Dzisiaj jest pt paź 20, 2017 3:23 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny.
Najważniejsze jest dobro dziecka. Każda matka ma swój rozum i powinna z niego korzystać.
Jako osoba paląca ( w zawieszeniu ) wiem jak ciężko przestać. Ale dla mojego maleństwa wiem , że mogę wszystko. Z alkoholu tez absolutnie zrezygnowałam. Po co mam je narażać. Niebezpieczeństwo jest wszędzie. Ale przynajmniej wiem, że staram się je chronić tak jak mogę. :aq:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ech, słusznie, każdy ma swój rozum, niech zatem korzysta z niego. Wydaje mi się, że forum nie ma służyć przekonywaniu się i spieraniu a wygłaszaniu opinii, które, jak dobrze wszystkie wiemy, są subiektywne.
Jedno jest pewne: ani alkohol ani dym nikotynowy nie wspomagają ludzkiego zdrowia. Ale na przykład jedzenie tłustych potraw czy picie mocnej herbaty czy kawy też zdrowe nie są a jakoś nikt się nie oburza na ciężarną jedzącą wielką pizzę z majonezem albo pijącą kubek coli. To też dość niesprawiedliwe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bendis masz racje co do tych innych przekąsek albo napojów :o
Kwestia wyboru jeśli chodzi o matkę i dietę jaką ma ( lub nie ma ).
To tez są niebezpieczeństwo , które spotykają dzidzie już w brzuszku a z którymi matka może walczyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

co do funkcji forum- dokładnie tak jest: wygłaszamy opinie często subiektywne... Lecz nie ubiżajcie ludziom wykonującym zawód lekarza pisząc, iż nie mają oni nic przeciwko paleniu, czy piciu w ciaży :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wg mnie forum służy do dyskutowania, a najlepiej się dyskutuje, gdy osoby dyskutujące mają różne zdania i poglądy.
Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie to u mnie na roku to jest masakra. Wszyscy mnie pilnują. Kiedyś piłam Ice Tea. Koleżanka zabrała mi.. przeczytała skład... ale na szczęście oddała i powiedziała, że mogę pić. Wszyscy mi powtarzają, że mam się zdrowo odżywiać. Może u nas jest takie zboczenie na tym punkcie dlatego, że jesteśmy na kierunku lekarskim. :P Kawy nie piję już od pierwszego tygodnia, bo podejrzewałam, że zaszłam w ciąże. Moja mama krzywo na mnie patrzy jak wezmę łyk Coli.

Więc wszystko zależy od matki i otaczającego ją środowiska. Ale najlepiej unikać tego co by mogło zaszkodzić maluszkowi :)

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, SĄ TYLKO MAŁO PRAWDOPODOBNE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja palilam przed ciaza kilka lat... Moze nie wypalalm paczki dzennie ale prawie cala... I jak tylko ujrzalam na tescie ze jestem w ciazy OD RAZU NATYCHMIASTOWO rzucilam palenie!!! Przyznaje szczerze ze ciagnie mnie czasami bardzo np. jak sie zdenerwuje albo czasmi z nudow mam straszna ochote na papierosa ale... nigdy nie wzielam papierosa do ust!!! Zawsze przezwciezam ta moja "ochote" na palenie bo zdrowie mojego dzidziusia jest dla mnie najwazniejsze!!!! I co by sie nie dzialo nie zapale!!! Zgadzam sie z poprzednimi opiniami ze jesli kobieta w ciazy pali to nie dba o zdrowie swojego dziecka a takie glupie gadanie niektorych kobiet : " Chce zeby moje dziecko bylo zdrowe ale nie moge rzucic palenia" Mnie rozmiesza i denerwuje!!!! Ja potrafie sie powstrzymac i niektore kobiety tez, takze jak sa juz osoby ktore rzucily (chociazby tymczasowo) to reszta tez potrafi!!! Tylko trzeba sie uprzec i dazyc do tego :)!!!! Co do alkoholu mam takie samo zdanie!!! Nawet do lampki wina!!! Nawet w telewizji mowia co chwile ze nie ma badan ktore okreslaja dokladna ilosc alkoholu ktora moglaby zaszkodzic dziecku dlatego LEPIEJ ZAPRZESTAC PICIU PALENIU I WSZYSTKIM UZYWKA CALKOWICIE!!!!! I ja sie pod tym podpisuje bo dzieci sa najwazniejsze!!!! Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ubliżanie lekarzom? :D A to mnie ubawiło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przepraszam , że post pod postem ale w temacie lampki wina odsyłam do: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=3684&start=20

