Dzisiaj jest wt paź 17, 2017 6:41 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Tylko nie krzyczcie ze jestem leniem !!! :(

Pracuje w sklepie sportowym wywalczyłam 8 godzin dziennie zamiast 12 jak pracowałam od kiedy zaszłam w ciąże nie byłam ani razy na zwolnieniu, ani na chorobowym.Zawsze na mnie mogli w pracy polegać.Umowę mam do końca listopada czyli jestem pewna ze mi nie przedłużą , a nawet nie wiem czy bym chciała wrócić do pracy i jeździć ponad godzine i na 12 godzin być a małe dziecko zostawić??Oboje z mężem musimy pracować.Dziecko pójdzie do żłobka po moim macierzyńskim 1 grupa żłobkowa.. wiem ze będzie ciężko ale o dziecko walczyliśmy rok.

Lekarz nie che mi wystawić L4 twierdzi ze wszytko Ok , jak powiedział ze On nie bedzie śiecił oczami w Zusie.Tylko dziwi mnie ze wiekszośc dziewczyn idzie od razu na zwolnienie mimo ze nic im nie jest, znam takie.Mnie w pracy od stania boli kręgosłup nogi ,i twardnieje brzuch, boje sie ze od tego coś sie stanie dziecku, dodatkowo po tych 8 godzinach jestem zmęczona brzuch rosnie z dnia na dzień.W pracy pytaja kiedy pójde na moje miejsce jest juz rekrutacja osoba ma zacząc pracę na dniach.Wiem ze w kodeksie pracy jest napisane ze moge stac tylko 3 godziny.Dość mam latania za klientami z brzuchem noszenia ciuchów i wiecznego usmiechu i dzien dobry do widzenia.

Pracodawca mnie nie przeniesie na inne stanowisko bo takiego nie ma gdzie mogłabym siedzieć za biurkiem.

sama nie wiem ,moze chce by mu posmarować łapkę?

Wystawił mi L4 tylko na dwa tygodnie powiedział ze tyle moge sobie odpocząć, a potem do pracy i śmiało do końca ciązy ,bo jego zona stała jak była i pracowała jako lekarz.

TYlko ze ja nie jestem jego zoną a zycie mojego nienarodzonego dziecka i jego zdrowie i moje psychiczne sampoczucie jest ważniejsze

niż to co On gada?

co radzicie ?

wiem ze pewnie kogoś wkurzę swoją opinią ale postujcie sobie 8 godzin lub więcej w ciązy i zapieprzajcie miedzy gondolami z ciuchami.Dodam ze jak chce iśc na przerwę na 15 minut bo tyle tylko mi przysługuję .. słysze jak nie bedzie dużo klientówna sklepie .. tylko ze ze mna pracuje 3-4 osób .. nawet o przerwę na posiłek musze mówić.Chociąz dobrze wie ze mi sie nalezy.

Co innego jakbym miała pracę siedzącą wtedy bym siedziała do końca 8 miesiąca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Moim zdaniem nie powinnaś mieć skrupułów i powinnaś iść na L4. Jak lekarz nie chce Ci go wypisać to mu coś pościemniaj, tak żeby musiał wypisać.
Dlaczego miąłybysmy krzyczeć? Któż Cię lepiej zrozumie niz inne kobiety w ciąży. :) Twoja sytuacja jest dla mnie bardzo zrozumiała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz powiedziałam mu prawdę ze boli mnie brzuch jakoś mi twardnieje dodatkowo nie wiem czy to rwa kulszowa .rwie mi lewa noga czasami..kazał kupić magnez tylko nie wiem czy nie zaszkodzi bo biorę prenatal classic

szlag mnie trafia bo znam baby co maja ciepłe posadki jako asystentki prezesa za biurkiem i ida na L4 ...

strasznie narzekam:) wiem tylko On chyba nie rodził;)więc nie wie jakie to uczucie nosić w sobie zywą istotkę

nie wiem czy wg niego mam pracować do 9 miesiąca bo chyba tak zrozumiałam z dzisiejszej wizyty:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

ja n atwoim miejscu poszlabym na zwonienie.twoje zdrowie i dziecka jest najwazniejsze.ja natomiast pracuje jako przedstawiciel handlowy i jezdze duzo autem i w momencie kiedy bede chciala odpoczac od razu dostane zwolnienie od gina.moj gin powiedzial ze to zalezy od kobiety i jej samopoczucia takze ja popracuje jeszcze chwile i ide bo jak za duzo siedze w aucie to potem ledwo wychodze

