Dzisiaj jest pn sie 26, 2019 8:15 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 126  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

SylaW. ja podkłady zamawiałam na allegro z firmy Seni bodajże. Tam można na sztuki kupować.

Natina_81 Dane do tabelki: siekierka, Marta, 24, Irlandia, 4/7.02, syn, Antoś, rodzeństwa brak ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Piękna tabelka, dziekuję za umieszczenie mnie w niej :)
Taką to pewnie nie łatwo edytować ;)

Dziewczyny jakieś pomysły na ból zęba? Nie wiem jak to u mnie jest z dentystą, a mnie właśnie zaczął boleć w nocy :| Jak nie przejdzie będę musiała się wybrać do dentysty :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

siekierka z przeciwbólowych to tylko paracetamol...
Czyli lepiej dopytaj i spróbuj się zapisać do dentysty :wink: Z bólem zęba powinni przyjąć, a tym bardziej kobietę w ciąży :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Wiem że tylko paracetamol, bardziej mi chodziło o jakieś babcine sposoby na uśmierzanie bólu :(

Jestem na dziś zapisana do dentysty na emergency i raczej piszę się na wyrwanie, bo niestety w Irlandii leczenie zębów kosztuje tyle co moja miesięczna wypłata, a wyrwanie dużo mniej. A boli mnie ząb który mi się ułamał, więc wątpie czy warto i wogole da się go ratować.
Od 4 rano nie spałam, czuję że to nie jest zwykły ból który przejdzie po chwili. Niestety czuję że to promieniuje głęboko do nerwa...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Siekierka - oj, poszukaj lepiej jakiegoś dentysty, bo można tylko paracetamol łykać a to pewnie za wiele nie pomoże :-{: ja miałam przygody z zębem kilka tygodni temu i to nic przyjemnego. Widzę, że już znalazłaś pomoc :) słyszałam, że u was leczenie czegokolwiek to spory wydatek.
SylaW, Olusia - czekamy na wieści z wizyt.
Moja wizyta dopiero 16 grudnia :D ciekawe, czy wtedy na starym sprzęcie mojego lekarza będzie widać antenkę synka :lol:
Natina - kupiłam takie pyszne pierniczki :je: i tak mi jest po nich niedobrze, że chyba nie dam rady i znowu zmarnuje towar :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej dziewczynki. Ja już po lekarzu. Ze mną wszystko ok już organizm się zregenerowal. W styczniu idę do niego znów, porobi mi badania, cytologie itd. I jeśli będzie ok dostaniemy zielone światełko. Jeśli chodzi o to co się stało to nie jest niewydolność szyjkowa wg niego to przypadek albo chlamydia spowodowała pęknięcie błon..na ta chlamydie zrobi badania w styczniu. I on nigdy nie spotkal sie z tym zeby na tak wczesnym etapie ciazy dziecko bylo zdrowe lub żeby się skończyło to powodzeniem. Mówił że najgorsza była u mnie ta zludna nadzieja ze będzie ok. Bo długo wytrzymałam z peknietymi blonami. z regulu do 14 dni nastepuje porod. Przy kolejnej ciąży będę musiała być pod nadzorem i się oszczędzać i dużo odpoczywac.
Bardzo fajny przesympatyczny doktor. Wszystko mi na spokojnie wyjaśniał odpowiadał na każde pytanie.
A w poniedziałek miałam badania krwi i glukoza jest w normie tak samo hemoglobina.

