Dzisiaj jest czw lut 21, 2019 2:20 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2304, 2305, 2306, 2307, 2308, 2309, 2310 ... 2365  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
.

kalipso -rozwiązanie tego problemu jest proste :)
te dziewczyny które się zadeklarują po prostu zarezerwują sobie miejsce w danym pensjonacie. i np. jeśli będzie to kazimierz to te osoby które nie są pewne czy dojadą, lub chcą wynająć tańszą kwaterę bez problemu znajdą nocleg w kazimierzu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

gonia, barbasia dobrze mówicie kobiety :) (hehehe, tylko, żeby się potem nie okazało, że ja sama bidulka gdzieś będę się tułała osobno a Wy wszystkie razem będziecie ;) )

Zmieniając temat - podpatrywałam troszkę fotki u kwietniówek - są po organizacji imprez na roczek dla dzieciaków. No i tak myślę - czy organizować jakąś większą imprezę Młodemu czy tylko w naszym kameralnym gronie i jak ewentualnie...

Macie już jakies pomysły na imprezę na roczek dla dzieci??? Robicie taką dla rodziny, czy raczej dla zaprzyjaźnionych dzieciaków, a może tylko w gronie mama+tata+ rodzeństwo i główny zaineteresowany Juilat/ka??? Organizujecie w dniu urodzin czy jeśli urodziny nie wypadają w dzień wolny od pracy to w najbliższy weekend???

Jak patrzyłam na fotkach u kwietniówek, to u niektórych była wieelka impreza, z transparentami, zaproszeniami, balonami i mnóstwem gości...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam

Ja chyba raczej nie pojadę na zlot do Kazimierza, bo to bardzo daleko od nas. Mój mąż nie pojedzie, bo to pracoholik i bierze urlop tylko 1 tydzień góra 2 na wakacje nad morzem. Sama z Paulą 400km nie pojadę, z inną dziewczyną z Wrocławia też, bo mam chorobę lokomocyjną i albo muszę koniecznie prowadzić, albo awiomarin, wtedy śpie, a mąż prowadzi i zajmuje się Paulą.
Większość dziewczyn z Warszawy, Krakowa, Lublina ma tam blisko, ale od nas jak dla mnie za daleko :( nie mówiąc już o dziewczynach z Pomorza.

Kalipso ja własnie tak myślę nad Roczkiem i muszę zaprosić jeszcze więcej osób niż na chrzciny, bo jeszcze znajomi. Nie chce jednak znowu wydawać tyle kasy i organizowac tak dużej imprezy :roll: nie wiem jak to rozwiązać? Myślałam o grillu, ale dla tylu osób to też duży wydatek? Ciekawa jestem jakie wy macie pomysły? :)Ja zapraszam tylko najblizszą rodzinę i przyjaciół ale to i tak około 20 osób.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Kalipso - my planujemy kameralną imprezkę w domowym zaciszu albo nawet przyjmowanie gości w turach - Adam nie czułby się dobrze w towarzystwie tylu nadskakujących mu osób + nie mamy tyle krzeseł ;) To w końcu ma być frajda dla dziecka, a nie dla gości ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tam jestem za kameralną imprezą z rodzicami i ewentualnie dziadkami , chrzesnymi , mszą o błogosławieństwo dla dziecka , tak u mnie sie obchodzi i ja sie tego bede trzymć, też widziałam te wymyslne torty i zaproszenia ale dla mnie to przesada

co sie robi z tymi imprezami , normalnie jak wesela , ciekawe jak będą wyglądały osiemnastki i matury

co do zlotu to sie określe jak wszystko będzie pewnie ustalone bo na razie nie wiem czgo se trzymac a chciała bym was poznać i sie pokazać z moją paką

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

kalipso pisze:
gonia, barbasia dobrze mówicie kobiety :) (hehehe, tylko, żeby się potem nie okazało, że ja sama bidulka gdzieś będę się tułała osobno a Wy wszystkie razem będziecie ;) )

Zmieniając temat - podpatrywałam troszkę fotki u kwietniówek - są po organizacji imprez na roczek dla dzieciaków. No i tak myślę - czy organizować jakąś większą imprezę Młodemu czy tylko w naszym kameralnym gronie i jak ewentualnie...

