Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 7:38 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość

Witam wszystkich :)Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Ovulasta forte przy drugim bistrze nie wzięłam tabletki :oops: :oops: :ag: (sobotę) i niedzielę czyli prawie tydzień temu doszło do stosunku płciowego z moim narzeczonym dodam ze kochaliśmy się do samego końca, a prawdopodobnie miałam dni płodne dzisiaj mija 7 dzień od odstawienia tabletek i strasznie boli mnie brzuch wymiotuję i krwawię mocno brązową krwią czy to jest normalne czy mam się obawiać czegoś?, czy zaszłam w ciążę? :o

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

skoro bierzesz tabletki to owulacja zostaje wstrzymana wiec nie ma dni płodnych... :wo:

a krwawienie moze byc z odstawienia.
napewno to nie ciaza.
nie tak szybko.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zgadzam się, to nie powinna być ciąża, ale jesli da Ci to spokój, lepiej udaj się do gino

Offline Wyświetl profil  

po tabletkach nie jest tak latwo zajsc w ciaze. Organizm musi się przystosować

Offline Wyświetl profil  

Niestety nigdy nie wiadomo jak nasz organizm zareaguje na odstawienie tabletek czy innych srodkow hormonalnych - czesto kwestia indywidualna. Jesli bralas je zgodnie z zaleceniem to nie powinna byc ciaza, a objaw odstawienia - ale test zawsze mozna zrobic.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

zawsze warto zrobić przynajmniej test ciążowy. Moje tabletki mają w ulotce napisane, że tylko pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu obniża ich działania, ale to pewnie też kwestia firmy, a przede wszystkim organizmu

Offline Wyświetl profil  

Witam. Ja mam natomiast inny problem. Wzielam swoje pierwsze opakowanie tabletek . W przerwie wystapilo minimalne brazowe plamienie. Krwawienia typowego nie bylo. Zaczelam brac drugie opakowanie , wyjechalismy w gory i... zapomnialam zabrac tabletek. Wzielam ich tylko piec z opakowania. Dzis wrocilismy, mija 7 dzien od ostatniej tabletki ( tej piatej) krwawienia brak. Lekko podbrudzony papier na brazowo tylko. Co radzicie? Czekac? Gin?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

poczekaj na okres i potem zacznij nowe opakowanie. według mnie za długa przerwa i przez to twój organizm może zwariować

Offline Wyświetl profil  

takie plamienia mogą być z odstawienia a ciąża to nie tak szybko

Offline Wyświetl profil  

Po jakim czasie od odstawienia organizm oczyści sie i można zajsc w ciaze?

Offline Wyświetl profil  

Ja zawsze stosuję regularnie tabletki i nie robię jakiś przerw. Kiedyś o mało co nie zaszłam w ciążę. Ale to było jeszcze zanim zaczęliśmy stosować taką normalną antykoncepcję. Od jakiegoś już czasu stosuję ..., dużo osób sobie ją chwali więc mówię i ja zobaczę i faktycznie, świetnie się po nich czuję

Offline Wyświetl profil  

kurde dziewczyny bierzecie tabletki nie chcecie dziewci a robicie takie wpadki? naprawde tak malo jest aplikacji przypominajacych? tez biore tabletki teraz z mala ilosciahormowow - ale zawsze pamietam, po co sie stresowac i mieszac w organizmie

Offline Wyświetl profil  

Ja stosuję tabletki i jakoś nie będę póki co z nich rezygnować. Wcześniej próbowałam kilku metod i jakoś nie czułam się zbyt komfortowo. Od jakiegoś czasu stosuję, są to tabletki z małą ilością hormonów i to nie prawda, że po tabletkach właśnie są tylko skutki uboczne. Jak są odpowiednio dobrane to przynoszą naprawdę korzyści

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja kilka lat brałam tabletki i faktycznie to chyba była najbardziej komfortowa forma. Zwłaszcza, jeśli bierze się systematycznie jakieś inne leki czy po prostu witaminy, to ciężko jest o nich zapomnieć :P Ale faktycznie po długim czasie stosowania, mogą być niezłe jaja po odstawieniu. Pierwszy okres po odstawieniu to był jakiś koszmar, krwawiłam jakby mi tętnica w środku eksplodowała a do tego brzuch bolał mnie przez 8 dni, codziennie na prochach. Potem stopniowo było coraz lepiej ale nie było do razu kolorowo. Jak pisałam w innym temacie, mija przeszło 1,5 roku i możliwe, że dopiero teraz "zaskoczyło".

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja też biorę tabletki i dla mnie to najlepsza forma :) Jakiś czas temu moja przyjaciółka, która starała się o dziecko odstawiła tabletki i miała problem - krwawila gdy je odstawiła :cry: Ale z tego co sie dowiedziala od lekarza to zawsze sa jakies lekkie krwawienia, na szczescie to nas uspokoilo :) Czytałam tez artykuły o odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych także Was tez zachęcam bo warto sie dowiedzieć jak chcemy żeby przyszedł na świat nasz mały "ludek" :)

Offline Wyświetl profil  

Nie ma dni plodnych przy tabletkach :D No i za wczesnie na objawy zaplodnienia :D Ja tez biore tabletki ale ...juz od kilku lat i wiem bardzo dobrze jak to dziala :D Idz do lekarza jak sie niepokoisz ale ja uwazam ze nie masz czym. I na przyszlosc ustawiaj sobie przypomnienie

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]