Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 6:20 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Poczekam może zaraz i skurcze przyjdą :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

No dzisiaj byliśmy na KTG. Teraz mam w piątek bo termin jest na niedziele więc uradzili że w piątek. A jak nie będzie nadal do 8.03 to 15.03 zapraszają na patologię ciąży i po drodze jeszcze jedno KTG. Załamka jakaś mnie bierze. No patologia ciąży :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kochana na patologię bo z niej wezmą Cię na troszkę pewnie na porodówkę i dadzą kroplówkę ale nie zawsze od razu po kroplówce cos się rusza wiec dlatego na patologię.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

kurczaczek83 mało pocieszające :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dabrowina co tam?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kochana wielkie gratulacje!
Synuś jest śliczny!!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

dzięki. po tym co przeszliśmy to prawie ze szczęścia sikam że w domu jesteśmy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jejku a co takiego się działo?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

kurczaczek83 no jak się dowiedziałam nieoficjalnie teraz po czasie to 3 razy mi lekarka zatrzymywała poród. Widziała że nie dam rady sn ale zmuszała organizm do tego. Potem doszło do sytuacji że jak odeszły mi wody płodowe to po 3 h podłączyły mi oksytocynę. Dały mi antybiotyk bo CRP rosło. Okazało się że są zielone wody płodowe. Po antybiotyku po 5 min miałam odlot a mały miał spadające tętno i w ciągu 15 min miałam go z brzucha wyjmowanego. Nawet znieczulenie dobrze nie zadziałało jak mnie cieły. Dopiero zaczeło działać poprawnie jak szwy mi zakładały. Darłam się w niebogłosy i zsikałam ze strachu a potem znów odjechałam z parametrami. Prawie na stole popłynełam im. Ogólnie ta lekarka wykończyłaby 12 dziewczyn w ciągu 2 dni. Koleżanka miała córkę owiniętą pępowiną 6 razy w okół głowy i po 13 h porodu sn brali ją na stół bo mała dusiła się. Nie było opcji żeby urodzić sn. Ten nasz lekarz z patologii ciąży był akurat na szkoleniu i bardzo sobie w brodę pluł bo to co ona ze mną zrobiła to była rzeźnia. Jak zaczęło mi w środę rosnąć CRP to był sygnał że zielone wody płodowe mam i nawet w kartę mi nie wpisała że mówiłam jej o bólach głowy co dzień a to wskazywało jasno na te wody. Młody się tego gówna opił jeszcze i leżeliśmy 5 dni na intensywnej opiece noworodkowej. Prawie zemdlałam w poniedziałek nad jego łóżkiem bo nie chciałam go zostawiać. A te siksy po porodzie mi go nawet nie dały jak leżałam na pooperacyjnej tylko go nakarmiły mm i uśpiły. Potem w poniedziałek mnie musiały na siłę odciągać bo bym im padła i dały mi ketonal. W ogóle przez to że dawały mi antybiotyki, morfinę i ketonal to mam mało pokarmu. Także z laktacją kiepsko i się musimy dokarmiać mm.
Jutro idziemy do pediatry na kontrolę. Młody ma apetety co mnie cieszy ale mam wyrzuty sumienia z tym karmieniem. Daje mu to co mam ale to pożal się panie Boże... :( :cry:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

O matko, aż mnie ciary przeszły co przeżyłaś :shock:
Co za idiotka z tej lekarki, na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Trzymaj się Kochana.
Jak chcesz rozkręcić pokarm to jak najwięcej przystawiaj synusia do piersi.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dabrowina gratuluję dzielna dziewczyno!
Czasem sobie tu zaglądałam, żeby spr. co u Ciebie. :wink:
Straszne rzeczy opisałaś...
Na szczęście to już za Wami.
Jak się teraz czujecie?
Jak się rana goi?

Jeśli chcesz karmić piersią, przystawiaj maluszka jak najczęściej, nawet jeśli czujesz, że piersi są puste! Leżcie sobie razem, odpoczywajcie, cycujcie nawet co 20 min. Nie popełniaj błędu i nie czekaj, aż poczujesz, że piersi staną się pełne. To prowadzi wbrew pozorom do zakończenia laktacji! Jeśli maluszek nie płacze, trzymaj go tylko na samej piersi. Oczywiście jeżeli zależy Ci na cycowaniu. W sprawach laktacji doświadczyłam naprawdę wiele, chyba prawie wszystko, co się może przytrafić, więc w razie wątpliwości chętnie Ci pomogę i je rozwieję! :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz dobrze prawi.
Ja jeszcze w szpitalu miałam mleka tyle co kot napłakał i potrafiłam trzymać przy cyckach Igora po 3h ale dopiero jak prawdziwie się rozpłakał z głodu wtedy dawałam butlę, ale np. butla poszla w ruch w nocy ale najpierw cyc a kolejna dopiero o 13.
Dobra też podobno jest metoda 7 5 3 i przykładasz dziecko na 7 minut do prawej piersi, później do lewej i tak na przemian 5 minut i 3.
Jeśli masz laktator, to po karmieniu możesz jeszcze stymulować nim piersi nawet jak nic nie leci, to będzie znak do cycolków że potrzeba więcej mlesia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Łobuz dzięki za radę. Na razie przystawiam go ile mogę. Daje ile mam i liczę że się zwiększy ilość.

kurczaczek83 no swoje przeszliśmy ale na razie do wtorku włącznie mam pomoc.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]