Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 1:29 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Persefona :/ współczuje :/ co za dranstwo normalnie :( nas tak trzymali 2h nie mowiac czy przezyła czy nie, nie wyobrazam sobie tak 4 dni ...

i to jeszcze na sali z dziewczyna ktora sobie siedziala z dziewczynka o podobnej wadze i dlugosci jak Ewa

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam na wczesniakowym watku,ja balam sie ponownej ciazy az 6 lat,dopiero w zeszlym roku podjelismy decyzje o kolejnej ciazy,niestety chyba troche pozno bo jakos sie juz prawie rok nie udaje i teraz zaluje odwlekania tego na tak dlugi czas

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

alutka.k pisze:
witam na wczesniakowym watku,ja balam sie ponownej ciazy az 6 lat,dopiero w zeszlym roku podjelismy decyzje o kolejnej ciazy,niestety chyba troche pozno bo jakos sie juz prawie rok nie udaje i teraz zaluje odwlekania tego na tak dlugi czas

mam nadzieje ze szybko pokaza sie upragnione dwie kreseczki ;)
i ze kolejna ciaza bedzie juz bezproblemowa i maluch urodzi sie o czasie!

dziewczyny.. czytajac te posty o lekarzach odechciewa sie wszystkiego :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Persefona pisze:
A pro decyzji i traktowania w szpitalach...

Ja jednego wybaczyć nie mogę. Jak się wybudziłam z narkozy, to Beatki już nie było. Powiedzieli, że wszystko w porządku (bo tak było). Jak leżałam na pooperacyjnej przyszła do mnie pediatra, abym podpisała zgodę na przewiezienie do innego szpitala, bo pojawiła się niewydolność oddechowa, ale wszystko jest pod kontrolą i nie wymaga respiratora.
Po kolejnej godzinie - ktoś wchodzi na salę, pyta się o moje nazwisko i kładzie mi kartę na brzuchu wychodząć. Z kartki się dowiedziałam, że stan Beatki bardzo się pogorszył, jest zaintubowana, pod respitatorem i że walczy o życie.
Przed przewiezieniem do innego szpitala mieli z nią podjechać z inkubatorem, abym mogła ją zobaczyć na chwilkę chociaż - zapomnieli... Małą zobaczyłam po 4 dniach, a przez te 4 dni modliłam się żeby przynajmniej raz na nią popatrzeć żywą...

Współczuje takich przeżyć i doznań,po prostu brak słów :twisted:
Dobrze,że wszystko jest w porządku,a Beatka cudnie sie rozwija :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. Moja córeczka Oliwia urodziła sie w skończonym 28 tyg przez cięcie. Wszystko było dobrze dostała 9 pkt, sama oddychała, niestety później wdała się infekcja i zmarła po 2 tyg. Miałam stan przedrzucawkowy i bardzo boje się kolejnej ciąży, aby nie wydarzyło się to samo :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nieznajka bardzo mi przykro :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nieznajka
Współczuje,ale trzymam kciuki za kolejną ciążę ,będzie dobrze i nie zamartwiaj sie na zapas,tylko nastaw się pozytywnie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nieznajka, spotkała cie wielka tragedia. To zupełnie zrozumiałe , że przezywasz ogromny stres i strach związany z tym, że z kolejnym dzieciatkiem moze byc tak samo....MOŻE!!!!ale nie musi. Bedziesz juz mądrzejsza o tamto tragiczne wydarzenie. Wierze, że będzie dobrze kochana, na razie jesli nie jestes gotowa na mysli o nowym dziecku odpocznij i daj sobie czas. Tylko dla siebie. Trzymam kciuki za ciebie kochana

