Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 6:18 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1937 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Piszę już którys raz i ciągle nie moge dodac posta. ciekawe czy teraz

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fifolek biedna jesteś z tymi cyckami, ja mam ostatnio spokój (tfu, tfu)
Z kremem to ja chyba nie będę narazie smarować. Na sloncu malutka nie będzie a odrobine slonca nie zaszkodzi, troszkę skora tez się musi przyzwyczaić, ale to moje zdanie. Jak będziemy jechać w wakacje nad morze to będę czegoś szukać ;)
Kwiatek masz szpital w domu, a jak ty się trzymasz?
Przekichane masz z córką, co chwile ja myc :?

Przez ta pogodę się nie wyrabiam z niczym :? Rano ogarniam chalupke, idziemy na dwor, robimy obiad, idziemy na dwór, jemy kolacje, masaż, kąpiel malej, mycie Igora - leki, zmiana opatrunku i po kolacji musimy w nocy sprzątać :wo:
A i Ada cos później mi zasypia, chyba za dlugo jasno jest na dworze, będę musiala okno zasłaniać chyba

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kiciuś dobrze ze taka pogoda:) nie ma co narzekać.

Fifiolek dziwne masz te cycki. Przeciez problemy sa na poczatku zanim sie dostosują do dziecka. Ale po takim czasie?przekichane masz

Kwiatek moja mama zawsze gadala ze zielona kupa jest jak się dziecko przeziebilo. Ale tego to nie wiem.

A Milene przewialo. Rano oczu nie mogla otworzyc tak zaklejone byly

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kicuś jakoś się trzymam, nie mam wyjścia.
My ze spacerami tak samo i sprzątam albo na raty albo po nocy jak ty :D

oleńka19 mooja mama zawsze mówiła, że od tego, że się nałykało dziecko powietrza :shock:
No ale lekarka mówiła, że mają prawo być więc ok, ja to się boję właśnie z tego powodu bo mówila że czasem są jak jest jakaś infekcja a u nas przecież same choroby ...
Dziś z nią do niej idę bo przyszły już te wyniki moczu - coś długo czekałam na posiew i boję się, że jakies bakterie beda ...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

kwiathek dokładnie ja na początku używałam dada 1 bo były dobre a jedynki pampersa za duże :wo: 2 pampersa są dobre jeszcze ale już kupiłam trójki i czekają.
Trzymaj sie kochana zdrówka dla Was. Jak sie dzisiaj czujecie.
Jak wyniki?
Przy piersi to zawsze sa luźne kupki ale przy mieszance to chyba zależy od mleka.

kicuś a cycki to przez to że są większe i ciągle sobie przy spaniu muszę przygniatać ;/ jedyne wyjście to spać na wznak :evil: może w staniku będę spać to będzie lepiej :roll:
U nas takie słońce, niby ochraniam parasolem, specjalnie na słońce nie wystawiam a mimo wszystko zawsze coś tam dociera. My mamy wrażliwą skórę i uczulenie więc taki krem to nasz przyjaciel latem.
Młoda ma w plecaku gdyby gdzieś wychodzili ze szkoły.
U nas schemat dnia podobny.

oleńka no przekichane ale mam znajomą ona przy drugim dziecku tez tak miała przez 4 miesiące. Musze się po prostu dodatkowo otulać pielucha by nie przewiało i spać na wznak.
Dziś kupiłam sobie biustonosze takie miękkie ale zabudowane. zobaczymy. Rozmiar mnie powalił :shock: :roll:
Jak oczka małej?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fifiolek cierpliwa jestes... Ja to bym nie karmila. Miałam tak przez pierwszy tydzień i oby nigdy więcej. Oczka kijowo. Ropia sie ale nie tyle co w nocy

