Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 6:30 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witam.
Od 2ch miesięcy jestem na diecie redukcyjnej.
Zgubiłam 8 kilogramów więc myślę, że w miarę rozsądnie chudnę.
Chciałam zapytać czy dieta może mieć wpływ na działanie tabletek anty ( biorę levomine).
Zupełnie zapomniałam zapytać o to mojego ginekologa.
Wiem, że tłuszcze są ważne w diecie ale czy niezbędne przy antykoncepcji?
Jest ktoś w stanie mi troszkę przybliżyć temat.
Doczytałam jedynie ,że niektóre suplementy mogą powodować obniżenie działania, ale ja takowych nie używam. Jedynie zielona herbata i woda z cytryną, są moimi środkami wspomagającymi.
Nie odchudzam się pod okiem dietetyka.
Pozdrawiam serdecznie :)

Offline Wyświetl profil  

Hej :) Ja jestem dietetykiem, może na szybko przybliżę Ci temat :)
Spadek masy ciała nie ma wpływu na tabletki anty. Tłuszcze są bardzo ważne w diecie, wg WHO powinny stanowić nawet 35% energii z całego dnia. Oczywiście mowa o zdrowych tłuszczach :) Jesli w diecie kobiety jest zbyt mało tłuszczu, to dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. Jesli obawiasz się czy Twoja dieta jest dobre zbilansowana, to możesz sobie suplementować kwasy omega 3 :) Ale skoro chodzisz do dietetyka, to myślę, że jest wszystko ok :)
Co do zaburzeń działania tabletek anty - nie powinno łączyć się jedzenia ich z grejpfrutem czy sokiem grejpfrutowym - z resztą jak większości leków.
Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

ja swojemu gin, mówiłam o tym że zamierzam się odchudzać, nawet mówiłam że chce brać suplementacje ..., nie miał problemów o to, pewnie gdyby to jakoś wpływało to by dał znać. Także uważam że to bezpieczne jeśli nic nie wspominał.

Offline Wyświetl profil  

wiecie co ja miałam problemy z zajściem w ciążę bo byłam otyła. Moja lekarka powiedziała mi wprost że mam zrzucić kg jeśli chce zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Przeszłam na diete redukcyjną, brałam suplementacje ... po kuracji zaszłam w ciążę, bez żadnego problemu,z pewnością siebie. Podczas diety stosowałam tabletki antykoncepcyjnej i nie osłabiły one swojego działania.

Offline Wyświetl profil  

Moim zdaniem w diecie redukcyjnej jest miejsce również na tłuszcze! Może i w zmniejszonej ilości (i na pewno tylko te zdrowe), ale nie można z nich rezygnować. Są potrzebne do prawidłowego przyswajania witamin.

Offline Wyświetl profil  

To nie ma nic wpływu. Ale przytyłaś biorąc tabletki? Ja stosuję ....i nie zauważyłam ani jednego kilograma dodatkowego. Dużo kobiet właśnie boi się zacząć stosować tabletki z uwagi na skutki uboczne. Otóż jak są odpowiednio dobrane to mogą pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd

Offline Wyświetl profil  

Mój lekarz zawsze powtarza, że nie tyje się od pigułki tylko od wzmożonego apetytu, a ten powinnyśmy kontrolować same. Co innego zatrzymująca się woda etc. jako skutek uboczny, ale wtedy pigułkę można zmienić. ;) Zgodzę się, że niektóre pigułki poprawiają wygląd - cerę czy nawet niwelują skutki pms jak np. vixpo w systemie 24+4. :)

Offline Wyświetl profil  

Tabletki to tabletki i trzeba je brać regularnie. Dieta nie ma żadnego wpływu na ich działanie. Co prawa dużo się mówi, że po tabletkach się tyje, ale to wszystko trzeba mieć odpowiednio dobrane, bo tabletki są różne jak i nasz organizm. Ja bardzo dobrze się czuję po. Czuję nawet jakby się poprawiła moja cera po nich

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]