Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:47 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

To i ja się pochwalę :)
Pierwsza ciąża - rożnica 8 kg.
Druga ciążą - w 28 tygodniu kilogram na minusie.

"Jeszcze cię nie znam a już cię kocham..."
Aniołek, 23.05.2013, 25.08.2013

Offline Wyświetl profil  

:cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

sylwiob pisze:
To i ja się pochwalę :)
Pierwsza ciąża - rożnica 8 kg.
Druga ciążą - w 28 tygodniu kilogram na minusie.

sylwiob ja też mam problem z przytyciem. Ostatnio miałam wagę taką, jak przy zajściu w ciążę. Teraz jestem na etapie niecałe +2kg. W pierwszej ciąży przytyłam 16 kg. Jak tak patrzę na te wszystkie forumowiczki to im zazdroszczę tycia. Rozmawiałam z moim lekarzem, ale on się uśmiechnął i stwierdził, że dziecko przybiera, a co on ma ze mną właściwie zrobić? Mam lekką anemię, przedwczesne skurcze, więc trochę mnie to wszystko nerwów kosztuje, więc może trochę od stresu, chociaż sama nie wiem...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

marcepanek - skurcze będą wynikiem stresu. Ja się nie przejmuję. Jeżeli maleństwo ma się dobrze to tylko się cieszyć bo będzie mnie do zrzucenia po ciąży :) Ja ciągle na minusie ale miałam spory zapas przed ciążą ;)

Offline Wyświetl profil  

III ciąża - połowa (21tc): +3kg, co mnie cieszy bo w I miałam na tym etapie +9kg, a w drugiej +6kg..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No chyba, że miałaś zapas, bo ja mam niskie BMI, a co nie tyję to nie tyję i nic na to poradzić nie mogę ;/

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja z tych "wiekszych"kiedyś przy wzroście 177 ważyłam 63 kg wyglądałam właściwie, przed ciążą po 5 latach małżeństwa 70 kg, utyłam w ciąży 30 kg!!!prawie od razu po porodzie spadło 20 kg!!! potem jeszcze ze 3 i reszta została....Teraz jestem w 2o tygodniu i przybyło mi 8 kg. Ograniczam się uważam że naprawdę nie jem dużo czasem nie jem śniadania albo kolacji bo mi się nie chce...i co...nie wiem
W sumie to sie dziwię jak można schudnąć w ciąży to musi być coś nie tak z dietą bo organizm buduje wiele dla dziecka a z czego?

Offline Wyświetl profil  

Ivoneczka ale niejedzenie śniadań i kolacji to jeszcze gorzej niż jedzenie - w małych ilościach, odpowiednio zbilansowane.
Można schudnąć w ciąży jeśli ktoś ma np nadwagę i musi ze względów zdrowotnych stosować dietę cukrzycową. Ale każdy zdrowy człowiek może jeść podobnie i też kilogramy będą leciało wolniej.
Wiem po sobie. W I ciąży jadłam bez opamiętania, przytyłam prawie 30 kg, w drugiej uważałam, ale pozwalałam sobie na fastfoody i nieregularne jedzenie - przytyłam 16 kg. Teraz pilnuję regularnych, małych posiłków. Wyrzuciłam z diety ziemniaki, dużą ilość chleba głównie białego, makaron zmieniłam na pełnoziarnisty, ryż odstawiłam na poczet kaszy. Mniej smażonego, więcej grillowanego i duszonego. Warzywa, owoce i mega dużo wody. W tej ciąży zdecydowanie najwięcej wody piję z dodatkiem cytryny, pomarańczy.
Raz na jakiś czas pozwalam sobie na pizze, kebab, itd. Nie jem w ogóle słodyczy, pomijając lody, ale lody albo sorbety albo wybieram się tam gdzie serwują w miarę naturalne, własnoręcznie robione. Może ze względu na to wszystko co powyżej napisałam, przytyłam 3kg od początku, a może po prostu miałam za dużo zapasów z poprzednich ciąż bo brzuch mam równie wielki co w II poprzednich ciążach. Tyle że w tyłku i biodrach nic nie doszło.. zobaczymy jaki będzie wynik na koniec ciąży..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja od 13 lat leczę się na tarczycę. Od dawna miałam ją unormowaną. W sumie faktycznie mam trochę inna dietę. Zero fast food, najzwyczajniej nie podchodzi mi smażone jedzenie. Śmierdzi. Jem regularnie kilka małych posiłków, dużo warzyw i owoców. Więcej piję. Ale mam ostatnio problemy z TSH które jest bardzo niskie. Przed ciążą miałam nadwagę prawie 20 kg pozostałość z poprzedniej ciąży. Dlatego nie boję się tego że nie przybieram na wadze :) Maluch rozwija się prawidłowo.

