Dzisiaj jest śr paź 01, 2014 10:10 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cześć kobietki,
w styczniu skończyłam 29 lat i planuję drugiego dzidziusia. Mój pierworodny synek ma już 5 i pół roczku.
Pragnę mieć jeszcze jedno dziecko, choć jestem pełna obaw. Boję się tego czy damy sobie radę, czy moje dzieciątko urodzi sie zdrowe( bo podobno im później kobieta decyduje się na dziecko, tym bardziej wzrasta ryzyko jakichś wad- ODPUKAĆ W NIEMALOWANE) jak będzie wyglądał poród (pierwszy zakończył się cesarskim cięciem, więc zastanawiam się czy teraz też tak będzie) jak mój synek odnajdzie sie w nowej sytuacji?
Panicznie sie boję. Nie mam pojęcia czym jest to podyktowane.Przy pierwszej ciąży nie miałam takich lęków jak teraz. Wszystko było takie proste,
Napiszcie jeśli macie podobne odczucia. Razem zawsze lepiej :) :) :)

Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 3:22 pm przez aGa o, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aga ja co prawda nie mam żadnych odczuć w tym temacie [mam 19 lat i to dopiero 1 ciąża :wink: ], ale wiem, że ryzyko wzrasta po 35 roku życia... więc nie masz się co martwić [zakładam że przez 6 lat uda ci się w ciążę zajść :D ]... no i życzę jak najkrótszych starań - moja ciocia też ma 29 lat i stara się o dzicko [ale ona niestety od lat o pierwsze, bidulka :( ]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aga,wiek 29 lat chyba nie jest problemem,a co do chorob genetycznych,to sprostuje,ze dotyczy to jedynie kobiet,ktora po raz pierwszy beda mialy dziecko po 35 roku zycia,czyli ty nie masz sie czym martwic :D ...
rozumiem,ze masz obawy ,to w koncu normalne.decyzje musicie podjac razem z partnerem,ale ja dodam swoje trzy grosze;niewazne kiedy sie zdecydujecie obawy i leki zawsze beda ciazy towarzyszyly i nie wazne,ktora to ciaza-pierwsza czy kolejne,jest to naturalna kolej rzeczy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja na koniec roku skończe 30stkę i niedługo urodzę I dziecko. Myślę , że czasy się zmieniły, coraz cześciej jest tak że kobiety kończą studia, zapewniają jakąs pracę i wtedy decydują się na dziecko, tak jak my :)
Mam kolezanki w moim wieku ktore planują za rok, dwa nawet!
A tym bardziej drugoie dziecko, to prawie żadne ryzyko! Ja tez bym chciała miec dwoje. Czas pokaże. Pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ja kiedy urodze moje dziecko będę miała 29 lat. Nie wydaje mi sie, zeby to było szczególnie późno.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Wielkie za słowa otuchy.
Ja też nie uważam że 29 lat to jest zbyt późno na dziecko, chyba raczej boje się nowej sytuacji i tego czy uda mi się jej sprostać. Wiem też że każdej ciąży towarzyszą niepokoje i lęki tylko że, różnią się one wymiarem w zależności od sytuacji. Nie umiem powiedzieć dlaczego właśnie teraz tych obaw mam tak wiele, przecież już jedno dziecko urodziłam, a poród wcale nie był taki straszny. Mam wspaniałe dziecko które kocham nad życie, jestem jedną z najszczęśliwszych mam pod słońcem, mój mąż też pragnie drugiego dziecka dlatego tym bardziej nie wiem dlaczego tak się boję!!! Nie znoszę tego uczucia! :(
Decyzję już podjęłam, więc w tym miesiącu będziemy się mocno przytulać i mam nadzieję że się uda. Może kiedy zajdę już w ciąże te obawy chociaż trochę ucichną. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aga - nie dziwię się obawom... inaczej jest planować i czekać na pierwsze dzidzi, a inaczej na kolejne, kiedy jedno ukochane jest już na świecie... ale obawy mijają i wszystkie kocha się tak samo mocno :) ja oczekuję trzeciego, mam prawie 37 lat i dwie nastolatki ;) my to dopiero się łamaliśmy.... mieć czy nie mieć dzidizusia "na starosc", to dopiero bedzie rewolucja w zyciu :) a tesciowa to chyba na mszę dawała, zeby się nie udało, kiedy się dowiedziała o naszych starankach :twisted: :twisted: ale się udało!! i czekamy na synka!!
takze powodzenia!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo się cieszę Kasiu z Twojego szczęścia i dziękuję Ci za to że mi o tym powiedziałaś. Masz rację w 100% :) :) :) . Inaczej było wcześniej i inaczej jest teraz. Wiem już teraz na pewno że kiedy będę nosić drugiego dzidziusia pod sercem wszystkie obawy miną. A co do twojej teściowej to chyba jakaś dziwna kobieta :lol: :lol: Super że tym razem chłopiec skoro masz już dwie córy będziesz mogła się przekonać jak to jest wychowywać synka !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Hej Aga

