Dzisiaj jest wt sty 21, 2020 9:37 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 187  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

martz1

nie mozesz chodzic glodna!!!!!
jedz czesto, ale male porcje

po to mierzysz cukier, zeby wiedziec jak organizm reaguje na poszzegolne produkty

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczyny :D ,

mam nadzieje,ze jako juz rozpakowana troche was pociesze...
ja rowniez cierpialam na cukrzyce ciazowa,zostala wykryta w 26 t.c.,insuliny nie bralam,ale bylam do konca na scislej diecie,brrr.../plus tego taki,ze przez cala ciaze przytylam 11 kg :wink: /.
synka urodzilam silami natury,choc okazal sie prawie 4 kg klockiem :twisted: .od razu zabrano go na badania,ale na szczescie jego poziom cukru byl w normie i generalnie byl proporcjonalny /ponoc dzieciaczki mam cukrzycowych maja dendencje do za duzych ramionek w stosunku do cialka i do duzego brzuszka i czesto wlasnie to jest wskazaniem do cc :roll: /,lekarka stwierdzila,ze po prostu bedzie z niego duzy chlop :wink: /a ma po kim bo z jednej i z drugiej strony same wielkoludy 8) /...
po ciazy cukrzyca sie juz nie odezwala,ale nadal mam uwazac na diete,bo jestem w grupie ryzyka /w rodzinie sa przypadki cukrzycy/.
moja rada; uwazac na diete,choc przyznaje bez bicia,ze jest ciezko :? ,kontrolowac cukier i starac sie byc pozytywnie nastawionym i nie zamartwiac sie,bo ponoc stres rowniez moze podwyzszac poziom cukru.

zycze powodzenia,bezproblemowych porodow i samych zdrowych dzieciaczkow :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

martz1 jesli bedziesz potrzebowac glukometr, to ja ci przesle ( za darmo), bo mam ich duzo a korzystam tylko z jednego, jest fajny, prosty w obsludze i paski kosztuja do niego 1 grosz :D wiec jak cos to pisz,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie
Co do postu Ani 0707 to nie mysl kochana ze mi sie ten stan podoba, pocieszam sie tylko tym ze mam kontrole nad ta diablica CUKRZYCA :evil: raz lepsza raz gorsza ale MAM! Wiem ze nie jest lekko zwlaszcza w ciazy ale wydaje mi sie ze sa gorsze rzeczy i wiem to nawet na pewno...sa skoki cisnienia na ktore juz na pewno wplywu sie nie ma ..no nie???!!! Tak ze trzeba byc dobrej mysli.

Co do kolezanki ktora nie wie dlaczego cukier skacze jak oszalaly to mam rade ja kupilam sobie taka ksiazeczke z indeksem glikemicznym za 5 zloty w Klubie dla Ciebie (wysylka) i bardzo mi pomogl zweryfikowac wiedze o tym co i jak szybko podniesie mi cukier. Polecam :D

Zgadzam sie tez z tym ze dobrze by bylo zeby cukier po posilku nie byl wyzszy niz 140 a na czczo 100. ale wiem ze ciezko to czasem osiagnac, zwlaszcza po 32 tygodniu ciazy.

Martz : Nie mozesz chodzic glodna !!!!! jesli nie dostalas insuliny a cukier ciezko ci utrzymac zdrowa dieta ( myslac o zdrowej diecie nie mam na mysli czekoladek itp codziennie :) :) :) ) to porozmawiaj o tym z diabetologiem ,
Ja jak pisalam nie trafilam na dobrego i zeszczuplalam 7 kilo :shock: bylam glodna jak LEW.
A moja corcia urodzila sie w 36 tygodniu ciazy, a po porodzie miala hipoglikemie :roll:
Dzieki Bogu po wlewie z glukozy szybko ja wyrownali i jest zdrowa dziewczynka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Po ostatnich badankach stwierdzili u mnie anemie i od wczoraj łykam żelazo ale zauwazyłam że mi cukier podnosi nieznacznie ale jednak kurcze i nie wiem czy mam je brac czy nie kolejna wizytę mam za tydzień,ale chyba żelazo przy anemi tzreba łykac prawda? :roll: Martwi mnie to troche...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam!

