Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 9:16 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

mi nawet przez myśl nie przeszło, by rezygnować z kwiatów, dla mnie to jedyny dzień kiedy ich tyle dostałam, porozstawiałam je po wszystkich pokojach i byłam przez czas ich powolnego padania mega szczęśliwa :)
ale oczywiście rozumiem i szanuje pary, które wola coś innego od kwiatów a pomysł z totolotkiem super :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my teraz sie wybieramy i mlodzi dostana świetne kryształowe kieliszki plus karafka i cos w koprcie,bo w zaproszeniu fajnie było napisane ze chca pieniazki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mialam swoj slub w ta sob i dostalismy tylko kaske...
zamiast kwiatów prosilismy o artykuly szkolne ,cukierki i maskotki(pojda do domuy dziecka)

Który pali się dla Ciebie coraz mocniej i mocniej.
Ja nigdy nie zgasnę jak oddech mi dasz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Witam :)

Doradźcie prosze

14 sierpnia bierzemy ślub. W grudniu urodzi nam się dziecko. I nie wiemy jak powiedzieć gościom, że wolelibyśmy pieniądze bo w obecnej sytuacji najbardziej sie przydadza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może sami się domyślą :wink:
a ja bym na zaproszeniach zaznaczyła że mile widziane prezenty pieniężne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

do zaproszen slubnych mozna dolaczyc karteczke z wierszykiem, w ktorym piszemy, ze wolimy prezenty pieniezne. jest to juz dosyc popularne. w internecie mozna znalesc mnostwo takich rymowanek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My jak idziemy na wesele to pytamy po prostu :)

A sami na swoje dostaliśmy głównie kasę, prezenty tylko sokowirówka (do tej pory nie wiem od kogo), frytkownicę to się pytali i powiedziałam, żelazko, kilka kompletów pościeli razem z kopertką. Od koleżanek ze szkoły zestaw wysokogatunkowej pościeli, koszulkę ze stringami ;) i komplet filiżanek ze spodkami :)
Ale najlepsze prezenty to od rodziców raz że nam wesele zrobili, a dwa od mamy mojej mąż dostał złoty łańcuszek, a ja od teściowej obrazek z Matką Boską Karmiącą :) A wspólnie lodówkę tzn kasę na nią :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my przeważnie na każde wesele dajemy kasiorę :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

my też kasę dajemy...zawsze pytam co kto woli i zazwyczaj odpowiadają "nam to obojetne" ;)
więc wolę kasę dać niż kupić czwarte żelazko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niedawno byłam na weselu i młodzi zamiast kwiatów prosili o butlę wina ;))
popieram pomysł ;)) tym bardziej, że robili wesele na jakies 120 osob. Część i tak przyniosla kwiaty, co oczywiście jest i ładne i miłe, ale tych butelek też mieli sporo ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak szlismy na wesele do przyjaciół to zmówiłam skrzyneczkę ze szklaneczkami ( są tez z np. kieliszkami) z pieknym grawerowanym motywem, z wierszem z przodu, imionami młodych i datą ich slubu :D

Potem mi przyjaciółka powiedziała, że cieszy się z takiego prezentu, bo to będzie pamiątka taka jak zdjęcia ze slubu :) że dostali kasę i rózne sprzęty, ale nic co by przypominało potem o tym dniu :D

Koszt takiej skrzyneczki to ok. 150-200 zł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My idziemy w kwietniu na wesele siostry meza i nie wiem co dac bo oni dali nam tylko 2 kieliszki :shock: i jeszcze problemy robili :?
U nas na weselu kazda para musialaby dac 600 zl do koperty by sie zwrocilo za wesele ;) A dawali duzo mniej, za to prezenty trafione- wypasny mikser z waga, zelzako, miekki koc w zeberke, belgijskie pralinki, 3 zestawy porcelany- jeden do codziennego uzytku, jeden odswietny, zdobiony i jeden kawowy :D bon do restauracji na kolacje- bomba jak dla mnie :) obraz, gipsowe aniolki, kosz z kwiatami i slodyczami :) pisalismy, ze zamiast kwiatow beda zbierane datki i dary na dom dziecka ale i tak wiekszosc kwiaty przyniosla, zapewne wliczyli je w koszt pprezentu a efekt byl taki ze zostaly w miejscu wesela :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

siaasia pisze:
oni dali nam tylko 2 kieliszki :shock: i jeszcze problemy robili :?

daj jeden, bo vat poszedł w górę i ciężkie czasy nastały :? :?

a tak swoją drogą, co to za kieliszki były?? coś wartościowego, pamiątkowego??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kika- wiesz jaka by awanture zrobili ? :lol: zwykle kieliszki do szampana-z ozdobna nozka w ksztalcie serca- ladne ale nie ma jak uzyc, bo nie ma jak chwycic za ta nozke :?

