Dzisiaj jest sob maja 30, 2020 12:01 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Moj synek ma duzo, delikatnych wlosow, ktore juz najwyzszy czas obciac (niedlugo zacznal wpadac do oczu). Ostatnio obcinalismy maszynka, ale moj maz prostestuje, ze nie chce tak krotkich wloskow u naszego synka. Moze macie propozycje jaka fryzurke mu wyczarowac (pojdziemy do fryzjera, bo sami nie mamy talentu takiego ;))?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi osobiście podobają się u takich małych chłpców przydługie włoski- zwłaszcza jak się podwijają lekko.. obcięłabym tylko grzywkę, a jak nie to z pewnością fryzjerka coś doradzi..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tydzień temu zadawałam sobie to samo pytanie...
poszły w ruch nożyczki i po prostu obcięłam na chłopaka. też mi się podobał synek w dłuższych, ale mu gorąco po prostu.... a co będzie latem?
dlatego zapuścimy znów na jesień ;)

nie obcięłam króciutko. maszynkę mamy, ale obcięłaby za krótko... stąd nożyczki.... a że trochę umiem.... synek zasnął na południe i wstał inny chłopiec ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Najlepsza fryzurka dla takich młodych mężczyzn to odkryte uszka i kark, a reszta półdługa z dłuższą górą, ale taką, by włosy szybko schły ( wyjazdy wakacyjne) a także by nie targał ich wiatr :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nam fryzjerka powiedziała, że do 3 lat nie powinno się obcinać maszynką, bo to osłabia włosy. I tym tekstem bronię małego przed rodziną z maszynką, bo mi się nie podobają takie krótkie włosy.

Obcinamy Filipa nożyczkami czasem u fryzjera, a nieraz teściowa. Normalnie na chłopaka po prostu krócej jak ma za długie. Mnie też się zapuszczone podobają, a z tyłu mu się trochę kręcą :).

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

eeee tam co to za przesąd by dzieciom włosów nie obcinać maszynką do 3 lat?? :lol: :lol: :lol:

No proszę was to bzdura ... każda mama (...) wie, że odrastają po maszynce inne włosy :wink:

Jak za długie ... ostrzyc! Kto by do 3 lat czekał z włosami u chłopca do pasa, bo widziałam i takie dzieciaczki :lol:

Tak de facto to lepiej rosną niż niektórym osobom się zdaje, a czy maszynką, czy nożyczkami .... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak nam powiedziała fryzjerka. Ja tam się tego trzymam, żeby mi rodzinka czasem małego nie obrzępoliła pod nieobecnośc na prawie zero jak jego kuzyna. Dla mnie kropnie wygląda chłopiec obcięty na kilka milimetrów. Poza tym Filip i tak się boi maszynki.

I owszem z tego co wiem, przy częstym obcinaniu (czy tylko włosy odrastają podobno mocniejsze, ale u małego dziecka moze faktycznie maszynką golić się nie powinno.

Dziecku malutkiemu delikatnie czeszemy włosy miekką szczoteczką, żeby pobudzac cebulki, a potem nagle maszynka? Poza tym Mritula Ty chyba nie masz chlopca, chyba że jedziesz swoje córeczki na jeża ;p.

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jakoś nie potrafię się zgodzić z opinią, że chłopiec obcięty na parę milimetrów wygląda okropnie :lol:

Michaś przed moją interwencją wyglądał tak:
Obrazek
a Paweł tak:
Obrazek

Teraz
Obrazek
Obrazek

Włosy mają gęste i mocniejsze. A wcześniej piórka takie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Xezbeth pisze:
Jakoś nie potrafię się zgodzić z opinią, że chłopiec obcięty na parę milimetrów wygląda okropnie :lol:

mój Mikołaj ma takie same wlosy i tez planuje go tak krotko ostrzyc zeby byly mocniejsze. czekam tylko az sie przestanie maszynki bac :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Alla1987 pisze:

Dziecku malutkiemu delikatnie czeszemy włosy miekką szczoteczką, żeby pobudzac cebulki, a potem nagle maszynka?

Czy tu mowa o niemowlakach?

Jestem fryzjerką z prawie 12 letnim stażem :wink: Nie z jednego pieca chleb jadłam.

Dlaczego Ty uważasz, że maszynka to coś złego? :shock: Przecież to ani nie parzy, ani nie boli, nie ciągnie, nie jedzie jak kosiara po trawie :? Przejedź sobie maszynką po ręce i może sama sprawdź.
Używamy miękkich szczotek, bo i skóra głowy jest delikatna, a nie w strachu, o to, że włosy odpadną czv cóś :wink:

Cytuj:
Mritula Ty chyba nie masz chlopca, chyba że jedziesz swoje córeczki na jeża ;p.

Możesz rozwinąć co masz na myśli?

