Dzisiaj jest ndz gru 15, 2019 2:01 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Akurat co do mamy to wiem że dużo pomoże :) już do niej dzwoniłam to mówiła że jak coś to przyjedzie do mnie na pierwsze 2 tygodnie :) ale też wszystko będzie zależało kiedy dokładnie urodzę, bo 1 czerwca komunia jest jej wnuczka (bo mieszkają w jednym domu z rodzicami) więc będzie małe zamieszane tam :D później mama mówi żebym na wakacje do nich przyjechała, bo my to w bloku mieszkamy, a tam to fajnie domek, spokój cisza itp. - tylko fakt dwójka dzieci - 7 i 9 lat w tym roku skończą :P więc może być różnie :)
co do męża no to w domu jest tak ok.17.40 więc praktycznie na sam wieczór już, no ale jak będzie spokojny dzidziuś to damy radę :)
jeszcze taka kwestia jak mama ma na ok. 2 tygodnie przyjechać, to mąż na kiedy warto żeby wziął sobie urlop? bo akurat tak się złożyło, ze poród mam na początek czerwca, więc jak mama do mnie przyjedzie na 2 tygodnie czerwca, a mąż jedynie może 2 tygodnie urlopu mieć w okolicach jak jest Boże Ciało, a później dopiero w drugiej połowie sierpnia. (Na lipiec takiego długiego nie będzie mógł mieć).
Czy po tych 2 tygodniach jak będzie mama to tak dam radę później zostać sama?
Wiadomo jak coś to zabiorę się i pojadę do rodziców :) ale bardziej wolałabym siedzieć u siebie a nie gdzieś jeździć. Bo też się boję że tam dzieci mogą mi maleństwo zarazić, bo akurat zaczną się wakacje to wiadomo jak to dzieci ciągle będą na dworze, to więcej wszystkiego znosić będą - zarazki :D

A i dodam że najprawdopodobniej będzie cc.

A i przepraszam że tutaj piszę.

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

Pisz, pisz jak najbardziej.
U mnie sierpien będzie miły, mąż idzie do pracy od 1 września. Potem się boję Pracuje chlopina co prawda 4 dni w tygodniu, ale w godzinach 8-21.00/ :?
Mam nadzieję, że teściowa podaruje mi te 5-6 godzin , żebym pograła przez te 4 dni w tygodniu

Offline Wyświetl profil  

Queen, jak tesciowa we wnuku sie zakocha to jest szansa, ze chetnie zostanie :)

Ola88, po cc najgorszy pierwszy tydzien i faktycznie wtedy mile widziana jest pomoc, bo jednak rana swieza. A nie wiem czy wiesz, ale mąż moze 2 tyg L4 na żonę po cesarskim cięciu wziąć od lekarza. My z tego korzystalismy :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ola... moze niech mąż urlop sobie wezmie na Sierpien? to o jakis wypad zahaczycie.. chociazby i na kilka godz, lub dni?a tak z 2tyg noworodkiem raczej zostaje wam wyjscie przed blok czy do parku :)

nie wiadomo czy nie urodzisz wczesniej... oczywiscie tego nie zycze :)
ja mialam na 27 maja a ur 5 czerwca i tez mama miała w maju brac urlop ale jej powiedzialam ze nie zanosi sie na porod i zeby spokojnie szła do pracy .
i całe szczescie bo by tylko sie zmarnował :)

jestem pewna ze sobie poradzisz po jej wyjezdzie ale pierwsze dni sa wg mnie potrzebne..

ps- widze ze masz usg w moje urodziny :P
powodzenia!

pasia a TY mialas cc?
czy sn?

inaczej sie ma cesarka do sn.
mozna sobie poradzic samej ale nie dzwigniesz, nie podniesiesz,,przez pare dni chodzisz jak staruszka...fajnie jak jest ktos obok kto pomoze.

