Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 11:11 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8897 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

http://enpr.pl/2522

Myślicie, że wpasowałam się w termin z serduszkowaniem czy nie ma szans?
Ach ta praca zmianowa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ciężko powiedzieć, bo te zakłócone tempki utrudniają interpretację.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A dziś znów spadła. :-(

Za to testy owu na plus.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam, Dagusiam niestety dzisiejszy pomiar temperatury jest niemiarodajny, ponieważ jeśli od wczoraj bierzesz Luteine to wlaśnie od niej tempka poszła do góry.[/quote]

w tym cyklu specjalnie nie bralam luteiny, aby zobaczyć jak to wpłynie, może to błąd???Nie wiem...
Czy skok był 14 dc?

Jak mam interpretować moje wykresy?

Dzieki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :D

Jestem tutaj nowa. Mam już 4letnią córeczkę, która dopomina się o rodzeństwo :D Jesteśmy na początku starań o maluszka (pierwszy cykl) ale czuję, że nie będzie łatwo ponieważ mam nieregularne cykle (40 - 56 dni) dlatego też postanowiłam dodać swój wykres na forum oczekując pomocy z Waszej strony w interpretacji moich pomiarów. Być może, któraś z Was również ma niestabilne cykle i z kolei mój wykres komuś pomoże. Mimo iż jestem już szczęśliwą mamą, to jestem kompletnie zielona w temacie analizy wykresów. Przy pierwszym dziecku udało nam się za pierwszym razem.
Oto link: http://enpr.pl/3386

Pozdrawiam serdecznie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dagusiam teoretycznie można by wyznaczyć fazę wyższych od 14dc ale ten śluz coś nie pasuje :?

Julita witaj ;) widzę że zaczęłaś mierzyć tempkę pod koniec poprzedniego cyklu, a wykresy robi się dla danego cyklu, dlatego najedź na swój 8dc i w tym okienku do zaznaczania obserwacji w prawym górnym rogu kliknij znaczek "@" i wtedy zapisze się nowy cykl. Dobrze by było, gdybyś przy tak nieregularnych cyklach obserwowała też śluz.

A wiesz jaki jest powód takich nieregularnych cykli? robiłaś jakieś badania, co na to gin? przed ciążą też takie miałaś?

Ja mam jeszcze bardziej nieregularne ale mam PCO

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję Ci Aniu za wskazówkę, wykres jest już poprawiony :wink: Tak, przed ciążą również miałam nieregularne cykle, po porodzie troszkę się to unormowało ale od 5m-cy cykle są niestabilne. Widocznie trafiałam na niezbyt zaangażowanych lekarzy ponieważ z wizyt wychodziłam przeważnie z receptą na tabl. antykoncepcyjne i informacją żeby się nie przejmować bo tak się często zdarza u wielu kobiet (w sumie nie wiem jak te tabletki miałyby mi wyregulować cykl?).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki Aniu, a skąd wiesz, że np, dzień 17, to nie granica?

Czy granica wyższych = owulacja?

Kiedy wypada ta owulacja?

Śluz to u mnie masakra, jak pisałam wcześniej i mi poradziłaś, że nie zawsze jest na zewnątrz, to sprawdzam teraz w środku, i mam tylko to co zapisuję na karcie...

Może właśnie problem leży w tym śluzie? co prawda każdemu lekarzowi to zgłaszam, a oni, że to nie problem????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dagusiam ja jestem zieloniutka jeżeli chodzi o interpretacje wykresów ale szczerze mówiąc, patrząc na Twoje pomiary i skok w 10tym dniu cyklu to też pewnie robiłabym testy w poszukiwaniu owulacji właśnie wtedy kiedy Ty je robiłaś. U mnie taki dołek pojawił się na wykresie w 24dniu a testy bez mierzenia tempki zaczęłam robić dzień wcześniej przy czym krecha na teście w 25dniu była bardziej różowa niż w pozostałe dni (ale nie tak różowa jak odniesienie).

Ze śluzem u mnie jest tak samo. Cały czas go trzeba szukać, czasem tylko da się odczuć lekkie "naoliwienie" ale żeby coś wypłynęło to nie ma szans.