I może zanim zaczniecie się oburzać, poczytajcie co nieco literatury fachowej a nie kolorowych piśmideł, bo bez tego dyskusja nie ma sensu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hmmmm :shock: "koleżanka wróżka"?????? Prszę, proszę... jeszcze tylko tytuł "piśmideł" podaj, bo coś sobie nie przypominam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bendis.. ostatnio rozmawiałam z ginekologiem o kawie. On mówił, że raczej trzeba unikać. Lepiej wypić zbożową, niż normalną, a jeśli już muszę wypić to bardzo słabą z dużą ilością mleka.
Nie wiem co to za lekarz, który mówi pacjentkom, że jest wskazany jeden kieliszek wina. Na pewno nie zaszkodzi, ale nie widzę żadnych wskazań do stosowania tego napoju. Lepiej napić się soku - nawet winogronowego :)

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, SĄ TYLKO MAŁO PRAWDOPODOBNE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dokladnie zgadzam sie z kolezankami powyzej!!! I ja rowniez nie czytam tych kolorowych pismidel tylko ksiazki i poradniki dla kobiet w ciazy pisane wlasnie przez lekarzy !!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Macie rację, dziewczyny, wybaczcie, bez sensu się uniosłam.
Co do wina to przypuszczam że najczęściej zaleca się przy niskim poziomie żelaza i czerwonych krwinek, moja babcia natomiast zawsze opowiadała, że jak już dziecko było bardzo ruchliwe i sprawiało jej to ból, wypijała kilka łyżek wina, żeby je uśpić. Ale to było bardzo dawno...

A co do kawy to ja nie piję, bo po prostu nie mam ochoty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jesli chodzi o kawe to w drugim trymestrze miałam bardzo niziutkie ciśnienie i lekarz kazał mi pić 1 kawę dzienie - małą, słabą. Ponieważ oczywiscie kawę odstawiłam jak zaszłam w ciażę. Podobnie alkohol:
"Każda matka chce urodzić zdrowe dziecko, ale kobiety często nie wiedzą o tym, że alkohol wypijany w ciąży może uszkodzić płód.

Alkohol bardzo łatwo przenika przez łożysko, a ponieważ wątroba płodu jest niedojrzała, gorzej radzi sobie z jego przetworzeniem. Dlatego alkohol osiąga dużo większe stężenie we krwi płodu niż we krwi matki.

Największe niebezpieczeństwo czyha na dziecko w pierwszych trzech miesiącach ciąży. jak wiadomo, najniebezpieczniejszym dla płodu okresem jest pierwszy trymestr ciąży. Wtedy to ma miejsce szybki rozwój dziecka, powstają narządy, zaczyna pracować serce i mózg. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze zakłócenia funkcjonowania mogą być tragiczne i prowadzić do nieodwracalnych zmian.

Kobieta w ciąży, która pije alkohol naraża swoje dziecko na wystąpienie nieodwracalnych uszkodzeń mających konsekwencje przez całe jego dzieciństwo i dorosłość.

(MsM)
"

i kolejny arykuł:
Joanna Nurkowska "Wiedza i zycie" 1/1997
Dopuszczając alkohol w diecie kobiety ciężarnej, lekarze nie potrafili jednak dotychczas jednoznacznie określić, ile może ona wypić bez szkody dla dziecka. Nie było bowiem badań wyjaśniających wpływ bardzo niewielkich stężeń alkoholu na rozwój płodu. Ewentualne zmiany umykały uwadze do momentu, gdy lekarze nie przyjrzeli się bliżej pewnemu zaburzeniu, którego objawy naśladują skutki nadużywania trunków. Wywołuje je rzadka mutacja w genie L1, która daje takie same rodzaje zmian w mózgu i niedorozwój umysłowy, jakie obserwuje się w przypadku FAS. Gen ów koduje białko błonowe neuronów, odgrywające istotną rolę w rozwoju mózgu. Jest to bowiem cząsteczka adhezyjna, umożliwiająca przyleganie komórkom nerwowym i składnikom substancji międzykomórkowej. Gdy cząsteczki L1 zwiążą się ze sobą, wyzwalają kaskadę reakcji chemicznych powodujących migrację neuronów oraz inne procesy niezbędne do utworzenia obwodów neuronalnych i działania mózgu.

Skoro zmutowane białko L1 dawało objawy przypominające FAS, to należało sprawdzić wrażliwość jego prawidłowej postaci na alkohol. Strzał okazał się celny - już nawet bardzo niewielkie ilości alkoholu (odpowiadające kieliszkowi czegoś mocniejszego) wyraźnie ograniczały przyleganie komórek nerwowych pochodzących z mózgu szczura. Przy stężeniu alkoholu 0.08% białko L1 przestawało w ogóle pełnić swe funkcje. Nie można także wykluczyć, że alkohol podobnie "zabójczo" działa i na inne rodzaje cząsteczek adhezyjnych występujących w mózgu.

