Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 11:17 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

agacior mamy podobnie...za mna moja mama biegała zjedzeniem...a ja poprostu nie miałam czasu bo wazniejsze były kolezanki.......

co do Alanka to wszystko wróciło do normy je za dwóch......a z gardełkiem juz spokój......

a co do kostki rosołowej......fuujj.........ja za tym nie przepadam.....a co dopiero dla dziecka.....moze lepiej kosteczke warzywna a nie rosołową..... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. Właśnie trafiłam na to forum... Piszę w tym temacie, bo szczerze mówiąc najbardziej chyba odpowiada mojemu problemowi... Otóż jestem mamą 2,5-latka - Oskara, który od samego początku wprowadzania stałych pokarmów (po 4 m-cu) ma dosłownie awersję do jedzenia łyżeczką z miseczki. To brzmi pewnie niewiarygodnie, ale tak jest w rzeczywistości :-(( Od pierwszej próby podania posiłku łyżeczką była z jego strony całkowita niechęć, wręcz histeria do tego rodzaju jedzenia i trwa to do dziś! Uwierzcie mi,że próbowałaliśmy Wszystkiego! Mój syn po prostu nie je nic co inni jedzą łyżeczką. Jego ulubionym (do niedawna jedynym) posiłkiem jest mleko z kaszką podawane w butelce, które mógłby jeść przez cały dzień. Miesiąc temu pozbyliśmy się butelek i "przeżuciliśmy się na niekapek. Do 1,5 roku nie jadł nic poza mlekiem (teraz już krowie). Przy próbach podawania "na siłę" dławił się i prawie wymiotował, wykręcał się na wszystkie strony, ryczał przeraźliwie. Wtedy na jakiś czas rezygnowaliśmy, a potem znów to samo. Zrobiliśmy mu nawet RTG przełyku aby wykluczyć nieprawidłowości w budowie przełyku i refluks. Wszystko ok. Dodam też że przez to mleko modyfikowane i kaszki syn zawsze był "ponad" siatkę centylowa, morfologia zawsze ok. Teraz poza mlekiem z niekapka je tylko i wyłącznie to co wygląda jak kotlet i jest w panierce: filety z kurczaka, schabowe, rybę w panierce, bułki, chleb (bez żadnych dodatków), ogórki kiszone, placki mączne, no i takie rzeczy jak:chrupki, paluszki słone, czekoladki, ciatka. Nadal przeważa mleko. Dopóki miał butlę, to udawało nam się podać mu przecierowe zupki i deserki (tylko słoiczkowe).
Nie wiem już sama czy to mleko z kaszkami owocowymi całkowicie wykluczyć, czy jednak podawać (dostaje w sumie tylko 1-3 razy po 150 ml. Nie mam pojącia jak nauczyć go i przekonać do jedzenia łyżeczką??? Nie chce próbować nowości.
Ale się rozpisałam... Przepraszam, ale właściwie to już nie wiem gdzie szukać pomocy. W tym roku idzie do przedszkola... może tam się przystosuje?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Moja pediatra zawsze mówi że nic na siłę - nie wmuszać, odstawić mleko i dać kanapkę jak nie chce. To nie podawać mleka tylko czekać aż dziecko zawoła, i wtedy podać kanapeczkę, tak samo z obiadem i kolacją. Nie podawać słodyczy i żadnych przekąsek. W końcu zrobi się głodny.
Wiem że to jest trudne bo mam synka 4 latka niejadka. Ale wiecznie nie może być na mleku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Problem w tym, że tego sposobu już też próbowaliśmy. Pierwszego dnia zjadł przez cały dzień 2 placki (zwykłe mączne) i poszedł głodny spać. Następnego dnia zjadł 3 placki i także poszedł głodny spać. Trzeciego dnia zjadł 2 małe kotleciki (ziemniaków i żadnych warzyw nie je). Cały czas był bardzo marudny i próbował wymusić mleko z kaszką. Po tych trzech dniach zauważyliśmy,że syn ma cały czas bardzo zimne dłonie i stopy, mimo, że w domu jest ciepło. Bałam się,że on naprawdę jest na tyle uparty albo ma tak silną blokadę psychiczną,że taka gra mogłaby się źle skończyć dla niego. stwierdziłam,że już lepiej ograniczyć mleko (ale nie eliminować całkowicie) i podawać to co lubi i je, czyli kotleciki (z kurczaka, sojowe, schabowe), rybę smażoną, placki,kiszone ogórki. A jak będzie już gotowy to może sam złapie w rączkę coś nowego, co mu posmakuje? Ostatni przełom to jedzenie suchych płatków śniadaniowych (różnego rodzaju) łyżeczką.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W wielu przypadkach dużo zależy od diety lub urozmaicenia posiłków dla naszego dziecka. Ale czasem jest to po prostu kaprys który trzeba przeboleć i jakoś zachęcić dziecko do jedzenia. To samo tyczy się nieco starszych,tutaj wątek
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 74#5398074

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]