Korusia,ja doskonale wiem o czym piszesz i nic z tych rzeczy,które wymieniłaś w swoim poscie nie jest mi obce :cry:
Jesli chodzi o skoki cisnienia,to też muszę sobie je mierzyć co 2-gi dzionek niestety :x Jak jadę na wizytę do gina to zabieram zeszyt z poziomami cukrów i cisnieniami.Wizyty mam dość często ,bo co 3 tygodnie u gina i co 3-4 tygodnie u diabetologa :evil:
Do tego zaczeły ostatnio dochodzić opuchlizny na wysokości kostek :roll: Ale ogólnie nie jest zle :wink: ,choć z drugiej strony mogłoby być lepiej,no nie :?:

Jednym zdaniem:Zniosę wszystko,byle z dzidzią było wszystko o.k.

Pozdrawiam :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ania opuchlizny w ciazy bardzo czesto się zdarzają nawet u kobiet całkiem zdrowych,są uciązliwe ale da sie wytrzymać,kładz często nózki tak wyżej na czymś jak lezysz to sobie pod nie coś podkładaj.
Ja wizyty mam raz co dwa tygodnie a raz co tydzień i widze się wtedy z diabetologiem i położną tu do gina sie nie chodzi chyba że coś złego się dzieje to wtedy tak,wszystko połozna załatwia no i w moim przypadku diabetolog,z opieki jestem bardzo zadowolona.
Ja tez mówie sobie że zniose wszystko aby tylko z maleństwem było ok,a napewno tak bedzie i u mnie i u Was :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no mi tez zaczely puchnac kostki, ale poki co nieznacznie, mysle ze to takie "uroki" ciazy

wlasnie wcinam truskawki z cukrem, pychotaaaaa :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aniu 0707 trzymam zatem kciuki ( za Was wszystkie tez) zeby wszystko sie pomyslnie rozwiazalo :D

Ja bylam dzis w tej poradni i jest szansa ze pompe jeszcze przed ciaza dostane, . Ciesze sie ale i boje...wkoncu to tylko- albo az maszyna od ktorej tak wiele zalezy PRAWDA!
Jesli ktos na tym polu ma jakies doswiadczenie napiszcie ile kosztuje osprzet do pompy miesiecznie, i czy go refunduja kobieta w ciazy ( tak slyszalam)
Cukry mam podobno calkiem dobre ale maja byc lepsze wiec biore sie za siebie ... :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Korusia no ja Ci nic nie powiem na ten temat bo nie wiem.... :roll: W Anglii diabetycy wszystko mają za darmo za nic nie płacą to chyba największy plus być diabetykiem i tu mieszkać :lol:

