Dzisiaj jest śr wrz 19, 2018 4:31 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: *Szczurki*
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Może są na forum miłośniczki tych zwierzaczków. Mam na myśli oczywiście szczurki domowe, a nie takie wolno ganiające po podwórku :lol:

W moim domku, ponad tydzień temu zagościły dwie szczurze panienki, mają ok 3 msc i są genialne, takie przytulaski :D

Wbrew pozorom szczurki to bardzo towarzyskie, przyjacielskie i inteligentne stworzonka.

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: *Szczurki*
Awatar użytkownika

Nyana szczurki sa super. Miałam "pana" o imieniu Zen :) Własnie tak jak mowisz, przytulasek taki i do tego sa inteligentne strasznie. Możesz nauzyc je paru sztuczek, np. aportowania ;)
Moj Zen reagował na swoje imię, puszczony wolno wchodzil za kanape, ale kilka cmoków i wołanie po imieniu wywabiały go szybko :)

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Moje jeszcze same po mieszkaniu nie biegają,czują się niepewnie i wypuszczone na podłogę od razu wdrapują się na kanapę albo na mnie ;)
Kiedyś nie byłam przekonana do szczurków, w sumie nie miałam o nich jakiegoś złego zdania ale jako że wychowałam się na wsi to szczury kojarzyły mi się z gryzoniami z piwnicy a nie z domowym przytulańcem :P Ale jakiś czas temu chłop mnie zaczął męczyć żebyśmy sobie sprawili takie zwierzątko, trochę o nich poczytałam w necie i się zgodziłam. Oczywiście od znajomych i rodziny słyszę ''fuuj szczury,blee jak możesz to mieć w domu'' albo ''szczury przy dziecku, przecież to choroby roznosi'' itd... ale niech sobie gadają :D

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nyana- szczurki są cudowne :D sami mocno się zastanawialiśmy właśnie nad dwoma szczurzymi panienkami - jako że ogonki są stadne i 2 to minimum. (Chcieliśmy dumbo rex i husky z kapturkiem). Są mądre, bystre, kochane i przytulaśne, nie przenoszą chorób ani nic takiego - za to same łatwo chorują. Ale jednak ogrom opini, że kosztują więcej niż np pies czy kot, fakt że muszą mieć dużą klatkę a do tego sikają tam gdzie śpią i trzeba to codziennie sprzątać skutecznie nas zniechęciło :lol:
i mamy psa oraz chomika :lol:
ale podejrzewam że to tematu ciurków jeszcze wrócimy :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Z tym sikaniem nie jest tak tragicznie ;) Moje nauczone na kuwetkę , ale no wiadomo czasem zdarzy się im siurnąć gdzie indziej.
Klatkę mają wyłożoną materiałem, także sprzątanie to pikuś bo wyjmuję materiał, wkładam nowy a tamten przepieram, i tak w kółko.
No i szczuraskom trzeba dać dużo wolności, lubią sobie pobiegać luzem - tzn podobno bo moje są tak ześwirowane że beze mnie nie ruszą się nigdzie a najpewniej czują się na kanapie :D
Ogólnie prze kochane zwierzątka ;)

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A jak je nauczyłaś na kuwetkę ? Tzn wzięłaś już nauczone czy sama uczyłaś ? Bo koleżanka uczyła baardzo długo ale bezskutecznie :wink: :lol: do tego potrafiły osiusiać meble czy ludzia - tam gdzie akurat wędrowały i jak mi Pepsi nasikała na kolana to zrezygnowałam z posiadania własnych :lol:
a masz zdjęcia ryjasków ? :D
czyjeś i na fotkach uwielbiam, ale sama mam jeszcze opory, może jak dzieciaki będą starsze albo trafią nam się mega wychowane i niesiurające :lol: tzn to jest w zasadzie jedyna sprawa która nas zniechęca, klatkę wiadomo, -zabiera to czas -ale się posprząta, jak są ze sprawdzonego źródła i się je odpowiednio karmi i dba o nie to nie chorują tak często, klatka też się zmieści :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Też lubię szczury. Miałam takiego jednego delikwenta jakieś 10 lat temu :) Zwał się Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy :lol: dla przyjaciół Regis.

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

siaasia najpierw wysypałam im na całą klatkę żwirek drewniany, a później już tylko do kuwetki i zajarzyły że tam się załatwia.
Chociaż ta jedna jest tak leniwa że czasem robi pod siebie, zazwyczaj jak śpi cały dzień :P
Co do wychowania najlepiej szczurasy brać malutkie i wychować po swojemu, nauczyć co wolno a co nie ;)
Fotki wrzucę jak zrobię aktualne, bo mam tylko sprzed ponad miesiąca jak jeszcze maluśkie były

Xez ale imię oryginalne :lol: ono związane z czymś jest?