Ja nadal czekam na owulację, bo do tej pory raczej jej nie było.

Pozdrawiam ciepło :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj Julita83Z no wlaśnie, ja też jestem słaba w te "klocki", w sumie to nawet nie wiem, kiedy ta owulka wystepuje...czy jak są te wyższe temp? Czyli co? Budzę się rano i widzę skok temp, to od razu podejmować działania serduszkowe?
Czy jak?

Ja myslałam, że mój szczyt temp, to 14dc, co zatem oznacza ta wysoka temp w 17,18 dc?

W pierwszym cyklu, którym mierzyłam, to nie było tak wyraźnie widoczne, któraś z forumowiczek mi podpowiedzial, aby zaznaczyć 13dc, jako szczyt...ale ja nie wiem???
Potem brałam od 15dc tę luteinę i miałam podwyższoną 16dc, ale Ania000 mi podpowiedzila, że to może być skok od tej luteiny...

Zatem w minionym cyklu specjalnie nie brałam tej luteiny, aby zobaczyć jaka będzie różnica...

I i tak nic dalej nie rozumiem???? Ty Julitko, jesteś też zielona jak piszesz, ale jeżeli znajdzie się tu ktoś kumaty, to pliss o radę :)

Julitko a pokaż swój wykres jak możesz, jeśli nie chcesz na formum to wyslij mi wiadomość na wykresie . Pzdr ::) Miłego dnia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć :D Proszę bardzo - link do wykresiku http://enpr.pl/3386. Dziś rano w drodze do pracy zastanawiałam się nad tym jak często należałoby stosować przytulanie, żeby miało ono jak największe szanse na małe bejbe. Wyszło mi, że chyba tak co 3 dni :?: Wczoraj wyczytałam na innym forum (nawet nie pamietam jakim bo ostatnio fanatycznie przeglądam różne fora), że owulacja może wystąpić równie dobrze przed skokiem, w trakcie jak i dzień po skoku a wykres i obserwacje mają za zadanie tylko sprecyzować określenie dni najbardziej płodnych a nie podać konkretny dzień "ondulacji" - to są informacje gdzieś przeczytane i teraz je przytaczam - niestety nie mam na to żadnych dowodów w postaci np: artykułu podpisanego imieniem i nazwiskiem eksperta.

Jeżeli chodzi o mój wykres, to tam, to jest wogóle totalny mix dołków i górek. Tempkę mierzę zgodnie z zasadami rano, tuż po przebudzeniu, o stałej porze, tym samym termometrem i chyba w następnym cyklu zmienię termometr.

Pozdrawiam serdecznie, do przeczytania :papa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Julita83Z pisze:
Dziękuję Ci Aniu za wskazówkę, wykres jest już poprawiony :wink: Tak, przed ciążą również miałam nieregularne cykle, po porodzie troszkę się to unormowało ale od 5m-cy cykle są niestabilne. Widocznie trafiałam na niezbyt zaangażowanych lekarzy ponieważ z wizyt wychodziłam przeważnie z receptą na tabl. antykoncepcyjne i informacją żeby się nie przejmować bo tak się często zdarza u wielu kobiet (w sumie nie wiem jak te tabletki miałyby mi wyregulować cykl?).

Tak tak, mi też ginka mówiła, że te moje nieregularne (czasami krwotoczne) okresy to taki mój "sposób" dojrzewania i jak urodzę pierwsze dziecko to wszystko mi przejdzie. a potem się okazało że to przez PCO i z zajściem były ( i teraz też są) problemy

dagusiam pisze:
Dzieki Aniu, a skąd wiesz, że np, dzień 17, to nie granica?

Czy granica wyższych = owulacja?

Kiedy wypada ta owulacja?

Śluz to u mnie masakra, jak pisałam wcześniej i mi poradziłaś, że nie zawsze jest na zewnątrz, to sprawdzam teraz w środku, i mam tylko to co zapisuję na karcie...

Może właśnie problem leży w tym śluzie? co prawda każdemu lekarzowi to zgłaszam, a oni, że to nie problem????