ja też planuję drugie dziecko, moja Kasia ma już prawie 5 lat a ja 25 obaw ma strasznie dużo ale nie o ciążę czy poród tylko o to czy sie decydować czy nie i kiedy.

Bardzo pragne mieć dziecko, tylko się boję że wybrałam zły moment, zastanawiam się czy nie powinnam skończyć studiów, co zrobić z pracą (mam aktulanie umowę na czas nieokreślony ale chciałabym zmienić pracę na inną gdzie nie będę miała takiej umowy), mam jeszcze do tego nadżerkę nie wiem czy usuwać czy nie.

Najbardziej to bym już chciała być w ciąży a jak zaczynam analizować to mam same wątpliwości czy nie poczekaj jeszcze z rok.

Tak więc jak widzisz każda z nas się czymś martwi.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej Ulcio widać nie możemy analizować tej decyzji zbyt długo bo coraz więcej dziwnych rzeczy przychodzi nam do głowy. ja myślałam o tym naprawdę długo i w końcu się zdecydowałam. wiem że to słuszna decyzja bo bardzo chce mieć drugie dziecko, a odkładanie tego na później niczego dobrego chyba nie wróży ( im później tym więcej obaw) ja też myślę o pracy, z tymże ja mam teraz akurat naprawdę dobrą pracę i boję się że wypadnę z "rytmu".
boję sie 1000 różnych rzeczy, ale chyba jednak chęć posiadania drugiego dziecka jest silniejsza.
a na co będziemy czekać? nie ma się co zastanawiać - tak sobie tłumaczę :lol:
twoja Kasia ma 5 lat, mój synek 5 i pół, więc spieszmy się żeby różnica wieku nie była zbyt duża :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

No właśnie Aga masz rację przecież do tych 5 lat naszych pociech trzeba doliczyć jeszcze 9 miesięcy :(

Kasia to prawie codziennie się pyta o braciszka. A wogóle powiedzcie mi pyatnie to mam, które mają synków - macie jakiś "przepis" na chłopaków?
Chciałam bliźniaki jeszcze ale to już wiem, że sie nie da :(

Czekam na wszystkie nawet najdziwniejsze sposoby :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ulcio a co do nadżerki to chyba lepiej przed ciążą ja usunąć. ja przy 1 ciąży miałam nadżerkę i same stresy przez nią ( plamienia i to dość mocne które wprawiały mnie za każdym razem w osłupienie, bo oczywiście kiedy ciężarna widzi coś takiego od razu myśli o najgorszym) więc lepiej pozbyć się jej i mieć spokój.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

wymrażam później odczekam tyle ile każą i będę szaleć chyba, że zmienię tą pracę to poczekam, żeby chociaż mieć urlop maciezyński.

Aga co sądzisz o moim problemie z pracą? Może to wogóle nie problem ?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam synka, podobno trzeba sie kochać w dniu owulacji bo plemniki męskie szybciej docierają do jajeczka,
i tak też przyszedł na świat mój Oskarek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie bardzo rozumiem. napisałaś ze masz umowę na czas nieokreślony to przecież dobrze. nie mogą zwolnic kobiety w ciąży i urlop macierzyński też ci sie należy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

przepraszam Aga piszę równocześnie w dwóch tematach na temat pracy stąd to zamieszanie już ci piszę o co chodzi z tym urlopem.

