Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 2:52 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witajcie!
Czy są tu jakieś dziewczyny, które używają komputera cyklu (Pearly, Baby-Comp, Lady-Comp)? Interesuje mnie ich rzeczywista skuteczność, wskazana jako 0,7 w indeksie Pearla. Do tej pory stosowaliśmy NPR w tradycyjny sposób (ma podobną skuteczność w statystykach, u nas się zupełnie nie sprawdza). Inne metody antykoncepcji nie wchodzą w grę.
Jakie są Wasze doświadczenia z takim urządzeniem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć, my używamy Lady Compa od sierpnia 2006, byłam w dwóch ciążach, planowanych, pierwsza niestety zakończona niepowodzeniem. Do Lady mam duże zaufanie, używaliśmy go między jedną ciążą a drugą i był niezawodny. Po urodzeniu Jasia nie używałam go do momentu aż dostałam @. Od tego czasu "stosujemy go" do dnia dzisiejszego i puki co się sprawdza. Jestem w 100% zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[quote="MagdaMac"]Cześć, my używamy Lady Compa od sierpnia 2006, byłam w dwóch ciążach, planowanych, pierwsza niestety zakończona niepowodzeniem. Do Lady mam duże zaufanie, używaliśmy go między jedną ciążą a drugą i był niezawodny. Po urodzeniu Jasia nie używałam go do momentu aż dostałam @. Od tego czasu "stosujemy go" do dnia dzisiejszego i puki co się sprawdza. Jestem w 100% zadowolona.[/quote]

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/vzljbtfaey4cvztd.png[/img][/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lola po co wkleiłaś mojego posta skoro on jest wyżej? Może napisz coś od siebie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O, jak się cieszę, że w końcu się ruszyło :D

Magdo, a jak to jest przy małych dzieciach? Ja rzadko śpię nieprzerwanie kilka godzin. To naprawdę nie przeszkadza, czy to tylko chwyt reklamowy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mierzę codziennie o 5 rano bo tak wstaję do pracy, czasami muszę wstać do Jaśka, chociaż teraz sam przyłazi ale wiadomo i tak mnie obudzi. Nie zwracam uwago na czas jaki upłynął i do tej pory nie mieliśmy kinder niespodzianki. Moja przyjaciółka też go ma, a jej córeczka młodsza od Jasia o 7 miesięcy ciągle się budzi w nocy i oni tez do tej pory bez wpadki.
Lady Comp uczy się twojego cyklu, na początku potrafi palić się dużo pomarańczowego światełka ale z czasem się normuje, do tego stopnia, że on już sam przewiduje moją owulację w 12dc, bo tak faktycznie mam.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No jasne, że mam :)
Dodatkowo obserwujesz inne zmiany w cyklu? Tzn. śluz, położenie szyjki macicy itd? Szczerze sie przyznam, że boję się wydawać tak sporą sumę na urządzenie, które mnie zawiedzie. Myślałam dodatkowo stosować testy owulacyjne. Nic wiecej nie przychodzi mi do głowy :)
W czasie ciąży i po porodzie jak stosowałaś LadyComp?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie obserwuję nic dodatkowo, czasami sprawdzę śluz lub szyjkę ale bardzo rzadko. Mam bardzo regularne cykle i dokładnie wiem, kiedy będzie owulacja bo bólu w podbrzuszu.

W ciąży nie mierzyła a po porodzie zaczęłam jak dostałam pierwszą @.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Strasznie mało jest opinii użytkowników komputerów cyklu, nikt ze znajomych tego nie używa i też przypadkiem się o czymś takim dowiedziałam. Boję się, że wydam tysiąc czy dwa tysiące złotych za termometr z budzikiem.

