Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 3:40 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 375, 376, 377, 378, 379  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

olorobal pisze:
SuSuper takie przygotowania. Obrocil sie znaczy jak? Glowa w dol?
Wakacje mamyyy... Moi sie jeszcze nie pozabijali :twisted:

Olo tak tak główka jest na dole i oby tak został :) teraz tylko żeby łożysko się podniosło i synek nie ważył więcej niż 4 kg i mogę rodzić sn :D :D
Moi też bo F. u Teściów a Gwiazda ze mną w domu hehehe ale wieczorem już będzie wojna bo dziś F. wraca :twisted: :twisted:
Przygotowania to taki jeszcze luzacki czas chociaż jak jak jeden woła , że gąbka do wanienki ma być niebieska a druga ,że zielona to :wrr: :wrr: .
Tak się zastanawiam czy muszę mieć rajstopki dla malutkiego ? Nie wiem czy kupić już czy dopiero tak w listopadzie :wo:

Obrazek

Obrazek

Mała Kruszynka 7-11-2016 [*]

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja nie mialam. Wszystko wyjdzie w praniu. Nie kupuj...

Heh wyposażam moja trojce do przedszkola/szkoly - ale kasy idzie! A to buty, a to kapcie, a to worek, a to kurtka, a to zeszyty i miliard innych rzeczy... do tego we wrzesniu musze miec 200zl x 2, bo maluchom ksiazki trzeba kupic i inne... Tika dostaje ze szkoly... wiec szykujemy sie do nowego roku szkolnego...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Olo u nas troszkę łatwiej bo F. dostanie książki do 4 klasy ale tak jak mówisz zeszyty i reszta wyposażenia do kupienia + strój na wf + na bank we wrześniu do zapłacenia będzie pzu a reszte możemy zapłacić w październiku ile tego bedzie to zobaczymy po zebraniu.
Książki młodej do zerówki kosztują 120 zł , u niej też pzu do końca września potem zobaczymy co dalej do zapłaty na bank 50 zł wyprawka reszta po zebraniu.
Ehhh....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ano wlasnie :) dlatego rozkladam sobie zakupy na cale wakacje, bo we wrzesniu oplaty stale wlasnie...zapisze Tike na niemiecki juz teraz, bo za rok bedzie miala jeszcze inne 3 dodatkowe przedmioty, wiec zeby jej łatwiej bylo to juz teraz niech sie z nim oswoi... czyli ksiazki mi dojdą dodatkowe...

Choc mnie tez ciesza takie zakupy :)
Ale mimo wszystko lista Tiki mnie przerazila - 1str A4 :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A Ona nie miała ? u nas F. w przedszkolu miał angielski 1 w tygodniu bezpłatnie, i od 1 klasy podstawówki ma angielski a dodatkowo od 3 lat chodził na dodatkowy angielski bo chciał a teraz w 4 klasie dojdzie mu drugi język obcy niemiecki i trochę się martwię czy da radę . my jeszcze na e-dzienniku nie mamy informacji od nauczycieli co potrzeba. więc kupię mu zeszyty , przybory potrójną ilość - bo u niego to bardzo chodliwy towar, strój na wf, buty na taniec - bo oboje chodzą na tańce. a reszte zobaczymy, książki na dodatkowym angielskim zawsze Pani kupuje więc się nie martwię. No i on jeszcze chce chodzić na treningi Akademii Rejsa...

Ja też lubię takie rzeczy kupować :D Filipowi to obojętne jaka gumka czy zeszyt byle nie różowy- nie ma wymagań ale młoda to już ma zaplanowane jaka teczka jaki worek itp.
Jutro w Lidlu maja byc zeszyty juz podpisane po 0,99 zł chyba 60 kartek miekka okładka a twarda chyba 1.90 ? jakos tak...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

U nas wszyscy maja swoje wymagania :twisted: ciężko za nimi nadazyc...