jednym obecnosc os bliskiej pomagaa,innych denerwuje. kwestia indywidualna :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie właśnie mąż o 7 wychodzi z domu, a później wraca dokładnie o 17.30 - teraz zimą o 17.40 ;) wcześniej nigdy jego nie ma, a że to będzie lato, to też dłuższy dzień to wiadomo że jeszcze gdzieś się przejdziemy, ale to tylko wokół bloku i tyle :)
A właśnie tak plan nam się urodził że może właśnie na kilka dni w sierpniu pojechać a to nad morze może, albo Wisła bo tam już znamy te tereny :)

kasiaa23 pisze:
ale mąż moze 2 tyg L4 na żonę po cesarskim cięciu wziąć od lekarza.
a jaki to lekarz daje takie L4? ten który ciął czy jak? o kurde no to nieźle :P tylko później to mi męża wyrzucą z pracy :D jak tyle wolnego sobie z pracy nabierze :] ale na pewno się ucieszy jak powiem że może na mnie L4 mieć :) + jeszcze 2 dni z okazji urodzenia dzidziusia :) no super :P

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

Ojcu przysługuje L4 na opiekę nad żoną. Płatne niestety 80%, ale można wziąć właśnie z tego tytułu, bez kombinowania etc.

Akurat powiem szczerze, wpada wpadą, smutna sprawa- ale pięknie się czasowo ułoży. Mąż do pracy wraca we wrześniu więc pierwsze tygodnie luksusowo będziemy razem.
Czasem mnie nachodzą myśli, że gdybym nie musiała tych 2 dni w tygodniu nauczać dzieciaków już w 4 tyg. po porodzie, to bym na następny miesiąc uciekła do rodziców 250 km dalej. 8)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen dasz radę :) dobrze że mąż będzie na początku to też pewnie dużo pomoże :) :) no my jak coś to może tydzień weźmiemy - znaczy mąż nad opieką na mnie :) bo jeszcze coś ostatnio przeczytał że na uczenie się do obrony pracy doktorskiej też przysługuje ileś tam dni, to aż za dużo tego wolnego, a u męża tak nie fajnie, że nie może przez cały lipiec brać urlopu, dopiero później pod koniec sierpnia jedynie coś, a ten ojcowski 2 tygodnie, to chyba sobie weźmiemy przed roczkiem dzidziusia to może gdzieś się wyjdzie na wakacje :) na początku maja to i tańsze wakacje są :) no ale to jeszcze dłuuuuugo do myślenia :)

A jak queen jakieś podejrzenia co do płci są ? :) U nas jutro idziemy na potwierdzenie czy będzie dziewczynka czy jednak nie :P bo na pierwszym genetycznym dostaliśmy 60% na dziewczynkę :)

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

black_cherry - ja mialam cesarskie ciecie 2 razy :)
Zawsze byłam wdzięczna za pomoc przynajmniej w tym pierwszym tyg, bo wtedy nawet podejscie do dziecka bylo nie lada wyzwaniem... ;)

Queen - nieglupi pomysl, zeby do mamy pojechac :D

Ola88 - wszystko zalezy od lekarza w szpitalu - najpierw tam zapytajcie o L4. A jesli oni nie beda chcieli wystawic to do lekarza prowadzącego Twoją ciążę niech się mąż wybierze :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kasia ależ jestem tego samego zdania :)) nie ma to jak pomoc kogos bliskiego.. czy mama czy mąż, a moze tesciowa? :P

widze ze mała roznica wieku jest miedzy Twoimi dziećmi..
teraz 3cia ciaza...
jak sie czujesz?
tez pewnie cc?
rodziłas w PL?
druga cesarka była wskazaniem bo pierwszy porod sie nią zakonczył, tak?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

black_cherry - ja generalnie jestem Zosia Samosia i zawsze dawalam rade z dzieciaczkami, ale jednak po cesarce to nie ma co hardej udawac - boli jak cholera ;) A tak zawsze mamusia, czy maz do cyca dziecko poda i nie trzeba wstawac po 100 razy :)

Tak, ja teraz znowu cesarke będę miała. Dziękuję, czuję się całkiem dobrze :) O dziwo ta ciąża nie daje mi popalic jak poprzednie ;)
Rodzilam i bede rodzic w Polsce - a z cesarka druga to tak jak piszesz. Za drugim razem tez musza zrobic cc, jesli sie uprzesz ;)

Offline Wyświetl profil  

Kasia, wiem,że niegłupi, chociaż tam akurat wszyscy pracują, więc pomocy byłoby zero- ale przynajmniej wśród swoich.

