Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 7:35 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Po co ta prezerwatywa? Jeśli bierzesz tabletki regularnie to nic nie ma prawa się wydarzyć...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

teraz jest już taka technologia i tak medycyna idzie do przodu, że nawet kobiety karmiące piersią mogą zażywać tabletki antykoncepcyjne bez obaw, że zaszkodzi się dziecku a do tego nie ma się stresa, że może się nam przydarzyć niespodzianka w postaci drugiego dzidziusia.

Offline Wyświetl profil  

Te tabletki to chyba dość nowa sprawa, bo po urodzeniu dziecka jak decydowałam sie na metodę antykoncepcji, to własnie ze względu na to, że karmię ginekolog polecił mi wkładkę hormonalną, która nie ma estrogenów, a to te są najbardziej niebezpieczne dla dziecka.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam.
Czy któraś z Was brała tabletki Elin? Poza działaniem antykoncepcyjnym miałam nadzieję, że pomogą mi z niechcianym owłosieniem i trądzikiem - za dużo męskich hormonów. Tymczasem mi się pogorszyło. Biorę je dopiero tydzień. Może lekarz źle je dobrał na moje problemy?

Offline Wyświetl profil  

Jak mozna oczekiwac skutków po przyjmowaniu dopiero od tygodnia - trzeba przymjmowac cos minimum miesiac a nawet 2-3 żeby zobaczyc jak to działa na nasz organizm.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

ja jestem przeciw, ponieważ psuje to naturalną kombinację naszych hormonów. a potem się dziwić, czemu tyle chorób po latach takiej kuracji...

Offline Wyświetl profil  

Każdy ma prawo do swojego zdania, ale metody naturalne niestety często zawodzą, a nie każdy może pozowlić sobie na gormadkę dzieci - nawet progrsm 500+ za wiele nie pomoze :P dlatego ja osobiscie wybrałam taką metodę, która jest najmniej zawodna czyli wkładke z hormonami.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

no jak ktos nie chce miec gromadki dzieci, to lepiej nie ma co ryzykowac. Wkladka z hormonami moim zdaniem jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Teoretycznie nic nie daje 100% gwarancji, ale jednak taka wkladka to naprawde dobra sprawa, a i akt fizyczny jest naprawde przyjemny :P takze ja tez bym doradzala te wlasnie opcje

Offline Wyświetl profil  

Hehe teraz może i niektórzy się połaszą na gromadkę bo państwo przecież tak prężnie wspiera rodziny swoim programem 500+.

Ja mam już dwójkę i póki co podziękuję, nawet te 500zł mnie nie skusi, więc wolę mieć pewność, że przez najbliższe lata nic sie nie wydarzy i wkładka daje mi takie poczucie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja próbowałam i krążków i prezerwatyw i tabletek, ale dla mnie najlepsze były jednak plastry. Zero zmartwień, cena mogłaby być niższa. Ale ja roztrzepana jestem tak więc dla mnie super rozwiązanie :)

Offline Wyświetl profil  

Ja przeszłam na plastry bo często wymiotowałam więc lisvy dają mi większą pewność bo mam je na skórze non stop przez siedem dni i spokojna jestem.

Offline Wyświetl profil  

AnkaB pisze:
Jak jesteście na antykoncepcji hormonalnej to już jesteście spokojne? Ja nalegam żeby dodatkowo mój chłopak miał prezerwatywe i nie wiem czy już nie popadam powoli w paranoje. :twisted:

prezerwatywa Ci nie jest potrzebna jak stosujesz antykoncepcję hormonalną, w tedy ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne, jakby nawet nie powiedzieć ze 100 procentowe. Nie ma co się bać ;)

Offline Wyświetl profil  

Ja jestem jak najbardziej spokojna i niczego dodatkowo nie używam. Na plastrach już jestem jakiś czas i czuję się bardzo dobrze, a co najważniejsze, nie tyję.

Offline Wyświetl profil  

Dzisiejsze metody antykoncepcji są o wiele bardziej przyjazne dla organizmu. Ja dzięki wkładce hormonalnej (levosert)pozbyłam sie problemu bolesnych okresów, no problemów z tyciem absolutnie żadnych.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

zgadzam się, że teraz to kwestia dobrania odpowiedniej antykoncepcji i problem przybierania na wadze znika. Ja dodatkowo nie robię sobie przerwy w tabletkach i dzięki temu nie męczę się z okresem :)

Offline Wyświetl profil  

Jasne, a potem zgłosisz się na ostry z podejrzeniem krwotoku, jak zacznie Ci się macica po miesiącach braku okresu złuszczać. Ja bym to przemyślała.

A do tematu - też biorę pigułki, ale vibin. Dawno już nie karmię. :)

Offline Wyświetl profil  

Biore tabletki od około 7 lat, bylam ostatnio u lekarza zapytać czy nie powinnam może zrobić sobie jakiejś przerwy, żeby potem nie mieć problemów z zajściem w ciąże. Lekarz powiedział mi że współczesne tabletki antykoncepcyjne nie działają tak obciązająco jak te stare, mozna brac jak długo się chce, a potem odstawić ok. 3 miesiące przed planowaną ciążą.

Offline Wyświetl profil  

Tak, na spokojnie. Żadna z moich sióstr nie miała problemu z zajściem po pigułce. :)

Offline Wyświetl profil  

A często stosowała takie pigułki ?

Offline Wyświetl profil  

Ja brałam pigułki przez 3 lata i w momencie planowania ciąży odstawiłam i po 3 miesiącach udało się :) Teraz jestem szczęśliwa mamą i ponownie wróciłam do pigułek z tym, ze mam nowe. Są jednoskładnikowe i po każdym opakowaniu jest tydzień przerwy aby organizm odpoczął. Zdecydowanie są lepsze od dwuskładnikowych jakie miałam wcześniej.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]