Nie za mala - w 6 klasie jest ;) w siódmej dojdzie jej niemiecki, chemia, fizyka i jakies wosy czy cus...
Tika tez bardzo duzo zeszytów zużywa... w ogole najlepiej jakby miała 32 kartkowe czy ciensze, bo lubi je zmieniac czesto :roll: na koniec maja kupilam jej milionowe pióro i... juz je zgubila :evil:

Co to Akademia Rejsa?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie Fifi na szczęście nie ma wymagań byle nie różowe i jest ok. On to jeden dzień rano ma wszystko w piórniku a jak wraca ze skoly to połowy rzeczy nie ma i w ogóle się tym nie martwi :twisted: :wink:
na szczęście jego Wychowawczyni już się z tym "oswoiła " że tak powiem.
Kurcze a u nas już w 4 klasie dochodzi niemiecki...w ogóle to dużo zmian bo zamiast edukacji wczesnoszkolnej ze swoją panią to już każdy przedmiot będzie miał z innym nauczycielem. Trochę mnie to martwi bo nie wszyscy go znają i teraz do każdego osobno trzeba iść z całą teczką i orzeczeniem i każdemu osobno tłumaczyć wszystko... na bank po porodzie będę miała siłę na to :cry: najwyżej męża wyślę.
Akademia Rejsa treningi piłki nożnej - nie wiem jeszczed jakie są tego koszty ale młody marudzi bo koledzy z klasy chodzą. :wo:
Nie chcę żeby miał zawalony tydzień zajęciami dodatkowymi bo :
-angielski raz w tygodniu 1h
-taniec raz w tygodniu 1h
-Akademia Rejsa dwa razy w tygodniu po 1 h
I nie wiem potem jak z logopeda - teraz miał raz na 2 tygodnie po 1 h i cwiczenia w domu codziennie po 20 min, i Terapia integracji sensorycznej co czwartek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Co nauczycielom trzeba tłumaczyć? Zaburzenia integracji sensorycznej?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Wiem, że to śmieszne ale tak. Nawet wychowawczyni miała z tym problem na początku. Potrafiła nam powiedzieć , że nie potrafimy sobie z nim poradzić , że nie wychowujemy Go.Oj było z nią wojen co niemiara. Mimo, że miała diagnozę bo jej kserowałam specjalnie. Nie wiem jaka jest reszta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tika tez ma, zanioslam diagnoze do szkoly i tyle... nie wiem czy sie przyzwyczaili czy co, ale juz nie dostaje miliona uwag. A gada ponoć tak samo :) Mam wrazenie jakby ta inf nic nie dała, no ale moze sie mylę. Nie mam porownania jakbym diagnozy nie zaniosla...
Nauczyciele nie bardzo wiedza jak sobie z tym radzic, bo upierdliwosci tegoz jest milion, kazde dziecko inne, inne potrzeby...
My obecnie jesteśmy w takim wieku, ze T. radzi sobie juz z wiekszoscia rzeczy poza domem, potrafi panowac nad emocjami, za to w domu odbija sobie wszystko...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas po kilku miesiącach terapii jest lepiej , uwagi ma bardzo rzadko, nauczyciele go chwalili za zmianę zachowania. Myślę, że wychowawczyni już potrafi zapanować nad nim, wie co robić jak szykuje się do wybuchu. W czerwcu okazało się, że Pani od angielskiego zapisała się na kurs pracy z dziećmi z SI i mówi, że mam się nie martwić bo się dogadają :) Fifi też w domu odbija sobie szkołę ... A najlepsze, że mimo tych wariacji jest najlepszym uczniem w klasie :D :D
Ta pogoda doprowadza mnie do szału... ostatnie dni mi się sprzątanie włączyło bo codziennie dom pucuje na błysk - oczywiście pomalutku ale dzieciaki też zaganiam do pomocy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

U nas tez na szczescie jest ok z nauka. Niestety ona tak bardzo sie rozprasza, ze nauka pochlania jej wiecej energii, przez to sie szybko zniecheca i... nie uczy... szczescie w nieszczesciu ma bardzo podzielna uwage, ba.. wrecz potrzebuje robic kilka rzeczy na raz (na lekcjach gada, rysuje, wycina, koloruje itd) i w prawie kazdym przypadku ona jest w temacie (nauczyciele nie potrafia jej przylapac na nieuwadze), tyle, ze jednoczesnie przeszkadza innym dzieciom i tu jest problem... jednoczesnie dlaczego jej wolno to robic a innym nie (tak, wiem ma diagnoze, ale inne dzieci zle reaguja na takie przywileje nieltorych)...
W tym roku juz zupełnie odpuscilam i w ogóle nie przypominam jej o lekcjach, nauce, tylko oceny kontroluje... zaoszczedzilo nam to maaaase stresu...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Identycznie jest u nas :papa:
Tylko mnie stresuje , że ciągle nie ma przyborów.. u nas np. Fifi może brać do szkoły łamigłówki i jak zrobił to co na lekcjach to sobie rozwiązywał. albo pani pytała czy chciałby wyjaśnić dzieciom z klasy jakieś zadanie :))
Filip dziś na podwójnych zajęciach pojechał z tatą a ja właśnie mam na tapecie Kucyki Pony bo : mama umyłam się (taa sama :P ) kolację zjadłam to pooglądaj ze mną bajkę a zęby umyjemy po bajce... więc Kucykujemy się i może nie zasnę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :-) jak wszystko dobrze pójdzie to u nas też będzie trójeczka :-) cieszę się bardzo ale jestem też przerażona czy dam radę bo jednak różnica wieku między dziećmi mała. Początki pewnie będą trudne ale mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej :-)