Mam prace na etacie na czas nieokreślony, ale od września całą moją firmę łączą z inną i zmieni mi się szef i niestety zakres obowiązków będę pradwopodobnie robić coś co mnie wogóle nie intersuje.

lub mogę się traz starać zmienić pracę na identyczną która wykonuje teraz, nie będę miała umowy na stałe tylko najwyżej na początku na rok.

Nie wiem czy zmieniać czy nie. Mam nadzieję że już teraz sprawa jest prosta.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc Aga,
ja juz jestem w ciazy z drugim dzieckiem. niedawno skonczylam 30 lat. moj pierwszy synek ma 4.5. i pewnie Cie tym nie pociesze ale caly czas mam obawy jak to bedzie. jak zniose porod (bardzo sie boje, bo pierwszy byl nieco skomplikowany) i jak Kuba przystosuje sie do nowej sytuacji. teraz sie cieszy ale nie wiem co bedzie pozniej. bardzo chcial siostrzyczke a juz wiemy, ze bedzie chlopczyk. i caly czas mnie pyta czy nastepna bedzie dziewczynka. wlasciwie nie wiem jak mu przyszla do glowy taka silna mysl posiadania siostry. nigdy z nim nie rozmawialismy na temat plci dzidzusia. ale tak naprawde ja sama gdzies tam gleboko mialam nadzieje, ze to dziewczynka, wiec tym bardziej trudno jest mi to tlumaczyc malemu dziecku.

ale z drugiej strony juz nie moge sie doczekac kiedy wezme na raczki to malenstwo i przytule do siebie moje dwa skarby. moich dwoch synkow.

tak wiec mam nadzieje, ze moje hustawki uczuc i nastrojow to skutek szalenstw hormonow ciazowych.

pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ulcio myślę że skoro planujesz drugie dziecko to nie powinnaś teraz zmieniać pracy, bo tak jak sama powiedziałaś w nowej na pewno dostaniesz umowę na okres próbny, a żeby dostać na czas nieokreślony musiałabyś jeszcze sporo poczekać. nawet jeśli zmieni ci się zakres obowiązków to przecież długo nie popracujesz ( 9 mies. zleci szybciutko :) )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej esz77
doskonale cię rozumiem uwierz mi, ale wiesz co? im dłużej jestem na tym forum tym bardziej utwierdzam sie w tym że wszystko będzie ok i jestem pewna że tobie też się wszystko ułoży. Synek kiedy podrośnie mu braciszek będzie szczęśliwy że ma z kim pobawić się samochodzikami i szybko przyzwyczai sie do nowej sytuacji- tak jak mój, bo przecież nie może być inaczej. powiem ci szczerze ze ja też chciałabym córeczkę, ale jeśli będzie chłopak to tez fajnie- najważniejsze żeby był zdrowy czego i tobie życzę najbardziej !!!!!
a długo starałaś sie o 2 dziecko? bo ja sie tak zastanawiam ile będę musiała czekać?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

troszke nam zeszlo zanim sie udalo. w miedzyczasie przezylismy niestety ciaze pozamaciczna. nie wiem jak Ty ale ja z pierwszym synkie tez musialam sie sporo napracowac. to znaczy oboje z mezem musielismy. :)

wiesz, ja tez wierze, ze wszystko sie ulozy. tym bardziej, ze zawsze chcialam miec dwoje dzieci. tak jak ktos juz wczesniej pisal wydaje mi sie, ze obawy sa zawsze, nie wazne czy pierwsza ciaza czy kolejna.

zycze powodzenia i coreczki!!!!!!!

ja czekam tez na moja kolezanke, ktora stara sie o drugiego dzidzusia. nasi synowie sa w tym samym wieku i to najlepsi kumple, wiec mam cicha nadzieje, ze drugi synek tez bedzie mial szybko towarzystwo do zabawy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]