Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 2:36 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Michael nie miał żadnych butów zanim zaczął chodzić.
Na spacer ubierałam (w zależności od pogody) skarpetki, albo
skarpetko-kapcie, zima mięciutkie ocieplane kombinezonowe "buciki"
W domu wcześniej i teraz tez tylko skarpetki z abs-em.

Mały 2 miesiące temu zaczął samodzielnie chodzić. Mamy butki z PRIMIGI
i Ecco. Na wiosnę kupiłam mu również buty PRIMIGI i jestem bardzo zadowolona. Osobiście uważam, ze na butkach dla dziecka nie powinno
się oszczędzać. Lepiej kupić tańsze, mniej markowe ubranko niż kiepskie buty..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

najwazniejsze jest to zeby odpowiednie pierwsze buty były jak najbardziej sztywne i stabilne w kostkach...jak przegapi sie pierwsze buty to potem problem.......my nawet papucie w domku mamy ze sztywna kostka....nie mówiac o kozaczkach na dwór na zime........

teraz zaczyna sie wiosna i juz zaczełam szukac odpowiednich butów.......mój Alan lata jak dynamit wiec juz czas sie rozglądać.........

i to jest prawda lepiej zaoszczedzic na jakims ubranku ale na bucikach nie ma co

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pluszaczek pisze:
najwazniejsze jest to zeby odpowiednie pierwsze buty były jak najbardziej sztywne i stabilne w kostkach...jak przegapi sie pierwsze buty to potem problem.......my nawet papucie w domku mamy ze sztywna kostka....nie mówiac o kozaczkach na dwór na zime........

Przykro mi, nie masz racji. Może inaczej, powielasz opinię części specjalistów, którzy wg mnie nie mają racji. Jest to opinia przestarzała.
Dziecko powinno uczyć się chodzić bez zbędnych ograniczeń okuwających jego stopy. Najlepiej boso, w skarpetkach. A skoro musi mieć buty, to elastyczne, poniżej kostki, wygodnie poddające się pracy stopy. A jeśli muszą być wysokie, bo na zimę, też powinny mieć elastyczną cholewkę.

--- ed
Dla mnie to jak szerokie pieluchowanie, wsadzenie dziecka w okowy tylko dlatego, że jest... niedojrzałe. Zagipsujmy im wszystkie stawy, na wszelki wypadek :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pluszaczek bzdury piszesz :!: a mnie jako fizjoterapeucie aż słabo jak czytam takie rewelacje :roll:
w domu dziecko powinno chodzić boso aby umożliwić prawidłowe przetaczanie całej stopy w czasie chodzenia
Buty nie tylko pierwsze, ale i kolejne mają być :
z nie za wysoką cholewką, tak aby stopa mogła się zginać i prostować, gdyż te ruchy odbywające się w stawie skokowym, są konieczne w czasie chodzenia.
Lekkie - jeśli but jest za ciężki, dziecko przenosi stopę bokiem, ciągnąc ją po podłożu ustawiając koślawo i płasko.
- odpowiednia szerokość, szczególnie przy palcach. Nosek buta nie może uciskać palców
- elastyczna niezbyt miękka podeszwa. Zginająca się mniej więcej w 1/3 długości
-sztywny to ma być zapiętek i tylko on

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Geminis i inne dziewczyny - super, że napisałyście dokładne wytyczne, bo już zastanawiałam się czy dobre buty dla dzieci kupuję.
W UK najbardziej polecane są buty CLARKSa i dzielą sie one na jeszcze różne kategorei, dla dzieci mało ruszających, raczkująco-wstających i chodzących - i żadne nie są wysokie ani sztywne itd.
Są dokładnie takie jak opisuje GEMINIS i aż sie zastanawiałam, bo co weszłam na stronę BARTKA to nawet sandałki za kostkę :shock: i zwątpiłam czy dobre kupuję.
Więc dzięki, bo mnie upewniłyście, ze takie właśnie pownny być i chociaz drogie to warte...

