Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:41 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4867 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Następna
Autor Wiadomość

Ku pokrzepieniu serc starających się: udało mi się z podwójną macicą (dwie macice i dwie szyjki) donosić ciążę do 39 tyg (planowe cięcie, położenie miednicowe), pierwsza ciąża. Mam wspaniałego syna! ważył 2600g aktualnie ma już 7 tyg i 4300g! Trzymajcie się wszystkie podwójne, uda się i Wam. Pozdrowienia na forumowiczek:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Sysa gratuluje coreczki :)

Dawno mnie tu nie bylo, ale dwa dni temu zobaczylam dwie kreseczki, ciaza dosc mloda bo wychodzi 5 tydzien, mam nadzieje ze jej przebieg bedzie dobry ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

smile

bardzo ci gratuluje , \masz podobny termin jak ja z 1 cora,trzymam kciuki za spokojna ciaze :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No i powtorka jak z pierwszej ciazy, nudnosci na calego do tego krwiaki i leczenie hormonami, ale sie udalo i juz jest ok, do tego prawdopodobnie bedzie synek ale tak na 100% dowiem sie dopiero 23 lutego. Obecnie czuje sie dobrze i nic mi nie dolega.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hej co tu taka cisza ?
Wesołych Świąt Wielkanocnych :)

Offline Wyświetl profil  

niestety już po świętach, ale już za nie długo majóweczka nam się kroi :P:

Offline Wyświetl profil  

Hejj:-)
Właśnie się zarejestrowałam, mam nadzieję że mi pomożecie:P
Mam taką wadę wrodzoną jak podwójna macica, myślę że słyszałyście o takiej przypadłości:P
Jestem w 23tc i martwię się, ponieważ ciągle ludzie mi gadają o wcześniaczku, no a za tym idzie czytanie w google i już mnie głowa boli od tego wszystkiego!

Ktoś mi pomoże i udzieli jakichkolwiek informacji na ten temat?
Plisssssss :-)) :(

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witaj jest wątek podwójnej macicy 2 posty niżej id twojego :)

Offline Wyświetl profil  

oooo dzięki bo jeszcze za bardzo nie mogę się tu połapać :)

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczyny :)
Długo szukałam takiego forum żeby ktoś mógłby mi podpowiedzieć :)

Mam wadę podwójnej macicy niestety. Jestem w 23tc. Bardzo się martwię, ponieważ każdy mówi mi że nie donoszę i będzie wcześniaczek. A za tym idzie googlowanie i już sama nie wiem co myśleć.
Mój szpital nie jest przystosowany do takich sytuacji i zastanawiam się czy rodzić w Pozaniu na Polnej czy jak...
Póki co jest wszystko dobrze ale jak mam postąpić jak coś się zadzieje? Lekarz powiedział mi że to może być moje jedyne dziecko więc zrobię wszystko żeby było dobrze.
I czeka mnie cesarka prawda?

Plissssss niech ktoś mi pomoże :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Natasza masz podwojna macice, a co z szyjka i pochwa? Masz po jednej? Wcale nie sluchaj, musisz uwazac ale to ze jestes podwojnie obdazona nie oznacza ze nie donosisz albo ze sie nie uda, i wcale na jednym dziecku nie musi sie skonczyc, zalezy duzo od twojego organizmu i ostroznosci oraz pomocy medycznej. Niestety sa ciaze ktore koncza sie zle,ale jak do tej pory nie mialas problemow to moze pojdzie gladko. Ja mialam krwiaki ale ciaze donosilam bez problemu, corcia urodzila sie w 39 tygodniu i to byl porod naturalny, teraz bede miala synka i jak na razie nie jest zle, jak czuje sie zmeczona badz twardnieje mi brzuch to odpoczywam, odpoczywaj jak najwiecej i zobaczysz ze dasz rade. Wiem ze coniektore maja zakaz seksu w ciazy, u mnie ginka nie widzi problemu bo ciaza przechodzi jak na razie bezproblemowo, jedynie jak na poczatku plamilam to mialam zakaz, okazalo sie ze mialam lozysko przodujace, teraz jest ok. Zakaz dzwigania, seksu, jak najwiecej odpoczynku i bedzie ok, jakiekolwiek plamienia badz silne skurcze wtedy do lekarza. Trzymam kciuki.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ooo dzięki że odpisałaś :) Bardzo miło :)
Szyjka i pochwa po jednej. W sumie aż wstyd ale sama nie rozumiem do końca o co chodzi w tych dziwnych wadach. No ale u mnie nie może być normalnie więc się przyzwyczaiłam :p
Donosiłaś pięknie ciążę- 39 tydzień idealnie:)