Napisałam że 14dc bo patrząc tylko na tempki ta jest 1 wyższą (przed nią jest 6 od niej niższych). Granica to nie dzień owulacji, owulacja może być od 4 dni przed 1 wyższą tempką, do 3 dnia wyższych tempek.
Brak śluzu też może stanowić problem ale to się zdarza rzadko, popracuj jeszcze w tym cyklu nad obserwacją tego w środku ;)

Działania serduszkowe jak to nazwałaś :lol: podejmujemy nie jak zauważymy że tempka poszła do góry (bo już raczej jest za późno) tylko jak pojawi się śluz płodny, a to może być nawet tydzień przed 1 wyższą

Julita przytulanie należy stosować :lol: tak często jak macie ochotę, nie patrz na razie na to że co dwa czy ileś tam dni ;) ale tak jak napisałam, najważniejsze jest aby działać wtedy, kiedy zaobserwujemy śluz płodny

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziekuję Ci Aniu :D

Cytuj:
Działania serduszkowe jak to nazwałaś podejmujemy nie jak zauważymy że tempka poszła do góry (bo już raczej jest za późno) tylko jak pojawi się śluz płodny, a to może być nawet tydzień przed 1 wyższą

No właśnie, u mnie nie ma takiego śluzu :(

Mogę się jedynie wesprzeć testami owu, ale jak widać sprawdzałam od 10 dc i były negatywne...

Lekko preźroczystawy śluz zaobserwowałam 7 dc, serduszkowanie było...może ja mam owu zaraz po @???
nie wiem, może teraz będę już tesy owu robic zaraz po @.

no ponad 3 lata nie zajść przy dobrych wynikach??? Ja oszaleję...

Także dzięki za wszelką pomoc i wsparcie, nawet nie wiesz Aniu jakie to dla mnie ważne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dagusia a próbowałaś wiesiołka na śluz? Jak nie to spróbuj, może Ci pomoże. kup w aptece (lub w jakimś zielarskim) Olej z wiesiołka firmy GAL, za duze opakowanie 150 tabl zapłacisz mniej jak 20zł. Jest też Oeparol ale on jest dużo droższy (ok 20zł za 60 tabl)

W poprzednim cyklu granicę wstaw w 13dc bo w 14dc już jest 1 wyższa. I jak masz możliwość to kup termometr z dwoma miejscami po przecinku bo wtedy wykres jest jeszcze czytelniejszy, łatwiej zauważyc różnice temperatur. w aptece mozesz mieć problem z zakupem takiego termometru, ja kupowałam na allegro http://allegro.pl/termometr-owulacyjny- ... 05408.html

Przy tej długości cykli raczej nie masz owu zaraz po @ bo skok byłby wcześniej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć dziewczyny :D

dagusiam masz fajny wykres, coś przynajmniej z niego widać, ładny dwufazowy. Ja u siebie takiego pięknego podziału za Chiny nie wyznaczę.

Aniu dzięki za link - termometr już kupiłam :$%^: Jestem ciekawa czy to choć trochę coś zmieni, czy ja po prostu tak mam. Czy PCO daje jeszcze jakieś objawy poza niestabilnością cykli ? (wiem, że mogę sobie poszukać takich info ale jeśli można wolę je uzyskać od Ciebie)[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Julita ;) u mnie pco objawiało się nie tylko nieregularnymi @, ale i krwotocznymi. tak w skrócie to okres dostałam w wieku 12 lat, pierwsze 3 cykle były regularne a potem zaczęły się schody, okresy były baaardzo obfite, długie, np trwały 2 tyg, albo i 1,5 miesiąca, po czym po 2 tyg przerwy kolejny krwotoczny okres. wylądowałam na ginekoligii, zatrzymali krwotok, dali tabsy anty. po 3 m-cach z tabsami 1 okres normalnie a potem już brak, więc Lutka na wywołanie. i tak w kółko (krwotok-tabsy-Luteina na wywołanie) przez praktycznie 10 lat aż "odkryłam" że mam PCO. wtedy dowiedziałam się ze takie długie cykle to nie tylko brak krwawienia ale i owu itp itd.
na szczęście względnie nie mam, a raczej przed Wojtkiem nie miałam problemów hormonalnych (również typowych w pco) ani z nadwagą, choć do szczupłych osób nigdy nie należałam, wagę zawsze miałam w normie ale jednak byłam taka "pulchniejsza, tłuściejsza" co też jest objawem pco.

no i oczywiście widać u mnie na usg policystyczne jajniki.

