Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 8:46 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość

Czytałam z zainteresowaniem pierwszą stronę- i nieśmiało zapytam- czy jacyś patologiczni nałogowcy jeszcze tu pozostali ? (nie chodzi mi o dziewczyny popalające przed ciążą 3-6 fajek dziennie, tylko o takie lokomotywy pełną gębą)...

Chciałabym do kogoś z podobnym problemem się odezwać ;\

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja na szczęścia nigdy nie miałam problemów z paleniem papierosów :)
Nigdy nie paliłam i palić nie będę bo na sam zapach a raczej smród dymu wychodze z pomieszczenia. 8)

Offline Wyświetl profil  

queen ja jestem jak cus ;P

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gocha ale Ty nie jestes w ciazy.

a Queen jest i pali, lub paliła..

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

queen ja na szczęście nie paliłam i nie palę więc nie pomogę... i Nie wpadałabym na tak głupi pomysł aby palić w ciąży... :/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Kurcze..... straszna szkoda, że nie ma tu tych dziewczyn z początków tematu....

Offline Wyświetl profil  

black nie wiesz, czy nie jestem w ciazy szpiegu :P:

ja palilam w pierwszych dwoch ciazach... najwiecej w drugiej... nie ma lekko, to nie jest takie hop siup, zeby rzucic... i zadne gadanie: zrob to dla dziecka, dziecko najwazniejsze... bla bla bla... nie pomaga... w trzeciej rzucilam, udalo sie, ale w sumie to nie dla ciazy, ale dla dziewczyn rzucilam... kazdy jest inny i nieladnie oceniac ... owszem, w trzeciej ciazy nie palilam, ale doskonale rozumiem te dziewczyny, ktore nie potrafia przestac...

a Ty black nie palisz i nie palilas przeciez nigdy malpo ;)

Offline Wyświetl profil  

gocha22 ograniczałaś ?
Ja palę 1/4-1/3 tego, co wcześniej, ale podobno to niewielka korzyść, z tego, co słyszałam. Żeby nie palić więcej- czasem wspomagam się e-papierosem, ale przerzucić się tylko na e- : nieprawdopodobne.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gocha ja nie szpieg :)
juz wczesniej pisałam z Queen wiec nie mysl za łaże za Toba :P
hihi.

masz racje nie paliłam,nie pale i nie bede palic.

nie wiedzialam ze paliłas w dwoch ciążach,
byc moze dlatego z Domi i Iza sa jakies problemy zdrowotne.
Paula ma sie dobrze bo mama zmądrzała..a starsze córki?,,
oh tylko Ci nastukac do tej bańki.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczyny !

Ja mam niestety ten sam problem... Jestem w 26-28 tc ( nie wiem który termin podać... czy według OM czy USG- nieważne)

Przed ciążą paliłam 2 paczki dziennie... Jak się o niej dowiedziałam ograniczyłam tak do 10 dziennie. Później stopniowo paliłam coraz mniej. W końcu w 12tc trafiłam do szpitala z poronieniem zagrażającym przez krwiak i łożysko przodujące. Ordynator powiedział, żeby palić tak jedną dziennie. Przestraszyłam się i nie paliłam przez jakiś tydzień od wyjścia ze szpitala, ale po tym czasie czasami spaliłam 0,5 papierosa (brat pali) czasami całego, a później jak widziałam, że wszystko ok to zaczęłam palić znowu tak samo... I tak jest do dziś... Nie potrafię nie palić... Mam słabą wolę. Nie potrafię zastąpić niczym innym potrzeby zapalenia w nerwach... Teraz zaczęła skracać mi się szyjka, a ja nadal palę- mniej ale palę. Mąż o niczym nie wie, bo jest przeciwnikiem palenia, a tymbardziej w ciąży, a ja chowam się jak małe dziecko... Chciałabym rzucić, ale jakoś nie potrafię- nałóg jest silniejszy ode mnie. Za każdym razem jak zapalę mam ogromne wyrzuty sumienia :/ Znajoma paliła do 8 miesiąca ciąży, później musiała rzucić ponieważ miała wapnienia łożyska i urodziła po terminie zdrową córeczkę...

