Dzisiaj jest wt lip 17, 2018 1:52 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

:-) wiśnia, mam dokładnie tak samo.
nie przesadzam z niczym, ale tez nie ograniczam.
no, moze poza alkoholem jakimkolwiek - ten zupełnie odpadł z użycia - wszelkie "małe piwka", czy lampka wina są zupełnie poza moim "menu".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jay

u mnie w menu takze nie ma alkoholu, od poczatku ciazy ani grama. i okazuje sie, ze mozna przezyc imprezy, na ktorych wiekszosc sie nim delektuje :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na początku ciąży nie piłam kawy, ale teraz jeśli mam ochotę piję 1-2 słabe rozpuszczalne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kawa w ciązy jesli jest pita z rozwagą wcale nie szkodzi,poprawia ukrwienie w łozysku itp...jestem diabetyczką i nawet ja mam pozowlenie wypicia dwóch filizanek kawy dziennie,no chyba że ktos ma wysokie cisnienie to wtedy powinien zrezygnowac z tej przyjemności ale jesli wsio gra to nie trzeba :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

ja piję Nescafe 3in1 z całym kubkiem mleka bez wody :) :P
podgrzewam mleczko w mikrofali i zalewam kafkę :) a piję bardzo rzadko, raz na kilka tygodni.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kawa w ciazy?
oczywiscie ze pije, zwykle 1 dziennie.rozpuszczalna z dodatkiem mleka. oczywiscie o ile mam akurat "smaka" na kawke :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kontrola pisze:
ja piję Nescafe 3in1 z całym kubkiem mleka bez wody :) :P
podgrzewam mleczko w mikrofali i zalewam kafkę :) a piję bardzo rzadko, raz na kilka tygodni.

Podgrzewanie mleka w mikrofali to nie najlepszy pomysł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

mleko w mikrofalowce podgrzewam rzadko, raczej tylko do kawy i to też nie zawsze, bo wole z garnuszka :) ale kawe i tak piję "od święta" więc to mleko z mikro tez odświętnie ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W poprzedniej ciązy w mądrej ksiązce skierowanej głównie do ciężarnych Szwedek wyczytałam, że dobrze jest się ograniczyć do 4 filiżanek dziennie :wink:
Ja piję jedną dziennie, bo moje zwykłe ciśnienie oscyluje w okolicach 95/50, czasem nawet na dwie sobie pozwolę.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja mama piła po 3-4 dziennie ale nie mocne...całe ciąże paliła, jak było ciepło do pracy jechała 12 km rowerem w jedna stronę, męża a naszego ojca miała niewiem jak nawet Go nazwać :twisted: ,dostarczał jej tyle stresów ze sie dziwie ze donosiła ciaże....urodziła 3 zdrowe córki ,a jej kontakt z lekarzem był w dniu porodu nigdy nie była u żadnego gina bo podobno sie wstydziła ...na usg tez nie bo nie było ją stac...żadnych folików nie łykała i do dzis twierdzi ze dziecko jak ma byc zdrowe to bedzie !! ja wyznaje inne zasady i dbałam o siebie jak byłam w ciaży ale tylko 8 tyg :(

Także chyba wszytsko zalezy od organizmu...wystarczy popatrzec na patologie w tv, co jakis czas pobite wyrzucone etc , nie wierze ze one siebie dbają jak jedzie na porodówke pijana ze nawet nie wie ze urodziła to chyba nie upiła sie tylko tego dnia !
A kobieta która o siebie dba, łyka witaminki biega po prywatnych ginkach zasatnawia sie czy np coli moze sie napic to nie zachodzi w ciaże albo ją traci...szkoda gadac nie ma złotego środka..reguły ...co ma byc to będzie !!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hejka, wszytko z umiarem.
W ciąży piłam kawę rozpuszczalną z mlekiem-lekarz sam mi kazał bo miałam ekstremalnie niskie ciśnienie, czasami kieliszek winka lub pół szklanki piwa- na też miałam pozwolenie lekarza. Zabronił natomiast alkoholi wysokoprocentowych, owoców morza i serów pleśniowych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nie mam problemu z kawą bo jej nie lubię :) ale od czasu do czasu piję rozpuszczalną nescafe 3in1 :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kasia-wawa25 pisze:
Moja mama piła po 3-4 dziennie ale nie mocne...całe ciąże paliła, jak było ciepło do pracy jechała 12 km rowerem w jedna stronę, męża a naszego ojca miała niewiem jak nawet Go nazwać :twisted: ,dostarczał jej tyle stresów ze sie dziwie ze donosiła ciaże....urodziła 3 zdrowe córki ,a jej kontakt z lekarzem był w dniu porodu nigdy nie była u żadnego gina bo podobno sie wstydziła ...na usg tez nie bo nie było ją stac...żadnych folików nie łykała i do dzis twierdzi ze dziecko jak ma byc zdrowe to bedzie !! ja wyznaje inne zasady i dbałam o siebie jak byłam w ciaży ale tylko 8 tyg :(

