Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 8:03 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam, jestem Patrycja i mam 21 lat. 20 stycznia zrobiłam 2 testy ciazowe ktore wyszły pozytywne, następnego dnia zrobiłam kolejny który także wyszedł pozytywnie. Wizytę u lekarza mam umówiona na następny tydzień. Pisze tutaj ponieważ mam pewien nie pokój.... Objawy ciazowe te który występują na początku ciazy są u mnie bardzo widocznie a mianowicie: senność, zmęczenie, wzdęcia, wyczulony zapach... Moj problem a wręcz obawa polega na tym iż 12 stycznia miałam wyrwanego Zęba u dentysty gdzie dostałam duża dawkę znieczulenia... I na koniec Pani doktor przepisała mi antybiotyk aby rana szybciej sie goiła, do tego brałam tabletki advil na ból dziąsła... Wtedy nie miałam jeszcze pojęcia ze mogę być w ciazy. Od 9 do 11 stycznia miałam lekkie plamienia z pochwy, myślałam ze to miesiączka ktora sie zbliża, ale jednak nie przyszła. 19 strasznie zaczął bolec mnie brzuch tak jakbym miała dostać miesiączkę... I tym razem tez były plamienia ale juz mniejsze... W końcu tak jak napisałam wyżej kupiłam testy dla pewności i wszystkie wyszły pozytywne. Moje pytanie to czy antybiotyki i leki ktore przyjmowałam mogły zaszkodzić dziecku? Czy te plamienia i ból brzuch także jest normalny? Powoli tracę zmysły bo nie wiem jak sie Zachować i co myślec... Lekarz mnie czeka dopiero w następnym tygodniu a do tego czasu to ja zwariuje :(( proszę o jakaś pomoc...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

patryska spokojnie. jesli juz bylas w ciazy(w trakcie zabiegu) to zarodek jest chroniony przed działaniem lekow. tak samo jak niektore laski palą lub piją piwo (nieswiadome pozytywnego wyniku),potem rodza zdrowe dzieci.
teraz juz wiesz o ciazy wiec zdrowo sie odzywiaj,zazywaj kwas foliowy i sie nie stresuj.
najwazniejsze to obys nie krwawiła. wszystko bedzie dobrze. powodzenia na wizycie! :)))

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black_cherry dziekuje ślicznie za odpowiedz! Tak jak napisałaś, odkąd sie dowiedziałam ze jestem w ciazy odżywiam sie zdrowiej niz zwykle. A co do wizyty to mam w poniedziałek rano o godzinie 9:00!!! Juz nie mogę sie doczekać !!! :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

spokojnie to juz jutro! )))
zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze.
dziewczyny na forum nie takie leki zażywały (wrecz zakazane w ciazy i grożące powaznymi wadami u dziecka) a mimo to ur zdrowe maluszki.
nie stresuj sie :)
ktory to juz tydzien?
moze serducho uslyszysz :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry pisze:
spokojnie to juz jutro! )))
zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze.
dziewczyny na forum nie takie leki zażywały (wrecz zakazane w ciazy i grożące powaznymi wadami u dziecka) a mimo to ur zdrowe maluszki.
nie stresuj sie :)
ktory to juz tydzien?
moze serducho uslyszysz :)

Hej, właśnie jestem po lekarzu... I jestem strasznie zawiedziona !! Aktualnie mieszkam w Kanadzie a tutejsza medycyna jest całkowicie inna niz w Polsce!! pani Doktor dzisiaj zrobiła ze mną wywiad środowiskowy odnośnie chorób w rodzinie itp. Zapytała o moje zdrowie, narzeczonego zdrowie i takie tam pierdoły. Jedyne badania jakie miałam to waga i ciśnienie, po czym dostałam skierowanie na pobranie krwi Oraz USG. Wszystko ok tylko ze z wynikami mam przyjść do niej przy kolejnej wizycie. A takowa wizyta bedzie dopiero 2 marca!!!! Jestem strasznie zła ze musze tyle znowu czekać!!!! Powiedziała mi to co chce usłyszeć i tyle. Z tego co mi powiedziała bez badań !! To niby to 6 tydzień ciazy a termin na 22 września. Tylko kuzwa Mac skąd ona wie ze płód dobrze sie rozwija!!! Jak zobaczy mnie dopiero w marcu!!!!!!! :wrr: :wrr:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Patryska21 przede wszystkim gratulacje :-) Ja mieszkam w Irlandii i prowadzenie ciąży jest trochę podobne. Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego gdzie zrobił mi test ciążowy, zbadał mocz, zważył i zmierzył ciśnienie, pogratulował i kazał zapisać się do szpitala gdzie pierwsza wizytę miałam dopiero w 14-tym tygodniu, pobranie krwi, wywiad z położną odnośnie chorób w rodzinie i potem2 minutowe usg( strasznej jakości) gdzie lekarz sprawdził czy bije serduszko i zmierzył maluch i tyle, następne Usg połówkowe w marcu. Ja poszłam wcześniej prywatnie do polskiego ginekologa bo całe szczęście tacy tu są, a jak u Ciebie? Może dla świętego spokoju idź gdzieś prywatnie, żeby zobaczyć jak płód się rozwija albo zrób betę z krwi , żeby mieć pewność, że wszystko jest ok, a na pewno tak jest :-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej! Dziekuje bardzo :) dzisiaj byłam na badaniu krwi, myśle ze do końca tygodnia dostanę badania,także cos będę wiedziała! No właśnie z narzeczonym stwierdziliśmy ze wybierzemy lepszego lekarza, jest to właśnie Polka do ktorej jest bardzo ciezko sie dostać, no ale widzisz co z tego, jak pierwsze większe badania zrobi mi dopiero 2 marca :( ja juz chciała bym wiedzieć ze wszystko jest z nami w porzadku... Wierze w to ze jest okej, ale była bym spokojniejsza gdyby to USG mi to powiedziało, a nie moje sumienie :( moze troszke panikuje, ale to moja pierwsza ciąża i dopiero sie uczę jak sie zachować, a tu juz na samym początku jestem postawiona pod murem i musze sama ze sobą z tym wszystkim sobie radzić.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

