Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 5:16 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1512, 1513, 1514, 1515, 1516  Następna
Autor Wiadomość

W sumie nie pytałam nauczycielki czy w przedszkolu też tak robi. Jak dla mnie to jest to dziwne i wkurzajace. On sobie ubzdura że powinnam powiedzieć coś w jakimś tam wymyślonym przez niego szyku zdan i jak się pomyle to on się bardzo denerwuje. Zastanawiam się czy inne dzieci też przez coś takiego przechodzą, czy tylko moje dziecko ma taką fazę? On w ogóle jest bardzo nerwowy a teraz siłą rzeczy to się nasililo. Chyba muszę iść do przedszkolnego psychologa.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Demolka co prawda mój Kuba to odrębna historia ale miał sztywności typu : on zawsze pierwszy i sam otwiera drzwi, on zawsze sam zamyka drzwi samochodu, od zawsze sam je i nie można mu niczego pokroić, jeśli coś szło nie po jego myśli to płacz i krzyk.

Offline Wyświetl profil  

Z tym "pierwszenstwem" też już były akcje ale jakoś mu przeszło, została tylko ta szopka.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam.

Co u was? My zastanawiamy się czy posłać Nikę do szkoły do zerówki, czy ma zostać jeszcze w przedszkolu. A jak wy robicie?

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, SĄ TYLKO MAŁO PRAWDOPODOBNE

Offline Wyświetl profil  

Oiseau wszystko wskazuje na to, że dojdzie do referendum m.in. w sprawie zlikwidowania obowiązku szkolnego dla 6cio latków, więc ja bym się jeszcze wstrzymała ze szkołą.
Ja sama podjęłam decyzję (jak wszyscy rodzice z naszej grupy), że dzieciaki zostaną jeszcze w przedszkolu.
Po referendum mam nadzieję, że obowiązek zostanie zniesiony i pozostanie wybór, więc za rok Nika może iść do zerówki szkolnej jako 6cio latek :).
Można o tym poczytać tutaj i włączyć się do akcji jak ktoś ma ochotę:
http://www.ratujmaluchy.pl/

Offline Wyświetl profil  

Oiseau ja postanowilam ze jesli tylko bedzie mozliwosc zatrzymania dziecka w zerowce przedszkolnej - to w niej zostanie.
O ile merytorycznie moze i jest gotowa na szkole (umie pisac i czytac pojedyncze wyrazy, zna wszystkie literki, cyferki, liczy, zaczyna dodawac) - bo sama wykazuje chec nauki, siadamy z nia i ona chce sie uczyc, O TYLE emocjonalnie na pewno nie jest gotowa na szkole. W zaden absolutnie sposob. To "małe" dziecko wciaz...
W kazdym razie poki co od wrzesnia bedzie w 5-latkach w przedszkolu..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tak sobie myślę, że pewnie tego już nie zmienią, ewentualnie opóźnią o kolejny rok, więc wolę, żeby Nika poszła jako 6-latek do pierwszej klasy, niż jako siedmiolatek siedziała w jednej ławce z sześciolatkiem. Dziecko trzeba ciągnąć do góry, a nie zrównywać z młodszymi :P
Bo tak czy siak w tym roku nasze maluchy mają iść do zerówki - zastanawiam się tylko nad miejscem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ale głuputy piszą na tej stronie - masakra:

"owa podstawa programowa zakłada, że okres nauki czytania i pisania będzie prowadzony jednocześnie. Sześciolatki po 1klasie mają nie tylko czytać lektury ale także kaligrafować." chyba nikt nie widział z tych co pisali podstawy programowej - jest jeszcze bardziej "lajtowa" niż za naszych czasów. A uczy się czytać nie literując tylko od razu całe wyrazy.
dalej: "W praktyce dzieci muszą zrealizować w ciągu roku program 2lat. " przecież chodzą 5-latki do zerówki, gdzie uczą się podstaw.

