Dzisiaj jest czw lip 31, 2014 3:16 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny powiedzcie jakie jecie owoce a jakich unikacie ? Ginekolog powiedział mi by unikać cytrusów i truskawek więc odstawiłam pomarańcze, mandarynki, grapefruity choć to były jedne z moich ulubionych owoców. Za truskawkami też przepadam i nie wiem jak uda mi się powstrzymać od ich zjedzenia w sezonie truskawkowym.
Powiedzcie też jakie soki pijecie? Ja chyba najczęściej jabłkowe, czasem z czarnej porzeczki no a warzywne to wogóle mnie odrzucają choć przed ciążą bardzo je lubiłam. Jestem też ciekawa czy pijecie soki robione samemu w sokowirówce a jeśli tak to jakie???[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:shock: nie słyszłam zeby nie można było jeść aż tylu owoców w ciaży...
Ja sama niejednokrotnie zmuszałam się żeby zjeść np. pomarańcza,choć za nim nie przepadam,ale wiem,ze jest zdrowy.
Mandarynek zaś jej po kilka dziennie i nic mi nie jest.
Myślę,że trochę to przesada,ze wszystko odstawiłaś.
Przecież to naturalne źródło witamin.
A soki piję takie na jakie mam akurat ochotę ;)

Ostatnio zmieniony wt sty 29, 2008 1:34 pm przez empi54, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No hej ;)

Ja słyszałam ze własnie sie powinno jesć pomarańcze ze nie ma wskazań :/

No ale zobaczymy.. co mi powie jeszcze ciekawego.

Ja narazie jem jabłka bo poprawiają mi w tym no wiecie hehe bo mały problem z zatwardzeniem :/ :oops: No i jem jeszcze manadarynki i bananki :D

A pije soczki jabłkowe i wieloowocowe hehe :D

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja cytrysu jem od początku, powinno się ich unikać jeśli ma się problemy z mdłościami i wymiotami bo podrażniają żołądek, ja na szczęście takich problemów nie miałam i jadłam je normalnie. Ale i tak najwięcej jem bananów, mogłabym je wcinać bez przerwy :shock: Za sokami nie przepadam, wolę wodę mineralną ale jak już to moim ulubionym jest sok pomidorowy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja mówię, że ciąża to nie choroba i jedz wszystko co wchodzi i wyjść nie chce przodem ;)
Jesli nie jestes alergikiem to nie ma co i dziecka chronic przed "alergia" a ograniczanie najcenniejszych owoców to jakaś bzdura.
Że niby profilaktycznie?
Ja jestem alergikiem na wiele rzeczy ale jak miałam ochote to i zjadłam to na co byłam uczulona. dzieiaczek urodził sie zdrowy, bez oznak alergii.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z tymi cytrusami wiele osob mowi zeby sie wystrzegac ze moga powodowac alergie u dziecka, no tak jesli by sie jadlo w takich ogromnych ilosciach to pewnie tak. Ale jedna mandarynka czy pomarancza jeszcze nikomu nie zaszkodzila. A poza tym cos mi sie po glowie kolacze ze jedzenie pomaranczy pomaga w wchlanianiu zelaza.
Ja tam jem te owoce.
A tak to jem w sumie wszystkie owoce. A jesli chodzi o truskawki to czegos takiego nie slyszalam i w poprzedniej ciazy zajadalam sie truskawkami.
Wszystko jest dla ludzi byle by nie przesadzac i jesc z umiarem.

Obrazek

[*] Aleks - 22 tydz - 23.06.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja robie soczki w sokowirówce z jablek i marchwi. Bardzo pyszne polecam ;) niestaty bola mnie jelita jezeli duzo go wypije :(:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Grochy brawo, popieram!!!

po prostu ręce mi czasami opadają na to co czytam, co jeść a co nie jeść

jak się będzie tak wydziwiało to dopiero dziecko będzie mieć alergie bo smaków nie będzie znać, a tak, do wszystkiego od brzucha trzeba przyzwyczajać i nie przesadzać z tym co się czyta!!!

