Dzisiaj jest wt lip 07, 2020 9:56 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Dziewczyny jestem tu nowa i prosze o rady moja cocia 25 stycznia b ędzie miał 4 miesiące niemoge sie doczekac wprowadzania nowych dań ale jak narazie mam problem z nieuregulowanym czasem jej posiłków bo 3 godziny to dla niej za mały odstep czasu więc wychodzi ze zjada o 8,11.30,15,19 i pózniej w nocy jak sie obudzi raz wszystkie posiłki po 160 ml,gdzie ja mam wcisnąc pierwszy słoiczek z marchewka czy jabłkiem i czy to jej wystarczy zamiast mleka.Może mogłybyscie napisac jak taki plan zywieniowy wyglada u Was może bedzie mi łatwiej.a i powiedzcie jak to jest z tym mlekiem 2 od 4 czy od 6 miesiąca moja pediatra twierdzi ze w walce z otyłoscia u dzieci 2 mniej kaloryczna powinno sie wprowadzić wczesniej niz w 6 .Dzieki za pomoc !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiki gdy na początku jak będziesz wprowadzała np marchewkę to poczekaj aż fdizecko zgłodnieje,gdy będzie pora posiłku i podaj 1-2łyżeczki a nastepnie mleko i tak codzien zwiekszaj ilośc łyżeczek.jak już będzie jadła normalne porcje zupek to możesz jeden posiłek mleczny zastąpić zupką,np ten o 11.30 lub o 15stej.co do mleka to ja zaczełam podawac 2 jak skonczyła 4 miesiace gdyz amelka nie jest grubaskiem i mało je

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój maluszek jest na mleku modyfikowanym podałam mu już kleik kukurydziany (nestle) i jest ok więc zaczełam mu podawać kleik ryżowy (bobovita) ale po tym kleiku troszkę trudniej mu zrobić kupke (ale jak zrobi to jest ok (kolor, zapach). Moje pytanie:
Czy jak je już obydwa kleiki to czy mogę mu je zmieszać, czyli podać do mleka zamiast 6 łyżeczek kleiku ryżowego na 200 ml mleka np. 3 ryżowego i3 kukurydzianego?
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

możesz zmieszać kleiki.a z zupkami juz próbowałaś? marchewka itd

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie jesze nie dawałam ale myślę, że jeśli będzie ok z kleikiem to w weekend zaczne pdawać coś nowego. Na razie jestem na etapie zwiększania ilości kleiku jedzonego łyżeczką a zmniejsza mleka z butelki. Jesteśmy na etapie 100 ml mleka + kleik i 60 ml mleka. Tylko zastanawiam się co pierwsze jabłko czy marchewka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

proponuje zaczac od warzyw,zeby przyzwyczaic do nich dziecko,nie dawac na poczatek słodkiego bo potem moze byc kłopot z zupkami.najpierw marchewka,za pare dni do marchewki ziemniak itd.jak wprowadzisz zupki to wtedy mozesz deserki dac,ewentualnie soczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój mały je już zupencje jak się patrzy, sok marchewkowy też (na jabłko uczulony) chcę mu zrobić deserek i teraz moje pytanie - czy na bazie kleiku mogę mu zrobić? Że do kleiku dodam owoc i dostanie to łyżeczką? kleiku kukurydzianego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

możesz pokombimować,ale możesz też dodać ugotowanej wcześniej kaszy manny.moja uwielbia jak jej zrobie jabłko z bananem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

można manny po 4 miesiącu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj,nie spojrzałam na wiek twojego dziecka,na manne jeszcze za wczesnie,dopiero za 2miesiace

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jasne,że możesz tak zrobić,możesz też spróbować z kaszką ryżową,tylko pamiętaj,że ona może powodować zatwardzenia,więc ostrożnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej. Moj maluch ma 4,5 m-ca.
Je 6 posilkow. Pierwszy o 6 lub 7 (zalezy jak sie obudzi). Potem co 3 godzinki. Jeden z posilkow to zupka (marchew,ziemniaki, troszke pietruszki)do pierwszych 2 zupek dodawalam 1 miarke mleka nan1.potem troche prawdziwego masla zamiast mleka.niedlugo maslo zamienie na chude miesko. Posilek ostatni (ok.21) jest wzbogacony o troche kaszki ryzowej nestle. Synek nie je w nocy,jak sie przebudzi,daje smoczka i spi dalej. Trzeba pamietac ze brzuszek tez musi kiedys odpoczac.
Zupki robie geste,dzidzia uwielbia jesc lyzeczka. Strasznie szybko sie nauczyl.Teraz to nawet juz nie brudzi sliniaka. A zupki powinny byc geste zeby dziecko latwiej przyzwyczailo sie do stalych pokarmow w pozniejszym wieku. Dodam,ze syn woli jak sama ugotuje zupke,choc gerberka tez zje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u nas porażka z jedzeniem zupek ,musze sie nagimnastykować zeby zjadla a i tak zjada pół słoiczka ,za to jabłka czy gruszki zjada z wielka radościa,może macie pomysł co zrobić.saphire podrzuć jakieś przepisy na zupki!plisssss

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mozna do zupki dodac jabłuszko:) Zupka na słodko:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie poddawaj sie szybko,moja na poczatku tez nie chciała zupek,a teraz to jadlaby tylko zupki.nie dawaj na razie deserków tylko staraj sie próbowac z zupkami,jak je załapie to dopiero wtedy deserki,po co uczyc dziecko do słodkiego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może o tej godzinie co jej dajesz nie jest po prostu głodna,może na początek zmień godzinie podawania zupki.Zamień z deserkiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja planowałam od dziś wprowadzać nowości Bartusiowi. Jednak znajoma pediatra mówi, żeby poczekać jeszcze ze 2 tygodnie, bo im później tym lepiej. Mam już kleik Hipp i kaszkę mleczno-ryżową Bobovity. Zacznę chyba za 2 tygodnie od odrobiny kleiku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój Wojtuś za 3 dni kończy 4 miesiące. Od tygodnia dostaje marchewkę, marchew z ziemniakiem, jabłuszko. Pierwszy raz bardzo nieufny, teraz wcina cały słoiczek, próbowałam dac połowę, ale się nie da, bo robi raban o resztę:D Hihihih...
Wprowadziliśmy wcześnie bo mały nie przybierał, teraz dopiero rośnie jak nalezy.

Zjada słoiczek w porze obiadowej jakieś 4h po poprzednim mleczku, popija soczkiem jabłkowym rozwodnionym. Przeważnie głodny robi się jakieś 3h po takim posiłku...

A jak się kupki pięknie uregulowały:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
Karmię piersią i nie chcę na razie wprowadzać mleka modyfikowanego, więc powiedzcie mi do czego dodawać kaszę manną, żeby przyzwyczaić dziecko do glutenu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

do zupki :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]