Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:48 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czy ktoras z Was borykała się z zapaleniem zatok w ciąży?Macie jakieś sprawdzone sposoby na to,by zaczęło cokolwiek spływać?Odwiedziłam 3 laryngologów-twierdzą,że na razie antybiotyku nie beda dawac bo rzekomo tragedii nie ma,ale boli mnie jakby ucho i jego okolice i glowa. Splywa mi odrobine wydzieliny,ale to nie jest. Moze ma ktos jakis sposob na to paqdztwo?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

marcepanek niestety mnie zapalenie zatok dopadło podczas ciąży razem z gorączką,bólem głowy i ogromnym bólem gardła.
Stosowałam do nosa sól morską ,na gardło spray Uniben a na ból głowy paracetamol.
Niestety więcej leków jest zakazane w ciąży.Bardziej leczyłam się domowymi sposobami i pomogły bardzo szybko.Wypiłam wtedy hektolitry herbaty z cytryną i mleko z czosnkiem i miodem.Praktycznie cały czas spałam... Uciążliwy ten katar był strasznie...
Wyleż się w łóżku i wygrzej. Na pewno pomoże a leki z apteki to tylko dodatek.Nie ma jak domowe sposoby.Po 3-4 dniach czułam się o wiele lepiej :)

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

na zapalenie zatok najlepszy jest sinupret i mozna go bezpiecznie stosowac w ciazy :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Wczoraj zrobiłam sobie wg zaleceń koleżanki miksturę z czosnku, miodu i cytryny. Natomiast nie służy mi bo zaczynam wymiotować... Nie dość, że to 25 tc a ja chyba max 1 kg przytyłam to jeszcze wymioty nie są u mnie wskazane. Poza tym mam przedwczesne skurcze, które mogą się nasilać po wymiotach. Rozwierciłam połowę zębów bo myślałam, że mnie bolą, a tu się okazuje, że to raczej zatoki?!?!?!??!!? :cry:
Jacie jak ja już bym chciała być powyżej 30 tc. Jakoś może by to szybciej leciało, bo męczę się strasznie tymi wszystkimi przypadłościami :(

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Marcepanek ja kiedys wymienilam wszystkie plomby, tak mnie bolala szczeka, a sie okazalo, ze to bylo niedolrleczone zapalenie zatok ;-) potwierdzam to co napisala siaasia sinupret w ciazy jest bezpieczny, dodatkowo inhalacje z soli fizjologicznej albo psikac ile sie da woda morska. A jak nic nie pomoze to zinnat w ciazy mozna spokojnie brac.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ten sinupret to krople czy tabletki? Są dostępne bez recepty? Jak się je zażywa? Jak często?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tabletki, 3 razy po 2 dziennie, bez recepty, ziolowe

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Długo walczyłyście z zatokami?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

powiem Ci tak, u mnie kwestia tego, w którym momencie "złapie" zapalenie. Niestety im później tym dłużej, a obolałe zatoki, oczodoły i zęby mam jeszcze kilka tygodni później, ale nie jest to już takie dokuczliwe.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

W aptece mi powiedzieli,że nie powinnam brać tabletk bez konsultacji z lekarzem-taki zapis w ulotce. Zgłupiałam a na odchodne pani skwitowała-no chyba,że chce je pani wziąć na swoją odpowiedzialność...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no oczywiście, że lepiej po konsultacji z lekarzem. Ja je brałam po rozmowie z moją panią laryngolog. Nic odkrywczego pani nie powiedziała, wszystkie leki bierzemy na własną odpowiedzialność ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

iza30k pisze:
no oczywiście, że lepiej po konsultacji z lekarzem. Ja je brałam po rozmowie z moją panią laryngolog. Nic odkrywczego pani nie powiedziała, wszystkie leki bierzemy na własną odpowiedzialność ;)

Po jakim czasie pomógł Ci Sinupret? Mnie generalnie boli szczęka i promieniuje do skroni. Laryngolog mi powiedziała,ze ona ciężarnym stara się żadnych leków ziołowych nie zapisywać... ja nie mam kataru... stosuję marimer hipertoniczny i przez jakiś czas były efekty- zlatywała mi taka przezroczysta wydzielina, a teraz spływa tylko gardłem i niedużo jej... ręce mi opadają, bo nie wiem, co mam robić. Antybiotyku laryngolog nie chciała dać, bo ponoć nie widzi sensu- nie jest to nadkażenie bakteryjne. Są dni, że prawie nie czuję bólu, a teraz znów boli mnie szczęka i promieniuje do skroni. Laryngolog jest teraz tydz na urlopie, więc wizyta najszybciej nie w tym a w kolejnym tyg. Chyba jutro sama zrobię sobie badanie crp i sprawdzę, czy wykaże jakieś zapalenie i temat przedyskutuje z ginem, bo sama nie wiem, co mam robić, a tu jeszcze tyle tyg zostało.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej, nie wiem jak się czujesz, ale ja takie dolegliwości mam przezvpare tygodni. Najbardziej pomaga mi w takim przypadku jak piszesz ..... sloneczko i wygrzewanie. Faktycznie w takim przypadku sensu jakichkolwiek tabletek nie ma sensu brać, a tym bardziej antybiotyku.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