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

fifolek13 my w szpitalu używaliśmy pampersa 0 dla wczesniakow i były dobre :lol:
Teraz dokańczam 2 ale widzę, że jej się odciskają na nóżkach więc już za małe a ona jeszcze jest taka delikatna, że byle co i już czerwone ... :roll:
Jeszcze nie widziałam wyników, wizytę mamy na 15 mam nadzieję, że są ok.
W ogóle to oglądam te pachwiny i niby się pogoiło ale widzę, że jeszcze są jakieś takie małe ropiejace ranki jakby ... :g^^: Ja nie wiem czy to pozostałosc jeszcze po tamtym, czy zas sie coś robi ...
Ręce mi juz opadają, no nie da się juz bardziej dbac o higienę jak my dbamy ...
Jak tylko kupę zrobi to od razu do wanny, dodajemy emolient od 1 dni zycia, żeby sie nie wysuszyła od tego mycia, siedzę i suszę ja suszarką nawet, żeby te pachwiny były suche zanim posmaruję, leży tak z 15 minut bez pampersa, siusiu zmieniam czesto, wycieram ja pielucha i codziennie je zmieniam ... masakra jakaś ...

Kupy się na razie unormowały. Mamy za to problem z za suchym noskiem ... psikam woda morska kilka razy dziennie, niby jest troche lepiej ale chyba bedziemy musieli zainwestowac jednak w nawilżacz.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Na słonce znalazłam takie coś :
https://www.e-farm.pl/p/3735/MUSTELA-SU ... ZEDAZ.html

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gadalam z męża siostra, ona ma z lidla krem 50 i tez niby nie ma ograniczenia wiekowego. Koszt 11 zl ponoć

Fifolek ja caly czas śpię w staniku :roll: Jak spalam w sportowym to na drugi dzień cyce mialam zalatwione wiec nawet nie probuje spać bez :?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Kwiathek no u nas tez jeszcze pojawiały sie pęcherzyki ale posmarowałam i znikały. Ja osuszałam tymi dużymi płatkami, Jednym na mokro drugim na sucho.No i ten zielony linomag jest w użyciu.
Jak wyniki?

kiciuś Z lidla mówisz muszę podjechać i zobaczyć. A widzisz i ja zacznę spać w staniku moze się poprawi.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

fifolek13 robię dokładnie tak samo. I też uzywam tego zielonego linomagu.
Hania miała jeszcze brzydkie krosty na cipce i za cholere nie chciały zejsc - wszystkim smarowałam czym sie dało - linomag, sudocrem, linomag z tlenkiem cynku, bepanthen, tormentiol, ani pyoctanina ani ta masc z gentamycyna i wiecie po czym zaczelo schodzic ? Kupiłam krem na odparzenia z Hipp i po 2 posmarowaniach prawie znikneło.
Te zmiany tak jak podejrzewałam nie do konca sie jeszcze wygoiły - mamy za tydzien przyjsc i jak nadal sie nie zagoi to do dermatologa ...
Olaboga rozalka ... juz mam dosc tych lekarzy ...

Wyniki są w normie, dostalismy skierowanie do laryngologa bo ciagle sapiemy, psikamy z 5 razy dziennie woda morska i niby lepiej ale dale młoda sapie.
Pediatra dała nam na próbę Bebilon Pepti - i skierowanie do poradni alergologicznej - zobaczymy przez ten tydzien jak bedzie z kolkami - jak sie wsio unormuje to znaczy ze to ewidentnie skaza.
Do tego zaczelismy ulewać ...

Młoda się juz taka fajna zaczyna robić, jak do niej mówię to sie patrzy, wodzi wzrokiem, zaczyna się usmiechać, juz prawie zapomniałam jak to było jak młody był mały.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej
Kwiatek jeny jakie ty masz przeboje z twoja mala :wo:
A jak po nowym mleku? Lepiej cos?

