Dzisiaj jest śr wrz 19, 2018 4:31 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Obrazek
Okladka moze suferuje romansidlo, ale ksiażka wspaniała. Kilka kobiet, wiele opowieści, w tle hisotria diamentu i w ogóle całego mitu jaki został marketingowo wykreowany, obrazy zupęłnie różnych od siebie kobiet - coś pięknego.

Offline Wyświetl profil  

Ja ostatnio przeczytałam "Dreszcza" :) Lekkie, przyjemne i zabawne

Offline Wyświetl profil  

Witam, ja polecam z całego serca "Wspomnienia brudnego anioła". Naprawdę warto:) pozdrawiam serdecznie- mama 4-latka:)

Offline Wyświetl profil  

Czekam teraz, aż w końcu wyjdzie książka "Siła serca". Siostra z USA polecała, ale nie chce jej egzemplarza, bo jeszcze mój angielski nie jest na tyle dobry żeby czytać w obcym języku.

Offline Wyświetl profil  

Ostatnio czytałam książke o Stuhrach, warto się zapoznać, bo to bardzo cenione i znane postacie.

Offline Wyświetl profil  

Kelvin pisze:
Czekam teraz, aż w końcu wyjdzie książka "Siła serca". Siostra z USA polecała, ale nie chce jej egzemplarza, bo jeszcze mój angielski nie jest na tyle dobry żeby czytać w obcym języku.

Siła serca jest już po polsku i to od od jakiegoś czasu już, ja już swój egzemplarz dwa razy przeczytałam, spraw sobie koniecznie, a jak od siostry pożyczysz, to będziesz mogła porównać w obu językach na przykład, ja często mam dwa wydania danej książki.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ostatnio nadrabiam trochę noblistów i czytam po kolei wszystko Alice Munro, jestem oczarowana. Nigdy nie byłam fanką opowiadań, wole powieści, ale te są napisane po mistrzowsku.
"siłę serca" dostałam na Dzień kobiet i muszę przyznać, że pomimo wcześniejszego sceptycyzmu (że w końcu przecież nie przepadam za poradnikami) szybko się przekonałam. Mądra i krzepiaca ksiażka dla tych, którzy nie do końca się odnaleźli w życiu.

Saba! Fajny pomysł z porównywaniem wydania oryginalnego i przekładu!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kaszamanna pisze:
ostatnio nadrabiam trochę noblistów i czytam po kolei wszystko Alice Munro, jestem oczarowana. Nigdy nie byłam fanką opowiadań, wole powieści, ale te są napisane po mistrzowsku.

Ja słuchaąłm jej torchę w radiu - w senie nocne czytanie w jakimś radiu i nie podeszla mi, ale to jendak inaczej niz jak sie ma kontakt bezpośredni z książką, więc dałabym jej jeszcze szansę ;)
kaszamanna pisze:
"siłę serca" dostałam na Dzień kobiet i muszę przyznać, że pomimo wcześniejszego sceptycyzmu (że w końcu przecież nie przepadam za poradnikami) szybko się przekonałam. Mądra i krzepiaca ksiażka dla tych, którzy nie do końca się odnaleźli w życiu.

PO pierwsze - fajny prezent, lepszy niż tulipany ;)
Po drugie:
A pokaż mi takiego co się odnalazl ;) Moze Jan Paweł Mróz, ale też ciągle szuka inspirujacych ludzi ;)
Ja nawet nie wiem czy kieruję się sercem czy rozumem, jak się tak zastanowić, bo przesłaniem ksiażki jets chyba zawierzenie sercu??