Offline Wyświetl profil  

black Domi nie ma zadnych problemow zdrowotnych i intelektualnie wyprzedza swoich rowiesnikow o prawie dwa lata :P
a Iza jest wczesniakiem, wiec tu papierosy tez nie maja nic do rzeczy...

pewnie, ze fajnie jest nie palic, ale niestety osoba, ktora nigdy nie palila, w zadnym stopniu nie zrozumie tej, ktora pali...
tak samo jak bedac osoba bezdzietna, nie zrozumiesz tych, ktore posiadaja juz potomstwo :P

olcia domyslam sie, ze Ci ciezko i nie oceniam... ale dodac chce, ze ja tez myslalam, ze sie nie da, ze ja nie dam rady rzucic, nawet otoczenie mi mowilo, ze ja nigdy nie rzuce, ze nie widza tego... a jednak w trzeciej ciazy rzucilam... z dnia na dzien w sumie (jak zaczelam rzucac, to jeszcze popalalam i oszukiwalam)

teraz znow pale (zaczelam, po 9 mies przerwy) i strasznie to lubie, ale pamietam czasy, jak nie palilam i bylo naprawde fajnie.. przyznam, ze i zaluje, ze zaczelam znow palic, a zdrugiej strony po prostu sprawia mi to ogromna przyjemnosc...

queen w pierwszej ciazy ograniczalam... palilam 5 moze 10 dziennie ( a to malo w porownaniu z tym, co kiedys)... w drugiej palilam jak smok :oops:

ale ogolnie po tym etapie, kiedy nie palilam, pale duzo mniej... kiedys dzien zaczynalam od papierosa, a teraz pierwszego wypalam ok 14 dopiero...

Offline Wyświetl profil  

Przed paliłam 30-40 dziennie.
Taki spust miałam.... teraz około 10.
No ale mało to nie jest.... :shock:

Offline Wyświetl profil  

queen a dlugo juz palisz? sorry za pytanie, ale ile masz lat (zwyczajna, ludzka ciekawosc) ;P

Offline Wyświetl profil  

Mam 29 lat. Palę od 10.

Offline Wyświetl profil  

hehe, mnie sie wydaje, ze masz ten sam syndrom, co ja ;) mnie ciezko bylo rzucic dla dziecka " w brzuchu"... jak rzucilam, to dla lasek, bo one juz byly z nami... musze miec "namacalne" powody ;)

Offline Wyświetl profil  

Pochwalę się że już mija jutro dokładnie 100 dni- odkąd wypracowałam sobie system palenia 1-2 papierosów dziennie- i to nie "normalnych", ale R1- tych z prawie zerową zawartością substancji smolistych i nikotyny - 0,1 i 1 mg, w porównaniu np z moimi poprzednimi - 0.6 i 7 mg.

Także jest dobrze.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

queen, gratulacje!!! To super osiągnięcie :D :D :D Już niedługo nie będziesz palić w ogóle :mrgreen: :mrgreen:
Jestem z Ciebie dumna 8)

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Hmm, już niedługo będę mogła wreszcie wrócić do normalnych papierosów. Obiecuję sobie, że nie wrócę do paczki czy dwóch dziennie, ale do 5 sztuk na pewno wrócę- jeszcze tylko 2 tygodnie plus pierwsze dni w szpitalu 8)

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Czemu od razu zakładasz, że chcesz wrócić? Nie chcesz definitywnie rzucić?

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

może dlatego, że niektórzy po prostu lubią palić.

ja też paliłam minimum paczkę dziennie przez kilka lat, na początku pierwszej ciąży przerzuciłam się na R1 i przestałam palić w ciągu kilkunastu dni, ale wróciłam do palenia kiedy przestałam karmić piersią. teraz też rzuciłam palenie w pierwszych tygodniach ciąży. niby sobie obiecuję, że tym razem do fajek nie wrócę, ale jak będzie, nie wiem - bo ja palić po prostu lubię, sprawia mi to przyjemność.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]