Jak masz ochotę to tutaj tak w skrócie napisałam o zespole pco :arrow: http://www.erodzina.eu/zespol-policystycznych-jajnikow/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny :D

I super, wszystko się zgadza. Miałam tak samo - albo długie przerwy między @ albo sączyło się ze mnie przez kilka tygodni. Waga w normie ale mam wyższy indeks BMI ( chociaż się pilnuję i nie jem byle czego + ćwiczenia). Być może moje częste, migrenowe bóle głowy również są z tym związane. Lekarze wcale mi nie tłumaczyli jakie mogą być przyczyny takich zaburzeń, czasem miałam wrażenie, że nawet im się nie chciało. Co do USG to nigdy takiej informacji od lekarza nie otrzymałam ale teraz o to spytam !!!!! To prawdziwy fart, że cztery lata temu nam się udało.

Wcześniej o tym nie pisałam, ale teraz się z Wami czymś podzielę. W styczniu (wtedy aż tak bardzo się nie staraliśmy) miałam wrażenie, że będzie dzidziuś - chciany, lecz nie planowany. Na USG ginka znalazła maleńką kropkę w jamie macicy i już się ucieszyłam, endometrium 12,9 więc były nadzieje - w opisie nie podała, że macica ciężarna. Stwierdziła tylko, że jeśli w ciągu tyg nie dostanę @ to mam się do niej zgłosić - ale @ przyszła. Porównałam sobie to usg z Iszą ciążą i zastanawiające dla mnie było to, że Iszej ciąży (usg 4tyg) kropeczka była otoczona materiałem zapasowym a teraz (podobno 3tyg) tak nie było - po prostu czarna kropka. Może brakuje mi jakiegoś hormonu a może szukam problemu na siłę.

Aniu, złota kobieta jesteś, wielkie dzięki za pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dagusiam pisze:

Lekko preźroczystawy śluz zaobserwowałam 7 dc, serduszkowanie było...może ja mam owu zaraz po @???
nie wiem, może teraz będę już tesy owu robic zaraz po @.

powiem Ci, ze ja jestem wlasnie dzieckiem tak splodzonym :lol: Moja mama miala juz wtedy malego szkraba w domu i nie planowala tak szybko kolejnej. Wspolzyla dzien po zakonczonym okresie i bach.. jestem na swiecie :lol: My tez jak staralismy sie o Tomka to zawsze przytulalismy sie w okolicach polowy cyklu i bardzo dlugo nic z tego nie wychodzilo. Jak tylko poszlismy na zywiol i zaczelismy przytulac sie codziennie po skonczonym okresie w koncu zaszlam w ciaze :wink:

Sorki, ze tak wam sie w temat wbilamm ale podczytuje was sobie czasem.

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Spoko Lenka wbijaj się kiedy chcesz, każdy mile widziany :) Zresztą znamy się z "Wiosennych".
Ja termometru nie kupiłam, bo nie uwierzycie...nie mam konta na alegro
:oops:
A zanim oni mi te papiery wyślą, żeby aktywować....
Muszę się do tego zabrać...

Mi się tak nieraz wydaje, że skoro u nas wyniki ok, oboje jesteśmy zdrowi... i tak długo nic...to chyba nie ma woli Bożej...
Ileż to razy słyszymy, że kobiety którym lekarze od razu powiedzieli, że nie ma szans mają dzieci. Wtedy mówi się, że to cud...
U nas też "cud", ale w drugą stronę...
Nie wiem, może z tym Bogiem, to taka moja racjonalizacja, ale chyba mi lżej jak myslę, że jest w tym jakiś zamysł i plan...niż tylko złośliwość losu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dagusiam widze, ze Twoja @ wypada na 30 czerwca... Moja tez :lol: No to naprawde idziemy leb w leb :okk:

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8897 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]