie dała. Teraz jestem w 27 tc. i dopiero od jakiś 2 tygodni jest poprawa. Czasami nawet zdarzają mi się małe niedocukrzenia bo niestety organizm nigdy nie działa jak komputer i nigdy nie da się nad nim zapanować.
Chodzę co tydzień do poradni diabetologicznej, cały czas jestem na diecie - wyszło tak że teraz mam 4 kg mniej niż przed ciążą (ale jest z czego zejsc) :wink:
Na razie dzidzia rozwija się dobrze, nie ma żadnych wad w rozwoju a tego strasznie się bałam - takie zboczenie zawodowe (pedagog specjalny) :?
A jak to jest u Ciebie??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W sumie to lekarze bardzo mnie pocieszają, że nie jest aż tak źle i może jest coś w tym bo do szpitala mnie nie położyli. :)
Od 30 tc. gin będzie częściej mierzył dzidzie żeby sprawdzić czy za duża nie rośnie itd.
Cały czas mam nadzieję że bedzie dobrze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kikad24

dobrze, ze takw czesnie wykryto

u mnie tez, bo w 10 tyg..
powiedz prosze krotko na czym polegaja Twoje obiady?
bo ja juz zglupialam...

ale wszytko bedzie dobrze!
dieta, spokoj i maluchy beda zdrowe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Co do posiłków to są one troche monotonne:
Rano zaraz po przebudzieniu robie zastrzyk z insuliny, godzinę po zaczynam jeść - zazwyczaj jest to kromka lub dwie pieczywa pełnoziarnistego, ciemnego albo razowego, czasami nawet jakas byłka z ziarnem. Do chlebka jakaś wędlinka lub jajko albo ser biały lub żółty.
Jem generalnie co 2 - 2,5 godziny. Więc dalej zjadam po 2 h jabłko czasami nawet troche wczesniej zależy czy czuje już jak mi cukier spada - wtedy sprawdzam sobie poziom cukru. Czasami 2 jabłka. Jeszcze przed obiadem wciągam jakiś jogurt naturalny, grepefruita lub kiwi. Co do obiadu to zazwyczaj jem to co tesciowa ugotuje - czyli jak jest jakaś zupa - jarzynowa, kapuśniak, ogórkowa to spoko jem ale nie zabielam ich. Czyli takie wodzianki jem. Unikam ziemniaków - najwyżej raz w tygodniu. Zamiast tego jem pełnoziarnisty makaron - Lubelli lub makaron razowy czy żytni albo ryż ciemny. No i jakaś sorówka albo sałatka do objadu.
Wiesz teraz jak juz w miarę mi się ustabilizowały te cukry to mogę sobie pozwoliś na więcej. Nie wybieram z zupy marchewki jak na początku. Już tak nie szaleje.
Z diety jaką dał mi lekarz to był głodowała - ale poszukałam sobie na necie stron dla diabetyków, z dietami, które się opierają na ograniczaniu węglowodanów i jest spoko. Zresztą już 3 miesiące z tym żyje.
No to między obiadem a kolacją też coś jem - albo jabłko albo jakąś kanapkę. No a na koniec kolacje - zazwyczaj podobnie jak na śniadanie.
Przed głównymi posiłkami biore insuline i na noc długo działającą. :?
jest trochę tego kłucia ale dajemy rade.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aaa insuliny nie mam jeszcze...
ale jak piszesz tez mi sie te posilki wydaja monotonne...
dzieki za rady, musze wiecej poszperac w necie...

ale makarony zwykle i ziemniaki odpadaja, to fakt
musze sprobowac ze smazonym miesem, bo gotowane jest ble....

dziekuje za odp, damy rade!!!![/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

też się dowiedziałam 2 tyg że mam cukrzycę ciążową...ale jakoś daję sobie radę...odpowiednia dieta i glukometr... dzisiaj właśnie byłam u diabetologa i powiedział, że nie ma zastrzeżeń co do wysokości moich cukrów i na razie jest dobrze:).... i oby tak do końca...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Malenka pisze:
i oby tak do końca...

trzymam kciuki!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kaskahh nie dziekuję :P mówią, że nie można :P na razie jakoś sobie daję radę i wierzę, że będzie dobrze jeśli będę się stosować do zaleceń lekarza :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ehh zapomniałam napisać, że z dzidzią jest wszystko w porządku :) rozwija się prawidłowo, a płci nie znam bo się łobuziak odwrócił hehe może w piątek w końcu sie dowiem :) a tak na marginesie ja sie dowiedziałam, że mam cukrzycę w 27tc , a nie byłam w grupie ryzyka...nikt nie chorował u mnie na cukrzycę...do klucia w paluszki tez juz przywyklam, ale nie jest to przyjemne i na szczescie nie musze brac insuliny....najbardziej mnie przeraza mysl, że z maluszkiem moze byc cos nie tak..jestem przewrazliwiona na tym punkcie mimo iz jest dobrze i stosuje sie do diety...
a się przyznam, że jak mi dobry cukier wychodzi dobry i na tym nizszym stopniu to pozwalam sobie na male ciasteczko albo lody :P i powiem, że mi wcale to nie podnosi tak strasznie cukru jesli zjem odpowiednia ilosc :)
pozdrawiam Was Slodko "Cukiereczki" :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Malenka pisze:
.najbardziej mnie przeraza mysl, że z maluszkiem moze byc cos nie tak..jestem przewrazliwiona na tym punkcie mimo iz jest dobrze i stosuje sie do diety...

ja tez mam najgorsze mysli, choc mnie zapewniano, ze z dzidzia tez wszystko ok
wiec badzmy dobej mysli i trzymajmy sie diety,
ja musze niestety sie "insulinowac" przed obiadem, zebym sie nie glodzila, tak powiedziala p. dr
klucia mnie nie przerazaja, ale na palcach widac juz slady...

pozdrowka

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 187  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]