Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 12:36 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

ewelinatychy pisze:
mam pytanie zawsze sinieje pochwa jak jest sie w ciazy???
Nie zawsze.

Emily'30 pisze:
Ruchy płodu wyczuwalne poprzez powłoki brzuszne od ok. 20 tyg. (niektóre źródła mówią o 16 tyg., ale to raczej w kolejnej, a nie pierwszej ciąży)
Ja pierwsze ruchy poczułam w 16 tygodniu i 6 dni ciąży, czyli 17 tydzień ciąży :)

[*] 3.09.2007r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć ponownie wszystkim, pisze bo mi smutno i mam nadzieję że ktoś potrafi podnieść mnie na duchu. Było mi smutno ostatnio że jednak dostałam okresu, ale to chyba jednak nie było najgorsze, byłamu ginekologa zrobiła mi usg i zmartwił ja powiększony prawy jajnik. Powiedziała żeby zrobiła sobie prolaktynę z obciążeniem, więc na nastepny dzień poleciałam szybko sie zbadać. Odebrałam wynik i mina mi wykrzywiła sie w podkówkę, wyjściowa prolaktyna jest 30,4 (norma do 25) a po obciążeniu 191. Poszłam do ginekologa z wynikami i okazało sie że najprawdopodobniej nie mogę zajść w ciąże przez podwyższoną prolaktynę, dostałam bromergon i duphaston, powiedziała że przez pół roku co najmniej powinnam sie tym leczyć, żeby dało jakiś rezultat. Nie wykluczyła że w tym czasie nie zajdę w ciąże, ale powiedziała że rzadko sie zdarza żeby z podwyższona prolaktyna zajść w ciążę. Zrobiła mi usg w 5 dniu cyklu żeby sprawdzić czy pojawił sie jakiś pęchęrzyk do owulacji, był w jednym i drugim jajniku ale mam przyjść jeszcze w środę sprawdzić czy sie powiększa. Jestem załamana przez 3 dni ryczałam w poduszkę, przeraża mnie to że przez 6 miesięcy nie będę mogła zajśc w ciążę, a jak czytam jeszcze na różnych forach że niektóre dziewczyny lecza sie latami to po prostu nie mam sił płakać mi się chce, czuje sie taka bezradna. Zadaje sobie cały czas pytanie dlaczego tak sie stało z ta prolaktyną, dlaczego kolejne utrudnienie, nie dość że długie cykle to jeszcze te, przy takim szczęściu może za kilka lat zostanę mamą.. ;(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fiona głowa do góry!!! Nie poddawaj się tak łatwo i nie trać nadziei. Może ta terapia Ci pomoże i szybciutko zajdziesz w ciążę :-{: Tak to jest z tym organizmem kobiety, że lubi płatac figle...
Ja normalnie to aż się boję iść do lekarza i że usłyszę złą diagnozę :(
Ehh... jakie to wszystko jest skomplikowane...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ????????
Awatar użytkownika

Czesc dziewczyny ja również mierze temp zaczełam od 08,05 jak obliczyłam na dzien dziszejszy mam 14 d cyklu moja temp 08,05-36,8 09,05 -36,5 . 10,05 -36,5 .11,05-36,5 .12,05-36,7 .13,05 -36,8 w obserwacji sluzu to jest przejzysty rozciagliwy napiszcie ,poradzcie itd wiem moze jeszcze jestem troche ciemna w tych sprawach dopiero sie ucze nigdy nie przyszło mi do głowy ze to ja bede musiała sobie to pilnowac

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

co najlepsze ostatnio bardzo czesto oddaje mocz a kochałam sie 10 maja niewiem teraz mam zamiar wszystkiego dopilnowc(planowc)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

musze byc dobrej mysli staramy sie juz 2 lata mam 27 lat juz pora na mnie aby miec dzidzie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

ewi112 na forum nie piszemy posta pod postem!
Korzystaj z funkcji Zmień w prawym górnym rogu swojej wypowiedzi.

[*] 3.09.2007r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!

Ja mam taki problem,ze mam nieregularne cykle .Czasmi trwaja za krotko a pozniej za dlugo(to znaczy czasami sa 20paro dniowe a czasam 30parodniowe).Obecnie wypadl mi ten wydluzony bo dzis jest 30 dc a tu ani widu ani slychu o @ :( :( Piersi mam nienabrzmiale jak to zazwyczaj bywa przed@ i humor do tego mi nie dopisuje.
Bylam u gina w 21 dniu cyklu ,zrobil mi usg i stwierdzil,ze wszystko jest ok poza faktem,ze pecherzyk na jajniku w 21 dniu cyklu jest malutki i wygladaloby na to,ze owulacje mialabym miec za okolo tygodnia.
Zrobil mi cytologie i powiedzial,ze do mnie zadzwoni za 10 dni.
Ja natomiast nie czulam zebym miala ta owulacje ,mialam owszem sluz plodny ale nie czulam ani powie kszonych piersi ani klucia w jajnikach....
Teraz suchoty zapanowaly ale nie wiem juz kiedy spodziwac sie @.
Dodam jeszcze,ze staramy sie z mezem o dzidzie od 7 miesiecy i jak na razie nic z tego nie wychodzi.
Dziweczyny czy istnieja jakies leki na wyregulowanie cykli?
Bo musze Wam powiedziec,ze ten moj gin to mi zapropnowal tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiace na uregulowanie.Czy to normalne????????Zwlaszcza ,ze powiedzialam mu ,ze staramy sie o dziecko.Dodam jeszcze,ze nie mieszkam w Polsce wiec moze tutaj takie metody leczenia sie stosuje????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Już nie pierwszy raz spotkałam się, że lekarz każe brac przez 3 m-ce tabletki. ponoc zaraz po odstawieniu kobieta jest najbardziej płodna. Ja np byłam przekonana, że po odstawieniu tabletek trzeba te trzy m-ce odczekać jeszcze żeby się wszystko wyregulowało no i tak zrobiłam... z tym że do tej pory jestem rozregulowana :? a to już 10 m-cy jak odstawiłam tabletki.. Z dzidzią też nam nie wychodzi :( Sama nie wiem co o tym myśleć, może powróce do tabletek...
Ehhh... muszę się kopnąć w tyłek i wybrać się w końcu do tego lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ruttka nie załamuj mnie proszę... :cry: Ja odstawiłam tabl 3 tygodnie temu i mam nadzieję,że 28.05 dostanę normalnie@.... Chemy z mężusiem dzidziusia...niby te 3 miesiące przerwy... jakoś ciężko to będzie przetrwać, bo mój Mąż nie lubi zabezpieczeń typu gumka...więc szalejemy bez..ale nie do końca. Zdziwieniem by było,że mimo to i tak jestem w ciąży, bo "zabawa" była w te płodne dni.