Także chyba wszytsko zalezy od organizmu...wystarczy popatrzec na patologie w tv, co jakis czas pobite wyrzucone etc , nie wierze ze one siebie dbają jak jedzie na porodówke pijana ze nawet nie wie ze urodziła to chyba nie upiła sie tylko tego dnia !
A kobieta która o siebie dba, łyka witaminki biega po prywatnych ginkach zasatnawia sie czy np coli moze sie napic to nie zachodzi w ciaże albo ją traci...szkoda gadac nie ma złotego środka..reguły ...co ma byc to będzie !!

Tak Kasiu, masz rację z mamą, tylko kiedyś nie tylko Twoja mama w taki sposób donosiła niejedną ciążę.. To był standard, żadnych USG a i do lekarza się tak nie biegało jak teraz...
Tyle, że teraz jest tak a nie inaczej bo zyjemy w tym fantastycznie cywilizacyjnie rozwinietym świecie.. Nasze organizmy są slabe bo są zatruwane przez wszystko z zewnątrz.. Wystarczy wejść na oddział patologii ciąży w szpitalu i zobaczyć ile kobiet tam leży, jakie rózne maja problemy z ciążą.. Kiedyś tego nie było, kobiety pracowały do końca, a teraz większość ledwo dowie się że jest w ciązy to od razu na zwolnienie..

Co do picia kawki, to nie wiem dlaczego ale po prostu nie mogę jej pic.. Od razu czuję że robi mi sie niedobrze.. Na razie to pierwszy trymestr więc może później przejdzie.. Ale w sumie to wcale za kawą nie tęsknię..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U mnie co prawda dopiero początki ciąży (4 tydzień), ale pierwszy objaw który mnie zastanowił to był wstręt do kawy. Wcześniej po przyjściu do pracy od razu robiłam sobie kawę z ekspresu. Nagle przestała mi smakować. Teraz poczułam "parcie" na Inkę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja gin odradza kawę zdecydowanie, poza tym odradza tez czarną herbatę. Nie dlatego, że są szkodliwe, ale dlatego, że działają moczopędnie, przez to część składników mineralnych i wodę się traci z moczem. Czyli jeśli się pije kawę, to dobrze jest popić ją wodą mineralną, żeby uzupełnić utraconą wodę i minerały.

Offline Wyświetl profil  

Podbijam.
Piła któraś z Was tą zbożową mama coffee z rossmanna? Ma fajny skład, z tego co czytałam, bo i kwas foliowy i wtaminy, a nawet błonnik. Wziełam sobie 2 saszetki na próbę, no i muszę przyznać, że naprawdę jest smaczna. Chyba ją będę pić, bo po prawdziwej kawie, tak mi serce wariuje, jakby zaraz wyskoczyć miało ;)

Offline Wyświetl profil  

Ja po rozmowie z lekarzem prowadzącym przez całą ciąże piłam po jednej filiżance kawy dziennie. Doktor powiedział, że jeśli zażywam regularnie kwas foliowy, i zdrowo się odżywiam to nie muszę rezygnować z kawy. Dodatkowo miałam dobre wyniki badań więc bez obawy o zdrowie dziecka mogłam pić moja ukochaną kawę :)

Offline Wyświetl profil  

Nie trzeba całkowicie rezygnować z kawy, ale na pewno należy ją ograniczyć do 2-3 filiżanek dziennie (w zależności od rodzaju kawy - rozpuszczalna ma mniej kofeiny niż parzona). Warto też pamiętać, że kofeina znajduje się w herbacie, czekoladzie, czy coca-coli ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej mamusie. Ja tak z innej paczki jak to mówią. Bo nie mogę nigdzie znaleźć innych mam z wada nerki u plodu. Może mi pomożecie?? Bardzo bym prosiła.. gdyż chce zaczerpnąć więcej informacji i podzielić się z kimś kto takie coś przeszedł też. Pomożecie??

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]