ja pomarańcze jem kilogramami a nigdy wcześniej nie przepadałam, a to znaczy że mój organizm się ich domaga, a skoro się ich domaga to znaczy że mogę je jeść i są dziecku potrzebne; chyba na tym polegają te zachcianki,nie? więc z umiarem ale bez przesady w ubiednianiu jadłospisu do paru tylko składników
ja nigdy nie przepadałam za truskawkami i sama jestem ciekawa czy będzie mnie do nich ciągło czy nie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez jem wszystkie - no moze nie jem , a pije
bo zainwestowałam w sokowirówkę i popijam soczek
w sokowirówce znikaja jabłka pomarańcze , grejfruty , ananas , kiwi, oraz warzywa marchewa buraki seler , pietruszka
codziennie inny zestaw sobie robie
jestem w 32tc - ani razu nie miałam złej morfologi
nie biore zadnych dodatkowych witamin
malutka rosnie jak na drozdzach
ani razu nie miałam zaparcia

no tyle plusów
minus taki ze przy takiej ilosci owoców nalezy uwazac na cukier, którego duzo w owocach

zadnych soków w kartonach nie polecam - wszystko z chemią i słodzone
uwazajcie tez na mandarynki maja duzo wiecej cukru niz np pomarańcze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to mnie trochę zaskoczyłyście. Bałam się jeść pomarańczy i mandarynek kiedy usłyszałam, że są najczęstszymi alergenami ale może faktycznie trochę w tym przesady.
Ja od czasu do czasu też pije soki z sokowirówki ale jakoś mi nie wchodzą. Nie smakują mi przynajmniej te z marchwi, buraków i jabłek. Innych zestawów do tej pory nie próbowałam. Trktuje je jak lekarstwo i pije raczej z konieczności niż przyjemności. A gdyby nie to, że właściwie mąż za każdym razem robi mi te soczki to pewnie sama bym nie zrobiła i to nie z lenistwa ale dlatego, że mi nie smakują. Choć trzeba przyznać, że na pewno są o wiele zdrowsze niż kartoniki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z sokowirówki czy prosto do pysia nie ma znaczenia.
Jak Ci smakuja jedz na zdrowie.
To prawda, cytrusy są najczęstszym alergenem ale tak jak wspomniałam trzeba być na nie uczulonym a z tego co piszesz nie jestes, wiec ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:shock: ja jem wszystko !
i bez przesady... jeszcze nie slyszalam, zeby pomarancza komus zaszkodzila. Wazne zeby jesc swieze, umyte i tyle...
ja jem sushi, mięcho, owoce i wszystko. Ostatnio mnie rozbawil pewien program na TVN rano (nazwy nie wymienie:p) ale wynikaloby z niego,ze kobieta wciazy nie moze jesc niczego oprocz orzechow :P paranoja... mleka tez nie, nabialu za duzo tez nie bo wszystko fajnie ale moze uczulić... jezuśśśśśś kto to wymyśla :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lolalola
to idac tym torem to orzechow to juz na pewno nie :)
Bardzo silny alergen.
Otoz je sie wszystko. Chemie tez. Bo jak dzidzia ma kontakt z takimi rzeczami to jej organizm ma szanse sobie z nimi radzic. Nauczyc sie smaku czy skladnika i nauczyc sie go trawic.
Wlasnie unikanie niektorych skladnikow moze doprowadzic do tego ze dziecko jak sie juz urodzi to bedzie milao nietolerancje niektorych skladnikow.
Dlatego trzeba jesc wszystko ale po trochu i z umiarem. I jak najbardziej urozmaicac.
Natomiast jesli chodzi o cytrusy to prawda jest ze nalezy ich unikac ale tylko w ostatnich 2-3 tygodniach ciazy. I to nie nie jesc wcale tylko troszke. A dlatego tak ze moga one wywolac skurcze macicy i przyspieszyc porod.

Jesli chodzi o soki, to robione z sokowirowki jak najbardziej. ale jak ktoras mysli ze takie soki nie maja chemii to jest w bardzo duzym bledzie. Przeciez te owoce ktore kupujemy sa konserwowane bo inaczej by zgnily. I to nie tylko skora ale cale. Wiec jedyna szansa na cos bez chemii to np jagodki, malinki czy jezynki gleboko w gorach z dlaeka od jakiejkolwiek drogi.
Nie ma nic zlego w sokach z kartonu, w pysiach, kubusiach itp. nawet coca cole mozna pic. Pomaga na mdlosci, na zgage.
Wszystko mozna, tyle ze z umiarem (tylko papierosow nie mozna - nawet z umiarem) :kla:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lolalola
to idac tym torem to orzechow to juz na pewno nie :)
Bardzo silny alergen.
Otoz je sie wszystko. Chemie tez. Bo jak dzidzia ma kontakt z takimi rzeczami to jej organizm ma szanse sobie z nimi radzic. Nauczyc sie smaku czy skladnika i nauczyc sie go trawic.
Wlasnie unikanie niektorych skladnikow moze doprowadzic do tego ze dziecko jak sie juz urodzi to bedzie milao nietolerancje niektorych skladnikow.
Dlatego trzeba jesc wszystko ale po trochu i z umiarem. I jak najbardziej urozmaicac.
Natomiast jesli chodzi o cytrusy to prawda jest ze nalezy ich unikac ale tylko w ostatnich 2-3 tygodniach ciazy. I to nie nie jesc wcale tylko troszke. A dlatego tak ze moga one wywolac skurcze macicy i przyspieszyc porod.