Obrazek

cos takiego, tylko lampka okragla, nizsza a serducho wielgachne na cala nozke.
Cena allegro 19 zł za 2 sztuki... Ja rozumiem, jak ktoś nie ma kasy, słowa bym nie rzekla, ale ona na garnuszku u rodzicow, chlopak u swoich, oboje pracuja, co chwile sie chwala gdzie to nie byli, gdzie to nie jada, co to sobie nie kupili... Wiec wlasnemu bratu cos takiego, na slub??? A sobie zazyczyli zamiast kwiatow ksiazki z dedykacja- a taka ksiazka juz kosztuje wiecej niz 2 kieliszki... Nam nie dali ani kwiatow ani nawet zlotowki na dom malego dziecka... Brak slow :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Siaasia daj im tez dwa kieliszki, tylko szarpnij sie na gest i zamow im takie z dedykacją w eleganckim pudelku :wink:

http://www.boro-laser.com.pl/index.php? ... mi-na-wino

jak coś wam zarzucą to powiesz, ze myślałaś ze lubią takie rzeczy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia- tam 2 kosztuja 230 zł !!!! za nic im prezentu za tyle nie dam !!! Zwłaszcza, ze my mielismy wystawne wesele, to chociaz sie wybawili, a oni w Monopolu, byle jak byle by bylo, twierdza ze goscie sobie przejda na nogach, nie ma transportu, alkohol najtanszy itd ... Zwłaszcza, że tak jest zawsze- chrzestni synia (bo wypada) a jako chrzestni dali mu portret, przez nia sama narysowany w 5 min... Nie jestem materialistka , jakby sie postarala, serce w to wlozyla to bym sie cieszyla... Ale nam jest zwyczajnie przykro, ze tak nas traktuja :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

siaasia :( rozumiem, że może być Tobie przykro i rozumiem, że chcesz nijako odpłacić za taki prezent bezsensu, nie chciałabym być na waszym miejscu, bo z jednej strony obciach dać coś bezsensownego,a z drugiej skoro i tak was olewają po co Ty masz sobie głowę zawracać, może po prostu kwiaty w koszu i tyle, ja chyba bym tak zrobiła, przy innych nie wyszłabym źle, a ona zrozumiałaby co miałaby zrozumieć, zwłaszcza, że kwiaty padną i nawet na pamiątkę nie zostaną

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kika- nawet nie to, ze chce odplacic, czy coś, po co zle emocje ...Ale chocbym nie wiem jak sie starala to i tak prezent od nas wrzuca w kat, sprzedadza komus, albo dadza... I i tak beda niezadowoleni i tak , beda krytykowac...Wiec mi zwyczajnie szkoda pieniązki wydawać, bo to tak jakbym je wprost do kosza wyrzucila :( Od nas zaproszenie wyrzucili od razu bo sie dopytywali potem o ktorej ślub, bo zaproszenia nie maja...a nam powiedzieli że jak beda dawac plyte z wesela to sprawdza czy ich zaproszenie mamy :shock: Jak damy kwiaty, to beda przez 5 lat po rodzinie rozpowiadac,ze jestesmy niedorozwinieci bo nie umiemy na zaproszeniu przeczytac , ze nie chcemy kwiatow ... I tak z nimi jest, wiec pewnie damy im ta ksiazke z dedykacja jak chca (na co im az tyle ksiazek?!) i jakis drobiazg...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Siaasia bez pudełka kieliszek kosztuje 18 zł/sztuka.
A z pudełkiem te do wina są po 115zł ;)

Albo kup im zapałki i zrób kartkę - "żeby ogień w wszym małżeństwie nigdy nie zgasł" :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia- to ja chyba cos pokrecilam, bo jakby zlozylam zamowienie bez potwierdzenia realizacji, tylko tak by sprawdzic to z grawerem pokazalo mi cene 230 zł ... Zreszta i tak pewnie by powiedzieli, ze zgapiamy od nich i sami nie mamy pomyslu ...
Dzieki dziewczyny serdeczne za zainteresowanie :) Tylko zeby sie nie denerwowac i nie zostac skrytykowanym to by im trzeba bylo dac ze 3 tysiaki w gotowce :evil: I stad moj bol- co wymyslic, niedrogiego :)

A z tymi zapałkami boskie :heh: :heh: :heh:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]