w innym tekscie: "warto wreszcie zauważyć, że do tej pory zanim dziecko 6letnie mogło rozpocząć naukę w warunkach szkolnych musiało przejść bardzo staranną diagnozę w poradni psychologiczno-pedagogicznej" - taką solidną miało tylko dziecko, które budziło podejrzenia w przedszkolu.

dalej "Tak samo jak nie wolno zmuszać niemowlaka do tego, żeby zaczął szybciej siedzieć czy chodzić, tak samo nie wolno zmuszać 6 latka do podejmowania wyzwań, na które nie jest jeszcze gotowy. "
No to nie stawiajmy dziecku wyzwań to nigdy nie będzie gotowe - dziecku trzeba podwyższać powoli poprzeczkę, jak się dobrze z dzieckiem pracuje, a dziecko ma możliwości - to dziecko będzie gotowe. A mówimy o dzieciach dobrze rozwijających się, a nie o dzieciach z trudnościami.

w innym tekście
"Krakowie prowadzona jest kampania zachęcająca do 1klasy pod znamiennym tytułem: "sześciolatku nie trać roku"" a tu się zgodzę - jak już muszą iść 6latki do 1klasy, to pozostawianie na drugi rok sześciolatka w zerówce - bo taki mam wybór rodzic, jest z krzywdą dla dzieci. Bo tak jak już wcześniej wspomniałam takie dziecko 1. będzie powtarzać zerówkę i będzie się nudziło, 2. będzie równać do młodszych, a ma iść do przodu, a nie do tyłu.

A nie chcę, żebyście myślały, że jestem strasznie za tą reformą (mnie nikt się nie pytał, czy chcę iść do gimnazjum! i rodzice nie robili referendum), ale jak już mają iść sześciolatki do szkoły, to niech idą . Jeśli będę mieć wybór, to poślę Nikę jako 6latka do szkoły - żeby nie równała do młodszych tylko się dalej rozwijała.

Offline Wyświetl profil  

Ja mam to samo zdanie co Jmijeczka. O ile dziecko może być przygotowane pod względem merytorycznym, to emocjonalnie nie koniecznie.
Ja np nie twierdzę, że każde dziecko powinno iść w wieku 7 lat do szkoły, ale uważam, że powinien być wybór.

Oiseau pisałaś o poradniach, aktualnie mają zakaz wydawania opinii innej niż taka, że dziecko ma gotowość szkolną (men wysłał list do poradni z takim "nakazem"), oczywiście nie mówię tu o dzieciach z jakąś diagnozą. Pedagodzy i psycholodzy oczywiście nie milczą tylko cytują co im wysłano.

Niektóre szkoły wprowadzają piłki do siedzenie zamiast krzesełek, żeby dzieci były w stanie wysiedzieć te 45min. Nie wiem jak będzie to wyglądało za rok, ale nie wyobrażam sobie mojego Kuby przez 4-5h z przerwami w ławce. Uważam, że o wiele więcej dziecko w tym wieku może się nauczyć w mniej dyrektywny sposób, bardziej swobodny. Ale tak jak mówię, nie wypowiadam się o wszystkich dzieciach, bo na pewno część będzie preferowała takie siedzenie w tym wieku.
Mi zależy tylko na wyborze i na tym, żeby men przestał naginać fakty. Gdyby nie mieli sobie nic do zarzucenia to nie byłoby pytań bez odpowiedzi. A jedyna odpowiedź Pani Minister na pytania i obawy rodziców to ta, że reforma będzie wprowadzona i już. Mnie to nie satysfakcjonuje.
A referendum nie będzie dotyczyło przeniesienia na "za rok" a zaniechania obowiązku szkolnego w wieku 6 lat.