Macie już jakies pomysły na imprezę na roczek dla dzieci??? Robicie taką dla rodziny, czy raczej dla zaprzyjaźnionych dzieciaków, a może tylko w gronie mama+tata+ rodzeństwo i główny zaineteresowany Juilat/ka??? Organizujecie w dniu urodzin czy jeśli urodziny nie wypadają w dzień wolny od pracy to w najbliższy weekend???

Jak patrzyłam na fotkach u kwietniówek, to u niektórych była wieelka impreza, z transparentami, zaproszeniami, balonami i mnóstwem gości...
nie Ty jedna bo ja tez na fundusze patrze - niesety nie mamy zbyt duzego pola do popisu!

Co do imprezy u nas: rodzina tj domownicy oraz ciocie i wojki Rafa..... impreza na swiezym powietrzu tzn grill i szwedzki stół a każdy i tak będzie brykał gdzie będzie chciał tym bardziej że będą dzieci....zamierzamy tez na wieczor zaprosic naszych przyjacioł tych z ktorymi Raf na czesty kontak i tych ktorych lubi....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie dziewczyny ja też wolę małą imprezkę w kameralnym gronie, ale chyba się nie da. No bo rodziców/dziadków muszę zaprosić, moją siostrę też by wypadało, zwłaszcza, że chrzestna, to wtedy i siostrę męża (ona i tak zresztą z teściową by przyjechała :? ). Moje dziadki czyli pradziadki Kajtka też by pewnie chcieli być, bo to jedyne dziecko w rodzinie i oni zapatrzeni w niego jak w obrazek. No i jakby jeszcze chrzestnego z rodziną to mamy drugie chrzciny :roll: I to wszystko na naszy 38 metrach kwadratowych :roll: Ciekawe jak??? A jak na raty to znowu co tydzień tort chyba musiałabym zamawiac i co tydzień impreza i zmiejscowi goście :roll: Przeraża mnie to trochę :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No własnie u nas też tylko dziadkowie, męża siostra ze swoją rodzinką, chrzestni, 2 kolezanki z mężami i dziećmi, a i tak wyjdzie sporo osób. Nawet nie myślałam o dalszej rodzinie :? Niby kameralne grono, a jednak trzeba to wszystko zorganizować.

Mam jeszcze pytanie, Paula teraz zasnęła, ale mam wrażenie, że zaczyna jej się katar, bo coś z noska cieknie, nie jestem pewna, zobacze jeszcze jak wstanie :roll: W razie czego jak mogę zadziałać na ten katar i czym, żeby nie rozinęło się coś gorszego? Do tej pory nie miała kataru, tylko raz jak była maleńka. Myślę, że to chyba od ząbków, bo dzisija w nocy budziła się po 3 razy na godzinę z płaczem. Napiszcie proszę co wy stosujecie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

kalipso- my zrobimy roczek tylko z chrzestnymi z ich dziećmi, moimi rodzicami i ewent. moimi dziadkami , i pewnie u moich rodziców, bo tam jest gdzie spać i wszyscy mają równą drogę

ja podobnie jak Moni27 mam 400 km do Kazimierza , sama sie nie wybiorę przenigdy , bo za daleko, więc zależy od mojego Z. czy na 100% pojedzie

Ten Zakątek co podałam to jest praktycznie środek Polski :) i chyba sprawiedliwa lokalizacja dla wszystkich, no może nie dla Łodzianek :lol:
Moni27 - gdybyś miała jechać sama, zawsze możesz zrobić postój w P-niu i pojedziesz w kolumnie ze mną i Barbasią :) (o ile zjazd będzie w takim kierunku akurat )

dopisane : ja na katar stosowałam juz rózne rzeczy ale najbardziej pomaga olejek Olbas - 2 krople na poduszke albo pieluszke i powiesic na łóżeczku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moni27 ja nasvin (ale to chyba na receptę jest i krótko można stosować) poza tym Olbas - kilka kropel na pieluszkę i dziecko wdycha w nocy. U nas po tym przechodziło :)

gonia zobacz sobie w galerii kwietniówek str 315 jaki fajny tort roczkowy z biedronami miała córcia jednej kwietniówki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ajeczka która to Tarnówka, bo jest ich kilka? To ta koło Konina?