Offline Wyświetl profil  

Looi gratulacje :) wszystko przyjdzie z czasem, zyjemy z dnia na dzien i jakos leci :)

Andzia a moze pomalowac mu przybory jakims oczojebnym kolorem, zeby wątpliwości nie bylo ze to jego. Moze będzie mu łatwiej je odnalezc wsrod roznych innych przyborów? Nikt mu nie podwedzi, bo będzie wiadomo, ze to jego? A co on mowi? Dlaczego gubi? Moze maza duzo tego?
(T. z kolei nosi dwa, w ekstremalnych sytuacjach trzy piorniki!!! Pelne oczywiscie - bo kazdy z 30 mazakow jest niezbedny :twisted: choc ostatnio juz mniej).
Za to dumna z niej jestem, bo smiga sobie kolejne ksiazki :) od poczatku wakacji czyta Harrego Pottera i zaczela wlasnie 6 część. Miala w planie przeczytac wszystko do konca wakacji, ale chyba bedzie tak jak myslalam - do konca lipca sie wyrobi :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Looi gratulacje :) Dasz radę - najważniejsze to pozytywne nastawienie :D :D
U mnie codziennie pytania Miśki :kiedy Franio się urodzi ? we wrześniu. Aha to znaczy , ze jeszcze 2 dni i już ? :lol: :lol: . A Fifi koniecznie chce wiedzieć kiedy konkretnie- najlepiej datę i godzinę mu podać i nie może zrozumieć, że tego nie idzie zaplanować. No i codzienne głaskanie brzuszka i gadanie do małego.

Olo w sumie pomysł z tym kolorem wart zastosowania we wrześniu może to coś pomoże. Filip mówi, że :nie wiem co się stało przecież pakował i było :shock: . Ja mu nawet liste zrobilam co ma w piórniku żeby sprawdzał.
Nie daję mu nic za dużo. ma tylko tyle ile mieści się w 1 piórniku i nic więcej.
A ja byłam wczoraj na grzybach z tatą i mężusiem a dzieciaki zostały z babcią ... jaki odpoczynek i cisza .. nikt nie marudził, nie krzyczał... a dziś wzięliśmy ich na jagody - oczywiście zapał na 10 min starczył a potem tata zbierał a dzieci biegały po lesie hehe. Teraz je umyłam i już galaretka zalewać będę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Cześć mamusie, pewnie trochę już mnie zapomniałyście.
Podczytałam Was.

andzia cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze.

U mnie czas sobie mija i nadal NIC.
Powolutku zaczynam się zastanawiać czy się jeszcze uda.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wlasnie sie zastanawialam, czy Cie wakacje wessaly :)
Chlopaki na wyjezdzie?
Wiesz, ze sie udaje jak sie odpuszcza? (Ino jak to zrobic? ;) )

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz uda się uda :) Bedziesz się niedługo nam tu chwaliła II kreskami :) :D :D
Ja wczoraj byłam u gina młody waży już 2700 :) aczkolwiek tak się kręcił , że ciężko było go dokładnie pomierzyć. Akurat na usg miał otwarte oczka i widziałam jak mrugał :D :D :D Jest nadal główką na dole więc jak waga nie będzie kosmiczna to sn :)
Olo kupiłam wczoraj książkę do Religii i Niemieckiego i ćwiczenia i płaciłam za te 3 szt 89 zł :shock: :shock: dobrze, że resztę książek nasza szkoła zapewnia.
Teraz czekam na telefon z księgarni bo nie było książek dla Młodej. Mają mi zamówić i dadzą znać.
Moja kosmetyczka urodzi w grudniu córeczkę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Jak tam Andzia? Gratulować rozumiem?

Lobuz a jak u Was? Udalo sie?

Lalu juz w przedszkolu :$%^: :im: matka ma troche oddechu. Mam jeszcze pol roku zanim do pracy pójdę :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 375, 376, 377, 378, 379  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]