Xez Śliczne te Twoje chłopaki :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja właśnie zamierzam mojego synka objechać maszynką (oczywiście nie na 3 mm :wink: ) ale jakoś jedynie to wydaje mi się, że się uda... od kilku lat strzygę męża i nie narzeka :wink:
Lubię krótkie włosy i u mężczyzn i u chłopców i chociaż nie jestem ekspertem to nie iem dlaczego miałoby być złe bądź bolesne :?
Mój synio ma teraz na głowie coś jak Pawełek Xezbeth (tylko mniej z przodu a więcej z tyłu) i mniej kręcone a bardziej szopę, więc mam nadzieję, że jak go opitolę to zacznie jak ładny chłopczyk wyglądać.
Xezbeth świetne chłopaki :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth uwielbiam tę Twoją UrwisParkę :lol:

Alla z tymi włosami mocniejszymi po obcięciu, to podobnież bzdura :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

ja mojemu obcinałam włosy od 5 mż, sama nozyczkami tylko, bo on panicznie boi się maszynki, ogólnie obcinanie włosów to straszna tragedia jest :roll: Zawsze obcinałam krótko na chlopaka. Teraz chodzimy do fryzjera ,dalej robi szopki u fryzjera, ale jakos to idzie. O tak prosto z fryzjera ,jakiś rok temu
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i obcięłam tego mojego małego meżczyznę jak umiałam maszynką no i przeżył :wink: włosy odrastają.Na lato planuję powtórkę tyle, ze pewnie z góry też mu objadę maszynką...

A mam pytanie o 1,5 roczną panienkę :D bo tej mojej gwieździe widzę, że włoski ruszyły i powiedzcie w jaki sposób zacząć podcinać/układać/czesać, żeby zaczęło się coś na kształt fryzurki... (typu grzyweczka i z tyłu długie)
Nie chodzi mi o nic specjalnego tylko na razie rosną te włoski w całyświat i po prostu jak nadaje sie kierunek fryzurkom u dziewczynek :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mritula nie obiło mi się wczesniej o uszy, że jesteś fryzjerką, a widziałam, że masz 2 córeczki, więc dlatego tak odpowiedziałam. Gdybyś podparła swoją opinię w 1 poście dla niewtajemniczonych doświadczeniem zawodowym nie zażartowałabym o obcinaniu dziewczynek na jeża :wink:.

Ciekawe skąd się bierze taka opinia, że częste ścinanie wzmacnia włosy? Ja słyszałam o tym wiele razy ...

Xezbeth to na ile mm ścinałaś chłopaków? Teraz świetnie wyglądają zwłaszcza młodszy. Nie znam się na tych długościach. Chodziło mi o takie wygolenie, ze widać skórę i jest tylko taki meszek - prawie na zero. Fuj- jak po chemioterapii. Pewnie dlatego mam awersje do maszynki, bo mi sie golenie z czymś takim kojarzy.

Filip ma dłuższe niż chłopaki Xezbeth i krótsze niż synek Kamyk obcięte nożyczkami i nie wiem co mu wymyślić. Ostatnio widziałam chłopczyka blondyna z dłuższymi z tyłu i grzywką, ale to do mojego łobuza nie pasuje. Fryzurki ze zdjęć od Mrituli są super, ale jakoś pasują mi bardziej do ciemnych włosów.

Dziewczyny wam to fryzjerki wymyśliły czy same powiedziałyście jak ma być? U nas nic nie proponowały tylko obcinały krócej i tyle.

Na taką gęstszą, ale krótką elegancką fryzurkę z przedziałkiem musiałabym mu zapuścić dłuższe? Chociaż Filip nie cierpi myć włosów to u nas chyba odpada.

Pozdrówka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja obcinam młodego maszynka na 18 mm i wcale nie są za krótkie, za to od razu widac że to chłopak, bo jak mu sie loczki robiły to jak dziewczyna wyglądał :lol:
Mamy dobra maszynką, ktora chodzi cichutko i młody nie protestuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja swojego syncia ogoliłam maszynką na 4 mm, dosyć miałam podcinana nożyczkami, bo jemu rosną tylko włosy i paznokcie :lol: już mu odrosły i zamiast piórek jak puch, ma szczecinkę 8) Ale mnie się podobają króciutkie, szczerze to dla mnie facet może być łysy jak kolano :wink:

Każda ma z nas własny gust i powinna się nim kierować w wyborze fryzurki dla dziecka. No i jeszcze wygodą dziecka modna opadająca na oczy grzywka nie jest chyba dobrym rozwiązaniem dla dziecka :?

Osobiście nie wierze w szkodliwość maszynki do strzyżenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a mi sie podobaja u małych chłopców takie a`la"irokozezy";)
Szkoda ze moj gagatek niema takich dłużych włosów by go tak ściąc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mojego synka (półtora roczku ) za pierwszym razem obciełam boki maszynka na 7mm gdy odrosło całą główkę na 7mm... za 3 razem mój mąż go obcinał i ściął na 3 mm w pierwszych dniach myślałam ze sie do męża nie odezwe bo syn wyglądał jak mały morderca :lol: :lol: teraz uwazam ze super wygląda :):) a gdy oglądam zdjęcia gdzie miał dłuższe włoski to sie zastanawiam gdzie ja miałam oczy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

synek mial wloski sicete jakos jak mial 1.5 roku...wloski mial cieniutkie i delikatne... i takie pojedyncze klaczki...nic w rownej dlugosci.... po scieciu maszynka wlosy mu sie umocnily, wyrownaly i sa super :lol: jakos na 4 mm mu scielam :wink:
i przy scinaniu tak fajnie glowka rusza :lol: nachyla sie do maszynki :wink:

Obrazek

biale wloski i prawie nie widac :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]