20.08.2008 godz 21:20 urodziła sie ZUZA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aisha32
no widzisz:) sa lekarze i konowały takie jak moj dal mi tylko na dwa tygodnie bo powiedziałam ze pobolewa mnie brzuch.Potem mi nie da bo uwaza ze wymyslam . A tak naprawdę on boi sie zusu bo pewnie juz kiedyś coś przeskrobal.

dam sobie rade .. nie on jeden na świecie;))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W pierwszej ciąży nigdy nie miałam problemów ze zwolnieniem. Mi strasznie boleśnie rozchodziły się wiązadła czy jak to się nazywa, bolało jak chodziłam , jak leżałam - koszmar. I jakoś tak się rozlazłam, że urodziłam prawie miesiąc przed terminem :D
Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.
Masz prawo do zwolnienia, szczególnie przy takiej "stojącej" pracy - jak nie ten to może inny lekarz wystawi? To nie te czasy, że w 9 m-cu szły kobiety w pole ziemniaki kopać :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jesli ten lekarz nie chce ci dac zwolnienia to idz do innego :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tym bardziej ze z twardniejacym brzuchem to nie przelewki, powinnas isc do innego lekarza nawet juz nie chodzi o zwolnienie ale o ten brzuch - niech sprawdzi czy szyjka ci sie nie skraca - jak duzo stalas to moze tak byc, odpukac, mam nadzieje ze wszystko dobrze ale lepiej dmuchac na zimne i nie bagatelizuj tego !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Praca na stojaka niestety nie jest dla ciężarnej tym bardziej, ze z tygodnia na tydzien będzie coraz cieżej.
Zmien lekarza i tyle.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zapytam dzis innego czy mi przedłuzy ale ide do prywatnego.dziewczyny nie chodzi mi tu o lezenie plackiem na łozku i oglądanie Tv czy gadanie z psiapsiólami. Po prostu dłuzej nie wytrzymam nerwowo jak po 8 godzinach mam brzuch twardy jak kamień , w domu póżniej pomaga tylko lezenie ciepły prysznic> dodatkowo chyba mam jakąs fobie na punkcie dziecka boje sie nawet podniesc miednicy z praniem i powiesic :)

obecnie w czwartek zacznie mi sie 22 tydzień .. i nie wyobrażam sobie ze mogłoby sie coś stać.. wg mojej cioci ktora jest pediatrą krzyczy na mnie ze nigdy nic nie wiadomo ze dzis ok a jutro np szpital

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiem, że to trudne, ale może spróbuj uswiadomić pracodawcy, iż kobieta w ciąży może pracować na stojąco tylko 4 godz. dziennie.... Sama miałam na poczatku ciązy podobna przeprawę z lekarzem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

znam ten ból
pewnie chodzisz do lekarza na NFZ a nie prywatnie?
ja chodziłam na NFZ i musiałam z lekarzem walczyć o L4 - podczas gdy moje znajome chodząc do tego samego lekarza - tyle że prywatnie - dostawały L4 bez pytania - lekarz SAM im proponował :o i do tego - ja prosiłam o L4 w 8 miesiącu (już nie miałam sił po prostu na te dojazdy pociągami, później komunikacją miejską, padałam na pysk po powrocie do domu, z dojazdami wychodziło 12 godzin poza domem) a znajomym proponował już w 5 miesiącu, żeby sobie odpoczęły i na L4 poszły :/
jedyna rada to zmienić lekarza - dowiedzieć się który daje bez problemu, nawet prywatnie - zapłacić i mieć z głowy pracę i niepotrzebne nerwy

poza tym co z tego że jego żona pracowała? przecież każdy organizm jest inny, ma inne granice wytrzymałości i Ty czujesz najlepiej ile jeszcze wytrzymasz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiecie mój szef to osoba młoda ma 25 lat kiedy mówiłam mu ze jestem w ciązy i kiedy pracowałam po 12 godzin pytałam co ze mną i czy przejde na 8 godzin.. wziełam go pod..;) H..j

On dodał ze to lekarz ustala!!!:D smiech na sali:)

MOJ MąZ SIE WKURZYł zrobił mi ksero kodeksu pracy o ochronie pracy kobiet w ciązy i od razu wywalczyłam 8 godzin gdy inni mowili ze 12 mozesz spokonie pracować(dodam ze na stojaka) .. bo ktoś tam z jego znajomych pracował do porodu:).. praca administratora i stresująca ale dziecko bylo zdrowe:)

Dodam ze moj menager powiedział mi jak byłam w 2-3 miesiącu bym szła na zwolnienie bo nie moógł znieśc ze zygam w kiblu :D

Teraz sie nastawił ze pójdę juz a L4 a on juz sobie kogoś zatrudni by był dyspozycyjny 12 godzin nie 8 ,juz nawet jest rekrutacja na moje miejsce i na jednej Laski co sie zwalnia:)

WANDZIK..:) masz racje chodze na NFZ prywatnie pojde juz tylko do innego po przedłużenie zwolnienia dzis sie dowiem czy mi wystawi od 7 maja:).Temu oszołomowi nie dam ani złotówki, nie bede juz zmieniała lekarza prowadzącego bo szkoda mi nerwów i czasu.

