Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 1:16 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Wiesz, ja chyba sama nie wiem czego chcę. Niby chciałabym, ale nie staram się za bardzo. Jakoś tak u nas wychodzi, że wtedy kiedy mogłabym zajść w ciążę, to albo ja, albo mój mąż z jakiś powodów nie możemy(któreś z nas zasypia,albo go nie ma itp)
Czasu nie mamy już za dużo, bo w grudniu weszłam "w średni wiek :P "40 na karku i raczej powinnam już czekać na wnuki od mojego 17 latka a ja myślę o jeszcze jednym maluszku. Myślę, bo mój młodszy ma dopiero 4 i pół roku i nie byłby wychowywany jak jedynak. Marzy mi się córcia i może gdybym wiedziała że ją będę miała, to może bym się bardziej postarała :)

Z tego co się zorientowałam to w naszym wieku jest nas tu więcej, może się ujawnią:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No to u mnie też jest synek który ma 4 i pół roku :) choć mi teraz totalnie obojętne czy córcia czy synek byle było malutkie :) Moja córeczka ma 8 i pół. Jest między nimi 4 lata różnicy i świetnie się razem bawią całymi dniami jak nie są w szkole/przedszkolu. Więc rozumiem Ciebie, że chciałabyś dla swojego Synka kogoś do towarzystwa bo byłoby mu o wiele lepiej....
Ja pomimo 39 lat nie myślę jeszcze w kategoriach wnuków i mam nadzieję, że do tego to jeszcze upłynie sporo czasu :)
Ja żałuję, że nie zdecydowaliśmy się z mężem na więcej dzieci zanim dołapała go choroba serca, no ale kto to wiedział, że tak się stanie - mój mąż ma teraz dopiero 33 lata i wcześniej myślał, że na dzieci to mamy jeszcze sporo czasu.
Wiesz, ja miałam 12 lat jak urodził się mój brat i to była jedna z najlepszych rzeczy jaka mnie spotkała - do tej pory jesteśmy super przyjaciółmi, mam jeszcze brata który jest tylko rok młodszy ode mnie i z nim prawie nie mam kontaktu.

Tak myślę, że skoro tutaj zaglądasz to jednak bardziej byś chciała trzecie dzieciątko niż nie chciała :)...a córeczki są zupełnie inne niż chłopcy, no i można ubrać sukienkę i zapleść warkoczyk...

Może ktoś do nas dołączy...zapraszamy wszystkie (przyszłe) mamy!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone zaglądasz tu jeszcze?

Kurcze chyba zostałam sama w grupie 35+ :(
Myślałam, że dużo kobiet w moim wieku stara się o dziecko w naszych czasach....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zaglądam:)
Odezwę się wieczorkiem, bo muszę klika spraw załatwić.

Offline Wyświetl profil  

Bravogirl,nie zostałaś sama w grupie dobra kobieto.Trwam dzielnie na posterunku,aby Ci przypomnieć,że w naszym wieku(o rany,jak to zabrzmiało.....hehe.....)wszystko jest jeszcze możliwe.Ja o babciowaniu jeszcze też nie myślę,jestem na samym początku oczekiwań na przyjście na świat mojego maleństwa i jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwa.
Bravogirl,nie zapominaj,że trzymam za Ciebie kciuki,w końcu musi się udać.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dzięki Jadag! Dzięki za trzymanie kciuków i w ogóle...

Offline Wyświetl profil  

Ależ prosze bardzo,zawsze możesz na mnie liczyć.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Bravogirl sprawdź PW

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone - Sprawdziłam PW i nic tam nie ma.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Bravogirl Gratuluję, cieszę się, że Ci się udało :D

Ja dopiero drugi cykl będę się starała, bo wcześniej miałam troszkę zamieszania w życiu i nawet nie było kiedy pomyśleć.
Mam nadzieję, że niebawem dołączę do szczęśliwych oczekujących mam.

Jadag Tobie też gratuluję.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone - myślałam, że zrezygnowałaś ze starań.....Mam nadzieję, że uda Ci się szybciutko i nie będzie zamieszania w życiu :) Powodzenia i trzymam kciuki!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie, nie zrezygnowałam, musiałam tylko troszkę przełożyć starania.Mam nadzieję, że niebawem uda mi się do Was dołączyć, bo czasu coraz mniej mi zostało :D

