Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 7:15 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 684, 685, 686, 687, 688  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dobry taki męski punkt widzenia ;)

"Jeszcze cię nie znam a już cię kocham..."
Aniołek, 23.05.2013, 25.08.2013

Offline Wyświetl profil  

dobrze powiedziane nasz forumowy kolego:) o ile moge Cię tak nazwać :wink:

ja też bardzo chciałam dziecka zaraz po ślubie, byłam na 2 roku studiów lic. mąż nie chcial, mimo że juz 28 lat mial na karku. namawialam, plakalam, wykłócałam się. ale nie przerwałam anty.. wiele osób mi mówilo- udawaj ze bierzesz. ale nie chcialam. chcialam zeby to była nasza wspólna przemyślana decyzja i wspólny zaplanowany i oczekiwany cud.
gdy w końcu sie zgodził i odłożyłam tabletki pojawił się problem z zajściem. comiesięczne rozczarowania, kolejne lzy i żal. aż w koncu w maju odpusciliśmy testy owu, badanie itp. krótki urlop, a w czerwcu zobaczyliśmy dwie najpiekniejsze kreseczki.
i tak te dwie kreseczki mają dziś prawie 4 miesiące i spią z tatusiem w sypialni :P wyczekana córusia tatusia :lol:

tak więc nie ma co kombinować przed partnerem bo może czuć się oszukany. ja bym tak się czuła. najwazniejsza jest szczera rozmowa :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam serdecznie :papa:

chciałabym się przyłączyć do grupy starających się. Moja droga do spełnienia największego z marzeń jest długa i wyboista, ale mam nadzieję,że w końcu los się odmieni i przyjdzie i na mnie kolej!!!

Wszystkim tym co dopiero zaczęli się starać lub starają się latami jak ja życzę dużo cierpliwości w dążeniu do celu i pozytywnych myśli. :okk: zawsze byłam lepsza w pocieszaniu innych, a samej mi ciężko z tym problemem...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

to w takim razie ja też się zabieram z Wami:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Netula pisze:
Serdecznie witam wszytkie starajace ktore tu zawitaja;) I nie ma zmiluj sie - stad tylko z brzuszkiem sie wychodzi;)

Dołączam do starających się :)
u nas drugi cykl starań. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobieństwo złotego strzału już w drugim cyklu jest niskie, ale jednak nadzieja i oczekiwanie na pierwsze symptomy jest :) zobaczymy co będzie to będzie...

Niemniej jednak liczę, że słowa autorki postu będą dla mnie prorocze :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nina dlaczego niskie? :)
jesli masz regularne cykle itd to szanse zawsze są :)
u mnie własnie za 2gim razem był złoty strzał.
zycze powodzenia!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry cykle mam jak w zegarku :) aaa gdzieś tam czytałam, że szanse są niskie i tak sobie już wpoiłam. I poza tym mam koleżanki starające już się ponad rok i ciężko mi uwierzyć, że można tak szybko zafasolkować, tak o bez żadnych przebojów. Ale jak mówisz, że to możliwe to muszę zacząć myśleć bardziej optymistycznie :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nina kolezanki to kolezanki :)
ja tez mam regularne cykle.
w pierwszej ciazy udało sie dopiero za 3cim podejsciem.
tez traciłam nadzieje, tak naprawde bezpodstawnie bo przeciez co znacza 2 nieudane cykle,prawda?

3ci był identyczny jak poprzednie wiec nawet nie liczyłam na 2kreski a tu niespodzianka.

teraz tez myslałam ze bedzie do 3ch razy sztuka a jednak 2gi strzał okazał sie złotym,

musisz byc dobrej mysli :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry co racja to racja, przypadki są różne. dziękuję za sprowadzenie na ziemię :D i gratuluję niespodzianki po drugim cyklu :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Faktycznie przypadki są różne. Niby się uważa, że przeciętna para, zdrowa para, może się starać do roku czasu i nie ma jeszcze powodu do niepokoju, ale moje koleżanki też różnie zachodziły, jedne nie chciały, a mają po 2-3 stosunkach, inne się starały i 1-4 cyk i już, a jeszcze inne dopiero po ponad roku, a czasami nawet trzech. Sama moja mama, może nie tyle, że się o mnie starała, ale żyła z ojcem bez zabezpieczenia 3 lata i dopiero miesiąc po ślubie... sama się często śmieje, że ja chciałam byś takim pierwszym, ślubnym dzieckiem, bo dopiero po legalizacji się pojawiłam i ten mój jak to słyszy, to nawet żartuje, że może u nas też tak jest i może nasze bobo na ślub nasz wyczekuje i przez to nie chce się pojawić.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