Dziewczynki a powiedzcie mi czy pozwalacie sobie od czasu do zcasu na lody? bo za mna od pewnego czasu chodzą ze aż mi slinka cieknie,ale jakos boje się bo nie wiem co z cukrami będzie....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kochana lody to dla mnie ciezki temat bo ja je .....uwielbiam i robie tak ze jem je po posilku do ktorego podaje insuline zgodnie z tym co zjem + te lody a czemu tak? bo jak zjem samego loda ktory po za cukrem i tluszczem nic wiecej nie posiada...(.no zapomnialam ten cudowny smak :D )cukier skoczy szybko w gore , a jak zjesz go zaraz po posilku jako deser bedzie sie trawil z cala reszta obiadku ( dobrze zeby byl bogaty w weglowodany zlozone i blonnik i duzzzzzo zieleninki) :) ) ten maly grzeszek nie bedzie niczym zlym ...oczywiscie w granicach rozsadku ten lodzik ma dyc :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ehheh korusia to znaczy jaki? :roll: no jutro kupuje lody i po objadku wpylam na samą myśl mi slinka już cieknie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Droga Anastazjo nie wiem czy w Anglii sa ale mysle ze raczej tak big milki na opakowaniu masz przelicznik ( ze 1 big milk to 17 g weglowodanow) tak ze ja dodaje do obiadu dla takiego loda 1 jednostke wiecej i jest ok ale dla lepszego efektu zawsze po obiadku ide na spacer :D
Jesli chodzi o lody na galki to tu troszke gorzej wyczuc bo one zazwyczaj zawieraja duzo wiecej cukrow prostych (gwaltowniej podnoszacych cukier)
Ze nie wspomne o wloskich..... dlatego ja jak sie to mowi wole krajem nieba- krajem piekla :lol: i wybieram te gotowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

lody...
spytalam diabetologa, dlaczego nich nie skacze mi cukier

tajemnica tkwi w tym, ze mja wprawdzie duzo cukru ale tez i duzo tluszczu, ktory nie podnosi poziomu cukru
i teraz, szczegolnie przy tej pogodzie kroluja lody
mam nadzieje, ze to sie nie zmieni

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zwracałam się z tym już na wielu forach jednak nikt nic mi nie odpowiedział.

Wpisuję to w ten wątek gdyż dotyczy to testu obciążenia glukozy 75g. Ostatnio lekarz zlecił mi jego wykonanie, gdyż jestem w 29 tc. Dzień wcześniej robiłam morfologię i ze względu, że zwykle moja glukoza nie mieściła się nawet w dolnej granicy prawidłowości tzn. na wczesniejszym badaniu miałam 54mg/dl gdzie norma zapisana na wynikach to 74-110 postawnowiłam powtórzyć badanie przy okazji morfologii. Wynik: 76mg/dl. Z tym, że od ostatniego badania jem zdecydowanie więcej owoców i czekolady gdyż wcześniejszy wynik, był bardzo zły wg mojego lekarza.

Na drugi dzień po morfologii+glukoza poszłam na test obciążenia glukozy 75g. Bez żadnych diet, po prostu jadłam normalnie. Co mnie zdziwiło to fakt, że na czczo wyszedł mi wynik 99mg/dl. Sporo więcej niż dzień wcześniej. A po dwóch godiznach 142mg/dl, gdzie wyczytałam, że norma to 140mg/dl. Zastanawiam się skąd taka rozbierzność z dnia na dzień przy wynikach na czczo i czy ten wynik po 2h jest alarmujący?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Villanelle
Przyznam ze troszke cie nie rozumie: po pierwsze jak zrobili Ci test obciazenia glukozy z 75g to jaki byl wynik po 1godzinie a jaki po 2? a tak ogolnie to z mojej wiedzy na ten temat dobry wynik na czczo jest miedzy 70-100 taki ma zdrowy czlowiek . wynik ten moze sie wahac na przyklad w skutek stresu i w Twoim przypadku moglo tak byc :wink: Nie sadze by to poranne 99 bylo czyms zlym, co do wynikow po tescie to diabetolog musi ocenic ta sytuacje. Mysle ze zaproponuje Ci diete i kontrole glukometrem i zobaczymy w jakim to kierunku sie rozwinie...jesli bedzie w granicach normy to pewnie obejdzie sie bez insuliny , ale na wszelki wypadek nic sie nie martw nawet z insulina nie jest zle, z nia mozna wiecej zjesc dobrycz zeczy :D :D :D tak ze pisz jak masz jeszcze jakies watpliwosci