Warto też dobierać buty na szerokość, bo mój synek urodzony z SKS ma nie lada problem teraz z wysokim podbiciem, żeby mu buciki dobrać.

Miał też problemy z obniżonym napięciem i rehabitiltantka zaleciła własnie buty sztywne, wysokie itd jako dobrą bazę dla niego. I porażka kompletna, platały mu się te nogi, płakał, wywaracał się. w końcu to my obserwowaliśmy co robi na codzień, pojechaliśmy po lekkie buciki i miękkie, może z 2 tyg później zaczął śmigać.

A i w domu oboje tylko na bosaka latają :wink: no ale w sumie ja i mąż też to nawet nie mamy nawyku ciągłego zakładania im papci...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

temat pierwszych i kolejnych butów rozwinęłam szerzej tutaj
:arrow: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 43#4983443

mam nadzieję, że pomoże wam to w wyborze prawidłowego obuwia dla swoich dzieci :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

o mój Boże tak mi powiedział lekarz...wiec tak pisze......

co sie dzieje na tym forum....???

nie mozna nie miec racji...bo odrazu człowieka bombarduja...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Xezbeth- :lol: uśmiałam sie z tego sztywnego pieluchowania i sztywnych bucikow w kostce!Calkowicie sie zgadzam z tym co napisalas, to jakies przedpotopowe metody, zbedne krepowanie dziecka, nie sadze, ze przynoszace jakiekolwiek dobroczynne efekty!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

PLUSZACZEK nie złość się, oczywiście, że skoro tak Ci powiedział lekarz, to tak przyjęłaś. Tak jak napisałam też często te buciki za kostkę widziaąłm czy o nich słyszałam i miałam wątpliwości.
A co do rad pediatrów to ja mam w Polsce naszą panią pediatrę, przyjaciółkę mojej babci, więc wiadomo trochę lat już ma. I widzę "starą" szzkołę w jej radach i zaleceniach.
Odkąd latem w +30 stopni kazała mi dizeciom założyć czapeczkę i skarpetki to dzielę przez 4 to co mówi :wink:
Mam też książkę na której moi rodzice mnie wychowywali i czase to się tak obśmieję z tego co tam wypisują albo zalecają...
Po prostu dziewczyny weryfikują :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

pluszaczek-no nie kazdy lekarz madrze radzi, pare razy juz sie przejechalam i zamiast wierzyc bezkrytycznie niektorym "specjalistom" warto zasignac info z wielu zrodel, porownac, zweryfikowac...
Moj mlody przlatal cala zime w turystycznych Karrimorkach - powyzej kostki co prawda ale leciutkie i z dobra regulacja sznurowania-mysle, ze nie zaszkodzily. a w wyzszym sniegu czy blotku okazaly sie idealne, rowniez ze wzgledu na antyposlizgowe podeszwy. Teraz zmienilismy na ponizej kostki - na rzepy bo sznurowki sobie przydeptywal, po domu biega w filcowych kapciach (bo troche za slisko i chlodno, zeby wiekszosc dnia pomykal w skarpetkach) ale co jakis czas mu je zdejmuje i "wietrze"stopki.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no własnie......co lekarz to inna opinia......osobiscie........co do bucików....nie radze sie nikogo..........

takie otóż buty kazał mi kupić lekarz....starej daty......

wydawało mi sie to dziwne zeby dziecko nawet nózki nie mogło zgiac bo buty takie sztywne........