My dzis na lufrach byliśmy :mrgreen: Polazilismy po mieście i placach zabaw tak beztrosko :) hmm jak mi bylo przyjemnie... A w domu syf hahhaha :P:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kicuś pisze:
Hej

My dzis na lufrach byliśmy :mrgreen:

O jaaa jeszcze tak ktoś mówi ?? :D Moja mama zawsze tak do mnie mówiła :D

Na razie efekt taki, że małej srednio pasuje smak ... no ale je ... ale czasem tak cedzi przez zeby ...
I kupy zielone jak trawa na wiosne.
Wyje ale wydaje mi się ze to przez ten nos bo na noc zasypia i spi jak zabita, w dzien albo spi albo marudzi i chyba to własnie od nosa zalezne bo najbardziej marudzi i cudaczy przy jedzeniu, i wczesniej przy tamtym mleku tez tak było wiec to by sie zgadzało.
W poniedziałek idziemy do laryngologa.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej
Kwiatek hahaha :lol: Moja babcia tak mowila i mi się spodobalo :lol:

Corcia pewnie przez kolki tez się nauczyla na rękach ;)

A ja wczoraj stwierdzilam, ze już duza jest Ada i sobie zjadlam frytki.. Jak zalowalam później.. Małą brało na wymioty, raz trochę zwymiotowala. Także skonczylo sie tak ze spalam z nią w lozku jak na szpilkach bo co się ruszyla to ja się budzilam..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kiciuś a co frytki maja takiego? Ja wczoraj ogorkowa jadlam... Troche miała stracha:D ale bylo ok a jaka dobra:)

Kwiatek ja tez tak czasem mowie:P

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny,

z "małym" opóźnieniem ale odpisuję...

kicuś po ostatniej wizycie w szpitalu (na usg) stwierdziłam, że z tym Panem Neurologiem już się nie spotkam. Zaczęłam szukać innego rozwiązania.
Umówiłam się na wizytę do najlepszego neurochirurga dziecięcego czyli prof. Madera, ale kolejka jest nieziemska i Pani nas cudem wcisnęła na 30 czerwca.
Tydzień temu pojechałam do innego, ale mniej doświadczonego neurochirurga dziecięcego dr Klimczaka. On stwierdził, że Jeremi wymaga diagnozy. Wiąże się to niestety z rezonansem magnetycznym, bo po wynikach z usg trudno stwierdzić co to jest... A wyjścia są ponoć dwa - albo nic albo ... rak.
Po tygodniu doszłam do siebie. Cieszę się chwilą, skupiam się na małym i nie chce mi się wierzyć, aby ta druga, okropna opcja była możliwa.

Tym bardziej, że jeszcze konsultowałam się z neurologiem i neurochirurgiem, który z kolei powiedział, że to nic strasznego, że dzieci tak mają, że wyrastają...
Poza tym Jeremi rośnie, rozwija się prawidłowo...

W każdym razie dr Klimczak postara nas się upchnąć na jakiś szybki termin rezonansu. Bo terminy są nawet pół roczne, roczne...
Szukałam prywatnie gdzie można zrobić takie badanie. Nie jest z tym łatwo (terminy ponad miesiąc!! a nawet do trzech!) czy tanio, ale trzeba to badanie zrobić jak najszybciej.
Przeraża mnie tylko całkowita narkoza... :(

marti nie mają pojęcia skąd się takie cudo wzięło...

Dziś Jeremi kończy 2 miesiące - życzcie mu proszę dużo zdrowia.

Postaram się teraz Was nadrobić...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kochana ja wierzę że to nie jest rak....modlić się będę o zdrówko dla synusia i trzymam mocno kciuki.
A dla Dżemika dużo zdrówka z okazji 2 miesięcy!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kurczaczku bardzo dziękujemy :cmo:

Jeny, po chwili zauważyłam, że spodziewasz się drugiego dzidziusia! Moje najszczersze gratulacje! :) Bardzo się cieszę!! Na kiedy masz termin?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kochana dziękuję. Termin wypadł na 28.10 ale pewnie będzie wcześniej przez cukrzycę jak z Igorasem.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Marmaid A co ich skłoniło w ogóle aby usg główki robić ?
Wierze ze tylko na strachu się zakończy -najgorsze yo czekanie ze tez nie ma terminów na cito ..

:-{:

Kurczaczek Masz termin na moje urodziny :D

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1937 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]