Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 2:21 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wiek

Nic mnie nie kole, za to Ciebie widzę bardzo.. możesz masz jakąś drzazgę w tyłku?
Nigdy się nie uważałam za wielką nie wiem jaką i z tego co widzę to masz z tym jakiś problem, może warto zaczerpnąć opinii specjalisty?
Ja się w ogóle nie denerwuję, bo i czym? Za to widzę że Tobie się strasznie ciśnienie podnosi - zaparz sobie meliski bo się wykończysz.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Tośmy sobie o wieku podyskutowały :P:

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Vena no i wiecej nie podyskutujemy.
napewno nie na publice.

za duzo szpiegow

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

nie ma sensu wkladac kija w mrowisko, ale black mojej ironii nie zrozumialas :roll: i tylko tyle chcialam wyjasnic...
forum publiczne, moze se czytac i pisac kazdy...

szpiegow? :lol2: :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

bla bla bla ,
bla bla bla
kłapcie dziobem dalej,leje na Was ! :wrr:

nie widze Was i nie slysze i głupim ustąpie.

--------------------------

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hmm, dobra, pomijając przemiłą rozmowę na ostatniej stronie 8) - jeśli chodzi o prezenty- też nie można tak patrzeć, ja jestem chrzestną córeczki mojej siostry ciotecznej- jesteśmy sobie bliskie od dziecka, bo rodzina bardzo mała, a prezenty dostaje ode mnie super- rzadko.... na pewno nie jest tak, że za każdym razem jak tam jadę - a jest to 100km, odwiedzam babcię raz na miesiąc, wtedy też widzę chrześnicę- kupuję jej prezent. Nie kupuję, z tego względu, że mnie nie stać- wydaję na benzynę, daję babci jakieś 100 zł i robię jej zakupy, bo wiem, że zimą nawet nie mają nic w lodówce, taka bieda....

Siostra (chyba??) nie ma do mnie żalu, zwłąszcza, że jak zostawałam jej chrzestną, to pożyczałam pieniędze na chrzciny na prezent, bo nie mieliśmy już grosza przy duszy....

A jeśli chodzi o sam temat- czyli wiek....

Ja dobrze rozumiem chłopaka, rzadko kto- niezależnie od płci, jest gotowy na dziecko w wieku 20-23 lat. To super wcześnie....

Tu nie chodzi o czekanie nie wiadomo na co, na dorobienie się czy coś- bo ja wpadłam w wieku 29 lat, mąż ma 36- mieszkamy w suterenie u teściów, jeździmy 20letnim samochodem i przed kolejne co najmniej 2 lata będziemy dzieciaka wychowywać w jednym pokoju :P: .....

Ale o ile wpady się nie zaliczy- warto poczekać, aż OBIE strony będą gotowe na ten krok.

Chociaż- wspomniana już siostra - wpadła w wieku lat 19 ..... i z perspektywy lat- to było błogosławieństwo.... wcześniej z chłopakiem nie mieli nawet na jedzenie, teraz oboje pracują , zarabiając około 2000- 23000 każde, czyli super wynik jak na tak młodych ludzi !! Dziewczyna piła, ćpała, staczała się- teraz jest naprawdę fajną , ogarniętą i odpowiedzialną osobą !! Aż szczęka opada, jak to się zmieniło ...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