Magdo, czy Ty wcześniej robiłaś sobie badania hormonów itd?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie nie robiłam badania hormonów. To trochę nie tak, że jest to termometr z budzikiem bo to ma zainstalowane oprogramowanie, z zewnątrz faktycznie na to nie wygląda ale jednak posiada coś takiego ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Własnie wiem, że taki komputer ma wprowadzone do pamięci dane o milionie cykli różnych kobiet i "uczy" się fizjologii użytkowniczki.
Co mnie frapuje... głupia rzecz. A mianowicie mam problem z błonami bębenkowymi (chroniczne zapalenia ucha srodkowego) i obniżoną słyszalność cichych wysokich dźwięków. Czy ten dźwięk rozpoczęcia i zakończenia pomiaru jest taki "normalny"? Bo sygnału termometru elektronicznego nie słyszę :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej ja używam komputera sophia ray i jestem bardzo zadowolona używam go już 5 miesiąc. Dodatkowo ma opcję obserwacji śluzu (3 stopnie) i zaznacza się od 1 do 3- w zależności od gęstości śluzu. Dodatkowo dopisuje się opcję np choroby i brania jakichkolwiek leków. Wylicza owulację i powiem że ma rację do tego prognozuje termin okresu w moim wypadku myli się 1 dzień do przodu lub tyłu ale mam nieregularne okresy więc uważam że jest dokładny. Trzeba codziennie mierzyć temperaturę pod językiem mniej więcej o tej samej porze , nie wychodząc z łózka. Jeżeli ta zasad zostanie złamana to poważnie to nie ma sensu..bo to testowałam tak z ciekawości. Sophia Ray wygląda tak: http://www.meisan.com/mart/sophia/bt-16r.jpg Obrazek kupiłam go na ebay.de
koszt ok 100eu
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za informacje, pierwszy raz spotykam się z takim urządzeniem. Na pewno cenowo "przyjemniejszy". Zaraz poszperam w poszukiwaniu informacji dotyczacych tego komputera. Czy wskaźnik Pearla jest taki sam?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

http://www.meisan.com/mart/sophia/bt-16r.pdf tutaj masz małą instrukcję taką obrazkową
http://www.familienplanung-natuerlich.de/downloads/sophiarayanleitung.pdf a tutaj instrukcja taka jaką dostałam do urządzenia najważniejsze jest też to że jest na zwykłą okrągłą płaską baterię wystarczy na około 5-6miesięcy
wskaźnik pearla ma wysoki piszą że 99,5% wg producenta
To wszystko zależy czy stosujesz tak jak trzeba bo są pewne zasady.. :) to po prostu pomaga w stosowaniu metody termicznej i obserwacji śluzu , tam wszystko się zapisuje, jest wykres ale jest to metoda termometru , kartki i ołówka :)
aha są jeszcze na ebayu cyclotesty np http://cgi.ebay.de/Cyclotest-Baby-ahnlich-Baby-Comp-NEUWARE-/150542395332?pt=Fruchtbarkeits_Schwangerschaftstests&hash=item230d06a7c4 ten różowy jest dodatkowo do planowania dziecka a konkretniej płci bo jest jeszcze http://cgi.ebay.de/Verhutung-Cyclotest-2-Plus-USB-Apo-NEUWARE-/160526351153?pt=Verh%C3%BCtungscomputer_Zubeh%C3%B6r&hash=item25601dbb31 ale one się chyba różnią tylko kolorem obudowy. http://cgi.ebay.de/Cyclotest-2-Plus-neues-Model-mit-USB-/320638956915?pt=Verh%C3%BCtungscomputer_Zubeh%C3%B6r&hash=item4aa7923573 tutaj masz używany dochodzą tak do 50eu a jak na foto stan jest w miarę ok to wg mnie można kupić bo ten czujnik jest z tworzywa tak higienicznego że dezynfekcja będzie ułatwiona wskaźnik pearla wg producenta od 97-99% http://www.cyclotest.de/www-cyclotest-de.153.0.html strona producenta

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tu można kupic cyclotest 2

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O właśnie koleżanka się mnie pytała ostatnio, bo wcześniej inne znajome Cyclotest poprzez niemiecką stronę zamawiały.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hmm temat założony jakiś czas temu, ale jak któraś z Was potrzebuje opinii o komputerach cyklu- służę pomocą, używam już długi czas ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam Cyclotest Baby i jestem bardzo zadowolona. Ma wysoką skuteczność i jest prosty w obsłudze. używam go już dłuższy czas. Na początku miałam wątpliwości czy potrzebnie go kupowałam, ale jak zaszłam w ciążę wątpliwości odeszły ;) pozdrawiam ;*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wera2 napisz jakiego komputera stosujesz? Ja na razie mam wkładkę mirenę ale chce ja wyjąc-jakoś źle się czuje itd. zastanawiam się nad kupnem baby comp ale nie wiem czy można wierzyć w taka antykoncepcję, czy ona sie sprawdza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc wam dziewczyny, ja stosuję od kilku miesięcy Ladycompa i jestem bardzo zadowolona. Żałuję, że wcześniej nie kupiłam tego sprzetu a trułam się tabsami. Co do wstawania w nocy - ja mam małe dziecko, czasem wstaję i nie ma to wpływu na pomiary - albo od razu mierzę temperaturę jak jestem w limicie czasowym, albo dosypiam i rano mierzę. Najcześciej jednak przyznaję wysyłam mężczyznę :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]