Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 3:20 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Wyrywała któraś z Was ósemkę chirurgicznie? W przyszłym tyg czeka mnie zabieg. Podobno 2 trymestr jest bezpieczny i można podawać znieczulenie.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

A co na to stomatolog chirurg? (bo mój w poprzednich ciążach, w moim przypadku - odradził i kazał przyjść po ciąży i po karmieniu).
Bo znieczulenie znieczuleniem, ale co potem? P/bólowy paracetamol to średnio może pomóc, a odpukać jak się zacznie paprać i trzeba będzie wkładać nipas?
Mnie się udało usunąć ósemkę przed ciążą, jeśli da się z nią wytrzymać to ja bym jej w ciąży nie usuwała.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ale ja mam przed sobą tyle miesięcy... zobaczę co mi chirurg powie... pobolewa mnie ząb i ucho, dlatego jestem wręcz zmuszona... Wychodzę z założenia, że wszystko będzie ok, zresztą znieczulenie jest dla kobiet w ciąży. Nie wyrywam bo chcę, tylko, że muszę. Jest to mniejsze ryzyko dla dziecka bo nie będą się rozwijały infekcje, a nie chce, żeby wdał mi się jeszcze jakiś stan zapalny... Ósemka mi się chyba tak szybko popsuła przez te kwasy wszystkie i wymiotowanie pierwsze miesiące...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja mialam znieczulenie w ciazy jak mnie bolał ząb do tego stopnia ze przenosiło sie na ucho, bylam w 7mcu,
musialam isc.
zrobił znieczulenie, zalozył lekarstwo i tyle.\
dalej nie leczyl bo musialoby byc kanałowo wiec nosilam sie z lekarstwem az do porodu.
ale dobre i to!
najwazniejsze ze nie bolało.
aha.. od razu na wejsciu zapytalam czy znieczulenie jest bezpieczne w ciazy.. odp ze tak wiec sie nie bałam

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Marcepanek - dlatego napisałam ze chirurg o tym decyduje. W moim przypadku nie bylo tak źle, wystarczyło wyplukac to co sie zbierało w tzw kieszonce za ósemka i mogłam poczekać do po ciąży na usunięcie. A jeśli u Ciebie sie nie da, tworzą sie infekcje itd to widocznie lepiej bedzie usunąć. Ja ogólnie nigdy zębów nie leczylam w ciąży wiec nawet nie wiem czy można znieczulenie brac czy nie. Ale jeśli stomatolog twierdzi ze jest bezpieczne to tak jest :)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dlatego zobacze co mi powie... Moze tez cos innego wymysli i obejdzie sie bez wyrywania. W piatek mam chirurga,zobaczymy co zdecyduje.Ogolnie mi sie teraz zeby posypaly...czekaja mnie wizyty i plombowanie,ale tego akurat sie nie boje. Mysle,ze to przez hormony i poczatkowe problemy z ciaglym wymiotowaniem i kwasami wplynelo na stan moich zebow.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Słyszałam że nie powinno się w ciąży usuwać zębów!. Najlepiej przed albo po ciąży.

Offline Wyświetl profil  

mój stomatolog chirurg otruł ósemkę. Mówił, że gdyby nie ciąża, to by ją wyrwał, ale bał się późniejszych możliwych komplikacji, właśnie że coś zacznie się babrać.

Offline Wyświetl profil  

Otóż, jak wskazują specjaliści, wyrwanie zęba w ciąży jest możliwe, choć najlepiej zrobić to po pierwszym trymestrze ciąży, czyli po 12. tygodniu ciąży. W początkowym okresie ciąży istniej bowiem większe ryzyko krwawienia po wyrwaniu zęba. Ponadto, znieczulenie miejscowe, które stosuje się podczas ekstrakcji zęba, może przeniknąć przez łożysko, a jest to szczególnie niebezpieczne, w początkowej fazie rozwoju płodu. Zęba bezwzględnie należy wyrwać wówczas, gdy istnieje ryzyko zakażenia, np. z zęba wydobywa się ropa lub ząb jest źródłem dotkliwego bólu. Wówczas usunięcie zęba staje się "mniejszym złem" i stanowi mniejsze niebezpieczeństwo dla zdrowia matki i dziecka, niż gdyby został pozostawiony w jamie ustnej

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]