Dzisiaj jest wt lis 12, 2019 9:27 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 244  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie omieszkam poinformowac was na ten temat :) a jak narazie to mykam do łózka spac ;D oczki juz mi sie same zamykaja ;D

ps. taka mała informacja..... bejbi było zaplanowane przez mojego faceta ;) ja nie miałam nic do gadania :D no i jak lekarz potwierdził ciaze to zrobił gały jak 5 zł :D ze naturalnie bez dopalaczy :] czysta natura ;D najwyraźniej tak miało byc i teraz jestem SZCZĘŚLIWA :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Patika... no najwyrazniej był zdziwiony faktem że jednak jest zdolny do tego ...hehehe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gacia...ja chyba jednak pisałam do Gretag i ją do nas zapraszałam a moja wiadomośc na bocianie żebyś sie ze mna skontaktowala na gg wlasnie w tej sprawie chcialam - żebyś do nas dołączyła...tylko nie byłaś ani razu dostępna...Gretag nie odpisała choć ją do nas zapraszałam :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

PatikaCk twój nick jakoś mi znajomo brzmiał, więc zajrzałam na pierwszą stronkę naszego wątku, no i już wiem. Pisałyśmy w lipcu. Ja 14tc a ty 9tc. Ale ten czas zleciał.
Witaj gacia23
Ja przed ciążą też pisywałam na Bocianie w wątku zielarskim. Ale tam trzeba pisać sztywno wszystko na temat bo inaczej cię wykasują :bum:
PatikaCk jeśli dzidzia wam pozwoli to pewnie już się dowiecie o płci. Ja dowiedziałam się na usg połówkowym. Ale już dużo wcześniej widać co tam ma między nóżkami. A na kiedy masz termin?
Ja dla dzidzi mam jedynie skarpeteczki. Szukaliśmy już kombinezoniku ale były same duże numery od 68. A chcę kupić maksymalnie do 62. Też przeglądam już allegro i tak mnie korci żeby już kupować. Te zestawy pościeli są takie piękne. W listopadzie to już na mus będzie trzeba powoli kupować wszystko, bo przecież tyle tego potrzeba. W grudniu zaczyna mi się 34tc, więc kto wie może i w grudniu urodzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zrobiłam sobie dodatkowy suwaczek do bezpiecznego 37tc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hehehe Atlanta80 co do moderatorów na bocianie to właśnie wczoraj miałam miłą rozmowę na priv z jedną znich i powiedziałam jej co sądzę o aż takiej inwigilacji jaką stosują , nasza dyskusja trwała troche po czym na koniec napisałam że kończe temat bo i tak sie nie dogadamy i sie ładnie pożegnałam ...hehehe teraz jak tam wejde to tylko po to żeby zwerbować dziewczyny do nas

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zana nie mogę z tym goleniem !!!! :lol2: dobry argument:) Mnie mój K już kiedyś golił, bał się strasznie chłopisko, ale dał radę:) trzeba sobie radzić:) Chociaż ja na razie sięgam wszędzie :)
PatikaCk mój lekarz widział już płeć 2.10 to był 16 tc ale powiedział dopiero 8.10 - już 17 tc, mała się pięknie pokazała i było widać wszystko jak na dłoni. Z tym, że z dziewczynkami nigdy nie wiadomo na 100% bo czasami mogą z nich wyjść chłopcy - jak moszna nie wylezie z jamy brzusznej o czasie tylko np w 30tc (a zdarza się) to wstępnie wygląda na dziewczynkę a potem rodzi się chłopak:) Jak lekarz stwierdzi chłopa to już na 100% :) Ale mam koleżankę (ja jestem 11sta z naszego grona w ciąży, niektóre już rozpakowane, niektóre jeszcze nie) której lekarz jeszcze w 20 tyg nie umiał nic powiedzieć bo się gałgan obrócił plecami i jeszcze nogi skrzyżował:) A inna poznała płeć tak jak ja - czyli wcześnie i od tego czasu aż do porodu mała zawsze na USG tyłem - i też tak do końca pewności nie mieli :) A ty masz jakieś preferencje, przeczucia? Ja baaardzo chciałam dziewczynkę, ale teraz myślę, że jakby było chłopak to też bym się cieszyła:) Byłby Jaś:)

