Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 12:12 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie.Niepokoje się gdyż od jakichś dwóch tygodni zauważyłam, że moja 2 miesięczna córka często odgina główkę do tyłu,próbuje patrzeć za siebie,ą kiedy zbliżam się do niej to odwraca wzrok.Próbowałam nawet zmusić ją żeby na mnie spojrzała tzn.podążałam głową za jej oczami,ale i tak za każdym razem odwracała wzrok albo patrzyła tak jakby przeze mnie.Od kilku dni stała się również bardziej nerwowa i często zaciska piąstki.w zeszłym tygodniu byłam z nią u neurologa,ale stwierdził,że te odginanie głowy jest niewielkie i mieści się w normie i kazał jedynie poprawiać główkę córce jak będzie patrzyła do tyłu.Dodam,że córka ciągle domaga się piersi,ale nie je spokojnie tylko co chwilę przerywa,pręży się,a potem znów je.W pierwszym momencie myślałam,że to problem z brzuszkiem albo jelitami bo ciągle puszcza gazy i jest przy tym niespokojna,a czasem nawet płacze,ale po pierwsze pediatra stwierdziła,że jelita pracują prawidłowo,po drugie mała miała prześwietlenie brzuszka,które również nic nie wykazało,a po trzecie kiedy wezmę ją na ręce to się uspokaja.Nie wiem co robić bo wcześniej córka często na mnie patrzyła i uśmiechała się,a w tej chwili nadal się uśmiecha,ale w ogóle na mnie nie patrzy.nie wiem czy to ma znaczenie,ale to moje drugie dziecko-mam 6letnią córkę z poprzedniego związku i jest zupełnie zdrowa.Może panikuję ,ale wolę mieć pewność,że wszystko jest w porządku-córka urodziła się w 37 tygodniu ciąży przez cc ,a po urodzeniu miała przez 3 minuty tlenoterapię,ale nie powiedziano mi dlaczego,dostała 6 punktów w skali Apgar-w 1szej minucie:za czynność serce 2,a za resztę po jeden,a w 3 oprócz serca dodatkowy punkt za oddech,reszta nadal jeden.W szpitalu po urodzeniu prześwietlenie główki wyszło bez zmian.Czy mam powód do niepokoju?Proszę pomóżcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Roksi mysle, ze nie masz sie czym martwić. I skad ci przyszedl do głowy autyzm kochana??
Pamietaj, ze każdy maluch jest inny, córcia ma juz 2 miesiace wiec mozliwe, ze bardziej interesujace jest dla niej ogladanie swiata wokól niż maminej buzi, bo ja ma na codzień :)

Piszesz, ze malutka dostała tlen po urodzeniu. Czy nie dostałas skierowania do okulisty?
Dzieciaczki które były poddane tlenoterapi powinny z tego co wiem byc przebadane przez okuliste w kierunku retinopati.
To tak w razie czego piszę. Porozmawiaj z pediatra odnosnie skierowania, tylko nie wiem w jakim wieku ta wizyta ma sie odbyć.

Zaciskanie piastek u takiego malucha to żaden zły objaw, odchylanie główki moze swiadczyć także o napieciu miesniowym, ale skoro neurolog mówi ze jest w normie to pewnie tak jest.

Piszesz o jej jedzeniu.
To bardziej pokazuje jaki córcia ma temperament. Byćmoże jest głodna, z piersi jak wiadomo leci po mału wiec sie denerwuje.
Nie dałas sie zasmakowac czegos z butelki??
Bo moja córa jak dostała wody z butelki tak własnie zaczeła sie tak zachowywac przy piersi, ale po jakims czasie wszystko wróciło do normy.
Jelsi także puszcza bączki to takze moze swiadczyc o kolkach i to tez moze byc przyczyną jej nerwów przy ssaniu.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej Kochane, ostatnio u mojego maluszka zdiagnozowano zespół Aspergera. Bardzo się bałam tej diagnozy, ale najważniejsze to szukac pomocy. Aktualnie jestem w trakcie poszukiwania przedszkola dla mojego maleństwa. Znacie może jakieś placówki (prywatne), które zajmują się dobrze i troskliwie dziecmi z takimi problemami?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

suzie chyba najlepszym wyjsciem dla twojego maluszka to przedszkole integracyjne. Nie wiem skad jesteś, ale jesli z duzego mista, to pewnie znajdzie sie tam takie przedszkole, albo przynajmniej grupa przedszkolna.

Zyczę ci wytrwałosci i cierpliwosci, bo bardzo tego będziesz potrzebowała. Wiem, ze przy dobrej terapi i wspołpracy ze strony dziecka jest duża szansa, aby dziecko, potem dorosły funkcjonowało w swiecie samodzielnie.
pamietaj, ze ważne u takich dzieci jest rozwijanie pasji, wiec jesli zauważysz, ze dziecko interesuje sie czyms bardziej i zwraca na to szczegolna uwagę, to warto mu pomagać w tej dziedzinie.
Ludzie z zespołem Aspergera wykazuja niejednokrotnie wykazuja sie wielka inteligencją :)
Kiedy jeszcze w szkole szukałam zagadnien z dziedziny zaburzen rozwojowych natknełam sie nawet na artykuł w którym autor smiało twierdził, ze Einstein i Newton byli autystyczni.
Znalazlam ten art:
http://www.zdrowie.med.pl/nowosc.phtml? ... ch%EA&nr=2

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]