Ale cóż , pracować też trzeba 8) i to prawie od razu, dobrze, że tylko 2 dni w tygodniu !!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kasia zazdroszcze odwagi co do 3ciej ciazy..

oj nie wiem czy jak sie upre to mnie "potna".
dla szpitala na nfz to kolosalne kwoty jesli chodzi o cesarki.
robia je tylko ze wskazaniem..

u mnie juz bedzie duzo roznica wieku bo 3lata jak nie wiecej (poki co nie decyduje sie na kolejna ciaze), wiec watpie aby podpięli mnie pod cesarke :(
eh
marzenie

--
a jeszcze chciałam spytac:
3ci raz beda Cie cieli w tym samym miejscu czy w innym?
to chyba ryzykowne co?
3ci raz ciachac po bliźnie

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Queen, ale po pracy zawsze ktos z Toba bedzie i od razu razniej :)

black_cherry ja mialam pierwsza cesarkę, bo szyjka mi sie nie rozwierala przy porodzie, bardzo chcialam rodzic sn, ale sie nie udalo. A druga cesarka to juz moja decyzja - bo pierwsza cc jest wskazaniem do kolejnego porodu tą drogą. Oczywiscie nie jest to wskazanie bezwgledne, ale w tym wypadku nawet jesli chcesz rodzic naturalnie to musisz podpisac oswiadczenie, ze wyrazasz zgode na porod silami natury. A do podpisania takiego oswiadczenie lekarze zmusic Cie nie moga, wiec jakby nie patrzec ostateczna decyzja nalezy do Ciebie...
Ja nie zdecydowałam się świadomie na trzecią ciążę, wpadkę zaliczyliśmy.. Zdaje sobie sprawę z ryzyka i boję się jak cholera, czy mi macica nie pęknie..
Lekarze wycinają starą bliznę z reguły i tną w tym samym miejscu.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kasiaa rozumiem, dzieki za wyjasnienia..
matko jak to brzmi..wycinaja stara i tna w tym samym miejscu.
kurka..

w sumie masz racje.
podpisuje sie papier.
ps- wiesz juz jaka płec 3ciego maluszka? ;)))

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Bedzie trzecia dziewczynka haha ;)
Wiesz, z ta blizna to tak brzmi strasznie, ale w sumie calkiem logiczne. Przeciez poprzednia blizna ma zrosty i nie jest unerwiona. Lepiej wyciac i "zrobic nowa" niz miec 3 takie blizny na macicy.. A tak to masz jedna tylko :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kasia o ja Cie :P
same baby :P
biedny mężus..takieeeeeeeeeeeeee kolejki go czekaja do WC jak laski podrosna :P
hhaha

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen jak się czujesz?

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no własnie tez chciałam o to zapytac :)
ktory to juz tydz,? kiedy idziesz do gina?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

16tydzień.

Powoli się załamuję, bo już naprawdę brzucha nie mieści żadna z moich spódnic... :shock: Kupiłam sukienkę za duża o 2 rozmiary i chodzę do pracy albo w niej- albo naciągam największą spódnicę i wielki długi rozpinany sweter na wierzch.... chyba kupię jeszcze jedną taką sukienkę....

Czekam teraz na możliwość zrobienia tego USG które się robi 18-22 tydzień, bo co mi pozostaje....
Czuję się fizycznie w miarę, w miarę. Psychika- różnie, czasem siada, czasem spokojnie i obojętnie staram się do tego podchodzić....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen sa specjalne sukienki dla ciezarnych,spodnice i spodnie z pasem ciążowym ,tak zeby nic nie uciskało..
poszukaj i zakup sobie.
zobaczysz jak bedzie lżej na ciele :P:
a jestes juz zapisana na te usgg???
jak z mezem sie układa? wspiera Cie?
tesciowa juz wie o ciazy??

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]