Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 1:23 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Masz monitor oddechu?
tak 53%  53%  [ 30 ]
nie 47%  47%  [ 27 ]
Liczba głosów : 57
Autor Wiadomość
 Tytuł: Monitor oddechu
1 żółta kartka

Chciałam was zapytać czy macie monitor oddechu dla swoich wcześniaków? Ja nie mam, ale cały czas się zastanawiam czy powinnam? Moja Paulinka niby nie miała problemów z oddychaniem, ale zawsze to wcześniak...
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nie miałam. Na poczatku Kacper miał bezdechy, ale to było w pierwszych dniach życia. On wychodził ze szpitala mając ponad dwa miesiące i przez ten czas w szpitalu przy mnie nigdy nie miał problemów z oddychaniem. Jakoś do głowy mi nie przyszło, żeby kupić monitor. Z drugiej strony myślę, że gdyby była taka potrzeba lekarz wypisujaca Go powiedziałaby coś na ten temat.
Z tych wszystkich wcześniaków, które poznaliśmy w szpitalu tylko jednej dziewczynki rodzice kupili monitor. Ostatnio z nimi rozmawiałam i powiedzieli, że nawet raz alarm się nie włączył przez te ponad pół roku w domu.

Kacperek 22/12/2007, 2.45, 1090g, 41cm
Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nie oddam glosu ani na tak ani na nie..
powiem tak.. jesli dziecko nie mialo duzych problemow z oddychaniem to nie kupilabym, jesli by mialo - kupilabym..
Moj Jas od poczatku oddychal sam - nie mial problemow z oddechem wiec nie kupilam, ale myslalam o tym..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Talka widzę, że nasze dzieci tyle samo ważyły przy urodzeniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja kupilam jak Ewa byla pod respiraorem jeszcze ... i po 4 miesiacach zbierania kurzu sprzedalam nieuzywany bo Ewa dopiero ponad pol roku po urodzeniu wyszla do domu a wtedy juz jej nie byl potrzebny

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

My również nie mieliśmy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My też nie mieliśmy monitora oddechu. Wiktor od początku nie miał problemów z oddechem i nawet przy jedzeniu się nie desaturował. Nawet w szpitalu pod koniec zdjęli mu ten czujnik z nóżki bo dwa tygodnie nic się nie działo i był stabilny. W szpitalu był niecałe 3 tygodnie - a ja razem z nim, ale nie dostałam go na salę.

Ale i tak pierwsze dwa miesiące budziliśmy go żeby sprawdzić czy żyje :oops: Ale koleżanka która urodziła 4kg. dziecko też tak robiła i wiem że to jest obsesja wielu rodziców.

Przyznam że też o tym myślałam aby kupić razem z elektroniczną nianią ale znajoma mi odradziła nianię elektroniczną bo jej bratanek przstraszył się kiedyś gdy w niani zrobiło sie sprzężenie takie jak w tanich głośnikach. W tych od komputera tak nam się robi - w tych od wieży nie.

A w bezdech raz mi wpadł przy przewijaniu. Na początku strasznie nie lubiał przewijania, od razu był histeryczny płacz :? Może kojarzył sobie je z zakładaniem wenflonów...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zastanawiałam się również nad jego kupnem,ale zrezygnowałam.Mia mimo,że urodziła się z wagą 2300gr sama oddychała,nie potrzebowała inkubatora ani cieplarki,uznałam ten zakup za zbędny.Bardziej potrzebna mi była i nadal jest elektroniczna niania,bez niej nie funkcjonuję :wink:

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My kupiliśmy monitory dla naszych bliźniaków. W szpitalu mieli bardzo częste bezdechy- urodzili się w 30 tygodniu ciąży z wagą 1500 i 1600g. Potem przyplątała się anemia i przez nią również chłopcy zapominali o oddychaniu. W szpitalu każda lekarka i położna radzili nam, żeby kupić. Jeszcze tuż przed wyjściem do domu dość często mieli bezdechy. W domu jesteśmy już dwa tygodnie i alarm włączył się 3 razy (2 razy w nocy). Na pewno jeszcze kilka lub kilkanaście tygodni nam posłużą- tak dla własnego spokoju.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Umilka a co wtedy robiliście jak się alarm włączył?
Gdyby lekarz mi to zasugerował to też bym kupiła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po prostu wyjmowałam dzieci z łóżeczka i budziłam. Smyrałam po policzku lub klepałam po pleckach. Tego nauczyłam się już na oddziale, gdzie bezdechy zdarzały się bardzo często i były znacznie dłuższe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My mamy. I używamy do nadal, ale teraz jakoś tak z przyzwyczajeia :)

Beatka miała niewydolność oddechową po urodzeniu (respirator). Jak była w domu to miala często bezdechy. Dwukrotnie monitor wskazał problemy z oddychaniem jak miała zapalenie płuc, dzięi niemu szybko trafiła do szpitala.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

Ja mam ten czujnik oddechu http://www.e-mama.pl/index.php?d=produkt&id=5569. Jak narazie mielismy w nocy jeden alarm bo malutka zlapala lekki bezzdech, nie wiem co by sie stalo gdyby nie ten czujnik, az wole o tym nie myslec...
nawet gdyby czujnik mial juz nigdy sie nie przydac to wole go miec i uzywac niz zeby malej cos sie w nocy stalo...

