Dzisiaj jest pt sie 17, 2018 2:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

amelia22 pisze:
na moich pisało ze od pierwszej tabletki zabezpieczaja...kurka gubie sie juz;(;9
od pierwszego dnia? to chyb ajakas nowosc ? w kazdych pisze ze od 7 i gdy sie zapomni lub za pozno wezmie tez przez kolejne 7 dni powinno sie uwazac

ale trzymam kciuki aby wszystko bylo ok a przy pierwszym nie krawiłas?
ja od pierwsego opakowania mialam okres prawie 3 tyg tzn tydz okres i plamienia i straszna zlosc :twisted: az nie chcialam robic przerwy na okres zeby nie miesiaczkowac caly miesiac :twisted: ale pozniej juz bylo ok i ja biore ostatnia tabletke we wtorek a okres dostaje w piatek ano lub wieczorem i konczy mi sie w poniedzialek gora wtorek
:wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to jest moje pierwsze opakowanie, nigdy wczesniej nie brałam tabletek...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewka23 pisze:
amelia22 pisze:
na moich pisało ze od pierwszej tabletki zabezpieczaja...kurka gubie sie juz;(;9
od pierwszego dnia? to chyb ajakas nowosc ? w kazdych pisze ze od 7 i gdy sie zapomni lub za pozno wezmie tez przez kolejne 7 dni powinno sie uwazac

przy tabletkach Yasminelle - jest wyraźnie zaznaczone jeśli wezmiesz w pierwszym dniu cyklu jesteś już od samego początku zabezpieczona :x

i tak juz jest dowieedziałam się od mojego lekarza przy większości pigułek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczynyyyyy:D dostałam okresu:D:D chociaz nie wiem czy az tak bardzo sie z tego ciesze....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Temat co prawda stary, ale jestem w podobnej sytuacji... Od poniedzialku zaczelam brac Yasminelle ( to moje pierwsze tabletki anty) i od tego czasu dwa razy kochalam sie z meżem. Nie stosowaliśmy dodatkowego zabezpieczenia, bo myslalam ze jak biore juz tabletki to żadne prezerwatywy są nam nie potrzebne!! A tu czytam, że niektóre działajaą dopiero od 7dnia i włos mi się jeży na głowie! A ja dzisiaj wzięłam dopiero 6! Mam nadzieje że yasminelle działają już od pierwszego.... Oby tak było....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Spoko nic się nie stanie, jeśli zapomniałabyś jednej tabletki to trzeba przez 7 dni zastosowac dodatkowe zabezpieczenie.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie,
mi lekarz też powiedział, żeby w pierwszym miesiącu stosowania dodatkowo sie zabezpieczać. Nie wiem co jest napisane na ulotce, ale coś w tym musi być skoro lekarze tak radzą?!?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi z kolei powiedzial ze przez pierwszy tydzien pierwszego opakowania... Dziwne nie? Co lekarz to inne zdanie?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To może jednak lepiej się wysilić i przeczytać ulotkę?
Zdziwiłybyscie się, jak często lekarze bzdury wygadują...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

radze sie uspokoic... bo spozniac sie moze przez stres

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie to miesiaczka byla zaraz po odstawieniu znaczy odstawilam i na drugi dzien kiedy powinnam tablete wziasc byla miesiaczka a jesli chodzi o dolegliwosci twoje to idz do ginki powiec co i jak a ona zmieni ci tabletki tak mysle.
Amelka ja zrobilam to samo ale w sumie swiadomie:) i mialam te same tabletki i nie zaszlam:)wiec moze i tobie sie uda:) :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nalewka87 pisze:
u mnie to miesiaczka byla zaraz po odstawieniu znaczy odstawilam i na drugi dzien kiedy powinnam tablete wziasc byla miesiaczka a jesli chodzi o dolegliwosci twoje to idz do ginki powiec co i jak a ona zmieni ci tabletki tak mysle.
Amelka ja zrobilam to samo ale w sumie swiadomie:) i mialam te same tabletki i nie zaszlam:)wiec moze i tobie sie uda:) :wink:

widzę, że temat odnowiony :) :lol:

Amelka19 pewnie już sobie poradziła :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiem wiem pokielbasilo mi sie:)hahahha no ale wiadomo co i jak:P 8) :D :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie dziewczyny!
Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, nie bywam tu częstu i trudno mi się połapać. Jeśli coś pomieszałam to z góry przepraszam :)

