Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 2:21 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Znowu się tu pojawiam z nowymi "rewelwcjami".2 cykle temu @pojawila sie po 7 tygodniach,kolejna normalnir.Ostatnią miałam 17wrzesnia(teraz powinna być po 20stym).I tak: od kilku dni boli mnie podbrzusze,czuję taką ciężkość i od ok.tygodnia bolą piersi-jakby obrzmiałe,bolesne przy dotyku i schodzeniu po schodach.I jerwus ze mnie straszny.Nie wiem o co znowu chodzi.Nie wiem czy to wina mireny,czy @ pojawi sie wczesniej-chociaz nie są to moje typowe objawy prze okresem..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madzia miałam podobne objawy dostałam @ w terminie potem 3 tyg plamienie a po wizycie u ginekologa okazało się że jestem w ciąży
Miałam niecałe półtora roku t380 byłam co 3 miesiące u lekarza na kontroli i wszystko było ok a tu niespodzianka

Teraz zastanawiam się jak i czym się zabezpieczyć

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie chcę,żeby to źle zabrzmiało,ale mam nadzieję,że to nie ciąża...
Rozumiem Twoje dylematy.Ja też miałam problem z wyborem antykoncepcji.Zdecydowałam się na spiralę ze względu na wygodę,skuteczność i jak mi się wydawało pewność/spokój...Myślałam już nie eaz o wyjęciu jej,ale co potem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie chcę,żeby to źle zabrzmiało,ale mam nadzieję,że to nie ciąża...
Rozumiem Twoje dylematy.Ja też miałam problem z wyborem antykoncepcji.Zdecydowałam się na spiralę ze względu na wygodę,skuteczność i jak mi się wydawało pewność/spokój...Myślałam już nie eaz o wyjęciu jej,ale co potem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madzia Mirena ma bardzo niska zawartosc hormonu i wcale nie musi blokowac owulacji. Zagesci jedynie sluz i nie pozwoli ewentualnie zagniezdzic sie jaju. Ja mialam regularne miesiaczki i zdarzaly sie bolesne jajniki podczas spodziewanej owulacji.
Sprawdz jeszcze raz poprawnosc ulozenia, dla pewnosci :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MorningSleepless-nie zdążyłam iść do ginekologa,bo 18 dostałam @.Przyszła ok.tydzień wcześniej...Przedwczoraj się skończyła a dziś znowu rozbolało mnie podbrzusze i zaczyna się jakby @ . Teraz to już będę musiała to sprawdzić :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re:

MorningSleepless pisze:
Madzia Mirena ma bardzo niska zawartosc hormonu i wcale nie musi blokowac owulacji. Zagesci jedynie sluz i nie pozwoli ewentualnie zagniezdzic sie jaju. Ja mialam regularne miesiaczki i zdarzaly sie bolesne jajniki podczas spodziewanej owulacji.
Sprawdz jeszcze raz poprawnosc ulozenia, dla pewnosci :wink:

Witam,chyba dobrze trafiłam do kącika Mirenowiczek,ja mam już 3 rok drugą Mirenę,a męczyłam sie z menometrrohagia czyli obfite ,niekończącze sie miesiączki ,mimo leczenia hormonalnego niestety nieskutecznego,nawet termoablacja byla planowana.Na szczęscie w porę zmieniłam lekarza,Pan Doktor był młody i często jezdzil na szkolenia ,i on wlasnie zaproponowal Mirene zamiast sie okalaczeć termoablacja.Pełen komfort przy zakladaniu,w szpitalu na oddziale,pod pelna narkoza,bez bolesnego badania progu bólu,kroplówka po z glukozy,posiłek,tabletka przeciwbólowa i moglam isc do domu.
Okazalo sie potem,ze Mirena to bylo wybawienie od mojego problemu,plamienie wystepowalo co 3 m-ce,skape ze tylko wkladke Carefree nosilam czesciej niz zwykle zmieiajac,ale za to sukces bo obfite miesiaczki ktore nie chcialy sie konczyc sa juz przeszloscia.Mirene po 5 latach znowu wymienilam na nowa w komfortowych warunkach jak wczesniej pisalam i jestem bardzo zadowolona.Koszty byly jedynie co wykupienia Mireny,fakture moglam potem rozliczyc od podatku.Pozdrawiam serdecznie .

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

narkoza do zalozenia spirali? :shock: :shock: :shock:
Przeciez to wcale nie jest bolesne
moze troche nieprzyjemne, ale zeby dowalac organizmowi pelna narkoze :?:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

A co tak Cie dziwi?mam wysoki próg bólu i jak lekarz zakladal mi tradycyjną spiralke z miedzi myślalam ze nie wyrobie a on ze mną,ze mu wystrasze pacjentki bo tak krzyknęłam z bólu i bolalo mi traumalu potem.Lekarz powiedzial ze w normalnych warunkach prywatnego gabinetu Mireny nie podejmie sie zalozyc bo oboje bedziemy sie meczyc zabieg trwa kolo 15 min.natomiast pod narkoza mialam komfort,nie badano progu bólu Mirene widzialam po pierwszym jej wyciagnieciu i USG bylo robione,niestety lekarze czesto oszukuja i tak naprawde kupi sie Mirene a założą zwykłą tanią wkładke,ja bym tak sie przejechała ale zorientowałam sie w pore jak lekarz oipisywał Mirene niezgodnie z rzeczywiscią i sporo takich przypadkow znam.Nawet podobno na tym forum pisala kobieta ktora zaszla w ciaze z Mirena,moj gin zna sprawe ,bo wlasnie w tym wypadku bylo oszustwo i bynajmniej nie Mirene kobiecie zalożono.Wiadomo,sprzęt ten medyczny jest drogi i stanowi łakomy kąsek ,lekarz albo sam skorzysta,albo bedzie po 100 razy oferowal Mirene a robil swoje i jest zarobiony.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

elle a Ty rodzilas kiedys?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

MorningSleepless pisze:
elle a Ty rodzilas kiedys?