Offline Wyświetl profil  

Oiseau znaczy sie jak w tym roku maja isc do zerowki? W sensie od wrzesnia tego juz? I do zerowki przedszkolnej czy szkolnej?
Bo moje dziecko zostalo zapisane od wrzesnia do przedszkola normalnie do grupy 5 latkow a moze 5-6 latkow i to sie nazywa przygotowaniem przed szkola...

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Jmijeczka pytanie nie do mnie, ale odpowiem :D . Ty wybierasz czy bedzie to zerowka przedszkolna czy szkolna. Jesli nic sie nie zmieni to we wrzesniu 2014 nasze dzieciaki beda musialy isc do 1 klasy. Jesli powaznie o tym myslisz (tzn o tym, ze Emi za rok pojdzie do 1 klasy) to zastanow sie, czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie zerowka w szkole, wtedy bedzie miala czas na poznanie szkoly w nieco bardziej lagodny sposob.

Offline Wyświetl profil  

Uklejka zapisałam E do przedszkola teraz od września. Wczoraj mialam zebranie w tym temacie. Panie podobno będą przygotowywać dzieci pod wzgleden samodzielności, skupieniu koncentracji dłuższej etc. Jak będzie w praktyce okaże się. Ale zostaje jeszcze w przedszkolu. Za rok jeśli będzie musiała to podzie do szkoły, ale jeśli nie to będę się zastanawiać. Wszystko zależy od przygotowania emocjonalnego dziecka.. Wolałabym by byla możliwość pozostawienia jej jeszcze w przedszkolu za rok..

Offline Wyświetl profil  

Jmijeczka ja wierze, ze jednak cos sie uda zrobic i pozostanie wybor. Jesli tak, to w przyszlym roku bedziesz mogla wyslac Emi do zerowki szkolenej zeby sie delikatniej zaadaptowala. Wydaje mi sie, ze mimo wszystko jest to duza roznica wyslac dziecko za rok do szkolnej zerowki a szkolnej 1 klasy ;). Ja o panstwowej szkole nawet nie mysle, bo wokol nas same "kompleksy" szkolne, czyli oddzial przedszkolny- szkola podstawowawa- gimanzjum razem. Zdecydowanie wolalabym jakas mniejsza szkole, sama do takiej chodzilam, malej kameralnej szkoly, gdzies kazdy znal kazdego ;). O takiej szkole marze dla moich dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Uklejka tez wierze ze bedzie wybór.. ale sie okaze.. :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja najbardziej boję się nie tego czy będzie gotowa pójść jako 6latek do pierwszej klasy, ale tego tłoku w szkole. Bo jak nic się nie zmieni to jak nasze maluchy będą iść do pierwszej klasy to będą iść i 7 i 6 latki. Dlatego jeśli przesuną znowu to o kolejny rok - to Nika tak czy siak pójdzie jako 6latek - żeby uniknąć tłoku. Mam nadzieję, że tak będzie.

Ta reforma z 6latkami jest zła i bezsensu, ale jeszcze głupszą reformą było stworzenie gimnazjum. Ja nie wiem dlaczego nikt przeciwko nim nie protestował i nie protestuje?

Offline Wyświetl profil  

Oiseau a nie czytalas o tym referendum ?? To ma byc rowniez na temat prztwrocenia starego systemu :)

Offline Wyświetl profil  

Wygląda na to że nasze dzieci zaczną edukację szkolną jako 7 latki. Jedynie młodsze pociechy będą zmuszone iść do szkoły jako 6 latki :( chora akcja :/ w naszej szkole nie ma warunków dla takich małych dzieci i powiedziała mi o tym nauczycielka, której córka poszła wcześniej do szkoły i teraz żałuje tego posunięcia :/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

DEMOLKA mozesz rozwinac?

Offline Wyświetl profil  

dzieci z 2008 roku urodzone do końca czerwca idą do szkoły a te urodzone od lipca nie idą

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Na tym wątku to już tylko wiatr hula :/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1512, 1513, 1514, 1515, 1516  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]