Dzisiaj jest wt sie 11, 2020 1:44 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 187  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Witaj kaskahh!

Jak już pisałam mam nietolerancję glukozy,więc nie sądzę,żeby mi nagle po porodzie zanikła.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: pozdrowienia

Witam mam prosbe jesli ma ktos doswiadczenia zwiazane z ciaza z juz istniejaca cukrzyca ( ja choruje od 1,5 roku) prosze o rady zwlaszcza co do pompy czy przez pierwsze 3 miesiace jest ona optymalnym rozwiazaniem i wogole czy jest wygodna
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ania wierz mi że jak kontrolujesz cukier to dzidzi nic nie grozi,najwyżej urodzi sie troszkę wieksze.Myslisz że dla mnie cukrzyca jest jakimś fajnym stanem?Wcale nie ale co zrobić trzeba się wziąc za siebie i nie dać się zwariować wiele kobiet z cukrzycą rodzi zdrowe dzieci i jest wszystko ok i Ty też musisz w to wierzyć że tak będzie.

Korusia ja tez choruje od półtora roku na cukrzyce jestem od samego poczatku wykrycia choroby na insulinie,co do pompy to Ci nie powiem bo jakos nie jestem do niej sama przekonana,pamietaj że grunt to stała kontrola cukrów no i odpowiednia opieka specjalistów ale to chyba wiesz :D Ja do tej ciązy byłam przygotowywana przez 7 miesięcy i wierze że wszystko zakonczy sie sukcesem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam, ja biore na pompie tylko novorapid, a wczesniej jeszcze dlugodzialajaca levemir,
dziewczyny nie martwice sie, jesli macie dobrego gina to porpscie na ugs genetyczne i echo serca dzidzi, przebadaja maluszka dokladnie, moje jest zdrowiutkie i rozwija sie prawidlowo, teraz w 33 tyg czeka mnie ostatnie takie usg, i powiem wam ze nic nie place, na nfz robcie, a zobaczycie ile to da wam spokoju

Anastazja33- ja poki co SN ,ale tak jak mowisz, zalezy jak dzidzia bedzie ulozona i jak duza, bo slyszalam ze jak sie choruje na cukrzyce to rodza sie male klocuszki dlatego CC, ja jednak wolalabym Sn, wiadomo szybciej sie dochodzi itp

witaj Karusia ja mam od 2 lat cukrzyce i aktualnie jestem na pompie insulinowej , uzywam jej w sumie od poczatku ciazy, powiem ci ze tez nie bardzo ja chcialam, ale teraz chwale sobie, wygoda i co najwazniejsze cukry sa przepiekne, jak masz jakies pytania to pisz, z checia odpowiem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

i wiesz co Karusia same plusy tej pompy, nie musisz sie kloc do kazdego posilku , wystarczy ze na 3-4 dni zmienisz wklocie, a to nie boli, heh, a tak sie balam tego, po drugie mozesz jesc o ktorej chcesz i ile chcesz , wystarczy na pompie ustawic dawke insulinki i koniec, jedyny minus to taki ze nie wiadomo gdzie ja trzymac, ja wymyslilam sobie, bo nie chcialam zeby kazdy widzial ze ja mam, to trzymam ja miedzy piersiami :) przymocowana do stanika, i zawsze mozna ja wyjac, uzywasz tylko jednej insuliny, krotkodzialajacej, na noc juz nic nie wstrzykujesz, bo spisz z pompa :) idzie sie przyzwyczaic
wazne zeby dzidzia byla zdrowa,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie! :P

Masz rację Anastazja33 nie ma co wariować :shock:
Mam robione usg co 3 tygodnie,co 3-4 tygodnie diabetologa,więc nie przeoczą niczego :wink: A najważniejsze jest to,że na razie wszystko o.k. u mojej dzidzi :P :P :P

Musimy się trzymać,bo razem łatwiej.

Pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ania0707 pisze:

Jak już pisałam mam nietolerancję glukozy,więc nie sądzę,żeby mi nagle po porodzie zanikła.

hm...no to na tym sie rzeczywiscie nie znam, nie chce wprowadzac w blad
ale wiem, ze panika tu nic nie pomoze
mysl o dzidzi
bedzie dobrze!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja miałąm dziś robione badanka prenatalne i boje się wyników trzymajcie kciuki nastepna wizyte mam w nastepny wtorek...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: pozdrowienia

Bardzo Wam dziekuje za te slowa otuchy :D w czwartek mam spotkanie w "poradni planowania rodziny" i mam nadzieje ze bedzie ok ze zapisza nmie na liste oczekujacych i ze zaraz po zajsciu w ciaze dostane to cudenko choc nie ukrywam ze mam pewne obawy. ale wazna jest dzidzia :D co do glikemi to bardzo sie teraz pilnuje pewno ze nie jakas okropna dieta ale robie jednak te zastrzyki regularnie. i cukry mam ladne rano nawet 76 :lol: po posilku 120 tak ze super. lykam kwas foliowy a jutro zrobie hemoglobine glikowana i zobaczymy ,tak ze mam nadzieje ze bedzie ok :wink: a co wam wiadomo na temat lantusa w ciazy? jedni kaza zmienic inni nie sama nie wiem. teraz jestem na novorapid i insulatardzie ale lantus byl lepszy, bardziej stabilny

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aniu 0707 z mojego otoczenia kilka kolezanek mialo w ciazy nietolerancje glukozy, jedna urodzila bliznieta i po ciazy az do dzis nic zlego sie nie dzieje, takze nie ma co wpadac w panike :D tyle ze miec reke na pulsie i bardziej sie pilnowac

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

karusia z tego co mi wiadomo lantus i levemir nie byly testowane na ciezarnych i mysle ze lekarze wola dmuchac na zimne, wiem to od swoejgo lekarza, ale slyszlam ze dziewczyny na lantusie czy levemirze byly cala ciaze i rodzily zdrowe dzieci, ale po co ryzykowac, ja tez na poczatku dostalam zamiast levemiru insulatard, :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie Dziewczyny :):)

Ja jestem w 33 tc i od dwóch tygodni jestem pod opieką diabetologa :):)
Zaczęło się od tego że Mały okazał się być większy na usg o jakieś dwa tygodnie :):):)

Zrobiono 3 krzywe cukrowe i były w normie :):) choć na czczo na granicy :)

Niby w ciągu dnia - po posiłkach cukier jest w normie - ale na czczo zawsze podwyższony :(:(:(

Dodatkowo jak pani dr zobaczyła że mam chorych na cukrzycę z obu stron - babcia ze strony mamy i dziadek ze strony taty no i dodatkowo tata - to już nie było odwrotu od glukometru :P::P::P::P:

Dlatego dostałam glukometr i polecenie kłucia się 4 razy dziennie a na noc insulinę :):):)

Na początku bałam się i czułam niesmak a teraz traktuję to jako najlepszą zabawę :):):)

No i oczywiście dieta cukrzycowa :):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki Agniesia za informacje.
Zobaczymy co mi powiedza w tej poradni trzymajcie kciuki zeby byla szansa na ta pompe :P

Co do Karoliny to gratuluje entuzjazmu tak trzymac :okk:

Szkoda ze mi przy pierwszej ciazy zabraklo wiedzy i dobrej DIABETOLOGICZNEJ opieki,ja nie dostalam insuliny (niestety) a dieta na przestrzeni 27-36 tygodni wyszczuplila mnie o 7 kilo :shock: Ale po porodzie mnie juz to raczej tylko cieszylo :D ( nadrobilam ten ubytek przy karmieniu niestety)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiecie tak sobie mysle, ze z tej cukrzycy nie taki straszny diabel, ja w sumie widze w mojej chorobie same plusy, powiem wam ze gdy sie o niej dowiedzialam nie wpadlam w rozpacz,
cieszy mnie to ze trzeba pilnowac diety, ale tez bez przesady, jak moj dr powiedzial chcesz czekolady to zjedz, ale podaj insuline, w sumie on sam jest diabetykiem :) takkze sie zna,

jaka byla wasza reakcja na wiesc o chorobie, jak sie wam z nia zyje

i dla mnie teraz najwazniejsze jest zdrowie maluszka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiecie co, ja to popadam w jakąś paranoje. w poniedziałek byłam u diabetologa, bo po operacji cukier mi skacze. i po prostu nie wiem co jest grane?! u mnie w rodzinie bardzo dużo osób miało cukrzycę. i z doświadczenia wiem, że jak wypije się colę, to cukier powinien być większy niż po zjedzeniu dwóch kromek chleba z ogórkiem ;/

a u mnie jest na odwrót! jak napiłam się coli (pierwszy dzień mierzenia i moja kochana skleroza) cukier wyszedł mi po kolacji 89. a na drugi dzień po kolacji i całym dniu trzymania tej drakońskiej diety miałam 143 ;/

martwię się, bo mentalnie nie potrzebuję więcej kłopotów, i nie ukrywam, że nie stać mnie żeby kupić glukometr. durne to podejście, bo durne.