Alanek chodzi w bucikach na sztywnym zapietku na kostce...ale maja elastyczna podeszwie......a drugie... są wiazane maja kostke zasłoniętą....pisze o domowych kapciuchach...bo u nas same płytki i panele.......i ze strachu nie puszczam go na boso......

do do butów na zime.....kozaczki na elastycznej lecz nie bardzo podeszwie...ale nie na sztywnym zapietku..poniewaz sa na rzepy.......i sa w miare elastyczne.......

teraz ma kupione adidasy...i zmartwiło mnie to ze sa ciut za duze........mysle ze jak włoze wkładke to bedzie wporzadku........ale czy tak bedzie??i to cos pomoze??nie jest to oczywiscie róznica nie wiadomo jaka......ale wydaje mi sie ze lepiej ciut za duze niz za małe...uciskajace.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

pluszaczek- a duzo sa za duze te adidaski?bo moze grubsza skarpetka zalatwi sprawe?Moj tez pomyka teraz w adidaskach i mam odwrotny problem :) niedlugo beda za male!Ale juz ma zakupione nastepne z wywietrznikami z bokow i z przodu, w koncu coraz blizej lata :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w sumie to wtopiłam sie z tymi butami......nie wiedziałam ze Nike ma zanizoną rozmiarówke...i zwiełam buty o pól nr za duze a gdy je załozyłam sa o jeden cały nr........ :shock: wiec troszke sie wkurzyłam......myslałam nad wkładka...........ale przeciez długo nie bedzie chodził w tych bucikach.......wkoncu nie długo lato....i zastanawiam sie czy odpowiednie beda dla niego sandałki.........

tylko czy to ze sa o nr za duze nie bedzie miało wpływu na jego stópki?? :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W za dużych butach niewygodnie się chodzi, dziecko może się przewracać, albo nabierać niewłaściwych nawyków, broniąc się przed niestabilnością.
Dlatego buty dla dziecka lepiej przymierzać niż kupować w ciemno.

Sandałki są jak najbardziej OK dla każdego dziecka. Byle dobrze trzymały się stopy, nie latały na wszystkie strony, bo efektem będzie właśnie brak stabilności i wywrotki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

PLUSZACZEK załóż synkowi te buty i zobacz jak w nich chodzi. Mi ostatnio w sklepie pani pokazywała jak dziecko się zachowuje w za dużych butach, bo chciałam w ramach oszczędności :oops: wziąć dla Natalki ciut większe. No i noga latała, chodziła jak kaczka - takie wielkie kroki tez stawiała, luz przy zapięciu. Tak więc myślę, że zobaczysz jeśli są za duże.
A wczoraj okazało się, że mój synek nosi buty o prawi rozmiar za małe :oops: a miał kupione 1,5 miesiąca temu z przymierzaniem. Więc tak szybko mu stópka urosła, najpierw pomyślałam, że chyba ostatnio źle zmierzyli ale dziś przyjrzałam się stopom i rzeczywiście jakieś duże :wink: .
Więc może Twojemu maluchowi też nóżka podskoczy :)
Ja w najbliższym czasie planuje kupić tylko sandałki i takie materiałowe z wywietrznikami. Potem dopiero na jesieni - chyba, że znowu nogi zaczną szybko rosnąć...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chodzi w nich dobrze....tak jak w innych dobrych......nie człapie nogami nie przewraca sie....biega sobie i tp......ale sa jednak ciut za duze... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Znalazlam w necie artykul z obrazkami..
Wydaje sie byc sensowne co tam pisza. :)
Mam nadzieje, ze nikt mnie nie ochrzani za podanie linka..
http://www.mb-obuwie.eu/zdrowe-stopy.html

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bardzo ciekawy artykuł.....z którego wynika ze buciki przeze mnie kupione o centymetr za duze sa odpowiednie ze wzgledu na to ze nózka w buciku przy chodzeniu bieganiu*pracuje* :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tekst sensowny. Tylko z tą wysoką cholewką popłynęli.

Ale generalnie uczulam, że teksty na takich stronach (a jest to strona producenta butów) są sponsorowane i nie zawsze są obiektywne, często pisane właśnie pod produkt.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zgadzam sie z xez...kazdy chwali swoje.........

ale chyba lepiej ze bucik ciut za duzy niz zeby był idealny na stope i cisnął w paluszki.....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]