Dzisiaj jest wt sty 21, 2020 8:54 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 187  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

ja mam pytanie.... czy taka cukrzyca trwa tylko podczas ciazy? czy po urodzeniu dziecka nadal zostaje sie chorym? acha, co moze grozic dzicku ktorego matka ma cukrzyce ciazowa? z gory dziekuje za odpowiedz!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zza
moja diabetolog mowi, ze ta cukrzyca w 99% mija po ciazy
niekontrolowana prowadzi do rozwoju duzego plodu, co w konsekwecji moze stanowic problem podczas porodu, badz zagraza porodowi przedwczesnemu
duze stezenie cukru moze powodowac zakazenia okolic nerek, pęcherza moczowego, szyjki i jamy macicy.

tyle ode mnie, wiecej nie wiem, staram sie nie czytac za duzo,
uwazam na cukry, ktore zostaly wczesnie wykryte i tyle

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam dziewczyny !!!
kaskahh masz zupełną rację - najważniejsze to nie zamartwiać się - robic co się da czyli przestrzegać diety no i jeśli któraś ma to brać insulinę - ale nie stresować się, nie zamartwiać - bo to jest dla dzidzi gorsze niż sama choroba.

Po urodzeniu - po dobie a czasami po kilku dniach cukier wraca do normy.

Powodzenia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

z ta cukrzyca to jest tak, ze ona zniknie po porodzie, choc nie musi, jednak w wiekszosci przypadkow znika, ale to juz jest jakis sygnal zeby dbac o siebie i nie zachorowac w przyslosci,

sama mam cukrzyce ale od 2 lat i teraz jestem w ciazy, jesli macie jakies pytania to odpowiem,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Agniesia22krk

jestem ciekawa, czy od poczatku ciazy otrzymujesz insuline, czy w Twoim przypadku dziala to jakos inaczej?

ja narazie przed "niezdrowymi" daniami wstrzykuje 2 jednostki, ale ta ilosc ma sie zwiekszac..
szczegolnie od 28 tyg bedzie inaczej..duzo wiecej?
ktos tak ma??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja wstrzykuje regularnie insulinke do kazdego posilku , ale mialam tak juz przed ciaza, ja wkraczam w 29 tydzien i widze ze potrzebujej jej juz wiecej , wiec moze w twoim przypadku tez tak bedzie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no wlasnie, ale ile wiecej?
10, 20, 30?
z ciekawosci pytam... bo mnie to nurtuje jakos...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny to może i ja do Was dołącze
Ja choruje na cukrzyce półtora roku i też jestem insulinozależna

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam, ja wstrzykuje sobie 24 jednoski na noc i do kazdego posilku ok 10 jednostek, musialam juz zwiekszyc, niestety, ale czego nie robi sie dla zdrowia dzidziusia, chociaz w moim przypadku jest tak ze nie musze sie robi zastrzykow do kazdego posilku, tylko jeden na 3-5 dni, poniewaz wyporzyczylam sobie pompe insulinowa

witam cie Anastazja33, jak tam dzidzia i jak zdrowko?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewczyny mam do was pytanie dzis mialam robione badanie krwi a moj cukier wuniusl 127 podobno za wysoki !!nic nie jadlam rano a babka zapytala czy mylam zeby i jutro mam pojechac ponowne badanie zrobic i nic nie pic nawet nie myc zebow czy od pasty do zebow moge miec wysoki cukier przeciez jej nie polklam !! a moze to ze biore tabletki duphaston maja jakis wplyw na moj wynik prosze odpowiedzice mi troche sie martwie!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczynki
Agniesia jak narazie wszystko dobrze ja długodziałającej insuliny wstrzykuje sobie 15 jednostek o godzinie 17-stej a krotkodziałajacej tak 5-7 jednestek przed głownymi posiłkami 3 razy dziennie,wiem że ta dawka pózniej się zmieni na wiekszą.

