Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 6:43 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość

chcialam sie zapytac kiedy czuc pierwsze ruchy ,bardzo sie martwie bo jestem w prawie 20 tygodniu ciazy i nic nie czuje a czytalam ze inne kobiety juz czuja lekkie ruchy dziecka.dziekuje :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Różnie to bywa, każdy inaczej odczuwa ruchy, a poza tym, jeśli to pierwsza ciąża to, trudno zgadnąć, co jest ruchem dziecka, a co wewnetrzną pracą Twojego organizmu.
Dzidziuś jest jeszcze malutki i ewentualnie możesz czuć coś w rodzaju lekkiego łaskotania. Gdzieś przeczytałam i zastosowałam. Pamiętam, że jak chciałam, aby mój mąż poczuł ruchy dziecka, to zjadłam wieczorem coś słodkiego (cóż już nawet takie małe lubi słodkie :D) i położyłam się grzecznie w łóżku, po jakimś czasie moje małe brykały jak miło i mogliśmy sobie "porozmawiać" przez brzuszek.
Powodzenia w słuchaniu...

Offline Wyświetl profil  

Ja odczułam ruchy swojej córeczki w 19 tygodniu ciąży :D jednak nie można sie sugerować tym ponieważ każde maleństwo rozwija sie indywidualnym tempem. Lekarz mówił mi że pierwsze ruchy poczuje koło 22 tygodnia przy pierwszej ciąży :) ja poczułam już je wcześniej ale ty masz jeszcze czas wiec sie nie martw. :wink: Najlepszą metodą jest wypić lub zjeść coś bardzo słodkiego nastepnie sie połozyc i czekac. :P Tylko musisz byc wypoczęta i nie spacerowac za dlugo poniewaz w czasie spacerku koleszysz swoja kruszynke i usypiasz ja. Pozatym poczekaj przed toba jeszcze niecale 20 tygodni. Pozniej jak zaczniesz czuc ruchy to czasami bedziesz miala dosc ze w nieodpowiednim czasie kopne cie mocno po zebrami ze az cie zaboli!! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ruchy

ja czulam pierwsze ruchy w 19tygodniu, a to moja pierwsza ciąża, było to dokładnie w połowie ciązy. piękne uczucie!!! :) moje koleżanki czuły ruchy troszke później także nie jest to powod do zmartwien jesli sie nie czuje ruchów tak szybko.
pozdrawiam Ania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam:)jestem w 16 tygodniu ciazy:)czy to mozliwe zebym juz cos poczula chodzi mi o takie banieczki w dole brzuszka:)?? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć !!!
Ja jestem obecnie w 19tzg. ciz i na rayie nic nie czulam
Poydrawiam Marta

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej:)no tak pewnie to nie to tylko juz bym chciala poczuc...i sama sobie wkrecam:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja też to "coś" porównuję do banieczek... :)

mama moja do mrowienia, mój lekarz do "jakby ruchu skrzydła motyla w brzuchu" - trudno to zidentyfikować dopóki się nie zaczne powtarzac!
Ja od poniedziałku czuję i jestem pewna (choć to 1sze dzidzi), ze moje "banieczki" to jego/jej harce!

jestem w 19 tyg.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierwsze ruchy poczułam w 19 tygodniu i z każdym dniem były bardziej intensywne. Nie ma powodu do paniki każda kobieta, każdy organizm i każda ciąża jest inna. Nie mozna się sugerować opisami z książek, ulotek. Obserwuj siebie, wsłuchaj się w swój organizm. Jestem pewna że twoja dzidzia niebawem da o sobie znać ..bardzo intensywnie! tego ci życzę !

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj
Ja też uważam, że nie ma sie czym martwić. Swego czasu sama się bardzo martwiłam,bo nic nie czułam.Wrtedy uspokajała mnie moja kolezanka, która takze jest w pierwszej ciąży, tylko że bardziej zaawansowanej. Zresztż ona poczuła pierwsze ruchy bardzo wcześnie. To kiedy się czuje pierwsze ruchy zależy od wielu czynników: od aktywności dzidziusia, budowy ciała kobiety(te szczuplejsze podobno czuja wcześniej), a takze wrazliwości zakończen nerwowych powłok brzusznych.
Ja pierwsze ruchy, takie wyrażne poczułam w 21tc.Ale dopiero wtedy zrozumiałam, że wcześniej czułam je także ale wtedy były sporadyczne i nie potrafiłam je zidentyfikować jako ruchy maluszka. A potem jednego dnia stały sie ona intensywne i częste. To co wtedy się czuje jest nie do opisania, nie da się tego porównać do niczego innego. Mój mąż często przykłada ręke do brzuszka i czeka na te cudowne kopniaki, a kiedy pojawiają się w jego oczach pojawiają sie łzy wzruszenia.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewiczyny
Ja w pierwzej ciąży czułam ruchy ok 15/16 tyg. teraz w drugiej już szybciej ok 14. lekarz twierdził że to za szybko ale na usg było widać jak mały sie przeciąga i dokazuje i twierdził że faktycznie moge je odczuwac ..... :) taki dotyk skrzydełek motyla :). Ja ostatnio miałam ochote na kawę choc jej unikam, więc wypiłam jedną i maluszkowi to sie nie spodobało kopła i wywracał koziołki przez 3 godziny, u mnie posób na słodkie nie działa bo nie moge wziąc nic takiego do ust, kawa działa na mnie ale nie polecam ze względu na maleństwo
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Uspokoiłam się troszkę bo zaczynałam się niecierpliwić, wygląda na to,że mam jeszcze czas.tzn dzidzia ma czas,żeby mnie pokopać :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przy 1 ciazy u mnie byl to 5 miesiac przy 2 13 tydzien :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jestem w 1 ciąży i pierwsze ruchy poczułam w 19 tc.
Dodam, że żadnych motylkow, gilgotania czy czegoś tak delikatnego nie czułam. Tylko takie pykanie, a potem pukanie i przekręcanie się.
Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć :) Ja jestem w 17tc i czuje ruchy bobaska od kilku dni... to moja pierwsza ciąża, ale trzeba dodać że jestem bardzo szczupła, i narazie przytyłam tylko kilogram, a dzidzuś tydzień temu ważył 181 g :) Mój wielkolud :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

19.5 i to były pierwsze mocne kopnięcia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój lekarz twierdzi, że to zupełnie niemożliwe ale moim zdaniem poczułam po raz pierwszy w 13 tyg. Było to dość silne łaskotanie. Tak jaby mnie ktoś od środka czymś "smerał". Potem było długo, długo nic i w 18 tyg. zaczęły się kopniaki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja poczułam koło 22 tygodnia pierwsze ruchy. Tez się denerwowałam, wszystkie dziewczyny z marcówek już czuły , a ja nie.
A teraz, to już praktycznie cały czas czuję malucha, rozpycha się strasznie, robi wypinanki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie w pierwszej ciąży to był 18 tydzień a w drugiej 16 :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moj malenstwo zaczelo kopac w 18 tyg. to bylo kilka mocnych kopniakow. potem mialam z dwa dni przewry a teraz regularnie rano i wieczorem "komunikujemy" sie ze soba. bardzo sie ciesze ze pierwsze kopniaki poczul tez tatus.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]