Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 6:31 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość

aha, dodam jeszcze, bo niepokoi mnie ten ból jajnika prawego, z niego miała być owulacja i zastanawiam się czy przypadkiem jakaś torbiel mi się nie robi... i oczywiście, nie jestem z tych co to na google sprawdzą ;) wizytę u gin mam na 16.07 ;)

Dziękuję za wszelką Waszą pomoc w rozszyfrowaniu zawirowań temp. itp. ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hmmmm, dosyć zębaty ten wykres :D wydaje mi się że owu była, bo temp jednak poszła do góry, granicę wyższych temp wyznaczyłabym na 20 dc, czyli owu mogła być w okolicy tego 18-19 dc, co też potwierdzałby test owulacyjny. Za jakieś 3 dni powinnaś dostać @, o ile raczy przyjść ;)

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Martynko
Cytuj:
granicę wyższych temp wyznaczyłabym na 20 dc

21 dc :wink:

Darka :-{:

Obrazek

Aniołki moje kochane: [**]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jeśli ustawi granicę na 21 dc, to temp z 21 dc bedzie liczona do granicy i ta będzie przebiegała na poziomie 36,86, wtedy AŻ 2 temp będą ponad linią wyższych temp. Tak według mnie :D

Offline Wyświetl profil  

martynkaWWY-> no właśnie dość zębaty i nie byłam w stanie ogarnąć (te z google przykłądowe jakieś takie bardziej płaskie... jak wysokie to wysokie, jak niskie to niskie a u mnie takie skoki).
ok, ustawiłam granicę wyższych na 20dc. 3 dni mówisz? oh mam nadzieję, że NIE raczy przyjść :)
ale jak przyjdzie to trudno.... zatem ok weekendu (a może na weekend powinnam najwcześniej zrobić test? test zrobiony w poprzedni weekend to nieporozumienie...? :))

a czy Wam wydaje się to 'normalne', że są takie skoki temp. po owulacji?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja też miałam dosyć skoczne wykresy, ale chyba nie aż tak :D
Miałaś może robione badania hormonów?

Myślę że z testem mozesz poczekać do niedzieli/poniedziałku.

Offline Wyświetl profil  

jakich konkretnie hormonów? miałam tylko tsh... denerwuje mnie to, bo jak poszłam do lek. że kilka miesięcy starań i nic, to lekarz (A właściwie dwóch) stwierdziło, że kilka to nic takiego i że po roku to możemy się zgłosić. więc nawet na żadne badania nie dostałam skierowania :-/ teraz jak pójdę 16.07 to powiem, żeby mi dał skierowania na konkretne badania (nie chce czekać rok czy dłużej żeby łaskawie zaczęli zastanawiać się, że może faktycznie coś jest nie tak - strata czasu ;))

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Miałam na myśli skok, granica faktycznie na 20 dc :wink:

Obrazek

Aniołki moje kochane: [**]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

i na jakim poziomie masz TSH?
oprócz TSH warto też zrobić prolaktynę na poczatku cyklu 4-7 dc i progesteron w okolicy 7 dnia po owulacji, to tyle z tych podstawowych.

Offline Wyświetl profil  

Ostatnie TSH mam na poziomie 2,148
prozostałe horm zrobię później, po 16.07 jak dostanę skier od lek.. a jak nie, to priv

Offline Wyświetl profil  

MartynkaWWY -> pisałaś, że miałaś podobnie zębaty wykres temp. - czy to znaczy,że robiłaś coś co sprawiło, że się poprawił? miałaś coś z hormonami i stąd te skoki?
we wt. mam gin. myślisz, że to dobry pomysł aby powiedzieć o tych "skokach" temp?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja choruje na niedoczynnosć tarczycy, stąd mogą wynikać takie zęby na wykresie + dodatkowo zbadałam właśnie prolaktynę i progesteron o którym Ci wspomniałam, ale były w normie.
Myślę że możesz powiedzieć, zobaczymy co powie, chociaż niektorzy gin nie wierzą w NPR, moja jednak jak jej mówiłam co i jak to nigdy się nie nabijała, nie negowała, dawała skierowania o które prosiłam :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

i jak tam Wam dziewczyny idzie obserwacja?

Offline Wyświetl profil  

cześć,
kolejny mies. obserwacji temp. + pierwszy mies. obserwacji usg. i co dziwne... na moim wykresie 'spokój' nie zwiastujący owu a na obserwacji usg owu miała być w pt. (zdeformowany największy, obserwowany pęcherzyk). podobno tak czasem, że temp. nie wskazuje momentu owu.
przesyłam namiary na wykres http://enpr.pl/6059/328528
zastanawia mnie czy była owu czy jej nie było ;) mimo obserwacji na usg jakoś mi tak... dziwnie, że temp nic nie pokazała. a może się mylę???

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Skok temp moze wystapić do 3 dni po owulacji, tak wiec zobacz jeszcze jaka temp bedzie jutro. Fakt, czasami zdarza sie ze temp nie pokazuje owu, sama widziałam wyresy które nie wskazywały na przebyutą owulacje, a cykle okazały sie fasolkowe :D

Offline Wyświetl profil  

aha :) dziękuję za pomoc... czekam do jutra; no a tak na prawdę do ok 15 sierpnia :)

Offline Wyświetl profil  

dzisiaj temp trochę wzrosła :) więc może jestem tym przypadkiem '3 dni po' :)
Pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej dziewczyny...przeczytałam WAsze wpisy i widze że jesteście obcykane ze wszystkim.
Mozecie mi pomóc zrozumieć???
Pisałam juz o tym w innym watku,a le nie mam 100% pewnosci ze o to chodzi wlasnie.

Wklejam swoje pytanie:
"Tak czysto teoretycznie(wiem kazda kobieta to indywidualna sprawa)
Mając teraz @ i temp 36,6 -zakładając ze @ trwa 4 dni, to potem temp powinna jaka być, rosnać, maleć?
Czy przed owulacją temp spada? Na jakiej podstawie (biorąc pod uwagę temp)wyznacza się owulację?"

Mając cykle 27-28 dniowe kiedy mogę spodziewać się owulacji?>?

Obrazek

"po pierwsze nie szkodzić"

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fizjo temp po @ nie ma znaczenia, do czasu owulacji moze utrzymywać się na takim samym poziomi jak w jej trakcjie, może spasć, podnieść się, róznie bywa. Wazne jest abyś w okolicy owulacji zaobserwowała wzrost temperatury o minimum 0,2 stopnia, wtedy ta temp powinna się utzrymywać na poziomie minimum 0,2 wyższym do kolejnej @. Jednak owulacja nie występuje dokładnie w dniu skoku, moze wystąpić 3 dni przed lub po tym skoku, to bardziej wiesz wyznaczenie dni płodnych, ale potrzeba na to kilku cykli, żeby sie zorientować kiedy te dni występują.

Jesli cykle masz regularnie co 27-28 dni to owu najprawdopodobniej występue w okolicy 13-15 dc.

Offline Wyświetl profil  

wracam ponownie... te tygodnie do testu baaardzo wolno mijają... przesyłam wykres, czy to możliwe że w dniu 6-7 nastapił tzw. dołek implantacyjny? :) byłoby super... wiem, że jeszcze trochę muszę zaczekać do testu, ale jakoś tak... może to objaw... :)
link do wykresu http://enpr.pl/6059

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]