Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:04 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5088 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 255  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

ja po spacerze i zakupach :) u nas dziś piękna pogoda słońce, ciepełko nic tylko korzystać :) mały trochę pospał na spacerze

odwiedzili mnie moi znajomi dla Tomaszka przywieźli super koszule i jeansy takie na 6 miesięcy, oj ale będę miała małego eleganta!
a dla mnie zestaw kosmetyków do kąpieli, to miłe jak ktoś przynosi prezent i dla mamy i dla dziecka :)
no, ale muszę jeszcze z tą kąpielą poczekać...

nelk te tuniki bardzo fajnie się rozciągają i mogą zamaskować co nie co :twisted:

lorka (odpukać) jak na razie u mnie z zasypianiem wieczornym jak do tej pory nie było problemów odkładam do łóżeczka powierci sie, postęka i zasypia, no chyba, że jeszcze musi dojeść wtedy na cyca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kalinqa wczoraj właśnie Mąż przygotował dla mnie kąpiel z pianką przy świetle świec:) Nie wiem czy powinnam się tak moczyć, ale żyję i to była jedna z najlepszych kąpieli:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Rumianekmówisz zupa von ton :) hehe i bardzo dobrze, że nie będzie tradycyjnie, a oryginalnie. I pięknie nazywasz swoje Dziecię :):):)
My chyba chrzciny na początek lipca zaplanujemy, moja rodzinka ze Śląska akurat sobie potem do Jastarni może podjechać na wywczas :) I chyba zrobimy w mieszkaniu, salon powinien pomieścić te kilkanaście osób. Zobaczymy.
lorka No już właśnie zadzwoniłam do przychodni w sprawie wyboru położnej, ale dopiero jutro mąż będzie mógł tam zawieźć papiery. Więc wizyta położnej będzie opóźniona w czasie, ale jakoś tak przegapiłam, nie wiedziałam. :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kalimba- jak zgłaszasz się do przychodni to oni umawiają Ci położną:)

U mnie była w zeszłą środę i teraz też przyjdzie...Wiem, że w niektórych miastach 5 razy przychodzi...

Oluś 16.11.2013 - Moje Drugie Szczęście:)

13.02.2011 - *Mój Aniołek:( Tęsknimy Strasznie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja sobie darowałam wizyty położnej. Choć jakby z małą było coś nie tak to raczej bym skorzystała ;)

Ja jeszcze nie wiem kiedy będziemy chrzcić... Chciałam w weekend majowy, ale czy wypali zobaczymy... A przyjątko małe w domku na pewno.

Ależ mi dziecko śpi! Aż się dziwię... To pewnie przez uchylone okno i 'świeże' powietrze, no ale trzeba korzystać z pogody. Jutro może wybiorę się z moja dwójką na spacero-zakupy przedświąteczne :roll: już się boję! :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rumianek kusisz tą kąpielą :twisted: ale chyba poczekam aż przestanę krwawić, myślę, że to kwestia paru dni

kalimba u mnie położna była na drugi dzień po powrocie do domu, potem przyszła jeszcze 2 razy, a że stwierdziła, że sobie bardzo dobrze dajemy radę to już więcej nas nie odwiedzała, ale jakby coś się działo to mam dzwonić

my chrzciny planujemy koniec maja, początek czerwca, najpierw muszę znaleźć kościół i księdza który mi ochrzci dziecko :? bo my to przecież nie po bożemu :( mam nadzieję, że tam gdzie chcę chrzcić nie będzie problemów
a przyjęcia jako takiego nie planujemy, raczej obiad i kawa z ciastem w restauracji, bo nie mamy warunków żeby zrobić to u siebie

Matula pierwsze wyjście z dwójką?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kalinqa to naprawdę wiele zależy od księdza. My się zdecydowaliśmy na chrzest w Szczecinowie, bo tutaj ks. proboszcz potrzebuje tylko akt urodzenia dziecka i zaświadczenie, że rodzice chrzestni mają bierzmowanie. A w mojej parafii w Gorzowie (gdzie braliśmy ślub) musielibyśmy na nauki chodzić i przyjechać specjalnie, żeby papiery wypełnić... Kraków taki duży, że na pewno się znajdzie ludzki proboszcz! :) W końcu nie Wy pierwsi żyjecie w "niesakramentalnym związku" ;)!