O to prezent ślubny się rodzicom trafił, najlepszy ze wszystkich jakie dostali :D a kiedy ślub jeśli mogę spytać? My półtorej roku po ślubie zaczęliśmy się starać. Nadszedł czas "ustatkowania" ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja nie chcę ślubu. Zraziłam się do ślubów, bo nie dają żadnej gwarancji. Kiedyś, gdy rozwód był skandalem, to tak, może i ślub coś znaczył, a dziś? Oczywiście nie neguję jeśli dla kogoś ślub jest kwestią wiary i podchodzi do tego tak mistycznie, jak o sakramencie (mój partner mi to tłumaczył, bo on należy do tych religijnych osób), to okay, jeśli tego dwójce ludzi trzeba by współżyć i tworzyć rodzinę, to oczywiście, ja choć ich nie rozumiem, to w pewien sposób ich podziwiam i się z nimi zgadzam. Jednak dla mnie ślub czy to kościelny, czy cywilny nie znaczy nic, kompletnie nic poza poza wypowiedzeniem wyuczonej na pamięć regułki, podpisu i zadowoleniu gości, bo po co jest większość ślubów? Dla wesela i po to by zadowolić jego uczestników, by nie było gadania za plecami. Nie lubię po prostu pokazówek i jeśli mamy razem być i ma nam się udać, to uda się nawet bez ślubu, bo dla mnie my już jesteśmy małżeństwem mimo że nie mamy na to papierka, bo małżeństwo to wsparcie, wzajemny szacunek, wierność, chęć budowania rodziny, a nie dwa podpisy na jakieś tam kartce. Tak więc u nas ślubu nie będzie ze względu na mnie, choć ten mój by chciał, kościelny, nawet sobie żartuje, że jak już nam się uda, to zawsze możemy połączyć ślub z chrztem naszego maleństwa, a... i tu jest kolejny zgrzyt bo ja bym najchętniej dziecka nie chrzciła, gdy już bym je miała, ale... no tu już przytaknę większości i niech mają tę chwilę radości, a ja się jakoś przemęczę w razie czego.
A czy rodzice dostali prezent, najlepszy ze wszystkich... nie wiem jak o tym myśleli wtedy, ale teraz, to moja matka się już nie może wnuka doczekać i to jedyna osoba, która mnie wkurza, gdy mówi o dzieciach, bo ona nie mówi by mówić, a by... najlepiej zademonstruję:
"Adamowi od Reni się synek urodził, Alanek, jest taki słodki, a ona prawie wcale go nie odwiedza, głupia, jak ja bym miała wnuka, to bym chyba sobie polówkę do was przyniosła i koło łóżeczka rozłożyła" - i to niby ma mnie zachęcić do macierzyństwa, jej zdaniem.
albo jest
"Marika będzie miała drugie, ostatnio był ślub, bo w ciąży się okazała być i to pewnie dlatego, a u was to ani ślubu, ani dziecka i o czym ja mam mówić? Mnie aż głupio jest, ja przez ciebie nie mogę nawet na piwo z koleżankami iść, bo teraz to wszystkie już o prezentach dla wnuków na mikołajki i gwiazdkę rozmawiają, a ja przecież nie mam wnuka i siedzę tam jak taka istna idiotka w koło tych młodych babć. W ogóle to jest dziwne, że ty już masz 22 lata i dziecka nie masz, jak ja byłam w twoim wieku, to ty już miałaś dwa latka, już byłaś z najgorszego odchowana, ale ty się tym najgorszym nie przejmuj, bo ja wam pomogę, ja tu będę codziennie i... najlepiej to miej bliźniaki.... itd, itd, i tak gada i gada i potrafi tak trzy godziny nieraz"
Ja myślę, że ja się bardzo szybko... może nie ustatkowałam, co usamodzielniłam, choć trochę nie miałam wyjścia i trochę życie zdecydowało za mnie. Bardzo młodo zaczęłam szaleć i się bawić. Większość ludzi poznaje kluby i wypady całonocne, czy jakieś weekendy za miastem pod namiotami, w czasie studiów, czy też w liceum, a ja zaczęłam w podstawówce. Dlatego jak kończyłam gimnazjum, to mnie już nie bawiły cotygodniowe wyjścia do klubów. Jasne, raz na jakiś czas to lubię nawet teraz iść i potańczyć, ale już nie tak jak kiedyś, nie tyle jak kiedyś. Stąd też moje ustatkowanie... choć nie do końca tak, bo ja chyba nigdy nie będę w pełni ustatkowana, jestem raczej takim huraganem, że wszędzie mnie pełno, mówię co myślę, nie mam wielu hamulców i to już chyba taki mój charakter i z wiekiem to się nie zmieni. Tak więc moje dziecko będzie miało poniekąd taką szaloną mamuśkę, co jak jej odbije, to potrafi ściąć włosy, które miała do pośladków i zrobić je na irokeza (i taki pomysł miałam w życiu, oczywiście zrealizowałam).