Tak,rodziłam dwa razy,naturalnie i cesarka druga była,ale uroda mojej budowy taka nie wiem czemu lekarz zawsze mnie przez maly,jednoczęsciowy wziernik bada.Porody juz dawno były ,ponad 15 lat temu.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No to nie zazdroszcze.

Osobiscie nie zdecydowalaby sie na antykoncepcje, do ktorej narkoza bylaby potrzebna. W koncu to jest bardzo obciazajace dla organizmu, a wybudzanie po niej strasznie nieprzyjemne.
A Mirene nie kazdy dobrze toleruje. Mnie sama zaczela wypadac podczas skakania na trampolinie ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Morning w Polsce oferuja lekarze zakładnie przy pełnej narkozie. Mnie też to dziwi, bo nawet nie wiem kiedy mi założyli, podobnie szwagierce, która ma bardzo niski próg bólu. No ale to oczywiscie nie jest darmowa usługa :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

jestem w szoku z narkozą przy mirenie i oszukiwaniu na wkładkach :wo:
ja miałam zakładaną dwa razy za rok czeka mnie zakładanie po raz trzeci
nie miałam badania progu bólu( co to w ogóle jest i jak się to robi?) zabiega nie trwa nawet tych 15 minut bo ja zapytałam czy już zaczął a on na to ze już skończył. ból taki jak przy normalnym badaniu z założeniem wziernika i robieniu usg jak trzeba troszkę"poszukać " .
to samo z oszukiwaniem ja nie kupowałam ginek kupował miał taniej pokazał zapakowaną w oryginalne opakowanie przy mnie rozpakował i zakładał od razu ja nie wiem kiedy ginek ma oszukać chyba ze spod lady wyciąga żeby babeczka nie widziała ale to co te dziewczyny nie pytają nie rozmawiają z ginem?

Offline Wyświetl profil  

pastek pisze:
Morning w Polsce oferuja lekarze zakładnie przy pełnej narkozie. Mnie też to dziwi, bo nawet nie wiem kiedy mi założyli, podobnie szwagierce, która ma bardzo niski próg bólu. No ale to oczywiscie nie jest darmowa usługa :wink:

To się mylisz,przy dobrym ukladzie z ginem masz wszystko na ubezpieczenie,pelna narkoza w warunkach szpitalnych,traumal,kroplowka wzmacniajaca z glukozy,posilek i mozna is do domu.
co do mnie to zorientowalam sie ze lekarz cche mnie oszukac ,po opisywaniu sprzetu a mialam go po wyjeciu w reku i wiecie wcale nie widzialam tych zbiorniczkow z cieklym hormonem,albo to takie male bylo tylo delikatna wladke z materialu jak plastik w ksztalcie litery T. Potem mialam USG czy sprzet dobrze dziala bylo ok.

Offline Wyświetl profil  

czytam zatrwożona wątek mirena a ciąża,przecież gin mówił że skutecznośc równa sterylizacji a tu...są mamusie przyszłe z mireną!!!nic nie jest pewne ,tylko szklanka wody zamiast!

Offline Wyświetl profil  

Witajcie dziewczyny.
Mam pytanie do dziewczyn które mają wkładkę. Nie orientujecie się ile czasu po porodzie można założyć wkładkę? Wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie i pewnie się dowiem, ale chciałabym już cokolwiek wiedzieć. U mnie w przychodni cena wkładki+ założenie+ USG to 1500 zł i nie wiem czy to nie jest drogo? Ile wy płaciłyście? Słyszałam, że można na NFZ zakładać i wtedy tylko wkładkę się kupuje, założenie w ramach NFZ?

35,0 tc 2690g., 49 cm, 8 Apgar
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny orientujecie się może gdzie najtaniej można kupić mirenę?

Offline Wyświetl profil  

Gosiaczek dawno tu nie zaglądałam.Mirenę ginekolog polecił mi kupić w kwiaach polskich. Cena jest naprawdę fajna, bo niecałe 630 zł, a z kartą apteki jeszcze 3% taniej. Ja pytałam w innych aptekach to 720- 800 zł chcieli.
Ja już po założeniu dokładnie tydzień. Zakładanie do przyjemności nie należy, ale nie jest bardzo bolesne. Raczej nieprzyjemne. Plamienie u mnie chyba ustało, bo wczoraj jeszcze było a od rana już suchutka wkładka :D
A i jeszcze napiszę, że udało mi się założyć Mirenę u mojego ginekologa (tylko w innym małym mieście graniczącym z moim) w cenie wizyty. Całe 90 zł. zapłaciłam. Całość wyniosła mnie około 700 zł. :D

35,0 tc 2690g., 49 cm, 8 Apgar
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Magda dzięki za odpowiedź :wink: . Kupiłam w arnice za 620 zł więc całkiem tanio. U mnie na miesiąc noszenia tydzień przerwy, trzy tygodnie krwawe :? 8)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]