ajeczka, Kalipso dzięki za odpowiedzi, własnie tak myślałam o tym olejku Olbas, bo kiedyś coś tu o nim czytałam, mąż kupi jak będzie wracał z pracy :) mam nadzieje, że szybko przejdzie, jeśli to na prawde katar. Czasem tak cieknie z noska, jak Paula chwile zapłacze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moni to było to :

http://www.zakatek.com.pl/

W sumie rzeczywiście pomysł niezły i niedrogo :) Jakby co jestem za :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czyli to jest ta Tarnówka którą znalazłam niedaleko Konina, Koła, 222km od Wrocławia :) , czyli ja bym była za :D . Jechałabym z Wrocławia do Kalisza i Konina, z resztą w Turku mam rodzinkę. Tyle km mogę jechać z Paulą sama, chyba wytrzyma :wink: .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze teraz też trochę się przeraziłam tymi km bo widzę, ze z Pomorza nikt nie jedzie :roll:
Nie wiem, ale na razie to chyba tylko kilka osób się zdeklarowało, nie? Kurcze, ale inaczej to chyba się nie da...

Co do roczku to chcemy zrobić na działce u teściowej, żeby był grill bo to mało pracy, do tego tort i wsio, ale też nam się zbierze dużo ludzi a jakbym chciała zaprosić znajomych to pewnie z 30 osób by było.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ten zakątek jest bardzo fajny. Cena przystępna, tak jak mówiłam ok. 100 za pokój. Założę się że dostaniemy rabat. Moja kumpela ostatnio organizowała zjazd klasowy i wszędzie, w każdym pensjonacie, zajezdzie proponowali co najmniej 20% zniżki za grupę 20 osobową.

Ja nadal namawiam do zjazdu w jednym miejscu. I to w takim gdzie można posiedzieć gdzieś razem, gdzie jest jakieś podwórko, knajpka i inne atrakcje i żeby pokoje i potrzebne rzeczy były pod ręką, żeby dziecko przebrać, nakarmić itp. Jak będziemy osobno to będziemy jeszcze musieli szukać lokalu do siedzenia w dzień i ewentualnie na grilla wieczorem, a tak by wszystko było w jednym miejscu...

Moni olbas nie leczy kataru, a jedynie udrożnia nos. My walczymy z katarem już długo i powiedzenie że leczony katar trwa tydzień, nie leczony 7 dni jest jak najbardziej aktualne. Niemniej jednak, olbas jest super, w nocy się dziecku nosek mniej zapycha. Ewentualnie euphorbium, 2-3 razy dziennie do każdej dziurki. Nasivinu czy otrivinu nie stosuj, one powodują przekrwienie błony śłuzowej, no chyba że Paula naprawdę miałaby problem z zapchanym noskiem i silny katar to w ostateczności można. Ale zwykle woda morska, euphorbium i częste odciąganie pomaga.

Kalipso ja roczek robię dla najbliższej rodziny, dziadkowie, moje i męża rodzeństwo z dziećmi i to wszystko. Robię tort i ciasta do kawy, może owoce jeszcze, bez obiadów i wielkich obżarstw. No może ewentualnie jakieś sałatki i przystawki, ale chyba nie.
Potem pomyślę jeszcze nad drugą imprezką dla rówieśników Ami bo trochę ich znamy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kalipso jestes może? Prześlij mi kochana linka bo chciałam tez trochę podpatrzeć roczki kwietniówek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

ajeczkqa podaj mi kolo jakiej wiekszej miejscowosci jest ten osrodek wypoczynkowy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nanci pisze:
ajeczkqa podaj mi kolo jakiej wiekszej miejscowosci jest ten osrodek wypoczynkowy?

koło łodzi
Tu jest mapa:
http://mapa.szukacz.pl/?x=502091.65&y=426921.29&zoom=3

Ja właśnie powiedziałam mężowi o zlocie. Jest ZA. Czyli my będziemy w komplecie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

do zakątka mnie też pasuje tylko 2 godziny drogi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

Aaasi@ pisze:
nanci pisze:

koło łodzi
Tu jest mapa:
http://mapa.szukacz.pl/?x=502091.65&y=426921.29&zoom=3

Ja właśnie powiedziałam mężowi o zlocie. Jest ZA. Czyli my będziemy w komplecie :D

dzieki Asiu....no to was juz dwoje pewnych kto dalej

1. Aaasi@ Asia z mężem i Ami

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2304, 2305, 2306, 2307, 2308, 2309, 2310 ... 2365  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]