Offline Wyświetl profil  

Ja przytyłam 20 kg na 16 dni przed CC. :x Tylko się modlę, żeby już nic nie "wrzucić"....

Zaczynałam ciążę z taką wagą graniczną- 72 kg przy 173 cm.... ależ będzie zrzucania za parę tygodni....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Sylwia zazdroszczę. Też leczę się na tarczycę. Waga mi świruje, mam ponad 20+ z poprzedniej ciąży. A tu przykaz od lekarza bym nie tyła. No własnie i tu mam pytanie jak Ivoneczka : jak to zrobić??

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hakunamatata - ja sama nie wiem dlaczego nie tyję. Podejrzewam że to dlatego że mam TSH niskie. Na ostatniej wizycie 0,04. Ale w pierwszej ciąży schudłam prawie 10 kg a potem przybrałam prawie 30. Teraz waga praktycznie stoi w miejscu. Wachania +/- 1,5 kg. Każda jest z nas inna i każda inaczej ciążę znosi.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No tak u mnie dla odmiany TSH bardzo wysokie

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja mam niskie TSH- dziś wykazało 0,58. Ale waga za bardzo się nie zmienia. Dziwne, bo przy niskim TSH powinno się tyć w kosmos. A ja mam po OBŻARCIU 57,5 kg. Za tydzień usg- zobaczę, ile ma maluszek. Mam anemię- łykam 2x żelazo, ale w pierwszej ciąży przytyłam 16 kg. Za to w tej na początku miałam spadek wagi bo prawie 3 miesiące wymiotowałam. Może teraz waga trochę przyjdzie- w ostatnim trymestrze? Zobaczymy...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

marcepanek - no właśnie przy niskim TSH się nie tyje. To jest wskazanie do nadczynności i jednym z objawów jest utrata wagi. Więc dlatego pewnie waga stoi w miejscu.

hakuna matata - jaki miałas wynik TSH na ostatniej wizycie?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Skoro na wyniku piszą, że norma jest od 0,25 przy TSH to ten mój wynik 0,58 ma u mnie budzić obawy czy nie?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

marcepanek - norma jest od 0,3 do niecałe 4 jak dobrze pamiętam. Zaleca się żeby w ciąży TSH było ok.1,5. Ważne jest też badanie fT4 i fT3. Najlepiej konsultować wyniki z endokrynologiem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A mój gin mówi, że w normie i nie mam się przejmować... :wo: Ja już sama nie wiem...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 30kg., od 7 m ca spadło tsh i inne ft3 i 4 się bujały, w dół racze,j miałam niedoczynność i wtedy właśnie przybierałam jak nie wiem. Teraz są w normie, tyję wolniej ale tylko troszkę wolniej. Jem bardzo zdrowo, naprawdę uważam, żeby jeść chudo ale chyba porcje są za duże choć wydaje mi się że są normalne, i mniej ruchu mam na pewno, no bo co innego?

Offline Wyświetl profil  

W 19 tygodniu ciąży miałam już 2 kilo na plusie, moja Pani ginekolog kazała ograniczyć białe pieczywo i słodycze. Wcześniej niczego sobie nie żałowałam i jadłam na co miałam ochotę. Nie boję się chyba tak porodu jak tego ile mogę przytyć i jaki problem będę miała z pozbyciem się nadwagi. Przed ciążą nie należałam do szczupłych bo tu i ówdzie tłuszczyk był. Nie jem białego pieczywa i fast foodów pije bardzo dużo wody ale zachcianki mam głównie na słodycze, więc pozwalam sobie od czasu do czasu żeby ślinka po brodzie nie leciała :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]