Nineczko hej ;) wiesz ja zabardzo nie wiem czy ten wynik jest za wysoki bo ja mam inny przelicznik,powiem tylko tyle że mi po paście do zębów cukier nie rośnie :roll:

Agniesia a powiedz mi czy z tej pompy jestes zadowolona? bo ja różne opinie słyszałam...tez nawet się nad nią zastanawiałam swojego czasu ale chyba się nie zdecyduje sama nie wiem juz się przyzwyczaiłam do tych wkłuć

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jestem zadowolona z tej pompy, na poczatku ciezko bylo mi sie przestawic, ale teraz widze jaka to wygoda? chcesz cos zjesc, nie ma sprawy, wciskasz guzikczek i insulinka leci, nie trzeba sie kloc, jedyny problem jaki mialam na poczatku to , to ze musze z nia spac, bo na pompie uzywa sie tylko krotkodzialajacej, ale i do tego idzie sie przyzwyczaic. i co najwazniejsze dzieki pompie mam bardzo uregulowane cukry , a to wazne dla zdrowia dzidzi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

boshe, od kiedy mozna od pasty miec cukier podwyzszony,
ninka twoj wynik jest prawidlowy,
dobranoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Szkoda że tak mało dziewczyn tu sie udziela,fajnie by było powymieniać się doświadczeniami Agniesia a Ty juz wiesz jak będziesz rodzić? czy SN czy CC? Bo mi powiedzieli że jesli dziecko bedzie wazyć 4kg i więcej to w 95% bedzie CC no i chyba tak bedzie bo moje starsze dzieci każda wazyła ponad 4 kg ale wtedy jeszcze nie byłam chora i rodziłam normalnie,boje się cc wolałabym sn rodzić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć dziewczyny!

Od 10 tc jestem na insulinie,biorę przed śniadaniem 8j a przed obiadem 5j.
Z moją dzidzią jak dotąd wszystko jest w porządku :P Nie nakręcajcie się tak dziewczyny,szkoda nerwów.Jesli jestescie pod opieką dobrego gina i diabetologa to nie ma się czego bać :P

Od 2 lat choruję na nietolerancję glukozy,przed ciążą wystarczyły tabletki,ale w ciąży sama dieta nie wystarczyła a tabletek nie można brać,więc jest insulina :) I świetnie bo wiem że ja i moje dziecko jesteśmy bezpieczni :wink:

Pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej Ania :D Ja tez wierze że bedzie wszystko dobrze
Dziewczynki a powiedzcie jakiej insuliny uzywacie? bo ja mam Novorapid to ta krótkodziałająca i Lantus długodziałajaca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam insulinę krótkodziałającą o nazwie Humalog.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ania a to tylko przed jedzeniem sobie wstrzykujesz tak? To nie jest z Tobą tak zle :wink: A ja dziś głupia najadłam się sałatki i mi cukier skoczył,mam nadzieję że dzidzi to nie zaszkodziło teraz mam ogromnego moralniaka,no ale nie mogłam się powstrzymać aż mi slinka leciała... :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam wszystkich serdecznie!

Anastazja33, naprawdę podziwiam Cię dziewczyno :shock: Mam cukrzycę od początku ciąży ,jestem na diecie 22WW,MUSZĘ BRAĆ INSULINĘ :cry:
A Ty mi piszesz,że nie jest ze mną zle :roll: :?: :?: :?: Nawet nie wiesz,co to dla mnie znaczy :cry: Ten ciągły strach o nienarodzone dziecko :? O to ,czy pózniej nie będe zmuszona brać tej zakichanej insuliny na stałe :!: :?:

Chcę,żebyś wiedziała,że dla mnie ,jest to tragedią od samego początku!

Pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie nowe mamuski cukierkowe, razem razniej

Agniesia22krk

dzieki, to te moje 2 jednostki to malutko jeszcze...

ania0707
bez paniki, tez sie strasznie przstraszylam na poczatku, ale lepiej insulina niz cukier bez obserwacji...
wtedy to dopiero moga byc problemy
jak juz wczesniej pisalam, po porodzie insulina zanika 1 99%
wiec glowa do gory

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 187  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]