kaskahh
Masz racje lody sa tluste i cukier po nich nie wyskoczy po godzinie a po trzech. Dlatego lepiej zjesc go do jakiegos posilku :lol: i zawsze w miare mozliwoci nie lezec po takim Malym co nie co :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A zapomnialam dodac Lody to jak czekolada
jesz batonik mierzysz cukier po godzinie i masz super wynik...myslisz ale fajnie cukier mi nie skoczyl ...mijaja 3 godziny chcesz zjesc np kolacje , mierzysz cukier (od czasu batonika nic nie jadlas) a tu co....oczka nie wierza a wynik jest wysoki...dlaczego? Bo tluszcz w czekoladzie uwolnil sie dopiero teraz i tak naprawde teraz mamy skutek tego batonika ktorego pewno juz nie panietamy :wink:
tak wiec z mojego doswiadczenia - kazdy(niewielki)deser jedz z posilkiem glownym bogatym w blonnik zieleninki itp.
Nie musisz rezygnowac z malej przyjemnoci, ale zjedz ja madze-To ostatnie zdanie to slowa mojego diabetologa :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

karusia zgadzam sie z toba, ja tez tak robie, jem cos slodkiego prze lub po posilku glownym, wiadomo ze do tego poda sie wiecej insuliny, ale przynajmniej nie musimy odmawiac sobie przyjemnosci :)
nawet moj lekarz mi tak powiedzial, ze jak juz koniecznie musze te slodkosci jesc to z posilkiem, chociaz z czasem , jak sie nauczylam swoejgo oragnizmu, to pozwalam jesc sobie slodkie poza posilkami, tylko wtedy dostrzykuje sobie insulinke, i wyniki sa dobre, moja hemoglobinka glikolowana nigdy nie przekroczyla 7 :)

trzeba sobie jakos radzic i kurcze bez przesady z dieta, jestesmy mlode, prawda, wiadomo z umiarem wszystko :)
dobranoc cukiereczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Agniesia22krk jak mozesz napisz mi jak to z ta pompa jest od strony finansowej? tz ile tak na miesiac ona kosztuje( eksplatacja) i czy refunduja do niej ten osprzet?Ja moze dostane Paradigm 722 jakas najnowsza.
Jesli sie wszystko dobrze ulozy to w sierpniu mi ja zainstaluja :lol: :wink: i bedziemy dzialac w kieruku poczecia fasolki :D
p.s teraz tez dzialamy :D :D :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie. dzięki za wsparcie. muszę Wam powiedzieć że pomimo tej diety, której de facto nie trzymam, mój cukier wygląda.. dziwnie. fakt, dwa razy miałam 143 i 142, ale to był bardzo stresujące dwa posiłki. ale teraz po jedzeniu (1h) cukier nie sięga wyżej niż 111. To był mój najwyższy cukier w dniach w których nie miałam stresu.. na czczo potrafię mieć 65, fakt, ale czy to znaczy że mam tą cukrzycę? ufff... byłe do poniedziałku. i mam nadzieję że moje poziomy cukru nie są jakieś nienormalne. bo jak mierzę to często jest tak, że przed jedzeniem mam 87, a po jedzeniu 88. No takie to dziwne dla mnie, bo nijak ma się to do poziomów cukru u cukrzyków. przecież ja przysięgam, wczoraj to się wkurzyłam i na kolacje zjadłam jabłecznik i popijałam sokiem, i właśnie wtedy miałam 111.
wiem że to może nieodpowiedzialne, ale ja nie chcę żeby lekarze mi wmówili cukrzycę przez 4 złe wyniki z całego tygodnia!
jestem zrozpaczona, bo ja naprawdę nie mam żadnych objawów. nawet Pani Doktor w poradni powiedziała że ta krzywa cukrowa wyszła dziwnie (po drugiej godzinie 150), bo tak organizm zareagował na operację którą miałam tydzień wcześniej.
przepraszam że Was tak zamartwiam, ale bardzo, bardzo się boję. Bo wiem jak ta cholerna choroba niszczy i powoli zabija. :cry: :cry: :cry:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 187  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]