Piszę do was szczerze mówiąc w oczekiwaniu na odrobinę otuchy i uspokojenia :)

Moja sytuacja wygląda tak:
Biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet od około 2ch lat. Bardzo pilnuję aby zażywać je regularnie, nie zdarza mi się zapomnieć o tabletce. Jednak nigdy nie potrafilam zaufać im w 100% i stosowaliśmy z chłopakiem dodatkowo prezerwatywe. Ostatnio jednak postanowiliśmy z niej zrezygnować. Każde opakowanie tabletek zaczynam od czwartku, okres dostaję w niedzielę. Ostatnio współżyliśmy bez prezerwatywy w ostatnich dniach okresu ok 28.07 oraz w pierwszym dniu aktualnego opakowania czyli 29.07. Skończył na zewnątrz. Czy jest jakakolwiek możliwość, żebym była w ciąży? Zdaję sobie sprawe że wiele z was uzna to za totalną paranoję ale jestem tak zestresowana że musiałam napisać. Odczuwam zawroty głowy, ciagłe zmęczenie i senność. Częściej oddaję mocz, od czasu do czasu odczuwam kłucie jajników, głównie lewego. Mój brzuch jest jakby "rozpierany" od środka, czuję jakbym miała w nim balon. Temperatura ciała mierzona pod pachą to około 37-37,5 stopni. Błagam pomóżcie! Zapisałam się już do ginekologa, ale do wizyty niestety daleko.
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

raczej nie .ja tez bralam harmonet i nie zawiodly mnie nigdy.tymbardziej ze skonczyl na zewnatrz to raczej ulamki szans .takze na twoimmiejscu bym sie nie martwila.Wiekszym problemem raczej bedzie to ze ty tabletkom nie ufasz.Albo zmieni sie to za jakis czas albo moze powinnas zmienic na cos co bedzie dawalo ci wieksze bezpieczenstwo.A te objawy to albo tabletki ci nie sluza czasami dopiero skutki uboczne sa po 2 albo 3 opakowaniu, albo po prostu ze strachu twoj organizm wlasnie tak reaguje ze sobie teobjawy troszke wyolbrzymiasz.czasami sie tak zdarza.Zawsze mozesz zrobic test ciazowy gdyby sie okres nie pojawil i takie tam ale raczej z tych warunkow co piszesz nic nie bedzie.musialabyc chyba byc cudownie nieuregulowana i do tego zapylana przezwiatr.takze uspokoila bym sie bo to raczej nic nie wykluje;) :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedź. Z tymi objawami to jest tak, że rzeczywiście pewnie któreś z nich znajduję na siłę. Jednak tak jak napisałam harmonet biorę już 2 lata, więc nie sa to pierwsze opakowania, a takie objawy nie zdarzały mi sie regularnie i często stąd pewnie moja panika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

objawy ktore opisujesz moga wskazywac na infekcje ukladu moczowego... na ciaze praktycznie zadnych szans :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

przechodzilam ostatnio grzybicę, niby została wyleczona ale myślisz, że może mieć to związek? może zakażenie przeniosło mi się w jakiś sposób z pochwy do układu moczowego

zapomniałam dodać w objawach, że bardzo często mnie mdli i mam jakby dziwne pogorszenie widzenia.. ciężko mi skupić wzrok na jednym punkcie i obraz jest jakby rozmazany, niewyraźny. i jest mi na zmianę zimno i gorąco

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć kochane!
Okres miałam 23 lipca, 27 lipca rozpoczęłam 2 op. cilestu, w tym czasie kochaliśmy się bez zabezpieczenia, w 9 i 10 dc zapomniałam tab. i po tych dwóch dniach wzięłam 2 i kolejnego dnia 2, później normalnie po 1. Cholernie boję się, że mogłam zajść w ciąże... czy to możliwe??? Odkąd zapomniałam tab. kochaliśmy się z dodatkowym zabezpieczeniem ( 7 tab. z dodatkowym zabezpieczeniem)...Jak myślicie??? :( :( :( Jestem w szoku, nadal nie mam okresu dziś 28 dc i 2 dzień przerwy... :?:
POMOCY!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

w którym dniu przerwy dostajesz @ ?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]