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiecie co, ale ciąża przebiegała naprawdę wzorowo, każde badanie były bardzo dobre, wszystko pojawiło sie tak nagle i lekarze nie mogli w szpitalu ani obnizyc mojego ciśnienia ani zmniejszyć ilości wydalanego białka z moczem, nic nie zapowiadało że tak się właśnie stanie. Bardzo pragnę dziecka, jestem pod konrolą lekarzy, teraz trzeba poczekać jakiś czas i dopiero poźniej starać się o kolejną ciążę, ale bardzo się boję, wiem, że nie musi być tak samo, bo to lekarze mi też powiedzieli, najgorsze jest to ,że w moim otoczeniu ciągle rodzą sie dzieci, patrze na nie, a serce ściska z żalu. A jak było u Was kochane, czy miałyście podobną sytuacje z tym stanem przedrzucawkowym i czy w kolejnej ciąży bylo tak samo?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nieznajka u prawie każdej z nas ciąża przebiegała wzorowo aż w pewnym momęcie coś się zaczęło dziać :( wiesz kiedyś położna w szpitalu mi powiedziała że wcześniaki rodzą się wyjątkowym osobą które mają wielkie serce i potrafią obdażać wielką miłością :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pppa5 pisze:
nieznajka u prawie każdej z nas ciąża przebiegała wzorowo aż w pewnym momęcie coś się zaczęło dziać :( wiesz kiedyś położna w szpitalu mi powiedziała że wcześniaki rodzą się wyjątkowym osobą które mają wielkie serce i potrafią obdażać wielką miłością :)

Piękne słowa :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aleksa wiesz chyba na prawde coś w tym jest :D w innym razie nie dałubyśmy rady na tak trudnym starcie

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chciałabym usłyszec takie słowa w szpitalu od położenej. My z mężem usłyszelismy , że mamy patologiczne dziecko. Dzieki Oliwce stałam sie silnejsza. Dowartosciowalam sie troche. I czasem po cichu mam ochote sie pochwalic że naprawde bylam dzielna kiedy na swiecie pojawiło sie jedynie 2 kilo szczescia zamiast planowanych 4:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy dzielne :D

Ja ryczałam od chwili, kiedy zaczęły mi cieknąć wody, przez caaałą drogę do szpitala, w szpitalu. Ciągle płakałam. A na izbie pielęgniarka powiedziała mi... w sumie niezbyt miłym tonem, ale pomogło, że 34 tydzień to nie tragedia, że ryczeć bym mogła, gdyby to było 10 tygodni wcześniej. Powiedzmy, ze mnie to uspokoiło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, ale mojej Oliwi nie ma ze mną już :( i tak bardzo jets mi źle, że nie potrafię się z tym pogodzić

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przyjdzie taki dzien kiedy sie z tym pogodzisz, kiedy zrozumiesz ze niestety tak musialo chyba być, żę Bog ( los- w co kto wierzy) nie bez powodu nas doswiadcza. Dzieki takim tragediom stajemy sie silniejsci. Twoja Oliwka jest caly czas z Toba. W twoim sercu i pamięci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nieznajka
Ja miałam nadciśnienie w ciąży,chyba zaczęło sie koło 20 tygodnia ciązy,ale Dopegyt mi pomógł.A nie miałam białka w moczu,ale leżałam pare dni z powodu ciśnienie w szpitalu.Ale dziwi mnie,że lekarze nie potrafili nic zrobić ze stanem przedrzucawkowym :roll: hmm
Bynajmniej trzymam kciuki,będzie wszystko w porządku.
Wiem,ze Ci ciężko,Oliwcia żyje w Twoim serduszku.Dołączam się do wypowiedzi karluni

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja nie jestem w stanie zgodzić się z wypowiedzią Karluni. Nie sądzę, żeby można było znaleźć sens w śmierci dziecka. A tylko znalezienie takowego, pozwala człowiekowi pogodzić się z czym tak na prawdę.
Ale jest to moje czysto teoretyczne zdanie. Nie znalazłam się w tak beznadziejnej sytuacji i tylko wyobrazić sobie mogę, jak niemożliwe jest pogodzenie się ze śmiercią dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xez rozumiem cie, ale z drugiej strony nie chodzilo mi o to aby znalazła w tym sens...smierć nie ma sensu. Chodzi o to, żeby znalazła wewnetrzny spokoj, ktory z czasem zawsze przychodzi. Ona nie musi tego rozumiec, ani akceptowac. Kiedys po prostu przyjmie taki stan rzeczy. Może i mam taka nadzieje w jej życiu zapali sie jakas nowa lampka...co wcale nie oznacza, że wtedy stara lampka zgaśnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie ma sensu zapominac o straconym dziecku.. trzeba [niestety :? ] pogodzic sie z jego odejsciem. Nam jest latwo, nie straciłysmy dziecka.. nie wiem co bym zrobila, nie bede gdybac bo sensu to wiekszego nie ma. Wspolczuje mama ktore straciły swoje małe Dzieciatka, ale wierze ze i im zaswieci Slonce, takie małe krzyczace Słonce..

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]