[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Żaden lekarz przyjmujący na NFZ nie będzie dawał zwolnień tak ot sobie. Nie obchodzi go, że praca ciężka, stojąca. On po prostu czeka aż dostanie w łapę albo naciągnie na prywatną wizytę. Smutne to ale prawdziwe :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ewusia tez tak myslę..:) chce kase tylko chyba nie wie jak mi ma to jasno powiedzieć:)

wydarł wczoraj na mnie morde ze lekarz ktory robił mi usg dał mi zdjęcia malentwa bo go o to poprosiłam powiedział czy wiem ile taka rolka papieru kosztuje a ja ze nie on 90 i ze na nfz nie ma nic za darmo dodał ze opieprzy lekarza do ktorego mnie wysłał ze ten zrobił mi wydruk:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

papryczko no to Ci powiem, że trafiłaś na niezłego bałwana :evil: proszę Cię zmień lekarza i to jak najszybciej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

papryczka... kiepsko trafiłaś, faktycznie. Nie każdy lekarz przyjmujący z ubezpieczenia jest be. Mi mój na początku nie dawał zwolnienia, ponieważ stwierdził, że jak pracodawca ma ciężarówkę w firmie to on powinien jej zapewnić odpowiednie stanowisko pracy na ten ciężki okres. Tak też jest w kodeksie pracy, ale to tylko teoria :? zwłaszcza w przypadku prywaciarzy :cry: W końcu udało mi się doktora przekonać i już jakiś czas odpoczywam (nie chciałam iść do innego , bo to naprawdę dobry fachowiec).
Jeśli chodzi o usg- z każdego mam fotki (12,20,33 tc) i oczywiście te pierwsze (7 tc), gdy na jego podstawie można już było stwierdzić, że będzie dzidzia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Rozumiem Cie doskonale bo tez jestem w 22 tc tyle tylko ze od 5tc jestem na L4 z powodu poronienia zagrażającego. Tez musialam odejsc z pracy ale to nie z powodu tego ze jestem nieodpowiedzialna tylko wlasnie z tego ze dziecko teraz powinno byc najwazniejsze. Jesli sie cos stanie to inni powiedza ze im przykro itd. ale straty nikt nie wynagrodzi wiec nie wolno myslec o innych jesli sytuacja zmusza do tego zeby zajac sie soba i nowym zyciem.
Juz raz poronilam a w tej ciąży od poczatku plamiłam az do konca 3 miesiaca. Caly czas lezałam. Teraz na szczescie juz nie plamie ale tez boli mnie brzuch, twardnieje itd. i nie dalabym rady pracowac. Moi lekarze (bo chodzilam do 2-óch specjalistów) nigdy nie nakazywali mi na sile wrocic do pracy. Teraz tyle kobiet ma problem z zajsciem w ciaze lub z jej utrzymaniem ze powinno sie reagowac na sygnaly jakie zglasza kobieta.
Zmien lekarza i to koniecznie. Prywatnie i wiecej sie dowiesz i lepsza bedziesz miec opieke poki jeszcze Ci sie nic nie stalo ani dziecku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja od pierwszych tygodni ciąży byłam na L4 i to nie z powodu lenistwa :? Miałam za sobą dwa poronienia i mój lekarz (prywatny :roll: ) nie chciał dopuścić, do powtórki :( Zwłaszcza, że też pracowałabym na nogach przez wiele godzin. W żadnym wypadku nie czułam się winna. Jest jeszcze inna sprawa.....gdy kobieta jest na L4 to pracodawca płaci jej wynagrodzenie tylko przez pierwsze 2 tygodnie (chyba). Potem płaci już, ZUS. Jeśli kobieta nie ma ciągłości zwolnienia, to pracodawca musi "wpakować" w nią duże pieniądze a tego zazwyczaj nie chce. Tak też było w moim przypadku. Szefowa powiedziała mi wprost...skoro już musisz iść na zwolnienie, to zachowaj ciągłość aż do końca :roll: I tak już zostało z czego się bardzo cieszę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pracodawca płaci za pierwsze 33 dni zwolnienia, później zus... Mój też zalecił mi pociągnąć zwolnienie do końca, na pewno nie z troski o mnie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]