A wy jakie jesteście na co dzień? Co lubicie, czego nie? Piszcie, piszcie, bo skoro mamy z sobą spędzić co najmniej kilka miesięcy, to ja chciałabym was lepiej poznać, choćby tak z opisu.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja od Was uciekam :)
nie bede zasmiecac wątku!

Nina nie patrz na innych :)
to TY/Wy mozecie byc szczesciarzami i niedlugo dołaczysz do lipcowek lub Sierpniowek :)))
nie trać nadziei :)))

powodzenia/!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black_cherry - mnie twoja obecność wcale nie przeszkadza. Możesz nas wspierać. Kto wie, może nawet przyniesiesz szczęście, w końcu czarna wisienka na szczęście, to niemal brzmi tak samo jak czterolistna koniczynka :)

Ale ja też na dziś lecę, jak wpadnę to tak dopiero po 23, bo wcześniej nie znajdę pewnie nawet chwilki. W ogóle to mi się humor popsuł ;-(

Pozdrawiam i trzymajcie się cieplutko

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Klarysa bede zagladac do Was. w razie jakis pytan dot staranek - postaram sie pomoc bazujac na własnym doswiadczeniu :)

jedyne co teraz Wam moge napisac to żebyscie sie nie poddawały po 2,3,4 cyklach.
to naprawde niewiele, chociaz wiem ze dla nas - staraczek to wiecznosc.
robisz co trzeba, jak trzeba a na koniec dostajesz @ w prezencie..;/

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black Cherry - najgorsze że nie można takiego prezentu wymienić za okazaniem paragonu, albo że nie można złożyć reklamacji...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no niestety...

badź dobrej mysli.

nie czytam zbyt wnikliwie postow kazdej z Was,napewno juz pisałas nie raz ale zapytam..
ile cykli juz sie staracie?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Od 1 czerwca. Powinno więc być, że to 5 cykl, ale mam strasznie nieregularne... więc 4 i... cóż, nadziei sobie w tym cyklu nie robię, bo za dużo stresów.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

yhm rozumiem.
trzeba byc dobrej myśli.
czasem owu sie przesunie i zrobi niespodzianke.

a jak czesto sie przytulacie? :oops: byc moze tu jest problem?
zbyt czesto to tez niedobrze

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black_Cherry - Ja póki co nie liczę dni płodnych, ani czasu kiedy mamy "to" robić. Idziemy na żywioł, kochamy się gdy mamy czas i ochotę. Wydaje mi się, że gdybym tak dokładnie liczyła i czuła takie parcie, że dziś, albo jutro koniecznie musimy, to seks nie sprawiałby mi wtedy satysfakcji, a też mój partner poczułby się wtedy jak taki... takie narzędzie do zrobienia dziecka, a nie jak ktoś z kim chcę być bliżej. Jednak myślę o testach owulacyjnych, by w ogóle sprawdzić czy mam owulację co cykl, bo jedna moja koleżanka co się starała bardzo długo o dziecko, ale też na zasadzie - starała, ale nie liczyła niczego, tylko kochali się bez zabezpieczenia, to około 3-4 lat dziecka nie mieli, mimo braku zabezpieczenia i się okazało, że ona ma problemy właśnie z owulacją, coś tam na siebie nachodziło (nie pamiętam dokładnie co) i przeszkadzało. Uregulowała wszystko i po ponad pięciu latach doczekali się Bartusia, mały właśnie niedawno na świat przyszedł. 4 kg ważył, więc taki sporawy chłopak ;-) Podałam ten przykład też dla was, bo to taki dowód na to, że nie ma co tracić nadziei, bo czasami nie gra jakaś drobnostka i nawet po 5 latach można się doczekać takiego skarbeńka.
A jak często się przytulamy, są takie tygodnie, że niemal codziennie, są takie tygodnie, ze w nim dwa razy, a są takie tygodnie, że raz, albo wcale, bo nie mamy możliwości, albo czasu, albo za dużo rzeczy się zebrało i musimy się zająć czymś innym. Zazwyczaj to chyba tak w normie 2-4 razy w tygodniu ;-)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 684, 685, 686, 687, 688  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]