Dzisiaj jest czw gru 13, 2018 7:45 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Itko,
moze ta stronka Ci pomoże, na forum jest wiele rodziców dzieci z wadami serca i na pewno coś znajdziesz na temat PDA, ponizej link do opisu wady:

http://www.sercedziecka.org.pl/index.ph ... tniczy.inc

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Hej

widze,ze duzo nowych Mamus do nas dolaczylo-serdecznie was witam

Athenka tam na forum serce dziecka jest duzo rodzicow dzieci z podobna wada.Przede wszystkim-mysl pozytywnie caly czas,wiem,ze to ciezkie,ale to nic nie pomoze,a moze tylko pogorszyc sprawe.Ciesz sie,ze juz wszystko wiadomo i,ze Twoj Synek jest JUZ pod stala opieka,a jak sie urodzi zajma sie Nim jak bedzie trzeba.

itka22 Kochana nic sie nie martw!bedzie ok.ja ostatnio jak bylam z dominikiem w szpitalu to byly ze mna na sali 3 Mamusie dzieci z PDA dwoje mialo juz zabieg i bylo wszystko wporzadku.Wiem jak sie czujesz,ale pomysl,ze to w miare latwa wada do zoperowania-trzeba dobrze myslec.U nas bylo bardzo ciezko z operacja,ale i ciezka wada.do tego dwa krwotoki,komplikacje pooperacyjne,respirator 3tyg,woda sie w organizmie zebrala i stan byl ciezki,ale stabilny,dwie doby i potem juz szlo z gorki,a teraz jest w miare ok :) TRZYMAM ZA WAS KCIUKI-BEDZIE OK :)

Jesli chodzi o nasza historie to pozwole sobie wkleic opis przeze mnie wstawiony na naszym osobistym watku
"o godzinie 8.47 przyszedl na swiat przez CC Dominik.O ok godz.11.30 przyniesli mi Go.Lezal sobie tak ze mna caly dzien,caly czas spal,raz sie tylko obudzil,probowalam mu dac cyca,ale nie chcial.Byl bardzo siny,ale stwierdzilam,ze to przeciez wynik porodu... O ok godz.21.30 oddalam Go poloznej,poniewaz bylam bardzo zmeczona.Probowalam zasnac,ale caly czas cos piszczalo(naprzeciwko byl pokoj poloznych).Po godz.23 przyszla pielegniarka i bez zadnego slowa pobrala mi krew.Zaraz potem przyszedl lekarz i powiedzial mi,ze z dzieckiem dzieje sie cos niedobrego i pojedzie R-ka do Zabrza.Podpisywalam mase zgod na zabiegi.Bylam w szoku.Powiedzieli,ze o 5-6 bedziemy wszystko wiedziec.jakims cudem zasnelam z nadzieja,ze to tylko falszywy alarm i jest wszystko ok.Niestety.Lekarz poinformowal mnie o chorym serduszku Dominika.to bylo jak wyrok:PRZELOZENIE WIELKICH PNI TETNICZYCH(TGA).
Dopiero rano doatrlo do mnie to co sie dzieje z mim synkiem.Okazalo sie,ze stan byl tak ciezki,ze polozne Go ochrzcily.Saturacja 55-60% pomimo wentylacji mechanicznej.A ja nie moglam nic zrobic.NIC.musialam lezec,nie widzac swojego dziecka.Wypisano mnie 2 wczesniej z uwagi na zaist.sytuacje.W poniedzialek 30 kwietnia wreszcie Go zobaczylam.Lezal na OIOKu.Okazalo sie,ze stan sie poprawil,bo lezal juz bez respiratora.Ale caly cza pod monitorem i lekiem poprawiajacym mieszanie sie krwi w sercu.Zrobiono Mu zabieg cewnikowania,przez pepowine wprowadzili do serca zylke z balonikiem,ktory powiekszyl otwor miedzy przegrodami.10 maja przed sala operacyjna kazano mi sie pozegnac z Dominisiem,pamietam to dokladnie,bo strasznie plakalam.Pojechalam do domu,bo nie bylam w stanie wytrzymac tam tyle godzin.Zostala moja Mama z przyjacielem.Po 7,5h wyszedl lekarz mowiac,ze bylo bardzo ciezko,juz mieli Go tak zostawic,bo budowa anatomiczna serca nie pozwalala na przeszczep naczyn i krwotok byl tak silny,ze nie dalo sie go zatamowac,ale sie udalo i bedzie dobrze-KAMIEN Z SERCA NAM SPADL!Jednak tego samego dnia o 2. w nocy dostal krowotoku i byl otwierany poraz drugi.Po calym zabiegu bicie serca bylo zbyt szybkie-200 uderzen na min,pomimo lekow oraz zespol malego rzutu-bylo prawdopodobienstwo zawalu serca.Gdy to sie uspokoilo zebrala sie z kolei woda w organizmie i musial ja wysiakac.Po 1,5tyg na Oddziale Pooperacyjnym ,zniesiono Go na OIOK,nastepnie na Oddzial Wad Serca.A 28 maja zostal wypisany do domku. "