Polecam ten czujnik!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My również mamy monitory oddechu. Moje dzieci urodziły się w 34t1d oddychały samodzielnie. Zdarzały się niewielkie spadki saturacji ale nie było tragedii. Niemniej po rozmowie z lekarzem który zaleca każdemy dziecku z wagą poniżej 2500g a już zwłaszcza wcześniakowi zakupić takie oprzyżadowanie do domu. Na szczęście nam się alarm nie włączył ale naszym znajomym ze szpitala tak i reanimowali dziecko. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ale różnie mogło być. Na forum ostatnio na sierpniówkach bodajże dzieciątko zmarło w takich okolicznościach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja Natalka urodziła się w terminie. W 3 dobie po urodzeniu zaczęła łapać bezdechy, sinieć. Trafiła do wojewódzkiego szpitala na intensywną potem na normalny oddziłą. Podejrzewano wadę serca. naszczęście po dokładnych badaniach okazało się że nie ma żadnej wady, a bezdechy są wyikiem niedoskonałej umiejętności wymiany powietrza(łapała je podczas silnego płaczu. Monitora bezdechu używałąm do końca 1 roku( miałam go zakupionego jeszcze w ciązy) i powiem tylko tyle, ze dzięki niemu mogłam normaknie funkcjonować, spać( co nie znaczy, ze nie pilnowałąm małej) polecam każdemu . Monitor dał mi poczucie bezpieczeństwa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my też mamy monitor połączony z nianią - moja corka miała refluks zagrażający życiu (wielokrotnie mleko cofało się jej do tchawicy) i dzięki monitorowi i naszej ogromnej uwadze malutka żyje i ma się dobrze :lol:
teraz ma już 8 m-cy , monitor ciągle jest włączony tak na wszelki wypadek, natomiast niania to boski wynalazek , wiemy co dziecko robi jak nie ma nas w pokoju (każde przebudzenie , każdy płacz)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja urodziłam bliźniaki - monitorki mielismy dwa. i były bezdechy. mój miejszy synek miał bakterie we krwi i to było ich przyczyną. Tez mielismy je do roku i teraz nawet jakbym urodziła przenoszone dziecko - monitorek napewno będzie :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

...moja coreczka Victoria urodzila sie w 8 miesiacu-najpierw lezala na intensywnej terapii bo miala bezdechy podczas snu a takze podczas karmienia.Byla ponad miesiac w szpitalu-kupilam wtedy specjalne urzadzenie ktore reagowalo do 20 s. na bezdech u dziecka.Victoria byla w domku jakies 3 dni po wyjsciu ze szpitala (wieczorem kiedy mala spala urzadzenie wywolalo alarm)-bylam wtedy sama i zamiast sprawdzic czy mala oddycha to ja spanikowalam.Dobrze ze maz wtedy przyszedl,wezwalam karetke i okazalo sie ze wyrwalam mala z twardego snu dlatego nie reagowala.zostalysmy w szpitalu przez pare dni kiedy otrzymala od kasy chorych aparat do kontrolowania oddechu.Teraz wszystko jest ok,Victoria nie ma juz problemow :) ale ten okres kiedy to przezywalam byl straszny-tak bardzo balam sie o zycie mojej coreczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiem coś o tym, bo u mnie też wyło pare razy :roll:
czasem nawet jak dziecko smacznie spało - widać było oddech - i albo włączył sie bez potrzeby albo wcześniej był bezdech... - nie wiem.
ufałam tym materacykom, za to ilekroć dzieci usypiały w samochodzie przechodziłam katusze, siedziałam między fotelikami i celowo wtykała smoki, żeby tylko widać było ze dziamgają :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ja urodziłam córkę w pierwszy dzień 36 tygodnia i mam monitor oddechu , nie wyobrażam sobie jak bym miała bez niego funkcjonować - do tej pory włączył nam się już 4 razy bo mała łapie lekkie bezdechy , bez tego czujnika to chyba bym nie spała w ogóle ....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]