to i ja się wypowiem w kwestii prezentów - do prababci, pradziadka i siostry mojego dziadka jeździmy w odwiedziny, na kawę, żeby porozmawiać. dziadkowie są niewychodzący więc prezentów żadnych dzieci nie oczekują, za to siostra dziadka, 86 letnia kobieta zawsze daje im jakieś drobiazgi - mimo mojego sprzeciwu. sa to dosłownie duperelki, kolorowanki, autka..często niedostosowane do wieku - bo ciocia nigdy swoich dzieci nie miała, bo jest starsza..nie wiem..nigdy nie neguje jej prezentów..czasem jak kupi czekoladę i ją schowa to na wielkanoc daje bożonarodzeniową..no i co z tego? jeśli nie jest przeterminowana dzieci zjedzą, jak jest to podmieniam nic im nie mówiąc. Dla mnie liczy się to żeby dzieci zapamiętały pradziadków a nie kojarzyły ich z prezentami i nie wiadomo czym. Uczę ich szacunku do starszych a nie wyciągania od nich prezentów lub kasy..maja kochać babcię bo kupiła lub dała kase na drogi prezent? Moi dziadkowie nie rozumieją np tego że kupiłam synowi na którąś gwiazdkę auto za stówę..bo miałam, bo chciałam bo marzył o nim. Oni byli wychowywani w innych czasach i nie mam żalu o to że tego nie rozumieją. że zabawki są drogie, że teraz dzieci mają poczucie że to co w reklamach jest super a tanie już nie. i czasami ja jako rodzi ulegam tym zachciankom ale nie oczekuję tego od dziadków. Albo o np w zeszłym roku jechalismy nad morze. Jestesmy raczej biedni i wiele wyrzeczeń nas to kosztowało..i dziadkowie się dziwili - dlaczego tak koniecznie chcemy jechać, przecież ciocia nad morzem była jak miała 17 lat pierwszy raz..i żyje :P: dla nich to była nasza fanaberia ale i tak ich kocham i jestem dumna z tego że moje dzieci również. i mimo ze dziadkowie nie są zbyt wylewni w stosunku do prawnuków (jedynych jak na razie) to wiem że dzieci wiedzą że również są dla nich ważne

Offline Wyświetl profil  

Bardzo fajne nastawienie masz do tego. Mi się nie podoba nastawienie mojej siostry- widzę że właściwie uważa nasze prezenty za straszne byle co, bo to chyba "wypada", żeby chrzestna minimum stówkę wywaliła za każdym razem na zabaweczkę. Takiego wała, mili państwo, jeszcze naprawdę jakiś rozsądek mi pozostał.... 8)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dziewczyny dajcie juz spokoj z tymi dziadkami.
jedna z druga źle wywnioskowały moje słowa,odwrociły kota ogonem i wyszlo nie wiadomo co!
w zyciu nie chciałabym miec pamiątki po prababci w postaci ....czekolady!
no bez przesady.
ale skoro im pasuje takiiiiiiiiiiiiii cudowny prezent to kij w oko,niech sie wypchaja ta czekolada! cudowne wspomnienie

temat zakonczony.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

mnie nurtuje tylko jedna rzecz - dlaczego ta czekolada ma być akurat pamiątką, a nie może zostac po prostu zjedzona?

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

a co powiecie na temat szczoteczki do zębów w ramach prezentu imieninowego ? :wink:
lub kosmetyczki z rossmana z lusterkiem na dzień dziecka
dla 7 latki ?

uważam że nie o wartość prezentu chodzi ale dziecko dzieckiem jest i powinno się je tak traktować albo ... dać spokój

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny, ja na osiemnastkę od wujka dostałam w postaci prezentu doniczkę z nalepioną na odwrocie ceną 3,70 zl :lol: - to był dopiero prezent.

Po prostu zdaje mi się, że prezenty dla małego dzieciaka, zwłaszcza tzw "bez okazji" naprawdę nie muszą być wiekopomne ;) . No i chyba wiadomo, że nikt się nie spodziewa, że każda wizyta członka rodziny u malucha = prezent :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ej wogole to temat zjechał z torow :P
nie o tym była mowa wiec moze zakonczmy to.
dobrze by bylo gdyby jakis admin zablokował ten post.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Niaminia pisze:
a co powiecie na temat szczoteczki do zębów w ramach prezentu imieninowego ? :wink:
lub kosmetyczki z rossmana z lusterkiem na dzień dziecka
dla 7 latki ?

na 11 urodziny dostałam mydło i kolczyk bez pary :lol:
a bez okazji normalne były teksty w stylu " czekajcie dzieci, ja tu gdzieś miałam czekoladę... a nie, juz zjadałam" :twisted: dodam tylko, że to było na początku lat 80-tych, kiedy ta czekolada to było coś za co każde dziecko dałoby się pokroić...