Matula a jak Twoja córka się odnajduje w roli starszej siostry? W ogóle podziwiam Cię, ja jeszcze sama z Tymkiem nie wychodziłam poza próg mieszkania ;) a co dopiero z dwójką dzieci!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rumianek w końcu Kraków to miasto z największą ilością kościołów :lol:

a nie wychodziłaś z nim na spacerek jeszcze? ja ze swoim to wyszłam jak miał 2 tyg, no tylko, że mój nie wcześniak, więc wy pewnie bardziej musicie uważać

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My dzisiaj wymeczeni po dlugiej podrozy do Ambasady malemu trzeba bylo paszport zrobic po 8h jazdy w sumie padlam.Maly w miare spokojnie przezyl podroz no i bilet juz do PL zabukwowalam na wakacje :)

My uzywamy dodotow czyli odpowiednika pampersow jestem z nich mega zadowolona chodz nie wiem jak z huggisami i jakimis tanszymi markami dla sieciowek.Kupilam jedna paczke francuskich pampersow sa takie lipne wrecz papierowe a w takiej samej cenie jak ich hiszpanski odpowiednik.Poki co malego nic nie uczula nawet kremu do pupy nie musze stosowac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie, no wychodziłam, ale w towarzystwie małża. Sama nie 8)

A w ogóle, myślałyście już o szczepionkach?
Bo to w 6 tygodniu życia, czyli u nas już niedługo...
Wiem, że kiedyś była na forum dyskusja, ale teraz temat jest jakby bliższy ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

misia no to mały ma swój pierwszy dokument :)

rumianek ja doszłam do wniosku, że wydam te 140zł (tyle u nas kosztuje) na skojarzone, a nie będą kłuć małego tyle razy

mały śpi i słyszę jak ciumka, wasze też tak mają? jakby przez sen sobie ssał? mam nadzieję, że to nie jest objaw "czegoś"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas wczoraj masakra, w nocy miałam dość, bo już kompletnie nie wiedziałam, o co Małej chodzi. Za to dzisiaj powróciło moje kochane dziecko :D. Mam więc nadzieję, że to był kryzys laktacyjny i kolejny najwcześniej za 3 tygodnie 8).

Kalinqa - moja przez sen też czasem ciumka, w ogóle strasznie głośno śpi :wink:

Chrzest u nas dopiero w sierpniu, w Polsce. Jak znajdziemy jakąś akceptowalną chrzestną... Kandydatka numer 1 żyje nie po kościelnemu, więc nie wiem, czy ksiądz się zgodzi, żeby była chrzestną.

Heh, 3 tygodnie temu o tej porze zbliżałam się do 7 cm rozwarcia :D.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jimka pisze:

:lol: :lol: :lol:
Ja 2 tygodnie temu chodziłam sobie już z kroplóweczką, jeszcze było znośnie :twisted:
Leci czas, leci...

Moja też głośna, chrząka, stęka, kwęka... Ale jak już zaśnie porządnie to śpi, czasem coś ciumknie...

Jeszcze z dwójką na raz nie wychodziłam, nawet nie wiem jak ogarnę zejście z 2 piętra - dobrze, że wózek na dole stoi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :D
Wreszcie usiadłam do kompa, jak na razie lekko na boku, ale zawsze coś...dobrze, że fotel mam duży :wink:
Mały śpi, dziś była teściowa to był to istny aniołek. Jutro się pewnie zacznie ryk jak będziemy sami. Też u was tak jest, że wasze dzieci są grzeczniutkie przy kimś, a sam na sam dają popalić? U nas jak dziennie 2-3 h nie zrobi szału, to nie jest sobą młody.