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam :)

Chciałam poinformować że 26 listopada o 9 55 przyszła na świat moja druga córeczka Dagna waga 3550 59 cm długa :D
Najważniejsze że jest zupełanie zdrowa :D :D

Bardzo się bałam zajść w drugą ciąże właśnie ze względu na wade serca Lenki ale lekarze mi tłumaczyli że są bardzo małe szanse że druga też będzie mieć wade serduszka :) I jestem teraz bardzo szczęśliwa że ich posuchałam i mam drugą cudowną i zdrową córeczke :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

KasydaWIELKIE GRATULACJE KOCHANA!!! A PRZEDE WSZYSTKIM CIESZE SIE BARDZO,ZE CORONIA JEST ZDROWA!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, poradźcie jakie badania trzeba wykonać żeby wykluczyć wady serca albo wykryć jakieś nieprawidłowości? chciałabym mieć pewność że mojemu Skarbeńkowi nic nie jest, a mojej pediatrze to lepiej zasugerować od razu konkretne badania bo nie ma co liczyć na jej inwencje, no a ja nie wiem jakie badania się wykonuje, dlatego Was pytam :) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Ada29 sorki,ze tak pozno odp,ale nie zagladalam na ten watek,bo cos tu ucichlo.Najlepiej jest zrobic UKG serca tzw.echo,bo to pokaze czy sa jakies nieprawidlowosci.No i oczywiscie kontrole EKG.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oby wiecej dzieciaczkow nie przebywało... Jak tam Wasze maluszki sie trzymają??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Jako,ze od roku nikt nie zaglada bardzo prosze o usuniecie tematu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Czy jest tu ktoś, to ma dziecko ze zwężonymi tętnicami płucnymi?

Offline Wyświetl profil  

Witam Was....

Mój młodszy syn urodził się z wadą serca ,,tetralogia Fallota"...na tą wadę składają się m.in.przesunięcie pnia płucnego i ubytek międzykomorowy....mialo być wszystko ok, operacja między 6 a 18 miesiącem życia....niestety gdy mały miał 7 tygodni i 3 dni jego serduszko przestało bić....sekcja zwłok wykazała m.in.rozszczeń serca(czyli po prostu rozszczelnienie)i powiększenie znaczne całego serca, czego we wcześniejszym usg nie było.....niestety wada była tak poważna, że wraz ze wzrostem dziecka ona się pogłębiała.....

życzę Waszym dzieciaczkom dużo zdrówka...i nikomu nie życzę, zeby przechodził to co ja...serce człowiekowi pęka kiedy musi patrzeć na cierpienie swojego dziecka...

pozdrawiam!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam.
Czy jest moze jakas mama, ktora ma malucha z PDA?
Moj Gabrys urodził sie przez cc po terminie i od razu wyszly problemy 5 dni pod tlenem spoczatku PDA 3,2 mm przy wypisie 2,5mm i do tej pory pod kontrola kardiologa co 3 miesiace. 11 marca mamy wizyte i było 1,5 mm jezeli sie nie zamknął bedziemy umowieni na zabieg.
Mam pytanie czy ktorys maluch miał to operowane i jak to wyglada w praktyce. Czy dzieci szybko dochdza do siebie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Odswierze temat mam synka między innymi ze złożonym Zespołem Fallotta

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]