Witam nowe dziewczyny.
I cieszę się ze u Was wszystko w porządku.
Asa kuchnia w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będzie ;)

Offline Wyświetl profil  

Panteko, miło ze sie odezwałas. 3mam kciuki za to zielone światło. Tym razem będąc pod odpowiednim nadzorem, na pewno wszystko sie uda! Cieszę sie, ze trafiłaś na porządnego lekarza.
Pochwal sie zdjęciem kuchni, jak będzie gotowa :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Adusia ani mi się waż :zł: :P: :wink:

panterka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja już pożegnałam problem z zębem. A w sumie to pożegnałam się z zębem ;)
Ekstracja trwała 30sek, tylko znieczulenie troszkę dłużej, łącznie w gabinecie może 10min spędziłam :)
Szkoda zęba, ale dla mnie usunięcie to było najlepsze wyjście.
Na noc paracetamol i oby już nigdy tak nie bolało :!: :evil:

Adusia55Masz rację, mimo że opiekę ciążową mam za darmo, to za dentystę i wszystko inne trzeba grubo bulić. Tu nie ma kasy chorych i za każdą wizytę (np z dzieckiem) musisz płacić, nie ważne czy ma chrypkę czy zapalenie płuc :?
Tak samo jeśli chodzi o ciążę, to tutaj robią tylko 2x USG w ciągu całej ciąży. Na resztę jeżdżę prywatnie z powodu osobistego widzimisię... Tzn chce się upewnić że wszystko ok... Wiadomo, no i zobaczyć tego mojego szkraba ;) Co prawda portfel po tym dużo lżejszy, ale czasem warto wydać tę kasę.

Pantera80Ja również witam, przykro mi z powodu tego co Ci się przydarzyło :(
Oraz trzymam kciuki że tym razem będzie lepiej! Powodzenia :)

Offline Wyświetl profil  

Panterka super, że się odezwałas :D

Natina skończyłam prasowac, a stała 2 godz i prasowałam.
Oczywiście wpadne jak masz do wyprasowania dziecięce, bo moje jeszcze na strychu czekają na mnie :lol:

Siekierka ja mam taką nalewke z bursztyna. Kupuje się bursztyn w takiej buteleczce i zalewa się spirytusem, potem smaruje się bolące miejsce np. zęba.
Pomaga też szczotkowanie i okładanie czymś zimnym np. mięsem z zamrażalnika...

Ja po wizycie. Szyjka krótka poniżej 2 cm, na poniedziałek umówiona jestem na założenie pessera, bo w przecinym razie nie donosze. Dzidzia waży 1300g więc raczej z tych dużych będzie. Płec nadal wątpliwa bo tak dzidzia fikała, że lekarz nie mógł dokładnie podejrzec, mówił, że przez to że tak wierci się tworzą się jakies cienie i może w błąd mnie prowadzic. Ale na początku badania stwierdził, że chyba nie trzeba będzie myślec nad chłopięcym imieniem a potem jednak zwątpił.
Następna wizyta 17.12 (czyli za 3 tyg.) więc może wtedy zobaczymy, bo nie mam za bardzo kasy żeby w międzyczasie zrobic 3d.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

SylaW - czyli jest szansa na dziewczynkę? No proszę :D szkoda, że ta szyjka już taka krótka. Niech ci założą, byle do stycznia dociągnąć :-{:
Panterka - to nawet szybko dostaniecie zielone światło :) a długo się poprzednio starałaś? Kuchni jestem bardzo ciekawa, bo mnie takie urządzanie czeka za kilka miesięcy :)
Natina - wytrwałam :D

