Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 9:05 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam Mamy!

Mam pytanie, czy możliwe jest po 8 dniu stosowania Yasminu zajście w ciaże, pytam bo jest już 5 dzień z 7-dniowej przerwy, a ja nadal nie mam krwawienia z odstawiennia.

Pozdrawiam!

Mama :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama, nie bardzo rozumiem. piszesz: "czy możliwe jest po 8 dniu stosowania Yasminu zajście w ciaże (...) bo jest już 5 dzień z 7-dniowej przerwy, a ja nadal nie mam krwawienia z odstawienia"

Czy to był pierwszy cykl brania tabletek? Bo jeśli tak to ciąża może się zdarzyć, ale to raczej przypadek niż reguła.

Ja brałam Yasmin przez 3 cykle i b. dobrze tolerowalam te tabletki. To nowoczesny lek o obniżonej dawce hormonów.

Polecam zrobienie testu ciążowego, a jeśli będzie negatywny pójście do lekarza. Nie bierz tylko nowego opakowania zanim nie wykluczysz ciąży.

Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iska pisze:
mama, nie bardzo rozumiem. piszesz: "czy możliwe jest po 8 dniu stosowania Yasminu zajście w ciaże (...) bo jest już 5 dzień z 7-dniowej przerwy, a ja nadal nie mam krwawienia z odstawienia"

Czy to był pierwszy cykl brania tabletek? Bo jeśli tak to ciąża może się zdarzyć, ale to raczej przypadek niż reguła.

Ja brałam Yasmin przez 3 cykle i b. dobrze tolerowalam te tabletki. To nowoczesny lek o obniżonej dawce hormonów.

Polecam zrobienie testu ciążowego, a jeśli będzie negatywny pójście do lekarza. Nie bierz tylko nowego opakowania zanim nie wykluczysz ciąży.

Iśka

Iśka kochałam się w 8 dniu brania Yasminu, tak to moje pierwsze opakowanie...powiem Ci, że mnie lekko zestresowałaś...aż boje się pomysleć że jestem w ciąży! Boje się iść nawet po test, bo już mam od niedawna maluszka w domu...i drugi raz w tak szybkim tempie, nie uśmiecha mi się.

Pozdrawiam!

Mama.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama nie chciałam Cie zestresowac :-(
pamiętaj, ze to byłby raczej przypadek niż reguła, tak więc zrób test i nie denerwuj sie wiecej, bo masz ślicznego malucha, a on wyczuje twój stres.

i powiem Ci, że pewnie na początku byłoby trudno, ale znam 2 mamy, które mają 3 m-czne odstępy między porodem, a drugim zajściem i wszystkie teraz sobie to chwalą - dzieci lepiej się rozwijają, razem się bawią - NOS do góry!
Daj znać,
Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iska pisze:
pamiętaj, ze to byłby raczej przypadek niż reguła, tak więc zrób test i nie denerwuj sie wiecej, bo masz ślicznego malucha, a on wyczuje twój stres.

i powiem Ci, że pewnie na początku byłoby trudno, ale znam 2 mamy, które mają 3 m-czne odstępy między porodem, a drugim zajściem i wszystkie teraz sobie to chwalą - dzieci lepiej się rozwijają, razem się bawią - NOS do góry!
Daj znać,
Iśka

Iśka test zrobiłam wyszedł negatywny, więc dlaczego nie mam tego krwawienia z odstawienia, dziś już 6 dzień? :(

Buziaki! za otuchę!!! Mama.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama pisze:
Iska pisze:

Daj znać,
Iśka

Iśka test zrobiłam wyszedł negatywny, więc dlaczego nie mam tego krwawienia z odstawienia, dziś już 6 dzień? :(

...właśnie dostałam :) ale co sie denerwowałam to moje.

Buziaki za wsparcie. :)

Buziaki! za otuchę!!! Mama.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Okres pewnie przesunął się ze stresu! Cieszę się MAMA!!!!!
Drugi cykl będzie już spokojniejszy, a jeśli chcesz mieć zero stresu to moze rozważ prezerwatywę lub globulki jeszcze na ten miesiąc.

Buziaki dla Ciebie i Malucha!

Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iska pisze:
Okres pewnie przesunął się ze stresu! Cieszę się MAMA!!!!!
Drugi cykl będzie już spokojniejszy, a jeśli chcesz mieć zero stresu to moze rozważ prezerwatywę lub globulki jeszcze na ten miesiąc.

Buziaki dla Ciebie i Malucha!

Iśka

Pewno dla świętego spokoju tak zrobię...
A jak Twoja fasolka...pod serduszkiem...wiesz już czy to chłopiec czy dziewczynka?
To Twoje pierwsze maleństwo...?

Pozdrawiam. :)
Mama Kasia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej, pierwsza ciąża, ale dziecko drugie :-) Nie wiem jeszcze kto zamieszkuje mój rosnący brzuch, ale po cichu liczę na chłopca - to byłby piękny prezent dla nas :-) Ale grunt zeby było zdrowe :-)

Buziaki, Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek Yasmin.
Swego czasu brałam te tabletki, ale przerwałam przed końcem opakowania, ponieważ tabletki "zaginęły" podczas sprzątania. Znalazły się dwa tygodnie później. Embarassed Embarassed Embarassed
Teraz miałam brać znowu te tabletki, ale wyprałam receptę Embarassed a dzisiaj mi się zaczęła @ i nie mam tabletek. I się zastanawiam czy mogę wsiąść którąś z tych ostatnich tabletek z tamtego opakowania jako pierwszą- na stronie producenta wyczytałam, że każda tabletka ma ten sam składnik i w tej samej ilości- czyli teoretycznie mogę połknąć tamtą tabletkę a w między czasie załatwić receptę.
Jak myślicie? Embarassed Rolling Eyes

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Oczywiście, że możesz :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam takie pytanie co do tabletek jaby ktoras przypadkiem mi na nie odpisala to bylabym wdzieczna ;) no wiec kiedy mozna sie juz przytulac nie bojac sie zajsc poraz drugi w ciaze ? bo my nie chcemy w przeciagu 2-3 lat kolejnego dzidziolka. Kacperek byl nie planowany tak szczerze powiedziawszy:oops: i nei chcemy drugiego bobaska nieplanowanego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc dziewczyny. Ja biore pierwszy raz Yasmin i jestem dopiero w polowie opakowania. Tylko martwie sie bo dostalam miesiaczke w tamtym tygodniu w niedziele... Czyli juz drugi tydzien idzie :/ A ja mam minimalne, ale sa... co jakis czas krwawe plamienia... czy to mozliwe ze to od tych tabletek?? Mam sie martwic czy nie?? Teraz swieta ndchodza i nie moge isc do swojego gina...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Na ulotce w opakowaniu tabletek napewno napisane jest w 'działaniach niepożądanych' - plamienia, bóle głowy itp.

Przez pierwsze trzy miesące to normlane. Jesli trwa dłużej -trzeba iść do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi Yasmin zbyt nie odpowiadał w połowie cyklu "puchła " mi prawa piers i bolała i robiły sie guzki po zmianie pigułki lepiej i
tez plamiłam
skontaktuj sie z ginem :lol:

5 cykl po 5 mies.przerwie ,ostanie staranka 14 cykli .

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]