Atlanta ja właśnie dlatego ściągnęłam Lachony tuta bo tam to :rg: :) Tu jakoś tak milej i po domowemu:)
Fajny ten dodatkowy suwaczek:) Co do kombinezonków - ja chcę strzelić w rozmiar 52-56 bo z naszych szturchniętych macic rodzą się zazwyczaj małe dzieci, choć zana jest wyjątkiem:)
Pościel jest śliczna w IKEA - taka mało pstrokata jeśli ktoś nawału misiów i bocianów nie lubi :) A najpiękniejsza jest w GAPie chyba, jak znajdę linka to podeślę, ale kurcze za 100E ....

moja macica na razie w miarę spokojna :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sorry, że post pod postem...

http://www.gap.com/browse/category.do?c ... ink=932924

dla mnie pierwsza i czwarta jest genialna :)
Tylko cena niemała....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i po wizycie :)
Z dzidzią wszystko w porządku - rośnie jak na drożdżach :) 122mm (od czubka główki do pupci) i wg wymiarów waży 236g :):):) Miejsca ma dużo a macica ładnie się rozciągnęła. Nie ma już śladu po dwunożności :)
Niestety nie poznałam płci dziecka. Nie dlatego że się źle odwrócił tylko lekarz się jeszcze wstrzymał od poszukiwań.... powiedział ze jeszcze się wstrzymamy :? W to, że czuję ruchy tez mu było ciężko uwierzyć. A może rzeczywiście jeszcze nie czuję ruchów tylko powietrze w jelitach... kiedyś pewnie też tak miałam tylko uwagi nie zwracałam na to.
Za to kazał odstawić duphaston i przepisał i żelazo, bo mi trochę spadły wyniki krwi.
Mężuś był ze mną przy badaniu USG i jak patrzył na monitor to miał banan na buzi :D jak nigdy :lala:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gacia super że dzidzia tak cudnie rośnie a co do ruchów to ja absolutnie myśle że to dziecko a nie jelita...

a teraz z innej beczki
...słuchajcie co dziś wymyśliło moje dziecko DIALOG

Szymon - mama,jak byłaś mała jak wyglądała Twoja mama ???
Ja - Szymuś ale moja mama to babcia Halina
Szymon -Jak to ???? to ty jesteś już taka duża a ona jeszcze żyje ????

...nie zle co ???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

llisa jak moge zasugerować to ten kombinezon rozm 62 nawet jak nie będzie duże to pod spodem ubranko , pielucha a i troche luzu musi być

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lisa śliczna ta pościel :mis:
Gacia dzidziuś coraz większy :lol: A co do ruchów to ja w 18tc już czułam normalnie delikatne kopniaczki. To i pewnie ty już czujesz swojego szkraba.

A u mnie po wizycie tak jak myślałam. Moja szczęśliwa ginekolog wszystko skwitowała paroma zdaniami, że wszystko jest w porządku, plamienia z polipów a kaprogest na tym etapie nic nie daje :roll: Szyjka dobrze trzyma :P I jestem przerażona bo kazała mi brać fenoterol i izoptin. Lisa mnie już tu nastraszyła że to lek killer :pyk: Mam nadzieję że żadnych skutków ubocznych nie będę miała. Nadal mam łykać żelazo. No i jakaś infekcja mnie dopadła tam w środku, jakieś globulki mam brać.
Spytałam o poród czy da radę rodzić naturalnie, powiedziała, że to się okaże w trakcie. Tego właśnie boję się najbardziej, że namęczę się kilka godzin a oni i tak mi w końcu zrobią cesarkę. To już wtedy na pewno człowiek padnięty na maksa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no atlanta tak znamy sie z lipca ;) pisałam i poszłam na lutóweczki 2009 .... i mnie wcieło :) dzisiaj nie wytrzymałam do poludnia i poszłam do lekarza.... skurczów nie było .... na szczescie :) małe fika mimo wszystkiego :) usg nie było ale serducho bije mocno 140/min :) prawdopodobnie mam zapalenie nerek lub cos podobnego.... skierowanie na badanka i w srode kolejna wizyta :) tym razem pocisne o plec ;D bo to juz 23 tydzien ;D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