Offline Wyświetl profil  

witam wszystkie
ja dzis padnieta, nic nie sprzatam, ide sie myc i spac zaraz. Z przygotowan dla dzidziusia to udało mi się poprać wszystkie poszewki, koce i poprasować, teraz ładnie zwinięte leżą w worku w szafce i czekają na swój moment. Pomyślałam, że tym razem do szpitala zabiorę mały mięciutki kocyk, żeby mieć na przewijak w szpitalu bo tam jest taki twardy, na koc nałożę pieluchę tetrową i tak będę zmieniała pieluchę. Powoli w głowie robię listę potrzebnych rzeczy. Za tydzień położą mi panele w drugim pokoju, więc będę mogła przygotowywać już pokój do spania dla dzieci.
Siekierka, dobrze, że z zębem już spokój. Za granicą chyba się tak nie szczypią z ekstrakcją u ciężarnych, czy się mylę?
Kwasiapa, fajnie że się ujawniłaś. Synuś słodki :)
Panterka, cieszę się, że się odezwałaś. Trzymam kciuki za następną ciążę, na pewno tym razem będzie wszystko w porządku.
SylaW. 1300 no nieźle. Ciekawe, ile u nas wyjdzie, ale to jeszcze taaaak długo :( I z porodem to się tak nie wyrywaj ;)
Gratuluję wszystkich udanych wizyt i czekam na wieści z kolejnych :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a może Michałkowi kupić bardziej dorosłe łóżeczko?? jego aktualne byłoby dla Natalki. Kocham prostotę, np. takie:http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99887444/
podkłady mam z rossmana i jestem zadowolona, wole całą paczkę za dyche kupic mieć ten temat na dłuższy czas z głowy
brzuchol w galerii
Syla ojoj, pessar, trzymamy kciuki zęby zdał egzamin!!
Pantera dobrze, że trafiłaś na sensownego lekarza, będziesz wiedzieć na 100% co było nie tak to łatwiej będzie zapobiec, kciuków w każdym bądź razie nie puszczamy!!
Siekerka szkoda zęba no ale mówi sie trudno i zyje sie dalej

Offline Wyświetl profil  

W poprzedniej ciąży otarłam się o pesser. Szyjka przestała się skracac i nie było zagrożenia.
Z tego co czytałam w necie to z pesserem się donosi, a nawet przenosi ciąże.
Moja mama miała szew i niestety nie zdał egzaminu.

Kasiapa w ikei mają dobre łóżka, my mamy Sniglar (te najtańsze) już 4 lata. To co wybrałas fajne bo podobne do łóżeczka i dla takiego maluszka idealne.

Adusia szansa jest, ale na 100% dowiem się jak się urodzi. Narazie mam taką pustkę w głowie jeśli chodzi o płec, nawet nie zastanawiam się i nie nakręcam, bo najważniejsze, żeby dotrwac do poniedziałku ( a lekarz proponował mi piątek - czyli jutro) i przetrwac ten "zabieg".

Ubranka przejże w ten weekend i powybieram najmniejsze + spiworek do fotelika, rożek i kocyk. Więc za tydzien zaczne pranie (no i jeszcze proszek musze kupic), bo w razie jakbym musiała isc do szpitala to mąż będzie miał gotowe. Akurat nie wiem czy by sobie poradził z praniem i prasowaniem.
Na zakupy to moge liczyc, że zrobi. Dam mu liste, konkretne firmy i kupi to co należy. Zakup łóżka starszakom i pomalowanie łóżeczka najmłodszemu to też nie problem.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Panterka cieszę się że trafiłaś na kompetentnego lekarza do którego masz zaufanie. Trzymam kciuki za styczniowe badania

Kwasiapa nad bardzo podobnym łóżeczkiem zastanawiałam się dla najmłodszej,bardzo mi się podobają ale stwierdziłam, że u mnie to nie przejdzie, bo te barierki są stosunkowo niskie, a młoda uwielbia się wspinać. Nie upilnowałabym jej, na bank kilka razy zaliczyła przewrót z wywrotką z takiego oparcia. Już wolę ją położyć na zwykłym łóżku bez zabezpieczeń, a na podłogę poduszka. Ale dla każdego spokojnego dziecka takie łóżeczko to pomysł super.

Sylwia nieciekawie z tą szyjką. Nie przesadzaj z robieniem porządków praniem i prasowaniem ciuszków w weekend , coby w poniedziałek było na co ten pessar zakładać. Ale rozumiem, ze wolisz sama wszystkiego dopilnować. U mnie mąż uwielbia prasowanie i z tym mu ufam ... jednak coś takiego jak "poukładać rzeczy wg określonego porządku" to dla niego kosmos. Zawsze prasuje wszystkie nasze ubrania, Starszaki zabierają swoje i dzielą, ale standardem jest , że na jednej kupce w Kornelii szafie leżą sukienki, spodenki i body.
No i powiadasz , że jednak nie wiadomo czy dziewczę czy chłopczyk?... no proszę. Zostały zakupy w neutralnych kolorach.