Jesli chodzi o soki, to robione z sokowirowki jak najbardziej. ale jak ktoras mysli ze takie soki nie maja chemii to jest w bardzo duzym bledzie. Przeciez te owoce ktore kupujemy sa konserwowane bo inaczej by zgnily. I to nie tylko skora ale cale. Wiec jedyna szansa na cos bez chemii to np jagodki, malinki czy jezynki gleboko w gorach z dlaeka od jakiejkolwiek drogi. (oczywiscie tylko w sezonie).
Nie ma nic zlego w sokach z kartonu, w pysiach, kubusiach itp. nawet coca cole mozna pic. Pomaga na mdlosci, na zgage.
Wszystko mozna, tyle ze z umiarem (tylko papierosow nie mozna - nawet z umiarem) :kla:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja ostatnio zajadam sie sałatkami owocowymi: kiwi, pomarańcze, ananasy, banany
a na samym początku to jadłam dosłownie siatkami pomarańcze i mandarynki
nic nie słysząłam ze one są zabronione...
w czasie karmienia to moga uczulać ale w ciązy???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja również jem wszystko a wrecz jem wiecej owoców w ciązy niż przed! wole zjesc owoce niż wspomaomagać sie jakimis witaminami oczywiście winamimy biorę te zalecane na cieżarówek.
soki piję wszystkie jaki mie wchodzą! z cytrusami przystopowałam na początu jak miałam straszne wymioty teraz nie ma bez nich dnia! co do truskawem to mozna je jesć w ciazy ale nie podczas karminia piersią!
zreszta ja jem wszystko jak mam ochotę - ciąża nie choroba!

Jazda Na Motocyklu Jest Najprzyjemniejszą Rzeczą Jaką Można Robić W Ubraniu!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

cytuję z artykułu tylko o owocach (w artykule nie ma żadnych przeciwskazań odnośnie jedzenia ;) )
Warto jadać owoce sezonowe - porzeczki czarne i czerwone, maliny (jedno z najlepszych źródeł kwasu foliowego, a poza tym błonnika i wit. C), jagody, jabłka (źródło wit. C i potasu; pomagają przy zaparciach). Spośród cytrusów i owoców egzotycznych polecane są zwłaszcza pomarańcze, mandarynki, kiwi i arbuzy. Z kolei banany są dość kaloryczne i sycące (czasem też łagodzą zgagę), a ponadto bogate w potas - pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Owoce suszone natomiast (np. rodzynki, morele, figi, śliwki) mają właściwości przeczyszczające i są dobrym źródłem błonnika, żelaza, potasu i manganu.
Nasza rada: większość owoców jest niskokaloryczna, dlatego można je jeść po każdym posiłku (ok. 5 razy dziennie); ułatwiają m.in. trawienie i wchłanianie żelaza, poprawiają kondycję organizmu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jedz jedz jedz

jak sie urodzi maluszek i bedziesz karmila piersią - wtedy dopiero ograniczenia, a teraz korzystaj ze mozesz jesc wszystko ;)))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja przez całą ciąże jadłam dosłownie wszystkie owoce a cytrusy to chyba w zwiększonych porcjach bo jakos miałam na nie szczegolną ochotę! urodziłam zdrowego chłopczyka więc nie wydaje mi sie zeby trzeba było az tak bardzo sie ograniczac z tymi owocami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez cala ciaze jadlam wszystkie owoce i wszystkie warzywa,a najwiecej jadlam grejfrutow doslownie kilogramami,soki pilam najwiecej z zurawiny,ale tez inne,tak jak kolezanka wyzej napisala jadlam doslownie wszystko i moja mala tez zdrowa sie urodzila

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]