Napisałaś o pomocy medycznej: z tym mam chyba spory problem. Chodzę do gin na NFZ i niby wczuwa się i bada dokładnie. I za każdym razem mówi, że wszystko jest Ok. I martwię się bo słyszałam kilkakrotnie że kobiety z taką przypadłością muszą być ciągle obserwowane itd. Moja kuzynka wiedziała że nie donosi żadnej z 3 ciąż i lekarz położył ją do szpitala i dawał zastrzyki, kroplówki itd żeby dziecko miało wszystkie narządy gdy się urodzi. W 6 mies pojawiły się i dzięki wyspecjalizowanemu lekarzowi i szpitalowi jest ok a mój tylko gada "jest dobrze a jak się będzie coś działo to szybko na izbę przyjęć". Ale wtedy będzie już za późno i co będzie to będzie. A może powinien mnie położyć jak wie że będzie wcześniaczek? Bo na mój szpital i profesjonalny ratunek nie ma co liczyć :D
Więc jutro jadę na wizytę do Łodzi do innego i niech się ktoś ogarnięty wypowie bo już zwariowałam.
Jesteś doskonałym przykładem że na jednym dziecku się nie kończy :-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Natasza jak nie ma zadnych przeciwskazan to mozesz normalnie funkcjonowac, robic praktycznie wszystko tylko sie nie przemeczac. Kuzynka moze miala jakies inne problemy i dlategotez wyladowala w szpitalu. Pomoc medyczna w sensie specjalnych tabletek na podtrzymanie ciazy oraz rozkurczowe braly dziewczyny, u mnie obylo sie bez. Ale kazdy przypadek jest inny wiec uwazaj na siebie i jak tylko poczujesz silne bole badz zaczniesz plamic to jedz na IP. Mam kolerzanke ktora ma dwie macice, dwie szyjki i przegrode w pochwie ( usunieta chirurgicznie jak zdecydowala sie na wspolzycie seksualne) ma dwojke zdrowych dzieci, obie ciaze donoszone do 37 tygodnia, wiec nie sluchaj jak ktos ci mowi ze nigdy nie bedziesz miala dzieci badz nie donosisz ale skonczy sie tylko na jednym, bo tak naprawde nigdy nic nie wiadomo. Jej powiedzieli ze nigdy nie zajdzie w ciaze, a bynajmniej jak juz to nie urodzi zdrowego dziecka i jak widac los chcial inaczej, tak iwec nie poddawaj sie pesymicznym opiniom, mysl pozytywnie i dbaj o siebie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

to ja może połączę, dla porządku :wink:

Offline Wyświetl profil  

Smile'a dzięki wielkie za miłe słowa:) Dodałaś mi otuchy i rzeczywiście już nie będę się tak zamartwiać i wynajdywać dziwnych myśli skoro jest dobrze. A w ogole to wczoraj dowiedziałam się jeszcze ze mam 2 szyjki jakby było mało;p
Ale gin pokazał mi malucha że cały, zdrowy więc od dzisiaj będę myśleć tylko pozytywnie ;-)

Dzięki wielkie i do uslyszenia ;-))))

Offline Wyświetl profil  

natasza87 też mam podwójną macicę ciążę donosiłam do 38 tyg drugą połowę z obawy żeby sie nic nie stało w zasadzie przeleżałam,poród naturalny bez żadnych problemów ,wypoczywaj i się zbytnio nie zamartwiaj

Offline Wyświetl profil  

Aleksa1 super że ktoś pisze takie rzeczy i że nie jestem sama z takim przypadkiem :P
Naturalnieeee urodziłaś? mi różnie mówią, raz gadają że naturalnie- zobaczymy jak się ułoży, a raz że nie ma możliwości na siły natury i będzie cesarka. No bo jak urodzic z dwoma szyjkami?
Już nawet przed ciążą jak była mowa z gin o ewentualnym porodzie to było że cc.
Więc zgłupiałam:D
I mi samej też się wydawało do tej pory ze fizycznie z taka wada jest nierealna natura a tu proszę:)

Offline Wyświetl profil  

Natasza jesli chodzi o szyjki to mam jedną w rozpoznaniu mam napisane macica podwójna jednoszyjkowa ,ja wręcz chciałam mieć cesarkę bo wydawała mi się bezpieczniejsza przy podwójnej macicy ,u mnie poszło tak szybko że pielęgniarki nawet nie zdązyły zrobić lewatywy bo rozwarcie najpierw było bardzo małe (odeszły mi najpierw wody),a póżniej to już było takie rozwarcie że główkę było widać .Całą ciążę brałam luteinę ,dzidzi była w prawej jamie macicy . Niestresuj się na zapas najważniejsze żebyś donosiła do tych bezpiecznych tyg, dużo wypoczywaj ,pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Offline Wyświetl profil  

Aleksa1 szczerze mówiąc też chciałabym mieć cc bo najzwyczajniej boje się naturalnie :P
Można powiedzieć ze jestem tchórzem :)
Luteine też biorę i pregne plus więc może dotrwam tak jak Ty :)
super że masz zdrową dzidzię i trzymaj kciuki za mnie, termin mam na połowę września, ale lekarz mówi że fajnie jakbym dotrwała chociaż do końca lipca.
Będę pisać jakbym się czegoś obawiała :p:)

papapa :-))

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczyny!
Byłam tutaj kilka lat temu, pod nickiem zaba_niebieska (zapomniałam hasła i musiałam utworzyć nowe konto) - może ktoś mnie kojarzy :) Ja pamiętam niektóre z Was, przejrzałam sobie wątek nieco wstecz :)
Mam podwójną macicę (dwie osobne), dwie szyjki i przegrodę w pochwie. Jest tu może jakaś mama podobnie uposażona? ;) Mam prawie 5 letniego synka (cc w 37 tc, położenie miednicowe)), w 2014 roku straciłam drugiego synka w 19 tc (sn) a teraz jestem w ciąży z córeczką, leci 22 tc. Mój lekarz bardzo jest za porodem sn ale ja się boję strasznie ze względu na przegrodę w pochwie. Gdyby nie ona to bym chętnie próbowała urodzić siłami natury ale boję się, że ze względu na przegrodę będą komplikację a nie chcę ryzykować. Synek z drugiej ciąży ważył niespełna 500 g więc się udało, co innego z dzieckiem donoszonym... Czy jest tu mama z taką wadą jak moja, która rodziła sn?

Pozdrawiam Was ciepło! :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4867 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]