Siekierka podkłady kupiłam na allegro na sztuki , ale te rossmanowskie, czy inne nie różnią się niczym oprócz faktury i wzoru na ceratce.

Któraś z Was wspomniała o textilu kupowałam tam koszule do szpitala, bo tylko miały być na czas szpitala, gdyż w domu nie lubię spać w takich koszulach. Za tą cenę przynajmniej nie żal ich wyrzucić, a bardzo praktycznie się rozpinają się fajnie do karmienia. Tylko co do jakości materiału to miałabym małe "ale" - nie wiem może to wina ciepłego okresu w którym rodziłam, ale miałam wrażenie, że bardzo słabo radziły sobie z potem. W każdym razem ponownie popełniłam ten czyn i kupiłam koszule w textil market, bo w cenie jednej "porządnej" mam tam trzy i nie będzie mi żal gdy je poplamię. A te trzy dni w szpitalu się przemęczę.

A jeszcze mam pytanie odnośnie prania. Pierzecie nowe ubranka? Zawsze prałam, ale ... teraz mi się nie chce i tak się waham, bo po praniu są delikatniejsze itd , ale z drugiej strony tracą fason , czasem kolor.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

siekierka o wodach odchodzących w sklepie nie pomyślałam :shock: chyba będę chodzić ostatnie tygodnie do sklepu z podpaską w razie czego :wink: współczuję bólu zeba, choć ja bym chyba poszła raczej do dentysty
Jodynka fajnie że wizyta ok, synuś duży :)
kwasiapa to leż i pachnij jak nakazują ;)
Syla ja mam podkłady na łozko Seni, a poporodowe Canpol. Niefajnie z szyjką, ale dobrze że już coraz bliżej do końca :-{:
pantera
super że masz dobrego doktora, za zielone swiatełko będę trzymac kciuki :)
Hakuna ja piorę, te ubranka sklepowe nasączane są podobno substancjami przeciw gnieceniu itd, myślę że lepiej się tego pozbyć

Dziewczyny widzę że zaczynacie już konkretnie z praniem, oj chyba też się trzeba będzie ruszyć :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Hakuna w weekend to ja tylko wybiore najmniejsze ubranka itp. ze strychu i zabiore do siebie. Potem gdzies za tydzień wypiore (pierw proszek musze kupic).
Zawsze też mam problem czy prac nowe ubranka. Ale bielizne typu body, śpiochy, pajacyki to piore, tylko nie wiem jak np. z kurteczką, koszulą, sweterki itp.

Juttka ja też w poprzedniej ciąży nie myślałam o odejściu wód i jak była już po terminie przed pójściem do szpitala, łaziłam po galerii handlowej...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny , a co takiego strasznego w odejściu wód w sklepie? No dobra, nowej kanapy byłoby mi szkoda, ale w sklepie na kafelki... mówi się trudno. :twisted: Mi co prawda wody odchodziły na porodówce, ale nawet po terminie nie wpadło mi do głowy, żeby po sklepach nie chodzić. Jedno co by mnie martwiło, to fakt, że standardową procedurą po odejściu wód jest przetrzymywanie rodzącej w pozycji leżącej do momentu, aż główka zejdzie na tyle nisko aby zablokować możliwość wypadnięcia pępowiny. A i to nie wiem czy wszystkie oddziały tak ściśle się tego trzymają i pewnie to zależy od rozwarcia.

Ech z tym praniem chyba macie rację... cóż będzie trzeba zabrać się za pranie :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hakuna u nas w szpitalu tak nie ma, nam polozna mowila ze po odejsciu wod zakladamy duza podpache, jemy obiad, relaksujemy sie :mrgreen: i czekamy na regularne skurcze i dopiero do szpitala. Chyba ze wody sa zielone albo ma sie dodatni posiew gbs wtedy od razu do szpitala zeby zdarzyc z antybiotykiem. W kazdym razie nie trzeba lezec.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 126  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]