patryska niezazdroszcze tej słuzby zdrowia za granica :(
porażka jakas.
nie wyobrazam sobie zyc w stresie do 12tc... żebys chociaz usg miała ...

Looi ma racje. w miare mozliwosci podzwon i poszukaj innego gina. najlepiej isc prywatnie wtedy terminy od razu sie znajda.
zycze powodzenia!

jak sie czujesz? tyypowo ciążowo?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wszyscy powiedzą mi to samo bo wczoraj cały dzień sie dowiadywałam... Po prostu aż płakać mi sie chce przez ta pieprzona medycynę kanadyjska!!! A czuje sie w miarę dobrze, tylko zmęczona jestem cały czas, mogła bym spać cały dzień :) a jak u was ?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Patryska21 rozumiem, że się martwisz i chciałabyś już coś wiedzieć, ja w pierwszej ciąży miałam podobnie, teraz już troszkę spokojniej do tego podchodzę, a druga sprawa to w Dublinie jest kilku polskich ginekologów i na wizytę czeka się maksymalnie kilka dni. Ja pierwsza ciążę poroniłam i w drugiej na pewno spokojnie bym do tego 14 tygodnia nie czekała, musiałam iść wcześniej sprawdzić czy wszystko jest ok, na szczęście jest :-) nawet jeśli są jakieś problemy to opiekę tu mają dobrą ale dopiero po 12 tygodniu, wcześniej ciąży nie uznają. Trochę już do tego systemu przywykłam i np zęby leczę w Polsce, jak jest jakas poważna choroba to też latam do domu bo tu bym się nie doczekała, z córką na usg bioderek kazali nam czekać 5 miesięcy :shock:
A ja się czuje bardzo dobrze, czy w ciąży z córką czy teraz żadnych dolegliwości ciążowych, jak na razie to wiem, E jestem w ciąży bo brzuch rośnie :-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No powiem ci ze ja nie czuje praktycznie jakiś większych objawów. Piersi mnie nie bolą tylko czasem pobolewają ale to kilka sekund. Jedyne co zauważyłam to troszke mnie mdli i wyczulona jestem na zapach. Przed wczoraj wymiotowałam ale chyba za dużo papryki zjadłam. Jestem po prostu ciekawa czy przechodzę ciaze bez objawowo :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

patryska zycze Ci abys przeszła bez mdlosci i wymiotow. to najjjjgorsze co moze byc.;/;/
ja meczyłam sie od 6tc do16tc. wspominam to b.źle. nawet wątpiłam że kiedykolwiek mi to przejdzie..ale na połmetku mdlosci poszły w niepamiec a zaczeły sie okropne migreny..a ja panikara nie brałam zadnej tabletki wiec meczyłam sie,płakałam, itd.

najgorsze to ta niewiedza...;/

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny wiecie co.... Tak dzisiaj siedziałam i sobie myślałam o wszystkim od momentu zajscia w ciaze. 8 stycznia kochaliśmy sie z narzeczonym dość intensywnie i mocno i podczas stosunku poleciała mi krew... A ze przeważnie 9 miałam miesiączkę to myślałam ze ja "przywołaliśmy" ale przez kolejne 3 dni miałam lekko czerwone plamienia.... I teraz tak myśle przecież Ja juz byłam w 3 tygodniu ciazy.... Czy seks mógł spowodować te krwawienie i plamienie ?

Offline Wyświetl profil  

Kobietki proszę o pomoc. Ankieta potrzebna na studia. Bardzo mi pomozecie jesli wypełnicie :) <regulamin>

Offline Wyświetl profil  

Test ciążowy zrobiony, lekarz zaliczony - 6 tydzień. Hurra ! Obiło mi się o uszy że istnieje test na płeć dziecka - identyczny jak ciążowy . Kto robił ?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja słyszałam o tescie z krwi ,na podstawie przyrostu bhcg.

ale czy to to samo,,, tego nie wiem :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Z tego co czytałam na stronie producenta to robi się go z moczu, tak jak ciążowy. Mam ochotę go kupić tylko chciałabym zaczerpnąć opinii .

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

mozesz podac nazwe? :) nie widzialam jescze takiego testu.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

black_cherry użytkowniczka ma dwa posty tylko czeka aż o to poprosimy. Reklama jak nic!!!Jak poda nazwę dostanie bana z automatu :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Jestem nowa i dlatego mam tylko dwa wpisy. Chciałabym wiedzieć czy ktoś go robił bo jest to nowość z tego co czytałam. Jest dostępny "<regulamin...>

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]