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Przyznam że w moim odczuciu takie prezenty jakie opisałam powyżej to nie są prezenty a zawracanie głowy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Pora zmienić tytuł tematu na "Prezenty" :P

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry pisze:
Anula ja bedac w Twoim wieku tez mialam ogromne parcie na zostanie mamą.
zazdrosciłam wszestkich dziewczynom ktore widziałam z brzuszkiem...
zawsze myslałam ze one maja szczescie a nie ja.
byłam w zwiazku bardzo dlugo bo az 7,5roku.
niestety ex nie dojrzał ani do bycia ojcem ani do bycia mężem. poprostu zawsze mial jakas wymowke.
lata mijały a moja obsesja stawała sie coraz wieksza.
był taki okres ze go naciskałam,namawiałam ale nic z tego.
wkoncu postanowiłam zakonczyc zwiazek bo ile mozna czekac?
7lat i zadnej decyzji dot. przyszlosci?rodziny?
stało sie.
rozstałam sie . potem poszłam na studia mgr i poznałam obecnego męża :) tak dlugo o mnie zabiegał ze mu sie wkoncu udało.
dzieki niemu podjełam decyzje o rozstaniu z tamtym.
i nie załuje!
dzis mam męża, tak bardzo wyczekiwana corke i nic mi wiecej nie potrzeba.

jesli moge cos doradzic to nie czekaj zbyt dlugo.
mnie tez zwodził tym wiecznym czekaniem az wkoncu powiedzialam dosc.
skoro Twoj chłopak mowi że odp moment bedzie za 2lata to moze warto zaczekac i nie naciskac?aczkolwiek wiem ze to jest bardzo ciezkie.
jesli po 2ch ltach nadal bedzie Cie zwodził to chyba nie pozostaje nic innego jak podziekowac bo co masz zrobic?
czekac do 40stki? kiedy sie wyszaleje, wybawi?
z doswiadczenia wiem ze chłopak w wieku 21lat nawet nie mysli o zostaniu ojcem.
dla nich to daleka abstrakcja.
najlepiej w 30stke machnac dzidziusia kiedy minie faza dyskotek, kolegow, piwka itd.

wspołczuje Ci bo wiem co czujesz.
trzymam kciuki !

moja sytuacja niemalże identyczna, chociaż nie mam jeszcze dzidziusia :( ale totalnie zgadzam się ze wszystkim co Pani napisała ;)
nie można rezygnować z swoich największych pragnień dla kogoś

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

rodia ,jaka ja Pani ;)

rozumiem ze jestes w długim zwiazku i masz identycznie jak ja w dalekiej przeszłosci?
jak bedziesz potrzebowała porady lub sie wygadac to zapraszam na pw. :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Mam 29 lat, jeszcze nie myślę o ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Autorka wątku już urodziła i jestem ciekawa co u Niej i Rodzinki słychać :D fajnie by było jakby dała zdać.

Co do wieku to i ja sie może wypowiem.
Piszecie dziewczyny, że w młodym wieku nie można być w 100% pewnym partnera. A już w wieku 26 czy 28 można? Moim zdaniem nigdy nie można być niczego pewnym i nie ma sztywnych reguł. Związki rozpadają się i będą się rozpadać niezależnie od stażu czy wieku. Byłam z facetem starszym ode mnie o 2 lata. Był gotowy zakładać rodzine (tak mu sie wydawało), już nawet ślub chciał planować i się rozpadło. Kolejny nie chciał słyszeć o zakładaniu rodziny, myślał tylko o sobie. Aż w końcu trafiłam na faceta młodszego o 4 lata. Teraz ma 24, jesteśmy po ślubie i staramy się o dziecko. W życiu tak odpowiedzialnego faceta nie miałam. I uważam, że jestem szczęściarą, że go spotkałam na swojej drodze. Moja siostra w wieku autorki postu urodziła córeczkę i do dzisiaj jest z tym samym facetem (w przyszłym roku świętują 16 rocznice ślubu), więc jak już pisałam: nie ma reguły.
Jestem racjonalistką i uważam, że w życiu wszystko może się zdażyć i trzeba czerpać z życia radość i liczy się tu i teraz :D jeli kto się czuje gotowy, niech działa, jeśli nie, to nic na siłe :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]