ja jestem aktualnie na końcówce leczenia choroby trwającej ponad 5 tygodni... zaczęło się od kaszlu, na który domowe sposoby ani homeopatyczne syropy nie pomagały... dostałam jeden antybiotyk, potem kolejny, wtedy zaczęły się oczyszczać też zatoki, okazało się, że mam ostre zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk :wo: nic mi nie pomagało, chcieli mnie kłaść do szpitala, zatoki były też mocno zawalone, badało mnie 4 lekarzy, rodzinny dwóch pulmonologów i...laryngolog do którego poszłam prywatnie z powodu tych zatok, stwierdziła, że cala choroba może być właśnie od zatok!

Dostałam właśnie wspomniany Sinupret, specjalne krople do nosa robione na zamowienie oraz FIX SIN do płukania zatok- rewelacja! Całkowicie bezpieczny, działający cuda! Kupuje się zestaw w którym jest butelka oraz saszetki, rozrabia sie płyn z wodą i tym płucze nos wg wskazówek. U mnie stan był mega zaawansowany więc mega dużą poprawe poczułam gdzieś po 3 dniach, choc opinie są , że już po jednym razie rewelacja. U mnie też- ale na godzinę. ALe po tych 3 dniach naprawdę przez 5 tygodni ani antybiotyki ani nic innego nie działałao tak jak to!

Offline Wyświetl profil  

marcepanek możesz spróbować jeszcze prenalen katar to do psikania do nosa i można bez obaw w ciąży stosować czysto ziołowe i specjalnie przeznaczone dla ciężarnych

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Spraye solankowe. W połączeniu z żelami do nosa przynoszą chorej natychmiastową ulgę. Zmniejszają obrzęk dróg oddechowych, uwalniają śluz zbierający się w gardle i, co najważniejsze – są bezpieczne dla kobiet w ciąży.
Nawadnianie organizmu. Picie dużej ilości płynów pomaga złagodzić objawy zapalenia zatok. Zapotrzebowanie organizmu na wodę znacznie wzrasta w czasie trwania ciąży, dlatego należy zwrócić uwagę na ilość wypijanych płynów. Należy unikać napojów kofeinowych (kawa, herbata), które mogą być przyczyną odwodnienia organizmu.
Nawilżanie powietrza. Zabiegi parowe, gorące prysznice, nawilżacze do powietrza – wilgoć w powietrzu pomaga oczyścić drogi oddechowe. Jest to bardzo ważne zimą, gdy powietrze w mieszkaniu jest szczególnie suche.
Unikanie alergenów. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, u których pojawiały się reakcje alergiczne nawet przed zajściem w ciążę. Szczególnie niebezpieczny jest dym papierosowy. Należy spytać lekarza o bezpieczne leki antyhistaminowe.

Offline Wyświetl profil  

Hej, miałam ten sam problem co Ty. Od laryngologa dostałam 3 specyfiki które w szybkim czasie pomogły mi sie pozbyć tego paskudztwa. Przede wszystkim spray do oczyszczania nosa w moim przypadku Marimer dostaniesz w aptece bez recepty w pelni bezpieczny. 3 razy dziennie płukołam nim nos. Dodatkowo 2 razy dziennie inhalacja woda ze solą. Do tego miałam przepisany spray ( to juz na recepte) Avamys. Plukalam gardlo Hascoseptem bo wydzielina splywala mi do gardla.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Miałam nieziemski problem z zatokami chorowałam od 1 listopada az do 1 grudnia przez cały 8 miesiac ciazy . Miałam zatkane zatoki brak wechu i smaku do tego ropna wydzielina ściekająca po gardle. Spałam na wpół siedząco zeby mnie nie dusiło ale i tak miałam spazmatyczne duszności jak sobie ptzypomnę to włos sie jezy na głowie. Pomogł mi antybiotyk amoksiklav i płukanie zatok sinus rinse ze specjalną buteleczką w zestawie do płukania. Do teraz węch w 100% mi nie wrócił ale juz zaczynam czuć co jem i wogóle a tak to była kicha. Spraye mozna uzywac tylko do 5 dni powyzej juz nic nie pomagają tylko przeszkadzają. Do tego robiłam parówki z amolu ginekolog mi pozwolił i mysle ze to tez duzo dało .

Offline Wyświetl profil  

Tak się sama zastanawiałam niedawno nad wyborem inhalatora i finalnie kupiłam. Dobry sprzęt, nic się jak do tej pory nie psuje. Zobaczymy jak to będzie w przyszłości. Świetny zestaw dla dziecka, wygląda jak króliczek zabawka, ale rzeczywiście wydajnie transportuje lek do płuc. W zestawie smoczek, torba na wszystkie części, bardzo to fajnie rozplanowali.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]