Jest to pierwsza praca wykazująca zmiany neuronalne przy tak niewielkim stężeniu alkoholu. Przed najmniejszymi nawet dawkami alkoholu w ciąży przestrzegają także wyniki badań dotyczących zmian funkcjonalnych w obwodach nerwowych zaangażowanych w proces uczenia się.

Proces ten, w uproszczeniu, polega na długotrwałym wzmocnieniu siły połączeń synaptycznych między neuronami, które to zjawisko określa się mianem długotrwałego wzmocnienia LTP (long-term potentiation). Przeprowadzono eksperyment. Ciężarnym szczurom podawano umiarkowane dawki alkoholu (odpowiadające ludzkim 1-3 drinkom dziennie), a następnie zbadano zdolności uczenia się i fizjologię mózgów ich potomstwa, gdy dorosło. W standardowych testach labiryntowych wypadło ono co prawda porównywalnie z kontrolną grupą szczurów, gorzej szło mu jednak z trudniejszymi zadaniami. Analiza mózgów szczurów "skrapianych" alkoholem w łonie matki wykazała wyraźny spadek LTP w komórkach hipokampa (obszarze istotnym dla zapamiętywania). Okazało się również, iż ich neurony straciły plastyczność, czyli reaktywność na bodźce niezbędne w procesie zapamiętywania.

Wszystkie te odkrycia dowodzą, że nawet umiarkowane picie alkoholu w ciąży może źle skończyć się dla dziecka. Skutki nie będą tak widoczne jak w przypadku FAS, zaznaczyć się jednak mogą w neurochemii mózgu. Inaczej mówiąc, dzieci te mogą w przyszłości mieć różne problemy z nauką, wynikające ze zwolnionego czasu reakcji, słabszej koncentracji i niższego ilorazu inteligencji.

Związek między umiarkowanym piciem w ciąży, a późniejszymi kłopotami szkolnymi dziecka nie jest oczywiście tak prosty. Nasze zdolności poznawcze zależą przecież od wielu czynników, różna jest także indywidualna wrażliwość na alkohol. Naukowcy nie potrafią na przykład wytłumaczyć, dlaczego tylko 6% dzieci alkoholiczek przejawia klasyczne objawy FAS. Na wszelki wypadek lepiej jednak podczas ciąży nie brać alkoholu do ust.

"Science", 5276/1996

A na temat papierosów:
Palenie papierosów w ciąży

Jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa niesie ze sobą palenie papierosów
w ciąży

*

Zwiększenie ryzyka wystąpienia poważnych komplikacji ciąży: krwawienia z dróg rodnych, wady ułożenia łożyska, przedwczesne odklejenie się łożyska, przedwczesne odejście wód płodowych, poród przedwczesny.
*

Najpoważniejszym, niepodważalnie udokumentowanym, faktem związanym z paleniem w ciąży jest niska masa urodzeniowa, która z kolei jest główną przyczyną chorób dziecięcych i śmierci dziecka krótko przed, w trakcie lub niedługo po porodzie. Dzieci palących rodziców są częściej chore i częściej przebywają w szpitalach w dzieciństwie. Udowodniono również, że dzieci te również częściej mają kłopoty w szkole. Ogólnie rzecz biorąc dzieci matek niepalących są znacznie zdrowsze niż palących.

Dlaczego nie palić:

*

paląca matka nie dostarcza dziecku wystarczającej ilości tlenu, a za to zatruwa go tlenkiem węgla (czadem), czyli paląc, podduszą je;
*

wraz z dymem papierosowym dziecko narażane jest na kontakt z ok. 4000 substancji chemicznych, w tym ok. 40 rakotwórczymi;
*

dziecko kaszle, krztusi się, a jego serce bije szybciej niż potrzeba.

Nie należy się jednak załamywać. Udowodniono, że u kobiet, które przestały palić do końca pierwszego trymestru ciąży, ryzyko wystąpienia powyższych powikłań minimalizuje się prawie do zera. Również zaprzestanie palenia w póˇniejszym okresie ciąży, tj. do 30 tygodnia, stwarza duże szanse na nadrobienie przez dziecko swojego niedoboru wagi.

Duże znaczenie ma także Twoje palące otoczenie. Okazuje się, że gdy wdychasz dym znajdujący się wokół Ciebie, Twoje dziecko otrzymuje prawie tyle samo zanieczyszczeń, jakbyś Ty sama paliła.

Nic z powyższych zacytowanych przeze mnie opini nie pochodzi z kolorowych pisemek ... takich po prostu nie czytam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wkład przeczytałam z dużym zainteresowaniem. :)
To potwierdziło może przekonanie , że ciąża trwa tylko kilka miesięcy i na ten czas można zrezygnować z używek.
Mi to nie zaszkodzi a dzidzi na pewno pomoże.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]