i martwią mnie te skoki cukru ;/;/;/
i w ogóle, jakie są te normy z cukrem u kobiety w ciąży? chodzi tylko o cukier po posiłkach, nie po krzywych!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Korusia pisze:
Aniu 0707 z mojego otoczenia kilka kolezanek mialo w ciazy nietolerancje glukozy, jedna urodzila bliznieta i po ciazy az do dzis nic zlego sie nie dzieje, takze nie ma co wpadac w panike :D tyle ze miec reke na pulsie i bardziej sie pilnowac

Nietolerancje glukozy (początki cukrzycy) mam już od dwóch lat a w ciąży zrobiła się z tego cukrzyca -muszę być na insulinie bo sama dieta nie starczyła.Wczesniej brałam tabletki ale w ciąży nie wolno ich brać. :cry:

Ja nie panikuję,ale prosze nie oczekujcie ode mnie jakiegoś super nastroju,bo niby z czego się cieszyć :shock: :?: z cukrzycy :roll:

Doskonale wiem ,co to za choroba i co się może stać z dzieckiem w ciąży więc jesssuuu! nie piszcie ,że jest wszystko ładnie i pięknie :cry:

Pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

martz1 pisze:
a u mnie jest na odwrót! jak napiłam się coli (pierwszy dzień mierzenia i moja kochana skleroza) cukier wyszedł mi po kolacji 89. a na drugi dzień po kolacji i całym dniu trzymania tej drakońskiej diety miałam 143 ;/

martwię się, bo mentalnie nie potrzebuję więcej kłopotów, i nie ukrywam, że nie stać mnie żeby kupić glukometr. durne to podejście, bo durne.

i martwią mnie te skoki cukru ;/;/;/
i w ogóle, jakie są te normy z cukrem u kobiety w ciąży? chodzi tylko o cukier po posiłkach, nie po krzywych!

Mnei powiedziano że godzinę po posiłku powinno być mniej niż 140, a dwie godziny po poisłku mniej niż 120 :):):)
Na czczo mniej niż 100 :):):)

Ja trochę się broniłam przed glukometrem i insuliną - ale idzie się do tego przyzwyczaić i potraktować to jak czynność codzienną :):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

martz1

nie wiem, bo nie mieszkam w PL, ale kolezanki mowily ze w poradni diabetologicznej dostaje sie (wypozycza)?? glukometr

sprobuj, jakies wyjscie musi byc[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczynki

Pytałyście tam wcześniej o lantusa w ciązy,no więc ja cały czas na lantusie jestem i będę już do końca ciązy cukry mam naprawdę super,no czasami jak sobie pofolguje to troszkę mi skoczą ale rzadko i minimalnie także nie ma zagrożenia mieszkam w Anglii i tutaj bardzo duzo kobiet w ciązy na lantusie jest.
A jak ja sie dowiedziałam o cukrzycy to byłam załamana nic o tej chorobie nie wiedziałam,wykryto ja u mnie właściwie przypadkiem bo żadych typowych takich objawów nie miałam tylko z oczkami zaczeły się problemy widziałam taki zamazany obraz,lekarz mnie juz do okulisty wysyłał ale coś go tkneło zeby mi cukier zmierzyć no i jak zmierzył to tam było ponad 20mmol,odrazu zrobił mi wszystkie badania na drugi dzień była juz pełna diagnoza cukrzyca typ1 eh jak sobie przypomne.... ale teraz już się przyzwyczaiłam i tak jak już tu któraś napisała nie taki diabeł straszny i naprawdę nie ma co paniować tylko pilnować diety to wszystko :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kaskahh wypożyczają na pierwsze dwa tygodnie, później oczekują że sobie kupię.. :cry:

no chyba powariowali.. ciągle chodzę głodna a to dopiero 3 dzień tego mierzenia cukru. mam nadzieję że to się szybko skończy! i że wszystko będzie ok

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 187  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]