Bravogirl jak się czujesz w taką pogodę, jak znosisz początki ciąży?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone - no to do konkretnych staranek przystąp :)
Co do mojego samopoczucia to jest tragedia niestety. To że mam krwiaka, jestem na duphastonie i muszę się oszczędzać, żeby wszystko się nie odkleiło to mały pikuś, bo czuję się tragicznie, najgorzej to mdłości i słabość - nie mam siły wstać z łóżka - dwie poprzednie ciąże w porówaniu z tym co się teraz dzieje to była pestka. Jeszcze nigdy w życiu tak źle się nie czułam, mam nadzieję, że to przez anemie i jak poprawi się żelazo to będzie lepiej.
Co do upałów to na szczęście nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo mój m jest chory i od dawna mamy klimę w mieszkaniu bo on nie dałby rady takim upałom....więc ja leżę w łóżku w swetrze :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Bravogirl Zmartwiłaś mnie troszkę, mam nadzieję, że uda się Wam szczęśliwie dotrwać do końca ciąży, że nie będzie po drodze żadnych komplikacji. Z anemią powinniście sobie poradzić ale skąd ten krwiak u Ciebie?

Jeżeli o mnie chodzi, to pierwszy raz w życiu mierzę temperaturkę i zaopatrzyłam się w testy owulacyjne, mam nadzieję, że nie będę długo musiała czekać na efekty. Na razie doczytuję co i jak, bo nie próbowałam w ten sposób zachodzić w ciążę, ale byłam młodsza i mogłam czekać, teraz jak wiesz, czasu nie mam już tak dużo.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone - to tak samo jak u mnie - ja też nigdy wcześniej nie mierzyłam temperatury ani nie stosowałam testów owulacyjnych ani nie byłam na żadnym forum ciążowym więc wiem jak to jest :) Test owu to fajna sprawa :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Bravogirl -dzięki testom przynajmniej się dowiem czy mam jeszcze cykle owulacyjne, bo wiesz, ja może już przekwitam :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iwone - niestety dzięki testom owulacyjnym nie dowiesz się czy owulacja jest czy nie....jest tak dlatego ponieważ testy wykrywają jedynie pik lh. Owulacja wcale nie musi nastąpić pomimo tego że pik lh był....Jedyną metodą która może potwierdzić czy owulacja była jest monitoring lub ciąża. Natomiast pomocnicza jest temperatura - jeżeli po owu temperatura jest niska to wtedy można przypuszczać, że owu nie było, bo ciałko żółte nie pracuje. U mnie zdarzało się bardzo często, że pomimo prawidłowego piku lh owulacji jednak nie było w danym cyklu bo temperatury były niskie (możesz zerknąć na cykl przed ciążą - tam na 95% nie było owu).Ale jeżeli chce się wiedzieć na 100% to tylko monitoring....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam
Moze rozwiejecie moje watpliwosci ??;)
mam 33 lata, 1 dziecko ( skonczylo roczek). Fajnie byloby miec drugie ALE
teraz nie wiem czy damy rade finansowo -pracuje tylko maz. Zas za 5 lat?( bo chce jak dziecko pojdzie do przedszkola isc do pracy ) majac powiedzmy 38 lat boje sie ze to za pozno
Nie wiem czy zdrowie pozwoli.Mowi sie ze nie chce sie juz wracac do pieluch.
I takw sumie nie wiem....isc za calego, i z koncem tego roku sie starac czy poczekac :roll:

Pozdrawiam wszystkie mamy

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hope - wydaje mi się, że taką decyzję to musisz podjąć razem z mężem. Tutaj nikt trzeci raczej Wam nie poradzi jak byłoby najlepiej zrobić. Ja mam teraz 39 lat i jestem w ciąży i to jest moje 3 dziecko. Z reguły jeżeli ktoś miał kłopoty z poczęciem to stara się jak najszybciej o drugie, ale jeśli Wy nie macie kłopotów to można poczekać jakiś czas - ale tak jak pisałam musicie sami zdecydować. Odchowaj jeszcze trochę maluszka i pomyślcie co byłoby dla Waszej rodziny najlepsze. Ogólnie przyjmuje się, że płodność zaczyna spadać u kobiety po 35 roku życia. Pozdrawiam serdecznie :)

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hope ja też miałam taki dylemat, pierwsze dziecko urodziłam w wieku 30 lat, potem od razu nie chciałam mieć drugiego, potem jak już chciałam to sytuacja na to nie pozwalała, ale w końcu powiedziałam sobie, że do 35 lat będę się starać, potem już nie. I właśnie mam 35 i jestem w ciąży. Może wyznacz sobie jakiś termin, nie musi być teraz ani za 5 lat, może coś pomiędzy. My stwierdziliśmy, że pieniądze można mieć później a na dziecko będzie już za późno jak się "dorobimy". Musisz sama wiedzieć czy dacie radę czy nie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]