Dzisiaj jest pt wrz 21, 2018 8:23 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Mam 26 lat i jest to moja pierwsza ciążą. Mój, męża i rodziny koszmar zaczął się w 14 tygodniu ciąży przy pierwszym USG, które wykazało brak kości nosowej i przezierność karku 3,2mm, gdzie norma to podobno 2,5mm poza tym wszystkie inne narządy pracowały poprawnie – łącznie z serduszkiem i przepływem żylnym gdzie u dzieci z Zespołem Downa tak nie jest. Doktor Pałaszewski ze szpitala na Solcu w Warszawie, który wykonywał pierwsze USG skierował mnie do kliniki INVICTA na ul. Złotej 6 w Warszawie (sam tam pracuje zajmuje się leczeniem niepłodności) na USG NT czyli prenatalne bardziej dokładne, które wykonała Dr Miśta. Ryzyko wady genetycznej tj. Zespołu Downa było 1:4 więc wykonano mi test PAPA, który zmniejszył ryzyko w bardzo małym stopniu bo 1:10. W takiej sytuacji poddano mnie AMNIOPUNKCJI badaniu genetycznemu, które daje 100% pewności i za które NFZ zapłacił klinice INVICTA 1400zł. Na wynik czekałam 3 tygodnie jest to bardzo długo i jest to bardzo nerwowy czas. Amniopunkcja wykazała że dzidziuś jest zdrowy  i nie ma żadnych wad genetycznych. Na 2 USG czyli badaniu połówkowym, które wykonał również Dr Pałaszewski było już widać kość nosową i powiedział, że jest wszystko OK. Takie zdanie miał również Dr Roszkowski jeden z najlepszych lekarzy w Warszawie ze szpitala na ul. Czerniakowskiej 231 w Warszawie. Jednak drugi koszmar zaczął się jak poszłam na drugie USG do kliniki INVICTA, które wykazało brak kości nosowej i powiększony fałd karku 9,4mm gdzie normą jest 6mm ale do 22 tyg., a ja już byłam w 23 więc już te dane były niewiarygodne. Oczywiście badanie USG wykonała również Dr Miśta, która już znała moją historię. Po tym USG skierowała mnie na USG prenatalne do szpitala Bielańskiego w Warszawie (Dr. Miśta tam pracuje więc ten lekarz był jej kolegą) do Dr Kretowicza który powiedział dokładnie to samo co Dr Miśta – brak kości nosowej i dużo powiększony fałd karku który jest ważny tylko przy 1 USG. Dr Kretowicz skierował mnie na echo serca dzidziusia bo podejrzewał wadę serca ze względu na powiększony fałd karku (echo serca wyszło dobrze – dzieciątko jest zdrowe). Po tych bitwach z myślami kto ma rację i czy jest ta kość nosowa udałam się na USG prywatnie do kliniki ZDROVA na ul. Floriańskiej w Warszawie gdzie lekarz potwierdził obecność kości nosowej i zapewnił że na 1000% nie ma żadnej wady serca, a nawet chciał się założyć o to że ma rację. Teraz już wiem, że klinika INVICTA na ul. Złotej 6 w Warszawie to zwykli naciągacze i wyzyskiwacze kasy. Dr Miśta myślała, że trafiła na młodą idiotkę i że uda jej się naciągnąć mnie na inne badania bo w jej przypadku liczy się tylko kasa. W ogóle jak można robić takie rzeczy i tak oszukiwać pacjentów. Jakbym mogła to pozbawiłabym ją praw do wykonywania zawodu. Jakie trzeba mieć sumienia albo go nie mieć, żeby tak traktować pacjentów, tak kłamać i sprawiać tyle bólu i cierpienia osobie, która pod swoim sercem nosi taki skarb i to w dodatku swój pierwszy. Teraz już wiem, że takich ważnych badań jak amniopunkcja i inne nie wykonuje się w klinikach prywatnych tylko państwowych bo w prywatnych liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa, nikt tam nie ma sumienia liczy się tylko naciągnięcie pacjentki i tak właśnie zrobiła klinika INVICTA w moim przypadku.
Nie wszystko było takie czarne jak mówili lekarze i teraz już wiem, że nie ma co się martwić i denerwować na zapas nie zawsze lekarz ma rację, czasami też się myli – tak było w moim przypadku od początku. Żeby uniknąć takich problemów nie można spóźnić się z pierwszym USG, które trzeba wykonać najpóźniej do 13 tygodnia ponieważ później przezierność karkowa nie jest wiarygodna i można mieć takie problemy, stres i nerwy jakie opisałam powyżej (mi zrobiono 1 USG w 14 tyg.). Cieszę się że wszystko skończyło się dobrze i nasza dziewczynka jest zdrowa, ale niestety nikt nam zdrowia psychicznego nie zwróci. Głowy do góry 

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

straszne!!!!! przykro ze trafiłaś na takich ludzi! ale dobrze ze wszystko jest w porządku z mała i ten koszmar się już skończył

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20
Awatar użytkownika

Okropne to co piszesz :(
Ale ważne, że z córką wszystko OK :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Naprawdę to co przeżyliscie to prawdziwy koszmar fakt takie badania wykonuje sie w 12tc i trzeba tego terminu przestrzegac!! ale dobrze że się wszystko wyjaśniło i córeczka jest zdrowa!!
kiedy masz termin porodu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hymm tak sobie myślę o tej przezierności karku.. i ja miała robione badania w 13 tyg i 1 dniu czyli już na początku 14 tyg i wyszła mi 3,5mm później po wykonaniu wszystkich badań: amniopunkcja- wyszło ze kariotyp prawidłowy, echo serduszka płodu tez wyszło ok :) i USG połówkowe tez dobrze. Wiec czy może być coś nie tak z moim maleństwem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jena mój mały miał nt 3,1 mm ale wszystkie inne parametry ok (amino nie robiłam), echo serca też ok i mlody urodził sie zdrowy. Czasami poszerzony fałd karkowy bywa "urodą" dziecka ;)

A nt mierzy się najpóźniej do 13 tyg+6 dni więc Ty sie zmieściłaś w czasie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mam nadzieje ze malutka jest zdrowa jak rybka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

przepraszam napisałam w 12-tc a miało byc oczywiście 12 do 14-tego tc :oops:
czasami przy maluchach post piszę na 3 razy i wtedy coś mi umknie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a nic nie szkodzi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agutku skoro amniocenteza wykazała, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, to ja już w tym miejscu dałabym sobie spokój i absolutnie nie słuchałabym niedouczonych lekarzy :twisted: byłam w podobnej sytuacji w drugiej ciąży, gdzie amniopunkcja potwierdziła nam podejrzewaną przez lekarzy wadę genetyczną- i wtedy wiedzieliśmy, że nie ma żadnej nadziei.
Dobrze, że u Was wszystko się dobrze skończyło.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]