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

milkShake pisze:
kaszamanna pisze:

Ja słuchaąłm jej torchę w radiu - w senie nocne czytanie w jakimś radiu i nie podeszla mi, ale to jendak inaczej niz jak sie ma kontakt bezpośredni z książką, więc dałabym jej jeszcze szansę ;)

kaszamanna pisze:

PO pierwsze - fajny prezent, lepszy niż tulipany ;)
Po drugie:
A pokaż mi takiego co się odnalazl ;) Moze Jan Paweł Mróz, ale też ciągle szuka inspirujacych ludzi ;)
Ja nawet nie wiem czy kieruję się sercem czy rozumem, jak się tak zastanowić, bo przesłaniem ksiażki jets chyba zawierzenie sercu??

daj szanse Munro! ja ogólnie nie przepadam za opowiadaniami, ale te są rewelacyjne (nie wszystkie, ale wiekszosc)

A z tym odnajdywaniem się to chyba masz rację, w sumie jak by się tak rozejrzeć to wszyscy wokół mnie błądzą. A przesłanie (jakoś nie lubie tego słowa, ale pasuje tu idealnie) to włąsnie zawierzenie sercu, czyli coś najprostszego na świecie jak tylko się chce się go słuchać:)

Offline Wyświetl profil  

U mnie też już "Siła serca" przeczytana. Świetna książka na długie przemyślenia.

Offline Wyświetl profil  

Polecam "Poczwarkę" Doroty Terakowskiej

Offline Wyświetl profil  

Nareszcie się doczekałam kolejne części cyklu Spirit Animal pt "Ogień i lód" - uwielbiam takie fantasy.

Offline Wyświetl profil  

Też to czytałam. Druga część podobała mi się najbardziej. Nie wiedziałam, że już kolejna wyszła. Muszę poszukać. :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Saba pisze:
Nareszcie się doczekałam kolejne części cyklu Spirit Animal pt "Ogień i lód" - uwielbiam takie fantasy.

To ta seria, w której każdą kolejną książkę pisze inny autor? I jak to się czyta, w sensie, czy to wszystko razem fajnie się łączy?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kaszamanna pisze:
Saba pisze:

To ta seria, w której każdą kolejną książkę pisze inny autor? I jak to się czyta, w sensie, czy to wszystko razem fajnie się łączy?

Ja kojarzę pierwszy tom Zwierzoduchy, ale teraz powstaja takie serie różnych autorów.

Offline Wyświetl profil  

milkShake - no właśnie czy powstają? Bo my znamy Spirit Animals i tylko w tej serii są różni autorzy.
To jest ciekawe, bo widać małe różnice w stylach, ale nie czuć, że to są jakieś osobne historie, bo jednak bohaterowie są ci sami, dochodzą nowi i fabuła jest płynna.
ps. Fajnie, że do ostatniej części dodali grę. :) To już w ogóle coś nowego, ale będziemy próbować. Na razie jeszcze czytam "Ogień i lód"

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A propos fantasy, to kojarzycie może serię "Strażnicy"? Gdzieś mi mignęło w internecie, może być ciekawe, to znaczy zdaje się, że wyszedł dopiero pierwszy tom z serii, ale umknął mi tytuł. Dla dzieciaków tak myślę około 8-12 lat. A ja teraz czytam "SZczygła" książka grubaśna, ale nie można się oderwać...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A właśnie dzieciaki mojej siostry to czytają :D Dokładnie to chyba jest "Strażnicy. Szkatułka i ważka".
W sumie nie wiem jak tam im się podoba, ale siostra zadowolona, że cokolwiek czytają ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kaprysik pisze:
A właśnie dzieciaki mojej siostry to czytają :D Dokładnie to chyba jest "Strażnicy. Szkatułka i ważka".
W sumie nie wiem jak tam im się podoba, ale siostra zadowolona, że cokolwiek czytają ;)

Tak, tak, właśnie ot o mi chodziło :) kupiliśmy w końcu i czytamy :) całkiem gruba jak na książkę dla dzieciaków, ale przynajmniej jest na kilka wieczorów.

Offline Wyświetl profil  

Toksyczni ludzie, warto poczytać, bo w naszym otoczeniu jest ogrom ludzi, którzy nie wiadomo czemu ale nas męczą ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]