Myślałam, że tylko u nas są takie problemy z prężeniem i bólami. Już dziś teściowa zaczęła nam doradzać, żeby do lekarza z małym iść

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mysza przystojnego masz tego synka! :)

a mój od godziny próbuje zasnąć, ale brzuszek mu nie pozwala :? ale chyba moje masaże mu pomagają, bo przynajmniej się uspokaja i jakoś mu się tam w środku układa

jimka u mnie też problem z chrzestną, bo większość znajomych, albo nie wierząca, albo nie po bożemu żyje :roll: chciałam siostrę J. ale ona z narzeczonym nie ma ślubu, a mieszkają razem więc ksiądz się może nie zgodzić... na szczęście jakby co mam jedną koleżankę i chyba ją będę prosić

mysza mój nie wybiera różki pokazuje wszystkim jak ma ochotę :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no i Hanek wreszcie padła, ale już słyszę, że cos tam miauczy :roll: Zawsze tam mam, że jak sobie zrobie herbate albo coś do jedzenia to sie budzi :roll:

co do spacerów to ja juz i z sama Hanka i z dwója wychodziłam. Czasem nie mam wyjścia i musze iść po Bartka do przedszkola razem z Mała - troche narażam ja na zgraję wirusów przedszkolnych, ale karmie piersią, więc mam nadzieje, że jest w miare zabezpieczona!

Szczepienia - my szczepimy płatną podstawową + pneumokokki + rotawirusy. Pełen pakiet bo przedszkolak rózne rzeczy przynosi a poza tym Hanka pójdzie od wrzesnia do żłobka (wyrodna matka ze mnie, ale nie mam wyjścia :D

Chrzciny robimy 29.04 a potem obiad pewnie w jakiejs restauracji - musze poszukac dopiero!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Matula pisze:
jimka pisze:

:lol: :lol: :lol:
Ja 2 tygodnie temu chodziłam sobie już z kroplóweczką, jeszcze było znośnie :twisted:
Leci czas, leci...

Ja tydzień temu o tej porze sprawdzałam, czy skurcze rzeczywiście są co 5-6 minut i prosiłam, żeby jeszcze nie teraz, bo się bałam :) ale to był ten czas... hehe i po północy do szpitala...

Dzisiaj Małżon kąpał synka pierwszy raz i mały się lekko wodą zachłysnął, a tatuś cały zestresowany i przepraszał i całował ojejku, ale milusio się zrobiło:)

Musimy szukać nowych lokatorów na nasze mieszkanie (które wynajmujemy), mam nadzieję, że szybko się znajdzie ktoś sensowny, bo nie chce mi się myśleć i zamartwiać...

Zobaczymy, jak dzisiejsza nocka minie, życzę Wam, by w ciszy i spokoju :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

z trudem Was znalazlam, ja taka niekumata teraz jestem :oops:

u nas chrzciny dopiero w pazdzierniku w Polsce i jest problem z chrzestnym, czy bedzie mogl do Polski w tym czasie przyleciec. Mam nadzieje, ze ksiadz nie bedzie nam robil problemu, ale dal nam slub, kiedy wszystkie dokumenty byly po ang., a on tym jezykiem nie wlada :D

mysle, ze w maju zloze wniosek o paszport ameryk.dla Tosi, a jak bede w Polsce to ja wowczas zarejestruje w Polsce. Jak to jest? Dziecko polskiego obywatela automatycznie zostaje Polakiem? Jimka i Misia orientujecie sie?
Jimka wasza Laura automatycznie zostala obywatelem amerykanskim, prawda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, polskie ma automatycznie, więc Laura i Tosia mają podwójne. Ja też dopiero w Polsce załatwię Laurze polskie papiery, ale - nie wiem do końca jak to jest z kwestią peselu, bo niby trzeba do tego być zameldowanym w Pl, a bez meldunku załatwiać przez ambasadę/konsulat :roll:. Tak przynajmniej czytałam, nie wiem na ile jeszcze tego przestrzegają, bo obowiązek meldunkowy znoszą chyba w 2013 albo 2014 roku.

Do nas wczoraj przyszedł ss number, śmiesznie bo koperta na Małą zaadresowana. Jeszcze po akt urodzenia muszę iść i złożyć o paszport.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

akt urodzenia u nas w Wisconsin przysylaja poczta, jak wyslesz im czek. My zamowilismy 5 kopii, bo w Polsce pewnie beda chcieli zatrzymac oryginal, no i pewnie w przyszlosci bedzie potrzebny do roznych rzeczy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5088 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 255  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]