A tak z innej beczki.
Jadłam tabl przez 9 lat i nigdy nie wiedziałam jak wyglądają dni płodne..teraz już wiem...nawet bez mierzenia temp

Pozdro
:D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mam ten sam problem dziewczyny cykle mam raz 40 dni raz 33 raz 30 raz 26...poszlam do gina i on powiedzial ze dobrze ze mam takie dlugie cykle bo przy krotkich nieregularnych trudno jest zajsc w ciaze bo nie zawsze jest owulka a przy dluzszych regulowac cykli nie ma potrzeby nie wiem co myslec o tym ...... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja właśnie zaraz wybieram się do lekarza... Ciekawe czego ja się dowiem?
Co lekarz to inna teoria a my się zamartwiamy i nie wiemy co robić... :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ruttka to się dowiedz jak najwięcej, a później nam powiec co ciekawego się dowiedziałąś :lol:

Pozdro :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny!!
W końcu trafiłam na jakiegoś normalnego lekarza, który ze mną porozmawiał i poradził.
Na wyregulowanie cykli dostałam luteinę. A jesli chodzi o owulację to powiedział, że za krótko prowadzę obserwację by cokolwiek stwierdzić. Ale jesli taki wykres (jeden wielki zygzak) powtórzy sie przez kolejne 2-3 cykle to dostanę jakieś zastrzyki.
W każdym bądź razie jestem trochę podbudowana i znowu mam nadzieję :)
A najważniejsza rada to to, żeby być dla swojego partnera namiętną i seksowna, kochać się spontanicznie a nie tylko po żeby zrobić dziecko :D
Myślę, że to jest rada dla nas wszystkich :D

Pozdrawiam i dziękuje za wsparcie.
Piszcie co tam u Was kobietki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!

Ruttka ja tez w zeszlym roku dostalam luteine na wyregulowanie i oczywiscie @ pojawialy sie zaraz po odstawieniu ale byly tak bolesne ,ze nie moglam sie ruszyc,normalnie skurczy jakis dostawalam.W koncu odstawilam ta luteine i cykle znow staly sie nieregularne.No ale kazdy organizm reaguje inaczej wiec moze akurat Tobie bedzie to odpowiadalo.
Bobas 25 ,co to za jakis dziwny gin????Takie niereguralne cykle to nie powod do zmartwien?Pierwszy raz cos takiego slysze.
Ja mysle dziewczyny,ze to trzeba porzadnie hormony przebadac zeby ustalic przyczyne nieregularnych cykli i dopiero na podstawie wynikow przyjmowac odpowiednie leki.Mam zamiar tak wlasnie zrobic.Problem polega na tym,ze czekam az mi sie okres zacznie bo te badania to robi sie w jakis okreslonych dniach cyklu.
Pozdrowionka!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

też myślałam właśnie o tych badaniach hormonalnych, ale jeszcze trochę poczekam, może cos sie zmieni :lol:
a`propos luteiny to bardzo bardzo dawno temu (jakieś 5-6 lat), jak jeszcze nie faszerowałam się tabletkami antykoncepcyjnymi, to tez brałam luteinę na wywołanie @, ale tylko jednorazowo, bo się spóźniała i myślałam że jestem w ciąży (wtedy to był strach :D ) Raczej nie miałam żadnych skutków ubocznych, mam nadzieję, że teraz też nie będzie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ruttka, ponoć luteina działa...wszędzie tutaj tak pisze na forum..

Poczytaj,łykaj...poczekaj i będzie fasolka :D
POWODZENIA!!! :P :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ruttka tez mam nadzieje,ze Ci pomoze ta luteina.Mnie jak na zlosc teraz cykl sie wydluzyl i czekam na @ zeby rozpoczac dzialanie z hormonami.
Poza tym goraca sie tu piekelnie zrobilo.Juz lato na calego i to na mnie tez wplywa wydluzajaco bo wszystko mnie ciagnie jak na @ wiec pewnie sie pojawi ,pytanie pozostaje tylko ,ile czasu mne bedzie tak jeszcze meczyc zanim przylezie ta wredota jedna!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki dziewczyny za wsparcie :sw:
póki co łykam to luteinę - jest ohydna, ale czego się nie zrobi, by w końcu sie udało :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]