Moje to Tullia i Mea :D

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Też miałam szczurki parę lat temu :) Parkę - Chestera i Larsi :lol: A później wiadomo... :P: 10 maluszków się pojawiło :yea: Z czego 9 szybko znalazło nowe domki. 2 urodziły się troszkę upośledzone. Jeden samiec miał jedno oko (ale nie na śrdoku :P tylko z lewej strony takie duże) i jedna samiczka bez oczu i złamany ogonek - radziła sobie najlepiej z całego stada mimo tego :) Ale ją zostawiłam, żal mi jej było wydawać.

Mój samczyk Chester był bardzo mądry. Jak wychodziłam z nim z domu i chciało mu się siusiu czy kupkę, to z ramienia mi schodził sam zrobił co musiał i wracał. Umiał pływać :lol: Skakać do torebki zawieszonej na klamce :lol: Nigdy nikogo nie ugryzł. Bo jego żonka niestety wszystko odwrotnie :lol: Zginęła śmiercią tragiczną - uciekła z klatki i mój kot ja dopadł i odgryzł jej głowę, której nigdy nie znalazłam :shock:

Szczurki są super, ale chyba bym się nie zdecydowała już... Poza tym mąż by mnie chyba z domu wywalił :lol: On się zgadza tylko na psa, ale pod warunkiem, że to ja będę z nim wychodzić o 5 rano na spacery i późnymi wieczorami :P

Nyana nie gryzą się Twoje samiczki? I wogole obcych nie kąsają? Bo moja jak pisałam była taka wredota niestety.

Xezbeth skąd taki pomysł na te imiona? :D :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wii rany, jaka historia :shock: Głowa pewnie kotu smakowała ;)

Mój szczur imię otrzymał na cześć jednego z bohaterów wiedźmińskiej sagi Sapkowskiego :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Xez - imię oryginalne, mam nadzieję że szczuras lepiej skończył :lol:

wii - przerażająca historia. Ta parka to było rodzeństwo że takie ułomności?

Nyana-
niektóre szczurki chętnie się uczą, inne mniej chętnie. Samców nie brałam pod uwagę bo podobnież bardziej ich czuć, są większe.

Ja z gryzoni aktualnie mam chomika, który reaguje na imię, je z ręki, a jak się na niego zacmoka wchodzi na rękę, w labiryncie w moment odnajduje chrupka i daje buziaki ;)

Xez, malgora- a dlaczego miałyście po jednym szczurku ??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

wii ale historia :shock: no ale jak wiadomo koty polują na myszy, szczury (tylko popodbno wbrew stereotypowi, nie zjadają ich)
Moje panny się nie gryzą, obcych też nie... tzn Mea da się sprzedać każdemu, jest bardzo otwarta na ludzi. Tullia jest bardzo spokojną szczuraską, najlepiej jakby mogła spać cały czas, i jak jej ktoś przeszkodzi w czasie spania to kąsa ale nie mocno,do krwi tylko po prostu złapie ząbkami żeby dać do zrozumienia że chce mieć święty spokój :D

siaasia tak, podobno odchody samczyków mają mocniejszy zapach i do tego znaczą one teren mocniej usikując niż samiczki. Ale z drugiej strony samce są bardziej przytulaśne :D

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Siaasia to nie było rodzeństwo. Więc nie wiem dlaczego te 2 były inne od wszystkich ;)

A u mnie to samiczka była większa niż samiec ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wii - może to kwestia odmiany, tej samej byli ? :) kurczę no tak bywa niestety.
A taki off-top, jak się czujesz Ciężaróweczko ? :D wiesz już kogo tam nosisz ? :) bo do kurek nie zaglądasz i nie mogę Cię wyłapać.Trzymam kciuki :cmo:

Nyana - heh i własnie stąd mieliśmy dylemat czy wolimy więcej sikania i więcej tulenia czy mniej sikania ale i mniej tulenia i jednak stwierdziliśmy, że wolimy tulenie nieobsikane, umiarkowane :lol: dlatego jeśli już to samiczki :wink: a fotki - im mniejsze ogonki tym lepiej :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

W dniu kiedy je przywieźliśmy czyli w sumie 1,5msc temu :D
A z nowymi muszę poczekać na Szanownego, bo nie mam kabla żeby na komp zrzucić.

Obrazek

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

jejuniu !!! :puk: cudowne ciurki :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Siaasia odpisałam na kurkach :D

Nyana ale cudeńka! :D Jak mój Chester, też taki kolorek miał, a jego żonka była cała brązowa ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]