atlanta sorry!!!!!!!!! Ja Ciebie nie chciałam straszyć!!! Fenoterol to jest b. skuteczny lek, nie słyszałam jeszcze, żeby u którejś nie zadziałał. Jak zaczynasz brać to na bank donosisz:) I w ulotce przylekowej jest napisane, że nie wywiera złego wpływu na rozwój dziecka, więc co tam skutki uboczne:) Może Ciebie akurat ominął :) Ja na ten lek czekam jak na zbawienie - na razie jeszcze za wcześnie.... co do porodu to ja jestem prawie pewna, że będzie cesarka, w ogóle bym nie robiła podejścia do naturalnego...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

llisa pościel śliczna. Całkiem inna niż u nas - takie żywe kolory :) W naszych sklepach wszystko w pastelach.
Co do kombinezonów to o rozmiarze jeszcze nie myślałam ale widziałam już takie słodkie z uszkami na kapturku. Dzidzia wygląda wtedy jak mały niedźwiadek :D
Ostatnio byłam w dziale dziecięcym w H&M i zakochałam się w niektórych ubrankach, ale nic nowego jeszcze nie kupiłam, choć ciężko było się powstrzymać.
Co do ruchów to mnie też się wydaje że to Dzidzia. Oczywiście jak zgina rączkę to może jeszcze nie czuję tylko jak fika koziołki całym ciałem...
Atlanta Cieszę się że u Ciebie wszystko w porządku. Leki widocznie są już potrzebne i Gin wie co robi. Co do szyjki to ja nie mogę nic powiedzieć bo mój mnie nie bada w tradycyjny sposób, :? Robi mi tylko USG i pyta jak się czuję... Badanie miałam tylko raz na poprzedniej wizycie, gdy byłam z twardą macicą. I chyba wszystko było wtedy w porządku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej Dziewczynki, ja tez jetsem z dwurozna macica, na dodatek mam skrocona szyjke o 70 % , rozwarcie, ale zalozyli mi krazek i biore fenoterol. i mam nadzieje ze bedzie ok...moj Synek pokazal co ma w 17 t.c., teraz na kazdym usg tez widac, a ruchy poczulam tez podobnie, kolo 17 tc, ale kopniaki w 19 :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agusiazabrze WItamy wśród Nas.
Napisz nam coś więcej o sobie. Która to Twoja ciąża, jak przebiega i w którym tygodniu jesteś, kiedy się dowidziałaś o dwunożności.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zana zapomniałam wczoraj napisać że uśmiałam się z tekstu twojego synka :lol2: Dzieci to mają bujną wyobraźnię.
agusiazabrze witaj na wątku.
A mi już drugi dzień leci coś z piersi :shock: To chyba już ta siara :roll: Poczytałam w necie o ty fenoterolu i chyba nie jest tak źle jak się bierze jednocześnie z isoptinem. Ale to już chyba trzeba brać do 37tc. Bo niektóre dziewczyny pisały że po odstawieniu można szybko urodzić :smo: Więc ten mój nowy suwaczek przyda się bardziej niż ten z terminem na styczeń.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam Was wszystkie :-)

agusiazabrze Witaj wśród nas , czekamy na jakieś szczegóły :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć agusia !!!!
A jak się dowiedziałam o swojej ciąży i dwurożności to myślałam, że zostanę z tym sama, a proszę ile nas jest:) W kupie raźniej :D
Ja takie delikatne ruchy poczułam w 16 tc i mój lekarz powiedział, że to jak najbardziej możliwe - nie mam za dużo tłuszczyku a obserwuję siebie i moją macicę jak nigdy dotąd:) Teraz czuję jak mała fika koziołki - takie lekkie odbicie od ściany, ciągle delikatne ale coraz lepiej wyczuwalne jak się dłoń przyłoży i mążu nawet poczuł:) 2 razy już udało mi się wyczuć bez przykładania ręki do brzucha:)
Agisua a od kiedy bierzesz ten fenoterol? Jak go znosisz?
Gacia mój gin bada mnie za każdym razem, twardość macicy, szyjkę itp
Atlanta isoptin znosi objawy uboczne i są różne patenty - niektóre biorą 15 min przed fenkiem, niektóre 30 min po - zapytaj się gina jak radzi :) Poza tym czasami jest tak, że po 1-2 tyg organizm się przyzwyczaja. A powiedz mi kochana czy ty leżysz plackiem czy możesz się poruszać? Wiem, że to nie jest najważniejsze, ale tak się łudzę na jakieś spacerki w listopadzie...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 244  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]